Multifield (7.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Remove
id: Hapus

en: Description
id: Deskripsi

en: None
id: Tiada

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Fields
id: Bidang isian

en: Machine name
id: Nama mesin

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used.
id: Pengaturan ini berlaku untuk isian %field di mana saja digunakan.

en: Manage display
id: Kelola tampilan

en: View mode
id: Modus tampilan
