Drupal 7 Multilingual Sites Book Demo Installation Profile (7.x-1.0-unstable1) - en to be translation catalogue (830 entries)

en: Home
be: Хатняя старонка

en: User interface
be: Інтэрфэйс карыстальніка

en: Slideshow
be: Паказ слайдаў

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Previous
be: Папярэдні

en: Next
be: Наступны

en: Pages
be: Старонкі

en: Save configuration
be: Захаваць налады

en: Reset to defaults
be: Вярнуцца да прадвызначаных наладак

en: enable
be: уключыць

en: context
be: кантэкст

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: approve
be: дазволіць

en: E-mail
be: Адрас э-пошты

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змесціва

en: Value
be: Значэнне

en: Email address
be: Email адрас

en: Item
be: Элемент

en: content
be: змест

en: Development
be: Распрацоўка

en: Groups
be: Групы

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Replies
be: Адказы

en: Last Post
be: Апошні пост

en: Closed
be: Зачынена

en: List
be: Спіс

en: Subject
be: Тэма

en: Actions
be: Дзеянні

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Read more
be: Чытаць далей

en: more
be: болей

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Access control
be: Кантроль доступа.

en: Article
be: Артыкул

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Administration
be: Кіраванне

en: footer
be: футэр

en: Comments
be: Каментары

en: More
be: Болей

en: Action
be: Дзеянне

en: Last updated
be: Абноўлена

en: On
be: На

en: For
be: Для

en: Tags
be: Катэгорыі

en: Block title
be: Загаловак блоку

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Content types
be: Тыпы змесціва

en: Home page
be: Хатняя старонка

en: Download
be: Сцягнуць

en: Version
be: Версія

en: view
be: глядзець

en: all
be: усе(ё)

en: File
be: Файл

en: Tag
be: Тэма

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Size
be: Памер

en: Links
be: Спасылкі

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: Daily
be: Штодзённа

en: Weekly
be: Кожны тыдзень

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Display settings
be: Налады паказу

en: default
be: прадвызначана

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Number
be: Нумар

en: Message
be: Паведамленне

en: Block settings
be: Налады блокаў

en: Comment form
be: Форма каменрату

en: - None -
be: - Нічога -

en: Country
be: Краіна

en: Weight
be: Вага

en: Link
be: Спасылка

en: Image
be: Малюнак

en: Center
be: Цэнтр

en: Help text
be: Даведкавы тэкст

en: Hierarchy
be: Іерархія

en: Multiple
be: Мносны

en: Required
be: Абавязкова

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Parents
be: Бацькі

en: Depth
be: Глыбіня

en: Category
be: Катэгорыя

en: Settings
be: Налады

en: Feed
be: Жывільнік

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Import
be: Імпарт

en: Book
be: Падшыўка

en: Export
be: Экспарт

en: Taxonomy term
be: Тэрмін таксаноміі

en: settings
be: налады

en: Back
be: Назад

en: Field
be: Поле

en: header
be: шапка сайта

en: Label
be: Подпіс

en: Preview
be: Перапрагледзець

en: Save
be: Захаваць

en: Help
be: Дапамога

en: username
be: імя карыстальніка

en: Default
be: Прадвызначана

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Update
be: Абнавіць

en: Open
be: Адкрыць

en: Top
be: Верх

en: Core
be: Ядро

en: Album
be: Альбом

en: Add new
be: Дадаць новага(ую)

en: Schedule
be: Расклад

en: Access
be: Доступ

en: Add
be: Дадаць

en: View
be: Праглядзець

en: Format
be: Фармат

en: URL
be: Спасылка

en: Path
be: Сцежка

en: Filename
be: Назва файла

en: Vocabularies
be: Раздзелы

en: Modules
be: Модулі

en: Manage
be: Кіраваць

en: Region
be: Рэгіён

en: Visible
be: Бачна

en: Display
be: Паказ

en: Menu
be: Меню

en: Advanced settings
be: Пашыраныя налады

en: results
be: вынікі

en: search
be: пошук

en: Teaser
be: Цвялілка

en: Updated
be: Абноўлена

en: Text
be: Тэкст

en: Theme
be: Тэма

en: style
be: стыль

en: Timestamp
be: Пазначка даты

en: Keywords
be: Ключавыя словы

en: Component
be: Кампанент

en: Components
be: Кампаненты

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Unknown
be: Невядомы

en: Attachment
be: Дадатак

en: n/a
be: [няма]

en: Picture
be: Выява (аватар).

en: Paths
be: Шляхі

en: Mail
be: Пошта

en: Find content
be: Знайсці змесціва

en: User
be: Карыстальнік

en: Content type
be: Тып змесціва

en: Continue
be: Працягнуць

en: Configure
be: Правіць

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Files
be: Файлы

en: status
be: статус

en: User ID
be: ID карыстальніка

en: Error
be: Памылка

en: Options
be: Налады

en: Contact
be: Кантакт

en: Created
be: Створана

en: Node
be: Вузел

en: Create
be: Стварыць

en: Separator
be: Раздзяляльнік

en: Are you sure you want to delete %title?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць %title?

en: No Title
be: Без Назвы

en: term
be: тэрмін

en: Menu item
be: Пункт меню

en: The name of the menu.
be: Імя меню.

en: Update options
be: Налады абнаўлення

en: All
be: Усе

en: hours
be: гадзінаў

en: days
be: дні(дзён)

en: Active
be: Актыўна

en: Year
be: Год

en: Date format
be: Фармат даты

en: Add content
be: Дадаць змесціва

en: Page title
be: Загаловак старонкі

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: Bottom
be: Знізу

en: 1 hour | @count hours
be[0]: 1 гадзіна
be[1]: @count гадзінаў

en: 1 day | @count days
be[0]: 1 дзень
be[1]: @count дні
be[2]: @count дзён

en: Taxonomy terms
be: Тэрміны таксаноміі

en: Site name
be: Назоў сайту

en: Site slogan
be: Слёган сайту

en: php
be: PHP

en: Not found
be: Не знойдзена

en: Module
be: Модуль

en: Available updates
be: Даступныя абнаўленні

en: Always
be: Заўжды

en: Never
be: Ніколі

en: Up to date
be: Актуальны

en: Update available
be: Абнаўленне даступна

en: Out of date
be: Састарэлы

en: Header
be: Загаловак

en: Left sidebar
be: Левая стужка

en: Right sidebar
be: Правая стужка

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Inline
be: Убудаваны

en: Selected
be: Выбраны

en: Menu link
be: Спасылка меню

en: To
be: Каму

en: From
be: Ад

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Roles
be: Ролі

en: Revision ID
be: ID версіі

en: Comment
be: Каментар

en: Comment ID
be: ID каментара

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Score
be: Адзнака

en: Published
be: Апублікавана

en: Signature
be: Подпіс

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Promoted to front page
be: Прасунутае на галоўную старонку

en: Log message
be: Запіс у логу

en: URL alias
be: URL псеўданім

en: Poll duration
be: Працягласць апытання

en: Poll votes
be: Галасы з апытання

en: File ID
be: Файл ID

en: File name
be: Імя файла

en: File size
be: Памер файла

en: Vocabulary
be: Слоўнік

en: Vocabulary ID
be: ID слоўніка

en: Term
be: Тэрмін

en: Term ID
be: ID тэрміна

en: Term name
be: Назоў тэрміна

en: Last access
be: Апошні дасяг

en: Last login
be: Апошні ўваход

en: Severity
be: Прыярытэт

en: Field name
be: Назва поля

en: Global settings
be: Усеагульныя налады

en: Fields
be: Палі

en: Contains
be: Утрымлівае

en: Is less than
be: меньш

en: Is less than or equal to
be: меньш альбо роўна

en: Is equal to
be: роўна

en: Is greater than or equal to
be: больш альбо роўна

en: Is greater than
be: больш

en: Is not equal to
be: няроўна

en: Count
be: Колькасць

en: Overridden
be: Адменена

en: Mode
be: Лад

en: Normal
be: Нармальны

en: Warning
be: Увага

en: Items
be: Элементы

en: Last update
be: Апошняе абнаўленне

en: %time ago
be: %time таму

en: Nodes
be: Матэрыялы

en: Advanced
be: Дадаткова

en: Width
be: Шырыня

en: 1 day
be: 1 дзень

en: Maximum
be: Максімум

en: Medium
be: Сярэдні

en: Caching
be: Кэшаванне

en: Month
be: Месяц

en: System
be: Сістэма

en: Current
be: Бягучы

en: Code
be: Код

en: Owner
be: Уладальнік

en: OR
be: АЛЬБО

en: node
be: матэрыял

en: General
be: Агульны

en: Method
be: Метад

en: Day
be: Дзень

en: Table
be: Табліца

en: Now
be: Зараз

en: Verbose
be: Шматслоўны

en: Maximum alias length
be: Максімальная даўжыня аліасу

en: Other
be: Іншыя

en: Text color
be: Колер  тэксту

en: Basic
be: Асноўны

en: access content
be: Допуск да змесціва

en: Role
be: Роля

en: Blog
be: Блог

en: String
be: Радок

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Referrer
be: Адпраўнік

en: Both
be: Абодва(едзве)

en: Maximum length
be: Максімальная даўжыня

en: Save changes
be: Захаваць змены

en: Argument
be: Аргумент

en: Anonymous
be: Ананім

en: Edit view
be: Рэдактыраваць выгляд

en: Administer views
be: Кіраваць відамі

en: Default Views
be: Прадвызначаныя выгляды

en: Ascending
be: Узыходны

en: Descending
be: Зыходны

en: Arguments
be: Аргументы

en: Filters
be: Фільтры

en: Exposed Filters
be: Прадастаўленыя фільтры

en: Order
be: Парадак

en: Recent comments
be: Апошнія каментары

en: Node: ID
be: Допіс: ID

en: Random
be: Выпадкова

en: Uncategorized
be: Без катэгорыі

en: Plain
be: Звычайны

en: IP Address
be: IP Адрэса

en: Last checked
be: Апошняя праверка

en: false
be: ня слушна

en: true
be: слушна

en: Profile
be: Профіль

en: Term description
be: Апісанне тэрміна

en: fields
be: палі

en: Save settings
be: Захаваць налады

en: Operation
be: Аперацыя

en: reply
be: адказаць

en: Defaults
be: Прадвызначаныя

en: Sort by
be: Сартаваць па

en: Created date
be: Дата стварэння

en: Updated date
be: Дата абнаўлення

en: comments
be: каментары

en: Default language
be: Прадвызначаная мова

en: Rules
be: Правілы

en: Authoring information
be: Інфармацыя пра аўтара

en: Hidden
be: Схаваць

en: Undefined
be: Не вызначана

en: Show
be: Паказаць

en: Change
be: Змяніць

en: English
be: Ангельская

en: Edit term
be: Рэдагаваць тэрмін

en: Switch
be: Пераключэнне

en: Feeds
be: Жывільнікі

en: 1 item | @count items
be[0]: 1 пункт
be[1]: @count пунктаў(ы)

en: menu
be: меню

en: update
be: абнавіць

en: Full text
be: Поўны тэкст

en: Source
be: Крыніца

en: Search results
be: Вынікі пошуку

en: Your search yielded no results
be: Пошук не даў вынікаў

en: Front page
be: Галоўная старонка

en: unlimited
be: неабмежавана

en: Replacement patterns
be: Замена шаблонаў

en: Languages
be: Мовы

en: Features
be: Функцыі

en: Publishing options
be: Налады публікацыі

en: Configure block
be: Ладзіць блок

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Second
be: Секунда

en: Text field
be: Текставае поле

en: Granularity
be: Ступень дэталізацыі

en: Long
be: Доўгі

en: Short
be: Сціслы

en: Entity
be: Сутнасць

en: AND
be: І

en: Revert
be: Вярнуць да ранейшага стану

en: Negate
be: Звярнуць

en: Empty
be: Пусты

en: Existing system path
be: Існуючы сістэмны шлях

en: Greater than
be: Знак "болей за"

en: Less than
be: Знак "меней за"

en: any
be: любы

en: Log out
be: Выйсці

en: views
be: выгляды

en: Autocomplete taxonomy
be: Аўтазапаўняльная таксанамія

en: Left
be: Злева

en: Right
be: Справа

en: People
be: Карыстальнікі

en: warning
be: папераджэньне

en: Site information
be: Інфармацыя пра сайт

en: Blocked
be: Заблакавана

en: open
be: адчыненае

en: Parent term
be: Бацькоўскі тэрмін

en: Parent terms
be: Бацькоўскія тэрміны

en: Forums
be: Форумы

en: revert
be: адкат

en: Revision
be: Версія

en: Permissions
be: Правы

en: Date created
be: Дата стварэння

en: Standard
be: Стандарт

en: Not published
be: Не апублікаваны

en: Menu settings
be: Налады меню

en: Color scheme
be: Схема колераў

en: Attach
be: Дадаць

en: Unformatted
be: Неадфарматавана

en: New comments
be: Новыя каментары

en: Plural
be: Множны

en: Themes
be: Тэмы

en: Translations
be: Пераклады

en: comment
be: каментар

en: Unpublished
be: Неапублікавана

en: !name field is required.
be: !name – абавязковае поле.

en: Comment settings
be: Налады каментараў

en: disable
be: адключыць

en: date
be: дата

en: Default value
be: Прадвызначанае значэнне

en: Slogan
be: Слёган

en: Apply
be: Ужыць

en: Not translated
be: Не перакладзена

en: Translatable
be: з магчымасцю пераклада

en: Enter the terms you wish to search for.
be: Увядзіце ключавыя словы для пошуку.

en: Multilingual system
be: Шматмоўная сістэма

en: Internationalization
be: Інтэрнацыяналізацыя

en: Multilingual settings
be: Шматмоўныя параметры

en: Translated
be: Перакладзеныя

en: Translation
be: Пераклад

en: Translation status
be: Статус перакладу

en: Blocks
be: Блокі

en: Menus
be: Меню

en: Above
be: Вышэй

en: @min and @max
be: @min і @max

en: Text area
be: Тэкставая вобласць

en: Used in
be: Выкарыстоўваецца ў

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Minimum
be: Мінімум

en: Precision
be: Дакладнасць

en: Form
be: Форма

en: Permission
be: Дазвол

en: Grid
be: Сетка

en: file system
be: файлавая сыстэма

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
be: Сістэма меню захоўвае толькі сістэмныя сцежкі, але для адлюстравання будзе выкарыстоўваць URL псеўданімаў. %link_path быў захаваны ў %normal_path

en: URL path settings
be: Наладкі шляху

en: Space
be: Прабел

en: Automatic alias
be: Аўтаматычны адрас

en: Character case
be: Выпадковы сімвал

en: Change to lower case
be: Змяняць у ніжні рэгістр

en: Language neutral
be: Нейтральная мова

en: Change layout
be: Змяніць размеркаванне

en: Loading
be: Загружаецца

en: Reinstall modules
be: Пераінсталяваць модулі

en: Devel
be: Распрацоўка

en: ok
be: так

en: Aggregator
be: Агрэгатар

en: Context
be: Кантэкст

en: Book navigation
be: Навігацыя па падшыўцы

en: Pager
be: Гартальнік

en: Taxonomy vocabulary
be: Слоўнік таксаноміі

en: 1 year | @count years
be[0]: 1 год
be[1]: @count гадоў

en: 1 week | @count weeks
be[0]: 1 тыдзень
be[1]: @count тыдні
be[2]: @count тыдняў

en: 1 min | @count min
be[0]: 1 хвіліна
be[1]: @count хв.

en: 1 sec | @count sec
be[0]: 1 секунда
be[1]: @count сек.

en: contains
be: утрымлiвае

en: Machine name
be: Машынная назва

en: Locked
be: Зачынены

en: Data
be: Дадзенныя

en: Check for updates
be: Праверыць наяўнасць абнаўленняў

en: No update data available
be: Няма даступных абнаўленняў дадзеных

en: Node count
be: Падлік вузлоў

en: Finish
be: Скончана

en: Field settings
be: Наладкі поля

en: Default order
be: Парадак па змоўчанні

en: Number of views
be: Колькасьць праглядаў

en: Or
be: Або

en: About
be: Аб

en: Case sensitive
be: З улікам рэгістру

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
be: Калі колькасць блокаў вышэй не з'яўляецца дастатковай, націсніце тут, каб дадаць больш варыянтаў.

en: sort by @s
be: Сартаваць па @s

en: and
be: і

en: After saving a new comment
be: Пасля захавання новага каментара

en: After deleting a comment
be: Пасля выдалення каментара

en: After deleting a term
be: Пасля выдалення тэрміна

en: Auto-reply
be: Аўтаадказ

en: Add @type
be: Дадаць @type

en: Parent comment
be: Бацькоўскі камэнтар

en: Text to display
be: Паказваць тэкст

en: field
be: поле

en: nodes
be: матар'ялы

en: clone
be: клянаваць

en: Translate
be: Перакласці

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
be: Імпарт праваліўся: немагчыма прачытаць файл перакладу %filename.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: чаканае "msgstr" ня знойдзена ў радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: чаканае "msgstr_plural" ня знойдзена ў радку %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае сінтаксічную памылку ў радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: непрадбачанае "msgid" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: непрадбачанае "msgstr[]" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканае "msgstr" у радку %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
be: Файл перакладу %filename утрымлівае памылку: нечаканы тэкст у радку %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
be: Файл перакладу %filename раптоўна сконьчваецца на радку %line.

en: Save translations
be: Захаваць пераклады

en: Time ago
be: У мінулым часе

en: Create @name
be: Стварыць @name

en: Effect
be: Вынік

en: Original text
be: Арыгінальны тэкст

en: Entity type
be: Тып сутнасці

en: User account
be: Рахунак карыстальніка

en: original
be: першапачатковы

en: 1 month | @count months
be[0]: 1 месяц
be[1]: @count мес.

en: Drupal core
be: Ядро Drupal

en: Display type
be: Тып паказу

en: export
be: экспартаваць

en: No content available.
be: Няма даступнага змесціва.

en: Run cron
be: Запусціць крон

en: Run updates
be: Замацаваць абнаўленні

en: No link
be: Няма спасылкі

en: outdated
be: састарэлы

en: <strong>@language_name</strong> (source)
be: <strong>@language_name</strong> (крыніца)

en: add translation
be: Дадаць пераклад

en: Translations of %title
be: Пераклады %title

en: IP address
be: IP адрас

en: Starts with
be: Пачынаецца з

en: Secondary tabs
be: Другасныя табы

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: Bundle
be: Набор

en: Decimal point
be: Дзесятковая коска

en: Custom date format
be: Уласны фармат даты

en: Book outline
be: Структура кнігі

en: Revision information
be: Перагляд інфармацыі

en: Comma
be: Коска

en: MIME type
be: Тып MIME

en: Upload date
be: Дата загрузкі

en: Title plus teaser
be: Назва і цвялілка

en: Dashboard
be: Панэль інструментаў

en: View link
be: Паглядзець спасылку

en: The size of the file.
be: Памер файла.

en: The MIME type of the file.
be: Файл тыпа MIME.

en: 1 character | @count characters
be[0]: @count знак(аў)

en: Devel settings
be: Налады распрацоўкі

en: Delete link
be: Выдаліць спасылку

en: Edit string
be: Змяніць радок

en: locale
be: лакалізацыя

en: Display the results as a slideshow.
be: Паказаць вынікі ў выглядзе слайдаў.

en: No fields available.
be: Няма даступных палёў.

en: After saving new content
be: Пасля захавання новага змесціва

en: After deleting content
be: Пасля выдалення змесціва

en: Alias: @alias
be: Аліас: @alias

en: No alias
be: Няма псеўданіма

en: Edit link
be: Рэдагаваць спасылку

en: Broken handler @table.@field
be: Зламаны апрацоўшчык  @table.@field

en: Skipping broken view @view
be: Прапусцiць зламаны прагляд @view

en: Ajax callback for view loading.
be: Ajax callback для прагляду загрузкi

en: Changes cannot be made to a locked view.
be: Немагчыма дадаць змены да заблакаванага прагляду

en: The CSS class to apply to the link.
be: Назва CSS класа для умацаваньня да спасылкі.

en: Time ago (with "ago" appended)
be: У мінулым часе (з далучаным "мінулым")

en: Time span (with "ago/hence" appended)
be: Прамежак часу (з далучаным "у мінулым/з гэтага")

en: Display as link
be: Паказваць як спасылку

en: Reduce duplicates
be: Паменшыць дублікаты

en: Default settings for this view.
be: Наладкі змоўчання для гэтага выгляду.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
be: Паказаць выгляд як старонку з  URL і спасылкамі меню.

en: Display the view as a block.
be: Паказаць віды ў выглядзе блока.

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
be: Дадаткі дададзеныя у іншыя паказы каб кратныя віды былі у адным і тым жа відзе.

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
be: Паказаць віды ў выглядзе стужкі, напрыклад у выглядзе RSS стужкі.

en: Displays rows one after another.
be: Паказваць радкі па чарзе.

en: Displays rows as an HTML list.
be: Паказвае радкі у выглядзе  HTML спісу.

en: Displays rows in a grid.
be: Паказвае радкі ў сетцы.

en: Displays rows in a table.
be: Паказвае радкі ў табліцы.

en: The title of the comment.
be: Загаловак каментара.

en: Comment count
be: Колькасць каментароў

en: Comment status
be: Статус камэнтара

en: Display the comment with standard comment view.
be: Паказаць каментар у стандартным выглядзе.

en: Display the comment as RSS.
be: Паказаць каментар як RSS.

en: The title of the node.
be: Назва вузла.

en: The date the node was posted.
be: Дата размяшчэння вузла.

en: Updated year + month
be: Абноўлены год + месяц

en: Updated year
be: Абноўлены год

en: Updated month
be: Абноўлены месяц

en: Updated day
be: Абноўлены дзень

en: Updated week
be: Абноўлены тыдзень

en: Has new content
be: Мае новы змест

en: Poll
be: Апытанне

en: Links from
be: Спасылкі з

en: Links to
be: Спасылкі на

en: Total views
be: Увесь прагляд

en: Views today
be: Праглядаў сёння

en: Most recent view
be: Самыя апошнія прагляды

en: The user who visited the site.
be: Карыстальнік, які наведаў сайт.

en: The name of the file.
be: Імя файла.

en: The status of the file.
be: Статус файла.

en: The date the file was uploaded.
be: Дата, калі файл быў загружаны.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
be: Тэрміны таксаноміі прычэпленыя да вузлоў.

en: The user or author name.
be: Імя карыстальніка ці аўтара.

en: Language of the user
be: Мова карыстальніка

en: The user's picture, if allowed.
be: Выява карыстальніка, калі дазволена.

en: User ID from URL
be: ID карыстальніка з URL

en: User ID from logged in user
be: ID карыстальніка пасля аўтарызацыі

en: contact
be: кантакт

en: Restrict to the selected roles
be: Абмежаваць да абраных роляў

en: Display even if view has no result
be: Паказваць нават пры пустым выніку віда

en: @current of @max
be: @current з @max

en: Administration menu
be: Меню адміністратара

en: The maximum length of the field in characters.
be: Максімальная даўжыня поля ў сімвалах.

en: Machine-readable name
be: Машыначытаемае імя

en: Update translations
be: Абнавіць пераклады

en: This module improves support for multilingual content in Drupal sites:
be: Гэты модуль паляпшае падтрымку шматмоўнага змесціва на Друпал сайтах

en: Shows content depending on page language.
be: Паказвае змесціва ў залежнасці ад мовы старонкі.

en: Handles multilingual variables.
be: Кантралюе шматмоўныя пераменныя

en: Extended language option for chosen content types. For these content types transations will be allowed for all defined languages, not only for enabled ones.
be: Пашыраныя моўныя опцыі для абраных тыпаў змесціва. Для гэтых тыпаў змесціва будуць дазволеныя пераклады на ўсе азначаныя мовы, а не толькі на тыя, што актывіраваны.

en: This is the base module for several others adding different features:
be: Гэты модуль - базавы для некаторых іншых, што прадстаўляюць розныя дададковыя магчымасці

en: Multilingual menu items.
be: Шматмоўныя элементы меню

en: Multilingual taxonomy adds a language field for taxonomy vocabularies and terms.
be: Шматмоўная таксанамія дадае поле для вызначэння мовы да тэрмінаў і спісаў слоў таксанаміі.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@i18n">Internationalization module</a>.
be: Дадатковую інфармацыю гляздець ў онлайн падручніку Модуля Інтэрнацыяналізацыі

en: To enable multilingual support for specific content types go to <a href="@configure_content_types">configure content types</a>.
be: Каб уключыць падтрымку шматмоўя для асобных тыпаў змесціва, <a href="@configure_content_types">ідзіце ў налады тыпаў</a>. змесціва.

en: Configure extended options for multilingual content and translations.
be: Зрабіць канфігурацыю дадатковых опцый шматмоўнага змесціва і перакладаў.

en: Extends Drupal support for multilingual features.
be: Пашырае падтрымку Друпалам магчымасцяў шматмоўя.

en: This module provides support for multilingual blocks.
be: Гэты модуль забяспечвае падтрымку шматмоўных блокаў.

en: You can set up a language for a block or define it as translatable:
be: Вы маеце магчымасць абраць мову блока ці дазволіць блоку мець пераклады.

en: Blocks with a language will be displayed only in pages with that language.
be: Блок, што адносіцца да нейкай мовы, будзе паказаны толькі на старонках гэтай мовы.

en: Already added languages
be: Ужо дададзеныя мовы

en: Edit language
be: Рэдагаваць мову

en: Add translation
be: Дадаць пераклад

en: Contact form
be: Форма кантакту

en: Languages not yet added
be: Мовы яшчэ не дададзеныя

en: String not found.
be: Радок не знойдзены.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
be: Паданы радок утрымлівае недазволены HTML: %string

en: The string has been saved.
be: Радок быў захаваны.

en: The language selected for import is not supported.
be: Абраная да імпарту мова не падтрымліваецца.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
be: Файл перакладу %filename ня мае загалоўку або яго загаловак пашкоджаны.

en: Error importing interface translations
be: Памылка з імпартаваннем перакладаў інтэрфэйсу

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
be: Спроба захаваць пераклад радка з недазволенным HTML: %string

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
be: Імпартаваны %file у %locale: %number дадаў новыя радкі, %update абнавіў і %delete перанёс.

en: Ampersand
be: Ампэрсанд (знак &)

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
be: Машыначытэльнае імя павінна ўтрымліваць толькі малыя літары, лічбы і падкрэсліванне.

en: Search form
be: Форма пошуку

en: Popular content
be: Папулярныя матэрыялы

en: Translation settings
be: Настройкі пераклада

en: Flag translations as outdated
be: Пазначыць пераклад як састарэлы.

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
be: Калі вы ўнеслі значныя змены, што азначае, што пераклады павінны быць абноўлены, вы можаце пазначыць усе пераклады гэтага поста як састарэлыя. Гэта ня зменіць любыя іншыя ўласцівасці гэтых пастоў, як быццам бы яны з'яўляюцца апублікаванымі ці не.

en: This translation needs to be updated
be: Гэты пераклад павінен быць абноўлены

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
be: Калі гэтая наладка праверана, гэты пераклад трэба абнавіць, таму што галоўны матэрыял (на асноўнай мове) быў зменены. Не правярайце, калі пераклад абноўлены ізноў.

en: Content translation
be: Пераклад змесціва

en: Disabled modules
be: Адключаныя модулі

en: Disabled themes
be: Адключаныя тэмы

en: Text format
be: Фармат тэксту

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
be: Перакладзены файл %filename утрымлівае памылку: "msgctxt" нечаканае на радку %line.

en: The name of the site.
be: Назва сайта.

en: Optional features
be: Дадатковыя адметнасці

en: Region settings
be: Наладкі рэгіёнаў

en: Taxonomy Term
be: Тэрмін таксаноміі

en: manage fields
be: кіраваць палямі

en: %name must be a positive integer.
be: %name павінна быць станоўчым цэлым лікам.

en: %name must be a number.
be: %name павінны быць лічбай.

en: Hello <strong>@username</strong>
be: Прывітанне <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
be: Паказаць хуткі выклік

en: Status messages
be: Паведамленні статусу

en: Check for updates of disabled modules and themes
be: Праверыць аднаўленні забароненых модуляў ды тэмаў

en: The taxonomy term ID for the term.
be: Ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі для тэрміну

en: The taxonomy term name for the term.
be: Назва тэрміну таксаноміі для тэрміну

en: Not restricted
be: Не абмежавана

en: The unique ID of the comment.
be: Унікальны ID каментара.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
be: IP адрэса кампутара з якога быў зроблены каментар.

en: The name left by the comment author.
be: Імя, пакінутае аўтарам каментару.

en: The email address left by the comment author.
be: e-mail адрас, пакінуты аўтарам каментару.

en: The home page URL left by the comment author.
be: URL галоўнай старонкі, пакінуты аўтарам каментару.

en: The URL of the comment.
be: URL каментара

en: Edit URL
be: Рэдагаваць URL

en: The URL of the comment's edit page.
be: URL старонкі рэдагавання каментароў.

en: The date the comment was posted.
be: Дата стварэння каментара.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
be: Каментар з'яўляецца бацькоўскім, калі дрэва каментараў актыўнае.

en: The node the comment was posted to.
be: Матэрыял да якога быў зроблены каментар.

en: The number of comments posted on a node.
be: Колькасць каментароў да матэрыяла.

en: New comment count
be: Новая колькасць каментароў

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
be: Колькасць каментароў, размешчаных ў матэрыяле, з моманту апошняга прагляду чытачом.

en: The type of the node.
be: Тып вузла.

en: The language the node is written in.
be: Мова, на якой напісаны вузел.

en: The URL of the node.
be: URL вузла.

en: The URL of the node's edit page.
be: URL вузлоў рэдагавання старонкі.

en: Date changed
be: Дата змененая

en: The date the node was most recently updated.
be: Дата нядаўнага абнаўлення вузла.

en: The author of the node.
be: Аўтар вузла.

en: Poll winner
be: Пераможца ў апытанні

en: The winning poll answer.
be: Адказ, які перамог ў апытанні.

en: Poll winner votes
be: Галасы, якія перамаглі ў апытанні

en: The number of votes received by the winning poll answer.
be: Колькасць галасоў, атрыманых пераможцам апытання.

en: Poll winner percent
be: Працэнт пераможцаў ў апытанні

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
be: Адсотак галасоў, атрыманых пераможцам апытання.

en: The number of visitors who have read the node.
be: Колькасць наведвальнікаў сайта, якія прачыталі вузел.

en: The number of visitors who have read the node today.
be: Колькасць наведвальнікаў сайта, якія сёння чыталі вузел.

en: Last view
be: Апошні прагляд

en: The date on which a visitor last read the node.
be: Апошняя дата, калі наведвальнік сайта чытаў вузел.

en: The slogan of the site.
be: Лозунг сайта

en: The administrative email address for the site.
be: Адміністрацыйны адрас электроннай пошты на сайце.

en: The URL of the site's front page.
be: URL галоўнай старонкі сайту.

en: Login page
be: Старонка ўваходу

en: The URL of the site's login page.
be: URL старонкі ўваходу на сайт.

en: The unique ID of the uploaded file.
be: Унікальны ID для спампаваных файлаў.

en: The name of the file on disk.
be: Імя файла на дыску.

en: The web-accessible URL for the file.
be: URL для доступу да файла праз вэб.

en: The date the file was most recently changed.
be: Дата, калі файл быў зменены апошні раз.

en: The user who originally uploaded the file.
be: Карыстальнік, які запампаваў гэты файл.

en: The unique ID of the taxonomy term.
be: Унікальны ідэнтыфікатар тэрміна таксаноміі.

en: The name of the taxonomy term.
be: Назва тэрміна таксаноміі.

en: The optional description of the taxonomy term.
be: Дадатковае апісанне тэрміна таксаноміі.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
be: Колькасць вузлоў азначаныя тэрмінам таксаноміі.

en: The URL of the taxonomy term.
be: URL тэрміна таксаноміі

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
be: Слоўнік да якога належыць тэрмін таксаноміі.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
be: Бацькоўскі тэрмін тэрміна таксаноміі, калі існуе.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
be: Унікальны ідэнтыфікатар слоўніка таксаноміі.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
be: Назва слоўніка таксаноміі

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
be: Апісанне слоўніка таксаноміі (па жаданню)

en: Term count
be: Колькасць тэрмінаў

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
be: Колькасць тэрмінаў якія належаць да слоўніка таксаноміі.

en: The unique ID of the user account.
be: Унікальны ідэнтыфікатар рахунку карыстальніка.

en: The login name of the user account.
be: Імя карыстальніка рахунку.

en: The email address of the user account.
be: Э-пошта карыстальніка рахунку.

en: The URL of the account profile page.
be: URL старонкі профіля рахунку.

en: The date the user last logged in to the site.
be: Дата апошняга ўваходу карыстальніка на сайт.

en: The date the user account was created.
be: Дата стварэння рахунку карыстальніка.

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
be: Недапушчальная колькасць @count HTML радкоў у %file

en: All pages except those listed
be: Усе старонкі, акрамя пералічаных

en: Only the listed pages
be: Толькі пералічаныя старонкі

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
be: Вызначы старонкі, выкарыстоўваючыя гэты шлях. Увядзі адзін шлях на кожны радок. Зорачка '*' - сімвал групавы. Прыклад шляхоў для старонкі блога - %blog. %blog-wildcard - для кожнага персанальнага блога. %front - для галоўнай старонкі.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
be: Старонкі на які гэты PHP код вяртае <code>TRUE</code> (толькі для экспертаў)

en: Pages or PHP code
be: Старонкі або PHP код

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
be: Калі абраны варыянт уводу PHP, увядзіце PHP код паміж %php. Заўважце, што выкананне некарэктнага PHP кода можа зламаць ваш Drupal сайт.

en: Text formats
be: Тэкставыя фарматы

en: Add new @node_type
be: Дадаць новага(ую) @node_type

en: Image styles
be: Стылі выяваў

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
be: Сцежка для гэтай спасылкі меню. У якасці яе можа выступаць унутраная сцежка Drupal, такая як %add-вузел, альбо знешні URL, такі як %drupal. Увядзіце %front для спасылкі на галоўную старонку.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
be: Максімальная глыбіня для пункта меню і ўсіх яго нашчадкаў зафіксавана ў памеры !maxdepth. Некаторыя пункты меню могуць быць недаступныя ў якасці бацькоўскіх з-за дасягнення гэтага абмежавання.

en: manage display
be: кіраваць адлюстраваннем

en: <em>Edit @type</em> @title
be: <em>Рэдагаваць @type</em> @title

en: Revision log message
be: Перагляд log-паведамлення

en: Full content
be: Усё змесціва

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
be[0]: Вы павінны ўключыць, па меншай меры, адно станоўчае ключавое слова з 1 сімвалам, ці больш.
be[1]: Вы павінны ўключыць, па меншай меры, адно станоўчае ключавое слова з колькасцю сімвалаў @count, ці больш.

en: Searched %type for %keys.
be: Пошук %type для %keys.

en: Requires: !module-list
be: Патрабуе: !module-list

en: Required by: !module-list
be: Патрабуецца: !module-list

en: There is currently no content classified with this term.
be: На цяперашні час не існуе змесціва класіфікаванага гэтым тэрмінам.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
be: Каталог %directory не існуе або не перазапісвальны.

en: Basic page
be: Асноўная старонка

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
be: Выкарыстоўвайце <em>асноўныя старонкі</em> для вашага статычнага змесціва, такога як старонка "Пра нас"

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
be: Увядзіце праз коску спіс слоў, якія апісваюць гэтае змесціва

en: Fixed width
be: Фіксаваная шырыня

en: Contact forms
be: Кантактныя фармуляры (формы)

en: Entity ID
be: Ідэнтыфікатар сутнасці

en: Image style
be: Стыль выявы

en: The label for this area that will be displayed only administratively.
be: Цэтлік для гэтай вобласці, які будзе паказаны толькі адміністратарам

en: Update preview
be: Абнавіць перапрагляд

en: Attachment before
be: Прымацаванне перад

en: Attachment after
be: Прымацаванне пасля

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
be: Выкарыстоўвайце <em>артыкулы</em> для тэрміновага змесціва, такога як навіны, прэс-рэлізы або паведамленні ў блогу

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
be: Дазволеныя пераменныя: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Error opening socket @socket
be: Памылка пры адкрыцці сокета @socket

en: Recent log messages
be: Апошнія запісы журналу

en: Upload an image to go with this article.
be: Загрузіце малюнак да гэтага артыкула

en: View mode
be: Лад выгляду

en: Custom blocks
be: Уласныя блокі

en: Access the views administration pages.
be: Доступ да прагляду адміністрацыйных старонак

en: Add new view
be: Дадаць новы выгляд

en: Table summary
be: Падсумаванне табліцы

en: Configurable blocks titles and content.
be: Назвы блокаў і змесціва з магчымасцю канфігурацыі

en: Block languages
be: Блок моваў

en: Enables language selector for blocks and optional block translation.
be: Актывіраваць выбар моваў для блокаў і дадатковы пераклад блока.

en: Configurable fields descriptions, defaults, options, etc.
be: Апісанні палёў, значэнні па змаўчанні, опцыі і г.д., якія можна канфігураваць.

en: Default translated
be: Перакладзенае па змаўчанні

en: Field translation
be: Пераклад поля

en: Translate field properties
be: Перакласці ўласцівасці поля

en: Translatable menu items: title and description.
be: Назва і апісанне - элементы меню, якія можна перакласці.

en: Languages for content
be: Мова змесціва (зместа)

en: Enabled languages only.
be: Толькі актывіраваныя мовы.

en: All defined languages will be allowed.
be: Будуць дазволеныя ўсе пазначаныя мовы.

en: Determines which languages will be allowed for content creation.
be: Вызначае, якая мова будзе дазволеная для стварэння зместа.

en: Mixed options for multilingual sites.
be: Змешаныя опцыі для шматмоўных сайтаў.

en: If no language is selected, block will show regardless of language.
be: Калі не абрана ніякай мовы, блок будзе паказаны незалежна ад яе.

en: Not translatable
be: без магчымасці пераклада

en: Restricted to certain languages
be: Абмежаваны да некаторых моваў

en: %time hence
be: %time з гэтага часу

en: Language selection
be: Выбар мовы

en: Translation sets
be: Шэраг перакладаў

en: Multilingual forum
be: Шматмоўны форум

en: Enables multilingual forum, translates names and containers.
be: Актывіраваць шматмоўны форум, перакласці назвы і кантэйнеры.

en: Enter items that will be considered as translations of each other.
be: Увесці элементы, якія будуць разглядацца ў якасці перакладаў адзін да другога.

en: The item translation has been saved.
be: Пераклад элемента быў захаваны

en: The item translation has been deleted.
be: Пераклад элемента быў выдалены.

en: This item belongs to a multilingual menu. You can set a language for it.
be: Гэты элемент належыць да шматмоўнага меню. Вы маеце магчымасць абраць яму мову.

en: The language switcher will appear only after configuring <a href="!url">language detection</a>. You need to enable at least one method that alters URLs like <em>URL</em> or <em>Session</em>.
be: Пераключальнік моваў з’явіцца толькі пасля канфігурацыі вызначэння моваў. Вам патрэбна актывіраваць хаця б адзін мэтад, што змяняе URL-лі, як URL ці Сесію.

en: This menu item belongs to a node, so it will have the same language as the node and cannot be localized.
be: Гэты элемент меню належыць вузлу, гэткім чынам, ён атрымае тую самую мову, што і вузел, і не можа быць лакалізаваны.

en: No results behavior
be: У выпадку пустога выніку

en: Edit @section
be: Паправіць @section

en: Edit this view to add a display.
be: Паправіць гэты view-с для

en: Add view from template
be: Дадаць від з шаблону

en: View to insert
be: Від для ўстаўкі

en: The view to insert into this area.
be: Від для ўстаўкі ў гэтую вобласць

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
be: Калі гэта значэнне абрана, фільтр будзе праігнараваны; г. зн. "усе значэнні"

en: Display a summary
be: Паказваць падсумаванне

en: Time hence
be: З гэтага часу

en: Time hence (with "hence" appended)
be: З гэтага часу (з далучаным "з гэтага")

en: Time span (future dates have "-" prepended)
be: Прамежак часу (будучыя даты маюць устаўку "-")

en: Time span (past dates have "-" prepended)
be: Прамежак часу (былыя даты маюць устаўку "-")

en: export view
be: экспартаваць выгляд

en: delete view
be: выдаліць выгляд

en: Auto preview
be: Аўтаматычны перапрагляд

en: Apply and continue
be: Прыкласці і працягваць

en: Hide attachments in summary
be: Захаваць прышчэпкі ў падсумананні

en: Multilingual - Internationalization
be: Шматмоўе - Інтэрнацыяналізацыя

en: To translate the block content itself, <a href="@menu_translate_url">translate the menu</a> that is being shown.
be: Каб зрабіць пераклад змесціва самога блока, перакладзіце меню, якое было паказана.

en: To translate the block content itself, <a href="@views_translate_url">translate the view</a> that is being shown.
be: Каб зрабіць пераклад змесціва самога блока, перакладзіце view (выгляд), які быў паказаны.

en: This block has generated content, only the title can be translated here.
be: Гэты блок мае генераванае змесціва, тут можа быць перакладзены толькі загаловак.

en: Make this block translatable
be: Даць блоку магчымасць мець пераклады

en: Show this block for these languages
be: Паказаць блок для гэтых моваў

en: Save and translate
be: Захаваць і перакласці.

en: Configurable contact form categories.
be: Кантактныя фармуляры з магчымасцю канфігурацыі катэгорый

en: Translations of menu item %title
be: Пераклады элемента меню %title

en: menu items
be: элементы меню

en: This module adds support for multilingual menus. You can setup multilingual options for each menu:
be: Гэты модуль дадае падтрымку шматмоўных меню. Вы можаце настроіць шматмоўныя параметры для кожнага меню:

en: Menus can be fully multilingual with translatable (or localized) menu items.
be: Меню можа быць паўнавартасна шматмоўным з магчымасцю преклада (ці лакалізацыі) элементаў меню.

en: Menus can be configured to have a fixed language. All menu items share this language setting and the menu will be visible in that language only.
be: Меню можна настроіць на атрыманне зафіксаванай (канкрэтнай) мовы. Усе элементы меню адносяцца да гэтай мовы, і само меню будзе бачна толькі на гэтай мове.

en: Menus can also be configured to have no translations.
be: Меню можна таксама настроіць на атрыманне перакладаў.

en: The multilingual options of a menu must be configured before individual menu items can be translated. Go to the <a href="@menu-admin">Menus administration page</a> and follow the "edit menu" link to the menu in question.
be: Шматмоўныя параметры меню трэба настроіць да таго, як можна бузде перакладаць індывідуальныя яго элементы. Ідзіце на Старонку адміністрацыі меню, дзе націсніце на "рэдагаваць меню", каб абраць жаданае меню.

en: Instance
be: Асобнік

en: Display extenders
be: Пашырэнне паказу

en: Empty display extender
be: Пустое пашырэнне паказу

en: Apply (all displays)
be: Прыладзіць (усе выгляды)

en: Apply (this display)
be: Прыладзіць (гэты выгляд)

en: Has taxonomy term ID
be: Мае ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
be: Паказваць змесціва калі яно мае абраныя тэрміны таксаноміі.

en: Has taxonomy term
be: Мае тэрмін таксаноміі

en: Taxonomy terms on node
be: Тэрміны таксаноміі на вузле

en: All taxonomy terms
be: Усе тэрміны таксаноміі

en: Menus and menu items can be translated on the <a href="@configure_menus">Menu administration page</a>.
be: Меню і элементы меню можна перакласці на Старонцы адміністрацыі меню.

en: To set up multilingual options for blocks go to the <a href="@configure_blocks">Blocks administration page</a>.
be: Каб зрабіць шматмоўныя настройкі блокаў, ідзіце на Старонку адміністрацыі блокаў.

en: There are no translations to save.
be: Няма перакладаў на захаванне.

en: Translations of %label
be: Пераклады %label

en: Overview of fields used in all views.
be: Агляд палёў, якія выкарыстоўваюцца ва ўсіх выглядах

en: The tid of a taxonomy term.
be: Ідэнтыфікатар тэрміну таксаноміі

en: Tokens related to views.
be: Токены звязаныя з відамі

en: The human-readable name of the view.
be: Зручнае для ўспрымання імя віда

en: The description of the view.
be: Апісанне віда

en: The machine-readable name of the view.
be: Машыначытальнае імя віда

en: The title of current display of the view.
be: Загаловак бягучага адлюстравання віда

en: The URL of the view.
be: Спасылка віда.

en: -Select-
be: -Выбраць-

en: Apostrophe
be: Апостраф

en: You may use HTML code in this field. The following tokens are supported:
be: Вы можаце карыстацца HTML-кодам у гэтым полі. Падтрымліваюцца наступныя токены:

en: Result summary
be: Падсумаванне вынікаў

en: Shows result summary, for example the items per page.
be: Паказвае падсумаванне вынікаў, на прыклад элементы на старонцы

en: Use site default RSS settings
be: Ужывайце сайтавыя прадвызначэнні для наладаў RSS

en: Display fields in a contextual links menu.
be: Паказваць палі ў меню спасылак кантэксту.
