Drupal 7 Multilingual Sites Book Demo Installation Profile (7.x-1.0-alpha8) - en to hu translation catalogue (47 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Content
hu: Tartalom

en: Description
hu: Leírás

en: more
hu: tovább

en: Article
hu: Cikk

en: Tags
hu: Címkék

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Image
hu: Kép

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Name
hu: Név

en: Terms and Conditions
hu: Felhasználói szerződés

en: Terms & Conditions
hu: Felhasználói szerződés

en: All
hu: Mind

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Desc
hu: Csökk

en: Forum
hu: Fórum

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Features
hu: Jellemzők

en: Forums
hu: Fórumok

en: Product
hu: Termék

en: News
hu: Hírek

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Offset
hu: Eltolás

en: Bio
hu: Életrajz

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Polls
hu: Szavazások

en: Interface
hu: Felület

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
hu: A <em>Fő</em> menü célja jellemzően a webhely főbb egységeinek hivatkozása, általában a felső navigációs sávban.

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
hu: Az <em>egyszerű oldal</em> használatos az állandó tartalmakhoz, ilyen például a „Bemutatkozás” oldal.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
hu: Vesszővel elválasztott szavak listája a tartalom jellemzésére.

en: Privacy Policy
hu: Adatvédelmi irányelvek

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
hu: A <em>cikk</em> típust az időhöz kötött tartalmakhoz érdemes használni. Például hírek, sajtóközlemények vagy blogbejegyzések.

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: A field replacing taxonomy term name.
hu: A taxonómiakifejezések nevét helyettesítő mező.

en: A field replacing taxonomy term description.
hu: A taxonómiakifejezések leírását helyettesítő mező.

en: Language codes
hu: Nyelvi kódok

en: Drupal Version
hu: Drupal verzió
