Moxiemanager (7.x-1.0-alpha5) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: User interface
hi: उपयोगकर्ता इंटरफ़ेस

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Reset to defaults
hi: दोबारा से डीफॉल्ट में स्थापित करें।

en: Value
hi: मान

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: The configuration options have been saved.
hi: विन्यास विकल्प सेव कर लिए गया है।

en: Label
hi: लेबल

en: The configuration options have been reset to their default values.
hi: विन्यास विकल्प उनके डिफ़ॉल्ट मान पर रीसेट कर दिया गया है।

en: Path
hi: मार्ग

en: help
hi: मदद

en: Option
hi: विकल्प

en: This cannot be undone.
hi: इसे असंपादित नहीं किया जा सकता है।

en: Installation
hi: स्थापना

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
hi: अगर ऊपर दिए बक्से कम पड़ें तो यहाँ चटका लगा के और विकल्प जोड़ें।

en: More choices
hi: और विकल्प
