mothership (7.x-2.8) - en to tr translation catalogue (54 entries)

en: Forms
tr: Formlar

en: Home
tr: Anasayfa

en: Pages
tr: Sayfalar

en: Register
tr: Kaydol

en: Forgot password?
tr: Parolanızı mı unuttunuz?

en: Content
tr: İçerik

en: Description
tr: Açıklama

en: footer
tr: altbilgi

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Login
tr: Giriş

en: Search
tr: Ara

en: Name
tr: İsim

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: up
tr: yukarı

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: header
tr: başlık

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Uninstall
tr: Kaldır

en: Order
tr: Sıralama

en: bottom
tr: alt

en: top
tr: üst

en: left
tr: sol

en: right
tr: sağ

en: 1 new | @count new
tr[0]: 1 yeni
tr[1]: @count yeni

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: @time ago
tr: @time önce

en: Search results
tr: Arama sonuçları

en: Your search yielded no results
tr: Aramanıza uygun bir sonuç bulunamadı

en: Topics
tr: Konular

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Menus
tr: Menüler

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: No comments available.
tr: Yorum mevcut değil.

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: New posts
tr: Yeni gönderiler

en: @current of @max
tr: toplam @max içinde @current

en: Search form
tr: Arama formu

en: No modules are available to uninstall.
tr: Kaldırılabilecek bir eklenti yok.

en: No new posts
tr: Yeni gönderi yok

en: Subscribe to @feed-title
tr: Abone ol: @feed-title

en: Requires: !module-list
tr: Gerekenler: !module-list

en: Required by: !module-list
tr: Gerek duyanlar: !module-list

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
tr[0]: @module eklentisinin kaldırılabilmesi için önce şu eklenti(ler) kaldırılmalıdır: @required_modules

en: HTML5 1 col stacked - mothership
tr: HTML5 1 sütun istifli - Mothership

en: HTML5 2 col stacked - mothership
tr: HTML5 2 sütun istifli - Mothership

en: HTML5 3 col stacked - mothership
tr: HTML5 3 sütun - Mothership
