Drupal 7 Multilingual Sites Book Demo Installation Profile (7.x-1.0-alpha1) - en to sq translation catalogue (317 entries)

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: Pages
sq: Faqet

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: Reset to defaults
sq: Kthe në vlerat e prezgjedhura

en: enable
sq: aktivo

en: delete
sq: fshij

en: Status
sq: Gjendja

en: Delete
sq: Fshij

en: Submit
sq: Dërgo

en: Operations
sq: Operacionet

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Value
sq: Vlera

en: content
sq: përmbajtja

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: Replies
sq: Përgjigje

en: Closed
sq: I mbyllur

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: Actions
sq: Veprimet

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Cancel
sq: Anulo

en: Remove
sq: Hiq

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: Read more
sq: Lexo akoma

en: more
sq: tjetër

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: Access control
sq: Kontrolli i hyrjes

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Administration
sq: Administrimi

en: footer
sq: fundi

en: Comments
sq: Komente

en: More
sq: Akoma

en: Action
sq: Veprimi

en: Last updated
sq: Rifreskimi i fundit

en: Tags
sq: Etiketat

en: Block title
sq: Titulli i bllokut

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Content types
sq: Llojet e përmbajtjes

en: Download
sq: Metoda e shkarkimeve

en: Version
sq: Versioni

en: view
sq: shfaq

en: Advanced options
sq: Opsionet e detajuara

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Date
sq: Data

en: Size
sq: Madhësia

en: Search
sq: Kërko

en: Reset
sq: Rifillo

en: default
sq: e prezgjedhur

en: This action cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Message
sq: Mesazhi

en: - None -
sq: - Asgjë -

en: Weight
sq: Pesha

en: Link
sq: Lidhje

en: Help text
sq: Tekst ndihmues

en: Hierarchy
sq: Gjerarkia

en: Multiple
sq: Shumëfishe

en: Required
sq: Kërkohet

en: Parent
sq: Prindi

en: Parents
sq: Prindër

en: Category
sq: Kategoria

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Name
sq: Emri

en: edit
sq: ndrysho

en: Import
sq: Importo

en: Book
sq: Libri

en: Export
sq: Eksporto

en: Taxonomy term
sq: Term i taxonomy

en: General settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: settings
sq: rregullimet

en: header
sq: kreu

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Help
sq: Ndihmë

en: username
sq: përdoruesi

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Update
sq: Rifresko

en: Small
sq: E vogël

en: Large
sq: E madhe

en: View
sq: Shfaq

en: URL
sq: Adresa URL

en: Path
sq: Pozicioni

en: Vocabularies
sq: Fjalorët

en: Modules
sq: Modulët

en: Region
sq: Sektori

en: Menu
sq: Menuja

en: results
sq: rezultatet

en: search
sq: kërko

en: Timestamp
sq: Data dhe ora

en: Keywords
sq: Fjalë kyçe

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Attachment
sq: Bashkangjitur

en: Picture
sq: Fotografia

en: User
sq: Përdoruesi

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: status
sq: gjendja

en: Error
sq: Gabim

en: Contact
sq: Kontakti

en: Created
sq: Krijuar

en: Node
sq: Nyjë

en: Create
sq: Krijo

en: Are you sure you want to delete %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni %title?

en: Menu item
sq: Zëri i menusë

en: The name of the menu.
sq: Emri i menusë.

en: Update options
sq: Opsionet e përditësimit

en: All
sq: Të gjitha

en: Active
sq: Aktiv

en: Submit @name
sq: Dërgo @name

en: Page title
sq: Titulli i faqes

en: Block
sq: Bllokuar

en: Page
sq: Faqe

en: 1 hour | @count hours
sq[0]: 1 orë
sq[1]: @count orë

en: 1 day | @count days
sq[0]: 1 ditë
sq[1]: @count ditë

en: Site name
sq: Emri i sajtit

en: Site slogan
sq: Sllogan i sitit

en: Available updates
sq: Përditësime në dispozicion

en: Never
sq: Asnjëherë

en: Up to date
sq: Përditësuar

en: Update available
sq: Rifresko alias

en: Out of date
sq: E pa përditësuar

en: Header
sq: Titulli

en: Left sidebar
sq: Kollona e majtë anësore

en: Right sidebar
sq: Kollona e djathtë anësore

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: Selected
sq: Zgjedhur

en: To
sq: Për

en: From
sq: Nga

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Roles
sq: Rolet

en: Comment
sq: Komenti

en: Hostname
sq: Emri i host

en: Published
sq: Publikuar

en: Signature
sq: Firma

en: Filter
sq: Filtri

en: Location
sq: Vendodhja

en: Promoted to front page
sq: Vendosur tek faqja qendrore

en: Log message
sq: Mesazhi i log

en: Poll duration
sq: Kohëzgjatja e sondazhit

en: Vocabulary
sq: Fjalori

en: Term name
sq: Emri i termit

en: Last access
sq: Hyrja e fundit

en: Severity
sq: Rendësia

en: Global settings
sq: Rregullimet e përgjithshme

en: Count
sq: Numri

en: Mode
sq: Mënyrë

en: Items
sq: Elementët

en: Last update
sq: Rifreskimi i fundit

en: %time ago
sq: %time më parë

en: Medium
sq: Mesatar

en: System
sq: Sistemi

en: Code
sq: Kodi

en: node
sq: nyjë

en: Recent posts
sq: Dërgimet e fundit

en: Table
sq: Tabela

en: Forum
sq: Forumi

en: !time ago
sq: !time më parë

en: Other
sq: Tjetër

en: Text color
sq: Ngjyra e tekstit

en: access content
sq: hyrje në përmbajtje

en: Blog
sq: Ditari

en: String
sq: Vargu

en: Users
sq: Përdorues

en: Referrer
sq: Referues

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Filters
sq: Filtrat

en: Optional
sq: Me dëshirë

en: Recent comments
sq: Komentet e fundit

en: Profile
sq: Profili

en: Save settings
sq: Ruaj parametrat

en: Operation
sq: Veprimi

en: reply
sq: përgjigju

en: comments
sq: komente

en: Default language
sq: Gjuha e paracaktuar

en: Authoring information
sq: Informacione mbi lidhjen

en: Show
sq: Shfaq

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sq: Shkruaj një faqe për rresht si pozicione Drupal. Simboli '*' është Jolly. Shembull pozicionesh janë %blog për faqen e ditarëve dhe %blog-wildcard për çdo ditar personal. %front është faqja kryesore.

en: English
sq: Anglisht

en: Edit term
sq: Ndrysho termin

en: 1 item | @count items
sq[0]: 1 element
sq[1]: @count elementë

en: update
sq: u përditësua

en: Full text
sq: Teksti i plotë

en: Search results
sq: Rezultatet e kërkimit

en: Your search yielded no results
sq: Kërkimi juaj nuk dha asnjë rezultat

en: Languages
sq: Gjuhët

en: Publishing options
sq: Opsionet e publikimit

en: Configure block
sq: Konfiguro bllokun

en: None.
sq: Asnjë.

en: Revert
sq: Rikthe

en: Existing system path
sq: Adresa ekzistuese e sistemit

en: Greater than
sq: Më e madhe

en: Less than
sq: Më e vogël

en: any
sq: çfarëdo

en: Log out
sq: Dalja

en: Autocomplete taxonomy
sq: Plotësimi automatik i taxonomy

en: warning
sq: paralajmërim

en: Site information
sq: Informacionet e sajtit

en: Blocked
sq: Bllokuar

en: open
sq: hapur

en: Parent term
sq: Termi prind

en: Parent terms
sq: Termet prind

en: Forums
sq: Forume

en: revert
sq: rikthe

en: Revision
sq: Revizioni

en: Permissions
sq: Të drejta

en: Not published
sq: I pa publikuar

en: Menu settings
sq: Rregullimet e menusë

en: Color scheme
sq: Skema e ngjyrave

en: Attach
sq: Bashkangjit

en: Themes
sq: Temat

en: comment
sq: komenti

en: !name field is required.
sq: Fusha !name është e detyrueshme.

en: Comment settings
sq: Rregullimet e komenteve

en: disable
sq: çaktivo

en: date
sq: data

en: Slogan
sq: Sllogan

en: Not translated
sq: Pa përkthyer

en: Enter the terms you wish to search for.
sq: Shkruaj frazat që duhen kërkuar.

en: Translated
sq: Përkthyer

en: Blocks
sq: Blloqet

en: Menus
sq: Menutë

en: Above
sq: Sipër

en: Permission
sq: Të drejta

en: file system
sq: sistemi i skedarit

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
sq: Sistemi i menuve regjistron vetëm pozicionin në sistem, megjithatë do të përdorë alias të URL për shfaqjen. %link_path u ruajt si %normal_path

en: URL path settings
sq: Rregullimet e pozicionit të URL

en: Language neutral
sq: Nuk varet nga gjuha

en: Rearrange
sq: Resistemo

en: 1 user | @count users
sq[0]: 1 përdorues
sq[1]: @count përdorues

en: ok
sq: libri

en: Aggregator
sq: Agregues

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sq: Adresa URL %url është e pavlefshme. Të lutem jep një adresë të plotë URL, si p.sh http://www.shembull.com/feed.xml.

en: Context
sq: Konteksti

en: Book navigation
sq: Shfletimi i librit

en: !a comments per page
sq: !a komente për faqe

en: Taxonomy vocabulary
sq: Fjalori i Taksonomisë

en: 1 year | @count years
sq[0]: 1 vit
sq[1]: @count vjet

en: 1 week | @count weeks
sq[0]: 1 javë
sq[1]: @count javë

en: 1 sec | @count sec
sq[0]: 1 sek
sq[1]: @count sek

en: Check for updates
sq: Formati i prezgjedhur u rifreskua.

en: No update data available
sq: Asnjë përmbajtje në dispozicion.

en: Field settings
sq: Rregullimet e fushës

en: Default order
sq: Renditja e prezgjedhur

en: Number of views
sq: Numri i shikimeve

en: Or
sq: ose

en: About
sq: Informacione

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
sq: Nëse sasia e kutive të mësipërme nuk është e mjaftueshme, kliko këtu për të shtuar zgjedhje të tjera.

en: sort by @s
sq: rendit sipas @s

en: and
sq: dhe

en: After saving a new comment
sq: Mbas ruajtjes së një komenti të ri

en: After deleting a comment
sq: Mbas fshirjes së një komenti

en: After deleting a term
sq: Mbas fshirjes së një termi

en: Auto-reply
sq: Përgjigje-automatike

en: Translate
sq: Përkthe

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
sq: Importimi i përkthimit dështoi, pasi skedari %filename nuk mund të lexohet.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: "msgstr" pritej tek rreshti %line por nuk u gjet.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: "msgid_plural" pritej tek rreshti %line por nuk u gjet.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim sintakse tek rreshti %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: "msgid" nuk pritej tek rreshti %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: "msgstr[]" nuk pritej tek rreshti %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: "msgstr" nuk pritej tek rreshti %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përmban një gabim: ekziston një varg e paparashikuar tek rreshti %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
sq: Skedari i përkthimeve %filename përfundon në menyrë të paprtitur tek rreshti %line.

en: Save translations
sq: Ruaj përkthimet

en: Create @name
sq: Krijo @name

en: Original text
sq: Teksti orgjinal

en: User account
sq: Profili i përdoruesit

en: Custom format
sq: Format i personalizuar

en: export
sq: eksporto

en: No content available.
sq: Asnjë përmbajtje në dispozicion.

en: Run cron
sq: Ekzekuto cron

en: outdated
sq: i vjetër

en: add translation
sq: shto përkthimin

en: Translations of %title
sq: Përkthimet e %title

en: Book outline
sq: Struktura e librit

en: Revision information
sq: Informacionet e revizionit

en: Localization
sq: Gjuha

en: Edit string
sq: Ndrysho frazën

en: locale
sq: gjuha lokale

en: No fields available.
sq: Asnjë fushë në dispozicion.

en: After saving new content
sq: Pas ruajtjes së përmbajtjes së re

en: After deleting content
sq: Pas fshirjes së përmbajtjes

en: Poll
sq: Sondazhi

en: contact
sq: kontakti

en: Already added languages
sq: Gjuhët tashmë të shtuara

en: Edit language
sq: Ndrysho gjuhën

en: Contact form
sq: Formulari i kontaktit

en: Select language
sq: Zgjidh gjuhën

en: Languages not yet added
sq: Gjuhët që nuk janë shtuar akoma

en: String not found.
sq: Vargu nuk u gjet.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
sq: Vargu i shtuar përmban HTML të ndaluar: %string

en: The string has been saved.
sq: Vargu u ruajt.

en: The language selected for import is not supported.
sq: Gjuha e zgjedhur për importim nuk suportohet.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
sq: Skedarit të përkthimeve %filename mesa duket i mungon header apo është i keqformuar.

en: Error importing interface translations
sq: Gabim gjatë importimit të përkthimeve të interfaqes

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
sq: Tentimet e dërgimit të një vargu përkthimi me HTML të ndaluar: %string

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
sq: U importua %file në %locale: %number vargje të reja u shtuan, %update u përditësuan dhe %delete u hoqën.

en: Ampersand
sq: E komerciale

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sq: Emri i lexueshëm nga makina duhet të përmbajë vetëm gërma të vogla, numra dhe simbole nënvizimi.

en: Polls
sq: Sondazhe

en: Search form
sq: Formulari i kërkimit

en: Popular content
sq: Përmbajtja e vizituar më shpesh

en: Date and time
sq: Data dhe ora

en: Translation settings
sq: Rregullimet e përkthimeve

en: Flag translations as outdated
sq: Shëno përkthimet si të papërditësuar

en: This translation needs to be updated
sq: Ky përkthim ka nevojë të përditësohet

en: Content translation
sq: Përkthimi i përmbajtjes

en: Disabled modules
sq: Jo aktiv

en: Disabled themes
sq: Jo aktiv

en: Hello <strong>@username</strong>
sq: Përshëndetje <strong>@username</strong>

en: Check for updates of disabled modules and themes
sq: Kërko për përditësime të moduleve dhe temave të çaktivizuara
