Multifield (7.x-1.0-unstable8) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: This action cannot be undone.
it: L'operazione non è reversibile.

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Fields
it: Campi

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used.
it: Queste impostazioni si applicano al campo %field ovunque è utilizzato.

en: Manage display
it: Gestione visualizzazione

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
