Multiflex-3 (7.x-3.0-rc1) - en to fa translation catalogue (23 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Help
fa: راهنما

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Featured
fa: ویژه

en: Layout method
fa: روش آرایش

en: Liquid layout
fa: آرایش شناور

en: Fixed layout
fa: آرایش ثابت

en: Main menu
fa: منوی اصلی

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Sidebar first
fa: نوار کناری اول

en: Secondary menu
fa: منوی ثانویه

en: Footer first column
fa: اولین ستون پاورقی

en: Footer second column
fa: دومین ستون پاورقی

en: Footer third column
fa: سومین ستون پاورقی

en: Footer fourth column
fa: ژهارمین ستون پاورقی

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Sidebar second
fa: نوار کناری دوم

en: Triptych first
fa: عکس اول

en: Triptych middle
fa: عکس وسط

en: Triptych last
fa: عکس آخر
