mothership (7.x-2.7-beta5) - en to is translation catalogue (39 entries)

en: Forms
is: Form

en: Home
is: Forsíða

en: Pages
is: Síður

en: Register
is: Nýskráning

en: Forgot password?
is: Ertu búin(n) að gleyma lykilorðinu?

en: Content
is: Innihald

en: Description
is: Lýsing

en: footer
is: fótur

en: Comments
is: Ummæli

en: Categories
is: Flokkar

en: Login
is: Innskráning

en: Search
is: Leit

en: Name
is: Nafn

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: up
is: upp

en: Go to parent page
is: Fara á síðu foreldris

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: header
is: haus

en: Last post
is: Síðasta færsla

en: Header
is: Haus

en: Footer
is: Fótur

en: Add new comment
is: Bæta við nýjum ummælum

en: Uninstall
is: Fjarlægja

en: Order
is: Pöntun

en: 1 new | @count new
is[0]: 1 nýr
is[1]: @count nýir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: @time ago
is: @time síðan

en: Search results
is: Leitarniðurstöður

en: Your search yielded no results
is: Leitin skilaði engum niðurstöðum

en: Topics
is: Umræða

en: Posts
is: Færslur

en: Menus
is: Valmyndir

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: No comments available.
is: Engin ummæli tiltæk.

en: @current of @max
is: @current af @max

en: Search form
is: Leitarform

en: Get a new password
is: Fá nýtt lykilorð
