Multifield (7.x-1.0-unstable8) - en to fa translation catalogue (16 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Description
fa: توضیحات

en: Edit
fa: ویرایش

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Fields
fa: فیلدها

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used.
fa: این تنظیمات در هرجایی که فیلد %field استفاده شده است اعمال می‌شوند.

en: Manage display
fa: اداره نمایش

en: View mode
fa: نحوه نمایش
