Multistep Nodeform (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: delete
pt: apagar

en: Delete
pt: Apagar

en: yes
pt: sim

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Edit
pt: Editar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Help text
pt: Texto de ajuda

en: none
pt: nenhum

en: Note:
pt: Nota:

en: Back
pt: Voltar

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Update
pt: Atualizar

en: Refresh
pt: Atualizar

en: Configure
pt: Configurar

en: no
pt: não

en: Authoring information
pt: Informações de autoria

en: Skip
pt: Pular

en: Button labels
pt: Rótulos de botão

en: Form settings
pt: Configurações do formulário

en: You need to provide a label.
pt: Você precisa escolher um rótulo.

en: Extra CSS classes
pt: Classes CSS adicionais

en: Header 2
pt: Cabeçalho 2
