Drupal 7 Multilingual Sites Book Demo Installation Profile (7.x-1.0-alpha8) - en to fi translation catalogue (38 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Content
fi: Sisältö

en: Description
fi: Kuvaus

en: more
fi: lisää

en: Article
fi: Artikkeli

en: Tags
fi: Tagit

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Image
fi: Kuva

en: Feed
fi: Syöte

en: Name
fi: Nimi

en: Terms & Conditions
fi: Käyttöehdot

en: All
fi: Kaikki

en: Add content
fi: Lisää sisältöä

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Forum
fi: Foorumi

en: Blog
fi: Blogi

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Forums
fi: Foorumit

en: Product
fi: Tuote

en: Apply
fi: Käytä

en: Main menu
fi: Päävalikko

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Polls
fi: Kyselyt

en: Interface
fi: Käyttöliittymä

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
fi: <em>Päävalikkoa</em> käytetään usein esittämään sivuston pääalueet, valikko esitetään usein esimerkiksi navigointipalkin yläpuolella.

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
fi: Syötä pilkuilla eroteltu lista sanoista jotka kuvaavat sisältöäsi.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Master
fi: Isäntä

en: Drupal Version
fi: Drupal-versio
