Drupal 7 Multilingual Sites Book Demo Installation Profile (7.x-1.0-unstable1) - en to bg translation catalogue (446 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: User interface
bg: Потребителски интерфейс

en: Title
bg: Заглавие

en: Body
bg: Съдържание

en: Previous
bg: Предишно

en: Next
bg: Още

en: Pages
bg: Страници

en: Save configuration
bg: Запази настройката

en: Reset to defaults
bg: Върни се към стойностите по подразбиране

en: enable
bg: активирай

en: delete
bg: изтрий

en: Status
bg: Статус

en: Prefix
bg: Префикс

en: Suffix
bg: Суфикс

en: approve
bg: одобри

en: E-mail
bg: Е-поща

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Operations
bg: Действия

en: Content
bg: Съдържание

en: Value
bg: Стойност

en: Email address
bg: Имейл адрес

en: content
bg: съдържание

en: Development
bg: Разработка

en: Group
bg: Група

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: Replies
bg: Отговори

en: Closed
bg: Закрито

en: List
bg: Списък

en: Subject
bg: Тема

en: Actions
bg: Действия

en: Confirm
bg: Потвърди

en: Cancel
bg: Отмени

en: Remove
bg: Премахни

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Read more
bg: Пълен текст

en: more
bg: още

en: Enable
bg: Активирай

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Access control
bg: Контрол на достъпа

en: Article
bg: Статия

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Administration
bg: Администриране

en: footer
bg: подложка

en: Comments
bg: Коментари

en: Priority
bg: Приоритет

en: More
bg: още...

en: Action
bg: Действие

en: Last updated
bg: Последно обновяване

en: On
bg: Включи

en: Tags
bg: Таг

en: Block title
bg: Заглавие на блока

en: Taxonomy
bg: Таксономия

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Content types
bg: Типове съдържание

en: Download
bg: Свали

en: Version
bg: Версия

en: view
bg: преглед

en: File
bg: Файл

en: Edit
bg: Редактирай

en: Size
bg: Размер

en: Links
bg: Връзки

en: Search
bg: Търси

en: Reset
bg: Рестартирай

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Weekly
bg: Ежеседмично

en: None
bg: Не

en: Display settings
bg: Настройки на дисплея

en: default
bg: по подразбиране

en: This action cannot be undone.
bg: Тази операция не може да бъде отменена.

en: Number
bg: Число

en: Message
bg: Съобщение

en: - None -
bg: - Не -

en: Country
bg: Страна

en: Weight
bg: Тегло

en: Link
bg: Линк

en: Image
bg: Снимка

en: Center
bg: Център

en: Help text
bg: Помощен текст

en: Hierarchy
bg: Йерархия

en: Multiple
bg: Множествен

en: Required
bg: Задължително

en: Parent
bg: Родител

en: Parents
bg: Родители

en: Category
bg: Категория

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: edit
bg: редактирай

en: Import
bg: Импортирай

en: Book
bg: Книга

en: Export
bg: Експорт

en: Taxonomy term
bg: Термин на таксономията

en: Back
bg: Назад

en: Node ID
bg: Номер

en: Field
bg: Поле

en: header
bg: заглавка

en: Label
bg: Заглавие

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Save
bg: Запази

en: Help
bg: Справка

en: username
bg: потребителско име

en: Default
bg: По подразбиране

en: Summary
bg: Обзор

en: Update
bg: Промени

en: Open
bg: Отвори

en: Top
bg: Връх

en: Small
bg: Малък

en: Large
bg: Голям

en: Core
bg: Ядро

en: Album
bg: Албум

en: Views
bg: Изгледи

en: Add
bg: Добави

en: View
bg: Прегледай

en: Length
bg: Времетраене

en: Format
bg: Формат

en: Path
bg: Път

en: Filename
bg: Име на файла

en: Vocabularies
bg: Речници

en: Modules
bg: Модули

en: Region
bg: Област на сайта

en: Visible
bg: Видим

en: Display
bg: Дисплей

en: Menu
bg: Меню

en: Advanced settings
bg: Разширени настройки

en: results
bg: Резултати

en: search
bg: Търсене

en: Teaser
bg: Резюме

en: Updated
bg: Обновено

en: Text
bg: Текст

en: Timestamp
bg: Време

en: Keywords
bg: ключови думи

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: Picture
bg: Изображение

en: Titles
bg: Заглавия

en: Mail
bg: Адрес e-mail

en: Before
bg: Преди

en: After
bg: След

en: Find content
bg: Намери съдържание

en: User
bg: Потребител

en: Content type
bg: Тип на съдържанието

en: Continue
bg: Продължи

en: Configure
bg: Конфигурирай

en: Email
bg: Е-поща

en: status
bg: състояние

en: User ID
bg: ID на Потребителя

en: Error
bg: Грешка

en: Options
bg: Параметри

en: Contact
bg: Контакт

en: Created
bg: Създадено

en: Node
bg: Материал

en: Create
bg: Създаване

en: Are you sure you want to delete %title?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %title?

en: Required Title
bg: Нужно заглавие

en: No Title
bg: Без заглавие

en: Not a valid URL.
bg: Невалиден URL

en: Menu item
bg: Елемент от меню

en: The name of the menu.
bg: Име на менюто

en: Update options
bg: Опции за обновяването

en: All
bg: Всички

en: hours
bg: часове

en: days
bg: дни

en: Active
bg: Активен

en: Submit @name
bg: Изпрати @name

en: Year
bg: Година

en: Date format
bg: Формат на датата

en: Add content
bg: Добави съдържание

en: Page title
bg: Заглавие на страница

en: Block
bg: Блокирай

en: Override title
bg: Презаписване на заглавие

en: Page
bg: Страница

en: Bottom
bg: Дъно

en: 1 hour | @count hours
bg[0]: 1 час
bg[1]: @count часа

en: 1 day | @count days
bg[0]: 1 ден
bg[1]: @count дни

en: Taxonomy terms
bg: Термин на таксономията

en: Site name
bg: Име на сайта

en: Site slogan
bg: Слоган

en: Not found
bg: Не е намерено

en: Off
bg: Изключи

en: Available updates
bg: Налични обновления

en: Never
bg: Никога

en: Up to date
bg: Обновено

en: Update available
bg: Налични обновления

en: Out of date
bg: Не актуализирано

en: Header
bg: Заглавна зона

en: Left sidebar
bg: Лява колонка

en: Right sidebar
bg: Дясна колонка

en: Footer
bg: Под черта

en: Inline
bg: В една линия

en: Selected
bg: Избрано

en: Menu link
bg: Елемент от меню

en: To
bg: До

en: From
bg: От

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Roles
bg: Роли

en: Comment
bg: Коментар

en: Hostname
bg: Име на хост

en: Published
bg: Публикувано

en: Signature
bg: Подпис

en: Filter
bg: Филтър

en: Location
bg: Местоположение

en: Source string
bg: Стринг източник

en: Promoted to front page
bg: Публикувано на първа страница

en: Log message
bg: Съобщение от регистъра

en: URL alias
bg: URL синоними

en: Poll duration
bg: Продължителност

en: Vocabulary
bg: Речник

en: Term ID
bg: Термин ID

en: Term name
bg: Термин

en: Last access
bg: Последен достъп

en: Severity
bg: Строгост

en: Global settings
bg: Общи настройки

en: Average
bg: Рейтинг

en: Count
bg: Брой

en: Watchdog
bg: Цербер

en: Mode
bg: Режим

en: Items
bg: Новини

en: Last update
bg: Последна промяна

en: %time ago
bg: преди %time

en: Medium
bg: Среда

en: Caching
bg: Кеширане

en: Month
bg: Месец

en: Load
bg: Зареди

en: System
bg: Система

en: State
bg: Статус

en: Code
bg: Код

en: node
bg: възел

en: General
bg: Общи

en: Recent posts
bg: Последни публикации

en: Day
bg: Ден

en: Table
bg: Таблица

en: Other
bg: Други

en: Text color
bg: Цвят на текста

en: access content
bg: достъп до съдържанието

en: Role
bg: Роля

en: Blog
bg: Блог

en: String
bg: Стринг

en: Users
bg: Потребители

en: Referrer
bg: URL референт

en: Save changes
bg: Запази промените

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: <All>
bg: Всички

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Filters
bg: Филтри

en: Order
bg: Поръчка

en: Recent comments
bg: Последни коментари

en: Profile
bg: Профил

en: Term description
bg: Описание на термина

en: Save settings
bg: Запази настройките

en: Operation
bg: Действие

en: reply
bg: отговор

en: Original
bg: Оригинал

en: Property
bg: Свойство

en: Protocol
bg: Протокол

en: comments
bg: коментари

en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Authoring information
bg: Информация за автора

en: Hidden
bg: Скрит

en: Approved
bg: Потвърдени

en: minutes
bg: минути

en: Show
bg: Покажи

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bg: Въведи една страница на ред като Drupal пътища. Символът '*' замества всичко останало (wildcard). Примерни пътища са %blog за страница на блог и %blog-wildcard за всеки персонален блог. %front е за заглавна страница.

en: English
bg: Английски

en: Edit term
bg: Редактирай термин

en: 1 item | @count items
bg[0]: 1 новина
bg[1]: @count новини

en: Clear
bg: Изчисти

en: menu
bg: меню

en: update
bg: обновяване

en: Full text
bg: Пълен текст

en: Source
bg: Източник

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Your search yielded no results
bg: Няма съвпадения по Вашата заявка

en: Front page
bg: Начална страница

en: unlimited
bg: неограничен

en: Replacement patterns
bg: Изрази за подмяна

en: Languages
bg: Езици

en: (disabled)
bg: (dдеактивиран)

en: Publishing options
bg: Опции при публикуване

en: Configure block
bg: Настройки на блок

en: Text field
bg: Текстово поле

en: None.
bg: Нищо.

en: Revert
bg: Връщане

en: Empty
bg: Празно

en: Existing system path
bg: Съществуващ системен път

en: Greater than
bg: По-голямо от

en: Less than
bg: По-малко от

en: any
bg: всички

en: Log out
bg: Излез

en: Autocomplete taxonomy
bg: Завърши въвеждането автоматично

en: Right
bg: Дясно

en: People
bg: Потребители

en: warning
bg: предупреждение

en: Site information
bg: Информация за сайта

en: Blocked
bg: Блокиран

en: open
bg: Отворена

en: Convert
bg: Преобразуване

en: Parent term
bg: По-общ термин

en: Parent terms
bg: Термини с по-общо значение, които се намират по-високо в йерархията.

en: Forums
bg: Форуми

en: revert
bg: връщане

en: Revision
bg: Редакция

en: Permissions
bg: Права

en: Product
bg: Продукт

en: Not published
bg: Непубликувано

en: Menu settings
bg: Настройки на меню

en: Color scheme
bg: Цветова схема

en: Attach
bg: Прикачи

en: Unformatted
bg: Неформатиран

en: Relationships
bg: Приятели

en: Themes
bg: Теми

en: comment
bg: Коментар

en: !name field is required.
bg: !name полето е задължително.

en: Comment settings
bg: Настройки на коментарите

en: Sticky
bg: Фиксиран

en: cancel
bg: Отказване

en: disable
bg: дезактивирай

en: date
bg: дата

en: Slogan
bg: Мото

en: Apply
bg: Търси

en: Not translated
bg: Непреведено

en: Enter the terms you wish to search for.
bg: Въведете думите, които желаете да търсите.

en: Translated
bg: преведен

en: Blocks
bg: Блокове

en: Menus
bg: Менюта

en: Permission
bg: Разрешение

en: file system
bg: файлова система

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
bg: Меню системата записва само системни линкове, но ще използва за преглед съответния URL. %link_path е записан като %normal_path

en: URL path settings
bg: URL псевдоними

en: Unavailable
bg: Недостъпно

en: Language neutral
bg: Езиково неутрален

en: Loading
bg: Зареждане

en: Rearrange
bg: Пренареждане

en: 1 user | @count users
bg[0]: 1 потребител
bg[1]: @count потребители

en: Execute
bg: Изпълни

en: ok
bg: ок

en: All types
bg: Всички видове

en: Aggregator
bg: Агрегатор

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
bg: URL %url е невалиден. Моля, въведете пълен и коректен URL, като http://www.example.com/feed.xml.

en: Book navigation
bg: Навигация на книгата

en: !a comments per page
bg: !a коментара на страница

en: User profile
bg: Потребителски профил

en: Taxonomy vocabulary
bg: Речник от таксономията

en: 1 year | @count years
bg[0]: 1 година
bg[1]: @count години

en: 1 week | @count weeks
bg[0]: 1 седмица
bg[1]: @count седмици

en: 1 min | @count min
bg[0]: 1 мин.
bg[1]: @count мин.

en: 1 sec | @count sec
bg[0]: 1 сек.
bg[1]: @count сек.

en: contains
bg: съдържание

en: Check for updates
bg: Проверка за обновления

en: No update data available
bg: Няма налична информация за обновяване

en: Field settings
bg: Настройки на полето

en: Default order
bg: Ред по подразбиране

en: Number of views
bg: Брой на прегледите

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
bg: Ако броя на полетата не е достатъчен, кликнете тук, за да добавите повече възможности за избор

en: sort by @s
bg: сортирай по @s

en: and
bg: и

en: After saving a new comment
bg: След запис на нов коментар

en: After deleting a comment
bg: След изтриване на коментар

en: After deleting a term
bg: След изтриването на термин

en: Auto-reply
bg: Автоматичен отговор

en: Untranslated
bg: Непреведен

en: Translate
bg: Преведи

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
bg: Импортирането на превода е неуспешно, защото файлът %filename не може да бъде прочетен.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: "msgstr" не беше намерен на ред %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: "msgid_plural" не беше намерен на ред %line

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
bg: Файлът с превод %filename съдържа синтактична грешка на ред %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: внезапен "msgid" на ред %line

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: внезапен "msgstr[]" на ред %line

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: внезапен "msgstr" на ред %line

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
bg: Файлът с превода %filename съдържа грешка: има грешен стринг на ред %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
bg: Фалйът с превод %filename прекъсна неочаквано на ред %line.

en: Save translations
bg: Запиши превода

en: Create @name
bg: Създай @name

en: Original text
bg: Оригинален текст

en: User account
bg: Потребителски акаунт

en: Drupal core
bg: Drupal ядро

en: Run cron
bg: Стартирай cron

en: Sharing
bg: Споделяне

en: outdated
bg: не актуализирано

en: add translation
bg: добавяне на превод

en: Translations of %title
bg: Преводи на %title

en: ends with
bg: завършва с

en: Book outline
bg: Съдържание на книгата

en: Revision information
bg: Информация за редакция

en: Dashboard
bg: Табло

en: No strings found to translate.
bg: Няма намерени стрингове за превод

en: Page Text
bg: Текст на страницата

en: Translation to %language
bg: Превод на %language

en: Translate Text
bg: Преведи текста

en: Save translation
bg: Запази превода

en: Translate strings
bg: Преведи стринга

en: An HTTP error @status occured.
bg: Възникна HTTP грешка: @status

en: Localization
bg: Локализация

en: Edit string
bg: Редактиране на стринг

en: locale
bg: локализация

en: is greater than
bg: е повече от

en: No fields available.
bg: Няма налични полета

en: Alias: @alias
bg: Синоним: @alias

en: No alias
bg: Липсва синоним

en: Custom URL
bg: Други

en: The title of the comment.
bg: Заглавие на коментара.

en: Poll
bg: Гласуване

en: Browser session ID of user that visited page.
bg: ID на сесията за потребителя, който е посетил тази страница.

en: Title of page visited.
bg: Заглавия на посетените страници.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
bg: Вътрешен път до посетената страница (отнасящ се до коренната директория на Drupal)

en: Referrer URI.
bg: URI на рефърър

en: Hostname of user that visited the page.
bg: Името на хоста на потребителя посетил тази страница.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
bg: Време в милисекунди изминало за зареждането на страницата.

en: Timestamp of when the page was visited.
bg: Времеви маркер, кога е посетена страницата.

en: contact
bg: контакт

en: Already added languages
bg: Тези езици са вече добавени

en: Edit language
bg: Редактиране на език

en: Contact form
bg: Форма за контакти

en: Select language
bg: Избери език

en: Languages not yet added
bg: Тези езици още не са добавени

en: String not found.
bg: Стрингът не е намерен.

en: The string has been saved.
bg: Стрингът беше записан.

en: The language selected for import is not supported.
bg: Езикът, избран за импортиране, не се поддържа.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
bg: Заглавната част на файла с превода %filename липсва или е повредена.

en: Error importing interface translations
bg: Грешка при импорт на преводи на интерфейса

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
bg: Импортиран %file в %locale: добавени %number стринга, обновени %update и изтрити %delete стринга.

en: Ampersand
bg: Амперсанд

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bg: Лесното за разчитане от машина име може да съдържа само малки букви, цифри и долни черти.

en: Search form
bg: Форма за търсене

en: Popular content
bg: Популярно съдържание

en: Translation settings
bg: Настройки на превода

en: Flag translations as outdated
bg: Маркирай преводите като неактуални

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
bg: Ако правите значителни промени, което означава, че този пост трябва да бъде обновен, можете да маркирате всички преводи на тази публикация като неактуални. Това няма да промени никое от другите свойства на публикация, като това дали са публикувани или не.

en: This translation needs to be updated
bg: Този превод има нужда от обновяване

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
bg: Когато тази опция е включена, превода има нужда от обновяване, защото източника (оригиналния текст) е бил променен. Изключете опцията, след като обновите превода.

en: Content translation
bg: Превод на съдържанието

en: Disabled modules
bg: Деактивирани модули

en: Disabled themes
bg: Деактивирани теми

en: Text format
bg: Текстов формат

en: The name of the site.
bg: Името на сайта.

en: Hello <strong>@username</strong>
bg: Здравей <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
bg: Покажи преките пътища

en: Text formats
bg: Входни формати

en: Image styles
bg: Размери на изображения

en: Full content
bg: Пълно съдържание

en: Copy source
bg: Копирай източника

en: Recent log messages
bg: Последни лог записи
