Drupal 7 Multilingual Sites Book Demo Installation Profile (7.x-1.0-alpha8) - en to sv translation catalogue (41 entries)

en: Home
sv: Hem

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Content
sv: Innehåll

en: Description
sv: Beskrivning

en: more
sv: mer

en: Article
sv: Artikel

en: Tags
sv: Etiketter

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Image
sv: Bild

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Name
sv: Namn

en: Terms and Conditions
sv: Allmänna villkor

en: Terms & Conditions
sv: Allmänna villkor

en: All
sv: Alla

en: Add content
sv: Lägg till innehåll

en: Page
sv: Sida

en: Desc
sv: Fallande

en: Blog
sv: Blogg

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Features
sv: Funktioner

en: Forums
sv: Forum

en: Product
sv: Vara

en: Apply
sv: Applicera

en: Offset
sv: Kompensera

en: Main menu
sv: Huvudmeny

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: Polls
sv: Undersökningar

en: Interface
sv: Gränssnitt

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
sv: <em>Huvudmenyn</em> används på många webbplatser för att visa webbplatsens huvudsektioner, ofta i en navigationsrad högst upp.

en: Basic page
sv: Enkel sida

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sv: Använd <em>enkla sidor</em> för ditt statiska innehåll, såsom en sida "Om oss".

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sv: Ange en kommaseparerad lista med ord för att beskriva ditt innehåll.

en: Privacy Policy
sv: Integritetspolicy

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sv: Använd <em>artiklar</em> för tidskänsligt innehåll som nyheter, pressreleaser eller blogginlägg.

en: Footer menu
sv: Sidfotsmeny

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Drupal Version
sv: Version av Drupal
