Drupal 7 Multilingual Sites Book Demo Installation Profile (7.x-1.0-alpha8) - en to ro translation catalogue (38 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Article
ro: Articol

en: Tags
ro: Etichete

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Image
ro: Imagine

en: Feed
ro: Flux

en: Name
ro: Nume

en: All
ro: Toate

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Desc
ro: Descendent

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Features
ro: Caracteristici

en: Forums
ro: Forumuri

en: Product
ro: Produs

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Main menu
ro: Meniu principal

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Polls
ro: Sondaje

en: Interface
ro: Interfaţă

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
ro: Meniul <em>Principal</em> este folosit pe multe situri pentru a afișa secțiunile principale ale sitului, de obicei într-o bară de navigație poziționată sus.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
ro: Folosiți <em>articole</em> pentru conținut dependent de timp, cum ar fi știri, comunicate de presă sau articole de blog.

en: Contact Us
ro: Contactați-ne

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Drupal Version
ro: Versiune Drupal
