mothership (7.x-2.7-beta5) - en to vi translation catalogue (55 entries)

en: Forms
vi: Các biểu mẫu

en: Home
vi: Nhà

en: Pages
vi: Trang

en: Register
vi: Đăng ký

en: Forgot password?
vi: Quên mật khẩu?

en: Content
vi: Nội dung

en: Description
vi: Mô tả

en: Comments
vi: Bình luận

en: Categories
vi: Mục phân loại

en: Login
vi: Đăng nhập

en: Search
vi: Tìm kiếm

en: Name
vi: Tên

en: Go to previous page
vi: Đến trang kế trước

en: up
vi: lên

en: Go to parent page
vi: Đến trang cha

en: Go to next page
vi: Đến trang sau

en: Last post
vi: Bài gửi cuối

en: Header
vi: Tiêu đề

en: Footer
vi: Phần chân

en: Add new comment
vi: Viết bình luận

en: Uninstall
vi: Gỡ bỏ

en: Order
vi: Thứ tự

en: bottom
vi: đáy

en: top
vi: đỉnh

en: left
vi: trái

en: right
vi: phải

en: 1 new | @count new
vi[0]: @count mới

en: ‹ previous
vi: ‹ trước

en: next ›
vi: sau ›

en: @time ago
vi: cách đây @time

en: Search results
vi: Kết quả tìm kiếm

en: Your search yielded no results
vi: Không tìm thấy kết quả nào.

en: Topics
vi: Chủ đề

en: Posts
vi: Số bài gửi

en: Menus
vi: Trình đơn

en: New account
vi: Tài khoản mới

en: « first
vi: « đầu

en: last »
vi: cuối »

en: No comments available.
vi: Không có bài bình luận nào.

en: Skip to main content
vi: Nhảy đến nội dung

en: New posts
vi: Bài mới

en: changed
vi: đã thay đổi

en: Page Top
vi: Đầu trang

en: Page Bottom
vi: Cuối trang

en: @current of @max
vi: @current trên @max

en: Search form
vi: Biểu mẫu tìm kiếm

en: No modules are available to uninstall.
vi: Không có module nào hợp lệ để gỡ bỏ.

en: No new posts
vi: Không có bài mới

en: Sidebar First
vi: Lề thứ nhất

en: Subscribe to @feed-title
vi: Nhận tin từ @feed-title

en: Requires: !module-list
vi: Yêu cầu: !module-list

en: Required by: !module-list
vi: Cần thiết bởi: !module-list

en: Highlighted
vi: Nổi bật

en: Sidebar Second
vi: Lề thứ hai

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
vi[0]: Để gỡ bỏ module @module, ta phải gỡ bỏ các module này trước đã: @required_modules
