mothership (7.x-2.6) - en to it translation catalogue (48 entries)

en: Forms
it: Form

en: Pages
it: Pagine

en: Register
it: Registrati

en: Forgot password?
it: Password dimenticata?

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: footer
it: messaggio a piè di pagina

en: Comments
it: Commenti

en: Categories
it: Categorie

en: Login
it: Accedi

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: Name
it: Nome

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: up
it: su

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: header
it: intestazione

en: Help
it: Aiuto

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Last
it: Ultimo

en: Uninstall
it: Disinstalla

en: Order
it: Ordina

en: 1 new | @count new
it[0]: 1 nuovo
it[1]: @count nuovi

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: @time ago
it: @time fa

en: Topics
it: Argomenti

en: Posts
it: Messaggi

en: Menus
it: Menù

en: « first
it: « prima

en: last »
it: ultima »

en: No comments available.
it: Nessun commento disponibile.

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: New posts
it: Nuovi post

en: @current of @max
it: @current di @max

en: Search form
it: Form di ricerca

en: No modules are available to uninstall.
it: Non è possibile disinstallare alcun modulo.

en: No new posts
it: Nessun nuovo post

en: Subscribe to @feed-title
it: Iscriviti a @feed-title

en: Requires: !module-list
it: Richiede: !module-list

en: Required by: !module-list
it: Richiesto da: !module-list

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
it[0]: è necessario disinstallare @required_modules prima di disinstallare @module
it[1]: è necessario disinstallare @required_modules prima di disinstallare @module
