Multiflex-3 (7.x-3.0) - en to de translation catalogue (27 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Content
de: Inhalt

en: Help
de: Hilfe

en: Header
de: Kopfzeile

en: Footer
de: Fußzeile

en: Featured
de: Hervorheben

en: Layout method
de: Layout-Methode

en: Liquid layout
de: Flexibles Layout

en: Fixed layout
de: Festes Layout

en: Fluid layout
de: Fließendes Layout

en: Main menu
de: Hauptmenü

en: Tableless, multi-column, fluid width theme.
de: Tabellenfreies mehrspaltiges Theme mit fliessender Breite.

en: Page top
de: Seitenanfang

en: Page bottom
de: Fußzeile

en: Sidebar first
de: Erste Seitenleiste

en: Navigation bar
de: Navigationsleiste

en: Jump to Navigation
de: Zur Navigation

en: Secondary menu
de: Sekundärmenü

en: Footer first column
de: Fußzeile erste Spalte

en: Footer second column
de: Fußzeile zweite Spalte

en: Footer third column
de: Fußzeile dritte Spalte

en: Footer fourth column
de: Fußzeile vierte Spalte

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Sidebar second
de: Zweite Seitenleiste

en: Triptych first
de: Erstes Drittel

en: Triptych middle
de: Mittleres Drittel

en: Triptych last
de: Letztes Drittel
