Multifield (7.x-1.0-unstable7) - en to oc translation catalogue (17 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Edit
oc: Modificar

en: None
oc: Pas cap

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: Fields
oc: Camps

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used.
oc: Aquestes paramètres s'aplican al camp %field a qualsevol site que s'utilizi.

en: Manage display
oc: Gerir l'afichatge

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
oc: Aquò apareisserà dins l'interfàcia d'administracion per facilement l'identifier.

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion
