Move Region (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Delete
it: Elimina

en: List
it: Elenco

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Theme
it: Tema

en: Destination
it: Destinazione

en: Source
it: Sorgente

en: About
it: Informazioni

en: Limitations
it: Limitazioni

en: Uses
it: Usa

en: Edit configuration
it: Modifica configurazione

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
it: Specificare le pagine usando i rispettivi percorsi. Inserire un percorso per riga. Usare '*' come carattere jolly. Alcuni percorsi di esempio possono essere %blog per la pagina del blog e %blog-wildcard per i blog personali. %front è la prima pagina.

en: Your configuration has been saved.
it: La tua configurazione è stata salvata.

en: Are you sure you want to delete the configuration?
it: Sei sicuro di voler eliminare la configurazione?
