Multifield (7.x-1.0-alpha3) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Default
pt: Padrão

en: Fields
pt: Campos

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used.
pt: Essas configurações se aplicam ao campo %field em qualquer lugar onde for utilizado.

en: Manage display
pt: Gerenciar exibição

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
pt: Isto irá aparecer na interface administrativa para ser facilmente identificado.

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: Remove item callback
pt: Remover chamada de item

en: Hide blank items
pt: Esconder itens em branco
