Multistep Nodeform (7.x-1.2) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Previous
fr: Précédent

en: Next
fr: Suivant

en: delete
fr: supprimer

en: Delete
fr: Supprimer

en: yes
fr: oui

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Help text
fr: Texte d'aide

en: none
fr: aucun(e)

en: Note:
fr: Note :

en: Back
fr: Précédent

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Refresh
fr: Actualiser

en: Configure
fr: Configurer

en: no
fr: non

en: Authoring information
fr: Informations de publication

en: Skip
fr: Passer

en: Warning:
fr: Avertissement :

en: Form settings
fr: Paramètres du formulaire

en: You need to provide a label.
fr: Vous devez fournir une étiquette.

en: Label element
fr: Élément étiquette

en: The css class must include only letters, numbers, underscores and dashes.
fr: La classe CSS ne doit contenir que des lettres, des nombres, des tirets bas et des tirets.

en: Extra CSS classes
fr: Classes CSS supplémentaires

en: Header 2
fr: En-tête 2

en: Header 3
fr: En-tête 3

en: Show label
fr: Montrer l'étiquette
