Multifield (7.x-1.0-unstable8) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: None
bn: একটিও নয়

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
