Drupal 7 Multilingual Sites Book Demo Installation Profile (7.x-1.0-alpha8) - en to da translation catalogue (36 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: more
da: mere

en: Article
da: Artikel

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Terms and Conditions
da: Handelsbetingelser

en: Terms & Conditions
da: Forretningsbetingelser

en: All
da: Alle

en: Add content
da: Tilføj indhold

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Forums
da: Forummer

en: Product
da: Produkt

en: News
da: Nyheder

en: Apply
da: Udfør

en: Offset
da: Forskydning

en: Main menu
da: Hovedmenu

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Polls
da: Afstemninger

en: Interface
da: Grænseflade

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
da: Menuen <em>Main</em> bruges på mange sites til at vise sitets overordnede sektioner, typisk i en navigationsbjælke i toppen af siden.

en: Basic page
da: Simpel side

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
da: Brug <em>simple sider</em> til dit statiske indhold, som f.eks. en "om os"-side.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
da: Indtast en kommasepareret list af ord som beskriver dit indhold.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
da: Brug <em>artikler</em> til tidsfølsomt indhold som nyheder, pressemeddelelser eller blogindlæg.

en: Footer menu
da: Footer-menu

en: Asc
da: Stigende
