Drupal 7 Multilingual Sites Book Demo Installation Profile (7.x-1.0-alpha8) - en to cs translation catalogue (37 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Content
cs: Obsah

en: Description
cs: Popis

en: more
cs: více

en: Article
cs: Článek

en: Tags
cs: Štítky

en: Search
cs: Hledat

en: Image
cs: Obrázek

en: Feed
cs: Zdroj

en: Name
cs: Jméno

en: All
cs: Vše

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Desc
cs: Sestupně

en: Forum
cs: Fórum

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Forums
cs: Fórum

en: Product
cs: Produkt

en: Apply
cs: Použít

en: Offset
cs: Posun

en: Main menu
cs: Hlavní menu

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Polls
cs: Ankety

en: Interface
cs: Rozhraní

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
cs: <em>Hlavní</em> menu na mnoha stránkách zobrazuje hlavní sekce stránek a často se nachází v horní navigační liště.

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
cs: Pro statický obsah typu "O nás" použijte <em>základní stránky</em>.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
cs: K popisu obsahu zadejte seznam slov oddělených čárkami.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
cs: <em>Články</em> lze použít pro stárnoucí obsah, jako jsou novinky, tiskové zprávy nebo blogy.

en: Footer menu
cs: Menu patičky

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Drupal Version
cs: Drupal verze
