Multistep Nodeform (7.x-1.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Previous
bn: পিছনে

en: Next
bn: পরবর্তী

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: yes
bn: হ্যাঁ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: none
bn: একটিও নয়

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Update
bn: আপডেট

en: Configure
bn: কনফিগার
