mothership (7.x-2.7-beta1) - en to th translation catalogue (35 entries)

en: Forms
th: ฟอร์ม

en: Home
th: หน้าแรก

en: Pages
th: หน้า

en: Forgot password?
th: ลืมรหัสผ่าน?

en: Description
th: คำอธิบาย

en: footer
th: แสดงบล็อกของเมนูดา้นล่างของเวบ็ไซต์

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Login
th: เข้าสู่ระบบ

en: Search
th: ค้นหา

en: Go to previous page
th: ไปหน้าก่อน

en: up
th: ขึ้น

en: Go to parent page
th: ไปหน้าแม่

en: Go to next page
th: ไปหน้าถัดไป

en: header
th: ส่วนหัวด้านบนของเว็บไซต์

en: Last post
th: กระทู้ล่าสุด

en: Header
th: ส่วนหัว

en: Add new comment
th: แสดงความเห็น

en: Uninstall
th: ลบโมดูล

en: Order
th: เรียงตาม

en: 1 new | @count new
th[0]: ใหม่ 1
th[1]: @count ใหม่

en: @time ago
th: @time ก่อน

en: Topics
th: หัวเรื่อง

en: Posts
th: ตั้งกระทู้

en: Menus
th: เมนู

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: New posts
th: ข้อความโพสต์ใหม่

en: Search form
th: ฟอร์มค้นหา

en: No modules are available to uninstall.
th: ไม่มีโมดูลที่สามารถลบได้

en: No new posts
th: ยังไม่มีข้อความโพสต์ใหม่

en: Sidebar First
th: แถบข้างแรก

en: Subscribe to @feed-title
th: ลงชื่อรับข่าว @feed-title

en: Requires: !module-list
th: ต้องการ: !module-list

en: Required by: !module-list
th: ที่กำหนดไว้ใน: !module-list

en: Highlighted
th: ไฮไลต์

en: Sidebar Second
th: แถบข้างที่สอง
