Multifield (7.x-1.0-unstable8) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove
pt: Remover

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Default
pt: Por defeito

en: Fields
pt: Campos

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: These settings apply to the %field field everywhere it is used.
pt: Estas definições aplicam-se ao campo %field onde quer que seja usado.

en: Manage display
pt: Gerir exibição

en: View mode
pt: Modo de visualização
