Multistep Nodeform (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: delete
it: elimina

en: Delete
it: Elimina

en: yes
it: sì

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Help text
it: Testo di aiuto

en: none
it: nessuno

en: Back
it: Indietro

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Refresh
it: Aggiorna

en: Configure
it: Configura

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Form settings
it: Impostazioni maschera

en: You need to provide a label.
it: Devi specificare un'etichetta.
