Multifield (7.x-1.0-unstable8) - en to fr translation catalogue (17 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Cancel
fr: Annuler

en: Remove
fr: Retirer

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Default
fr: Par défaut

en: Fields
fr: Champs

en: Machine name
fr: Nom système

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used.
fr: Ces paramètres s'appliquent au champ %field partout où il est utilisé.

en: Manage display
fr: Gérer l'affichage

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
fr: Ceci apparaitra dans l'interface d'administration pour facilement l'identifier.

en: View mode
fr: Mode d'affichage

en: Remove item callback
fr: Retirer l'élément de la procédure de rappel (callback)
