Drupal 7 Multilingual Sites Book Demo Installation Profile (7.x-1.0-alpha8) - en to jv translation catalogue (28 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Content
jv: Konten

en: Description
jv: Katrangan

en: more
jv: pepaké

en: Article
jv: Artikel

en: Tags
jv: Tautan

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Image
jv: Gambar

en: Feed
jv: Pasokan

en: Name
jv: Jeneng

en: All
jv: Kabèh

en: Add content
jv: Nambah kontèn

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Forums
jv: Forum

en: Main menu
jv: Menu utama

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Polls
jv: Poling

en: Interface
jv: Polatan

en: Basic page
jv: Kācā dasar

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
jv: Gunaknā <em>kācā dhasar</em> kanggo kontèn statis Sampéyan, kaya déné kācā 'Ngenani aku'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
jv: Isékna tandha koma kanggo misahi daftar tembung marang katrangan konten Sampéyan.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
jv: Gunaknā <em>artikel</em> kanggo kontèn sing asring ditulis kaya warta berita, pengumuman utāwā blog.

en: Asc
jv: Urut Maju
