Multiflex-3 (7.x-3.0-beta1) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Content
fr: Contenu

en: Help
fr: Aide

en: Header
fr: En-tête

en: Footer
fr: Pied de page

en: Featured
fr: Recommandés

en: Layout method
fr: Méthode de mise en page

en: Liquid layout
fr: Mise en page fluide

en: Fixed layout
fr: Mise en page fixe

en: Main menu
fr: Menu principal

en: Page top
fr: Haut de page

en: Page bottom
fr: Bas de page

en: Sidebar first
fr: Première barre latérale

en: Navigation bar
fr: Barre de navigation

en: Jump to Navigation
fr: Aller directement à la navigation

en: Secondary menu
fr: Menu secondaire

en: Footer first column
fr: Première colonne du pied de page

en: Footer second column
fr: Seconde colonne du pied de page

en: Footer third column
fr: Troisième colonne du pied de page

en: Footer fourth column
fr: Quatrième colonne du pied de page

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Sidebar second
fr: Seconde barre latérale

en: Triptych first
fr: Premier triptyque

en: Triptych middle
fr: Triptyque du milieu

en: Triptych last
fr: Dernier triptyque
