mothership (7.x-2.7-beta2) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Forms
pt: Formulários

en: Home
pt: Início

en: Pages
pt: Páginas

en: Register
pt: Inscrever-se

en: Content
pt: Conteúdo

en: Description
pt: Descrição

en: footer
pt: rodapé

en: Comments
pt: Comentários

en: Login
pt: Iniciar sessão

en: Search
pt: Pesquisar

en: Name
pt: Nome

en: Go to previous page
pt: Regressar à página anterior.

en: Go to parent page
pt: Ir para página pai

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: header
pt: cabeçalho

en: Help
pt: Ajuda

en: Last post
pt: Última entrada

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Footer
pt: Rodapé

en: Add new comment
pt: Adicionar novo comentário

en: Uninstall
pt: Desinstalar

en: Order
pt: Ordem

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: @time ago
pt: há @time atrás

en: Topics
pt: Tópicos

en: Posts
pt: Mensagens

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: No comments available.
pt: Não existem comentários.

en: Skip to main content
pt: Passar para o conteúdo principal

en: New posts
pt: Novos artigos

en: @current of @max
pt: @current de @max

en: Search form
pt: Formulário de pesquisa

en: No modules are available to uninstall.
pt: Não existem módulos para desinstalar.

en: No new posts
pt: Não existem novos artigos

en: Highlighted
pt: Destacado
