mothership (7.x-2.7) - en to ro translation catalogue (43 entries)

en: Forms
ro: Formulare

en: Home
ro: Acasă

en: Pages
ro: Pagini

en: Register
ro: Înscriere

en: Forgot password?
ro: Ai uitat parola?

en: Content
ro: Conținut

en: Description
ro: Descriere

en: footer
ro: subsol

en: Comments
ro: Comentarii

en: Categories
ro: Categorii

en: Search
ro: Căutare

en: Name
ro: Nume

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: up
ro: sus

en: Go to parent page
ro: Mergi la pagina părinte

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Last post
ro: Ultima adăugare

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Uninstall
ro: Dezinstalați

en: Order
ro: Comandă

en: 1 new | @count new
ro[0]: 1 nou
ro[1]: @count noi
ro[2]: @count noi

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: @time ago
ro: în urmă cu @time

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Your search yielded no results
ro: Căutarea dumneavoastră nu are nici un rezultat

en: Topics
ro: Subiecte

en: Posts
ro: Articole

en: Menus
ro: Meniuri

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: No comments available.
ro: Nu sunt comentarii disponibile.

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: New posts
ro: Postări noi

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: No modules are available to uninstall.
ro: Nu sunt disponibile module pentru dezinstalare.

en: No new posts
ro: Nu sunt postări noi

en: Subscribe to @feed-title
ro: Abonare la @feed-title

en: Requires: !module-list
ro: Necesită: !module-list

en: Required by: !module-list
ro: Necesar pentru: !module-list

en: Highlighted
ro: Evidențiat
