mothership (7.x-2.9-beta1) - en to fa translation catalogue (49 entries)

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: Home
fa: خانه

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Forgot password?
fa: گذرواژه خود را فراموش کرده‌اید؟

en: Content
fa: محتوا

en: Description
fa: شرح

en: footer
fa: پاورقی

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Login
fa: ورود

en: Search
fa: جستجو

en: Name
fa: نام

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: up
fa: بالا

en: Go to parent page
fa: برو به صفحه والد

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: header
fa: سر صفحه

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Add new comment
fa: افزودن دیدگاه جدید

en: Uninstall
fa: عزل

en: Order
fa: سفارش

en: left
fa: چپ

en: right
fa: راست

en: 1 new | @count new
fa[0]: 1 جدید
fa[1]: @count جدید

en: ‹ previous
fa: ‹ قبلی

en: next ›
fa: بعدی ›

en: @time ago
fa: @time قبل

en: Search results
fa: نتایج جستجو

en: Your search yielded no results
fa: جستجوی شما نتیجه‌ای در بر نداشت

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Menus
fa: منوها

en: « first
fa: « ابتدا

en: last »
fa: انتها »

en: No comments available.
fa: هیچ دیدگاه‌هایی در دسترس نیست.

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: New posts
fa: مطالب جدید

en: @current of @max
fa: @current از @max

en: Search form
fa: فرم جستجو

en: No modules are available to uninstall.
fa: هیچ ماژولی جهت حذف وجود ندارد.

en: No new posts
fa: مطلب جدیدی نیست

en: Subscribe to @feed-title
fa: اشتراک در @feed-title

en: Requires: !module-list
fa: نیازمند: !module-list

en: Required by: !module-list
fa: ضروری برای: !module-list

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: To uninstall @module, the following module must be uninstalled first: @required_modules | To uninstall @module, the following modules must be uninstalled first: @required_modules
fa[0]: برای حذف @module، ابتدا باید ماژول زیر حذف گردد: @required_modules
fa[1]: برای حذف @module، ابتدا باید ماژول‌های زیر حذف گردد: @required_modules
