Movie Catalog (7.x-1.2) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Content
fa: محتوا

en: error
fa: خطا

en: Search
fa: جستجو

en: Help
fa: راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Navigation
fa: پیمایش

en: Folder
fa: پوشه

en: Countries
fa: کشورها

en: Search results
fa: نتایج جستجو

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Branding
fa: علامت گذاری
