mothership (7.x-2.7) - en to sv translation catalogue (55 entries)

en: Forms
sv: Formulär

en: Home
sv: Hem

en: Pages
sv: Sidor

en: Register
sv: Registrera

en: Forgot password?
sv: Glömt ditt lösenord?

en: Content
sv: Innehåll

en: Description
sv: Beskrivning

en: footer
sv: sidfot

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Categories
sv: Kategorier

en: Login
sv: Logga in

en: Search
sv: Sök

en: Name
sv: Namn

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: up
sv: upp

en: Go to parent page
sv: Gå till ovanliggande sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: header
sv: sidhuvud

en: Last post
sv: Senaste inlägg

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Footer
sv: Sidfot

en: Add new comment
sv: Lägg till ny kommentar

en: Uninstall
sv: Avinstallera

en: Order
sv: Ordning

en: bottom
sv: längst ned

en: top
sv: längst upp

en: left
sv: vänster

en: right
sv: höger

en: 1 new | @count new
sv[0]: 1 nytt
sv[1]: @count nya

en: ‹ previous
sv: ‹ föregående

en: next ›
sv: nästa ›

en: @time ago
sv: @time sedan

en: Search results
sv: Sökresultat

en: Your search yielded no results
sv: Din sökning gav inget resultat

en: Topics
sv: Ämnen

en: Posts
sv: Inlägg

en: Menus
sv: Menyer

en: « first
sv: « första

en: last »
sv: sista »

en: No comments available.
sv: Inga kommentarer tillgängliga.

en: Skip to main content
sv: Hoppa till huvudinnehåll

en: New posts
sv: Nya inlägg

en: Rebuild theme registry on every page.
sv: Bygg om temats register på varje sida.

en: @current of @max
sv: @current av @max

en: Search form
sv: Sökformulär

en: No modules are available to uninstall.
sv: Inga moduler är tillgängliga för avinstallation.

en: No new posts
sv: Inga nya inlägg

en: Register a new account
sv: Registrera ett nytt konto

en: Subscribe to @feed-title
sv: Prenumerera på @feed-title

en: Requires: !module-list
sv: Kräver: !module-list

en: Required by: !module-list
sv: Krävs av: !module-list

en: Highlighted
sv: Framhävd

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
sv[0]: För att avinstallera @module behöver följande modul avinstalleras först: @required_modules
sv[1]: För att avinstallera @module behöver följande moduler avinstalleras först: @required_modules

en: Book Navigation
sv: Boknavigering

en: Get a new password
sv: Få ett nytt lösenord
