Drupal 7 Multilingual Sites Book Demo Installation Profile (7.x-1.0-unstable1) - en to bo translation catalogue (3370 entries)

en: Home
bo: གཙོ་ངོས

en: User interface
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འཆར་ངོས

en: Slideshow
bo: བརྙན་སྟོན

en: Title
bo: ཁ་བྱང

en: Body
bo: གཞུང་དངོས

en: Previous
bo: གོང་གི

en: Next
bo: འོག་མ

en: Pages
bo: དྲ་ངོས

en: Save configuration
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས

en: Reset to defaults
bo: སྔར་ཡོད་ལྟར་བསྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་པ

en: enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: context
bo: ནང་དོན་གོང་འོག

en: delete
bo: བསུབ

en: Status
bo: གནས་སྟངས

en: Prefix
bo: སྔོན་བཏགས

en: Suffix
bo: མཇུག་རྟགས

en: approve
bo: ཆོག་མཆན་སྤྲོད་པ

en: E-mail
bo: གློག་ཡིག

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Submit
bo: ཡར་སྤྲོད

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Value
bo: ཐོབ་གྲངས

en: Email address
bo: གློག་ཡིག་གི་ཁ་བྱང

en: content
bo: ནང་དོན

en: Development
bo: གསར་སྤེལ

en: Groups
bo: ཚོ།

en: Group
bo: ཁག

en: Type
bo: རིགས

en: Author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Replies
bo: ལན

en: Last Post
bo: མཐའ་མཇུག་གི་གསར་སྤེལ

en: Closed
bo: ཁ་བརྒྱབ་ཟིན

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Subject
bo: འགོ་བརྗོད

en: Actions
bo: བྱ་འགུལ

en: Confirm
bo: གཏན་ཁེལ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Remove
bo: བསུབ་པ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Language
bo: སྐད་རིགས

en: Read more
bo: དེ་ལས་མང་པོ་ཀློག་པ

en: more
bo: དེ་ལས་མང་བ

en: Enable
bo: ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Access control
bo: བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན

en: Article
bo: རྩོམ་ཡིག

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: Enabled
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད

en: Administration
bo: དོ་དམ

en: footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Comments
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Priority
bo: གཙོ་གནད

en: More
bo: དེ་ལས་མང་བ

en: Action
bo: བྱ་འགུལ

en: Last updated
bo: ཐེངས་རྗེས་མའི་གསར་སྒྱུར

en: On
bo: ཁ་ཕྱེ

en: For
bo: དེའི་ཆེད་དུ།

en: Tags
bo: དབྱེ་རྟགས

en: Block title
bo: ལྷུ་ལག་གི་ཁ་བྱང

en: Taxonomy
bo: རིགས་དབྱེ

en: Yes
bo: ཡིན

en: No
bo: མིན

en: Content types
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Home page
bo: གཙོ་ངོས

en: Download
bo: ཚུར་ལེན

en: Version
bo: པར་གཞི

en: Go
bo: སྐྱོད་པ

en: view
bo: ལྟ་ཞིབ

en: all
bo: ཡོད་ཚད

en: File
bo: ཡིག་ཆ

en: Tag
bo: དབྱེ་རྟགས

en: Login
bo: ནང་འཇུག

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Size
bo: ཆེ་ཆུང

en: Links
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Search
bo: འཚོལ

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: Daily
bo: ཉིན་རེ

en: Weekly
bo: གཟའ་འཁོར་རེ

en: None
bo: མེད།

en: Use count
bo: བེད་སྤྱོད་གྲངས

en: Display settings
bo: འཆར་སྟངས་སྒྲིག་འགོད

en: default
bo: སོར་འཇོག

en: This action cannot be undone.
bo: བྱ་འགུལ་འདི་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Number
bo: གྲངས་ཀ

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Block settings
bo: ལྷུ་ལག་གི་སྒྲིག་འགོད

en: Comment form
bo: དཔྱད་གཏམ་རེའུ་མིག

en: User contact form
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འབྲེལ་གཏུག་རེའུ་མིག

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Country
bo: རྒྱལ་ཁབ།

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Image
bo: པར་རིས

en: Center
bo: དཀྱིལ

en: Help text
bo: རོགས་རམ་ཡིག་ཆ

en: Admin title
bo: དོ་དམ་གྱི་ཁ་བྱང

en: Hierarchy
bo: རིམ་པ

en: Multiple
bo: དུ་མ

en: Required
bo: དགོས་ངེས་ཡིན་པ

en: Parent
bo: རིམ་པ་གོང་མ

en: Parents
bo: མ་ཁོངས

en: Depth
bo: གཏིང་ཚད

en: Category
bo: ཁྱབ་ཁོངས

en: Settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Feed
bo: བསྡུས་བརྗོད

en: Name
bo: མིང

en: edit
bo: རྩོམ་སྒྲིག

en: Import
bo: ནང་འདྲེན

en: Book
bo: དེབ

en: Export
bo: ཕྱིར་འདྲེན

en: Taxonomy term
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང

en: settings
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Back
bo: ཕྱིར་ལོག

en: Node ID
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Field
bo: གནས་ཁོངས

en: header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Preview
bo: སྔོན་ལྟ

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Help
bo: རོགས་རམ

en: True
bo: འགྲིག༼True༽

en: False
bo: ནོར་བ༼False༽

en: Font
bo: ཡིག་གཟུགས

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Background
bo: རྒྱབ་ལྗོངས།

en: Summary
bo: མདོར་བསྡུས

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: Open
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Top
bo: འགོ

en: Link Target
bo: Target དམིགས་འབེན་དང་སྦྲེལ་བ

en: Small
bo: ཆུང

en: Large
bo: ཆེན་པོ

en: Core
bo: ནང་སྙིང

en: Add new
bo: གསར་བ་ཁ་སྣོན

en: Views
bo: མཐོང་རིས

en: Access
bo: བེད་སྤྱོད

en: Add
bo: ཁ་སྣོན

en: View
bo: ལྟ་ཞིབ

en: Format
bo: རྣམ་གཞག

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Filename
bo: ཡིག་ཆའི་མིང

en: Vocabularies
bo: སྤྱི་མིང

en: Modules
bo: མ་དཔེ

en: Manage
bo: དོ་དམ།

en: Region
bo: གནས་ཁུལ

en: Visible
bo: མཐོང་རུང་བ

en: Placeholder tokens
bo: Tokensགནས་བཟུང་རྟགས།

en: Display
bo: མངོན་འཆར

en: Node type
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རིགས

en: Menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Advanced settings
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་གདམ་ཚན

en: results
bo: མཇུག་འབྲས

en: search
bo: འཚོལ་བཤེར

en: Teaser
bo: གནད་བསྡུས

en: Updated
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན་པ

en: Text
bo: ཡི་གེ

en: Theme
bo: བརྗོད་གཞི

en: Layout
bo: བཀོད་པ།

en: style
bo: བཟོ་ལྟ

en: Timestamp
bo: དུས་རྟགས

en: Keywords
bo: གནད་ཚིག

en: Components
bo: གྲུབ་ཆ

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Unknown
bo: རྒྱུས་མེད་པ

en: Attachment
bo: ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ

en: Picture
bo: པར

en: Titles
bo: ཁ་བྱང་།

en: Paths
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: The following placeholder tokens can be used in both paths and titles. When used in a path or title, they will be replaced with the appropriate values.
bo: གཤམ་གྱི་ Tokensགནས་བཟུང་རྟགས་རྣམས་འགྲོ་ལམ་དང་ཁ་བྱང་ནས་སྤྱད་ཆོག འགྲོ་ལམ་དང་ཁ་བྱང་དུ་སྤྱད་ཚེས་དེ་རྣམས་འོས་འཚམས་ཀྱི་གྲངས་ཤིག་གིས་བརྗེ་བར་བྱེད།

en: Mail
bo: འཕྲིན་ཡིག

en: Before
bo: སྔོན་དུ

en: After
bo: འདིའི་རྗེས་སུ

en: Find content
bo: ནང་དོན་འཚོལ་བ

en: Promoted
bo: འོས་སྦྱོར་བྱས་ཟིན་པ

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Content type
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Continue
bo: མུ་མཐུད

en: Configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Email
bo: གློག་ཡིག

en: Check
bo: ཞིབ་བཤེར།

en: Files
bo: ཡིག་ཆ

en: status
bo: གནས་སྟངས

en: User ID
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཨང་རྟགས

en: Error
bo: ནོར་འཁྲུལ

en: Options
bo: གདམ་ཚན

en: Contact
bo: འབྲེལ་གཏུག

en: Created
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་ཟིན

en: Node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Number of columns
bo: བསྟར་བའི་གྲངས

en: Create
bo: གསར་བཟོ

en: Separator
bo: མཚམས་དབྱེ་བྱེད

en: Exclude
bo: ཚུད་མི་དགོས་པ

en: Horizontal
bo: འཕྲེད

en: Vertical
bo: གྱེན

en: Node edit form
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག

en: Are you sure you want to delete %title?
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་%title་སུབ་ཐག་ཆོད་ཡིན་ནམ།

en: Node add form
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་སྣོན་རེའུ་མིག

en: Optional Title
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་ཁ་བྱང

en: Required Title
bo: དགོས་ངེས་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: No Title
bo: ཁ་བྱང་མེད་པ

en: Link Title
bo: Title ཁ་བྱང་དང་སྦྲེལ་བ

en: URL Display Cutoff
bo: URL འཆར་ངོས་ཀྱི་བཅད་མཚམས

en: If the user does not include a title for this link, the URL will be used as the title. When should the link title be trimmed and finished with an elipsis (&hellip;)? Leave blank for no limit.
bo: གལ་སྲིད་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་སྦྲེལ་ཐག་འདི་ལ་ཁ་བྱང་ཞིག་མ་བཀོད་ན། URL དེ་ཁ་བྱང་ལ་སྤྱོད་ངེས། སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་བྱང་དེ་ག་དུས་སུ་བཅད་བཟོ་བྱས་ནས་དེའི་མཚམས་སུ་བསྡུས་རྟགས་༼&hellip;༽སྦྱོར་དགོས། སྟོང་བར་བསྐྱུར་ནས་ཚད་འཛིན་མེད་པར་བཟོས་ཆོག

en: Default (no target attribute)
bo: སྔར་ཡོད༼targetདམིགས་ཡུལ་གྱི་མཚན་ཉིད་མེད་པ།༽

en: Open link in window root
bo: རྩ་བའི་སྒྲོམ་ནང་དུ་སྦྲེལ་ཐག་ཁ་ཕྱེ

en: Open link in new window
bo: སྒྲོམ་གསར་བའི་ནང་དུ་སྦྲེལ་ཐག་ཁ་ཕྱེ་བ

en: Allow the user to choose
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་གདམ་དུ་འཇུག་པ

en: Additional CSS Class
bo: CSS སྒྲིག་དཔེ་གཞན

en: Titles are required for all links.
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཡོངས་ལ་ཁ་བྱང་དགོས་ངེས་ཡིན་པ།

en: Open URL in a New Window
bo: སྒྲོམ་གསར་བའི་ནང་དུ་URL ཁ་འབྱེད

en: Defines simple link field types.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་གནས་ཁོངས་རིགས་སྟབས་བདེ་ཞིག་གཏན་འབེབས་བྱེད་པ།

en: term
bo: ཐ་སྙད

en: The name of the menu.
bo: གདམ་བྱང་གི་མིང་།

en: Update options
bo: གདམ་ཚན་གསར་སྒྱུར་བྱེད་པ

en: All
bo: ཡོངས

en: Access log
bo: བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཟིན་ཐོ།

en: Active
bo: སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Submit @name
bo: @name་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་པ

en: Submitted
bo: ཡར་སྤྲད་ཟིན

en: Year
bo: ལོ

en: Date format
bo: ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: Panels
bo: ངོས་པང་།

en: Panel title
bo: ཁ་བྱང་Panel

en: Add content
bo: ནང་དོན་ཁ་སྣོན

en: Page title
bo: དྲ་ངོས་ཁ་བྱང

en: The CSS ID to apply to this page
bo: ཤོག་ངོས་འདི་རུ་སྤྱད་པའི་CSS ID

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Override title
bo: ཁ་བྱང་བརྗེ་བ

en: CSS class
bo: CSS ཡི་སྒྲིག་གཞི

en: Display links
bo: སྦྲེལ་ཐག་མངོན་པ

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: Pager ID
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་ཨང་རྟགས།

en: Override URL
bo: URLབརྗེ་བ

en: If this is set, override the View URL; this can sometimes be useful to set to the panel URL
bo: གལ་སྲིད་འདི་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་URLསྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་པ། ངོས་པང་གི་URL སྒྲིག་སྐབས་སུ་འདི་ཕན་ཐོགས་ཡོད་སྲིད།

en: Three column 25/50/25
bo: སྡེ་གསུམ། 25/50/25

en: Left side
bo: གཡོན་ཕྱོགས་ཀྱི་སྡེ།

en: Middle column
bo: བར་གྱི་སྡེ།

en: Right side
bo: གཡས་ཕྱོགས་ཀྱི་སྡེ།

en: Three column 25/50/25 stacked
bo: སྡེ་གསུམ་25/50/25དོས་སྤུངས།

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Three column 33/34/33
bo: སྡེ་གསུམ་33/34/33

en: Three column 33/34/33 stacked
bo: སྡེ་གསུམ་33/34/33དོས་སྤུངས།

en: Two column
bo: སྡེ་གཉིས།

en: Two column stacked
bo: སྡེ་གཉིས་དོས་སྤུངས།

en: Node links
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག

en: Taxonomy terms
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང

en: User picture
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་པར

en: Breadcrumb
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག

en: Site name
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་མིང

en: Site slogan
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་འབོད་ཚིག

en: Node types
bo: ཚིགས་ཚེག་གི་རིགས།

en: Not found
bo: མ་རྙེད

en: Module
bo: མ་དཔེ

en: Off
bo: ཁ་རྒྱག

en: Available updates
bo: གསར་སྒྱུར་བྱ་རུང་བ

en: Never
bo: ནམ་ཡང་མི་བྱེད

en: Your changes have been saved.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་བཟོ་བཅོས་བྱས་པ་ཉར་ཚགས་བྱས་ཟིན།

en: Up to date
bo: ཆེས་གསར་ཤོས་ཡིན

en: Update available
bo: གསར་སྒྱུར་བྱ་རུང་བ།

en: Out of date
bo: དུས་ཡོལ་ཟིན་པ

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Left sidebar
bo: གཡོན་གྱི་ཟུར་སྒྲོམ

en: Right sidebar
bo: གཡས་ཀྱི་ཟུར་སྒྲོམ

en: Footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Inline
bo: ཕྲེང་ནང་དུ

en: Selected
bo: བདམས་ཟིན་པ

en: Menu link
bo: འདེམས་བྱང་གི་སྦྲེལ་ཐག

en: To
bo: སྐུར་ས

en: Aggregator category
bo: བསྡུ་རུག་ལག་ཆའི་ཁྱབ་ཁོངས

en: Aggregator feed
bo: མཉམ་རུག་གི་གནད་བསྡུས

en: Aggregator item
bo: མཉམ་རུག་གི་ནང་ཚན

en: Custom
bo: རང་བཟོས

en: Roles
bo: འགན་ནུས

en: Revision ID
bo: བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Comment
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Comment ID
bo: དཔྱད་གཏམ་ཨང་རྟགས

en: Hostname
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང

en: Score
bo: སྐར་གྲངས

en: Published
bo: སྤེལ་ཟིན་པ

en: Signature
bo: མིང་རྟགས

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: Location
bo: གནས་ཡུལ

en: Source string
bo: ཁུངས་ཡིག་ཕྲེང་།

en: Promoted to front page
bo: མདུན་ངོས་སུ་འོས་སྦྱོར་བྱས་པ

en: Log message
bo: ཟིན་ཐོའི་བརྡ་འཕྲིན

en: URL alias
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང་གཞན

en: Poll duration
bo: འདེམས་བསྐོའི་དུས་ཡུན

en: Poll votes
bo: འདེམས་བསྐོ་ཡི་འཛིན་ཤོག

en: Session ID
bo: སྦྲེལ་ཡུན་གྱི་ཨང་རྟགས

en: File ID
bo: ཡིག་ཆའི་ཨང་རྟགས

en: File name
bo: ཡིག་ཆའི་མིང

en: File size
bo: ཡིག་ཆའི་ཆེ་ཆུང

en: Vocabulary
bo: སྤྱི་མིང

en: Vocabulary ID
bo: སྤྱི་མིང་གི་ཨང་རྟགས

en: Term
bo: ཐ་སྙད

en: Term ID
bo: བྱེ་བྲག་མིང་གི་ཨང་རྟགས

en: Term name
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང

en: Last access
bo: ཐེངས་རྫེས་མའི་བེད་སྤྱོད

en: Last login
bo: ཐེངས་རྗེས་མའི་ནང་འཇུག

en: Severity
bo: གཟབ་ནན

en: Field name
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་མིང

en: Global settings
bo: སྤྱི་ཁྱབས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད

en: Fields
bo: གནས་ཁོངས།

en: Contains
bo: ཚུད་པ

en: Does not contain
bo: ཚུད་མེད་པ

en: Is less than
bo: དེ་ལས་ཆུང་བ་ཡིན་པ

en: Is less than or equal to
bo: དེ་ལས་ཆུང་བ་དང་ཡང་ན་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Is equal to
bo: དེ་དང་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Is greater than or equal to
bo: དེ་ལས་ཆེ་བ་དང་ཡང་ན་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Is greater than
bo: དེ་ལས་ཆེ་བ་ཡིན་པ

en: Is not equal to
bo: དེ་དང་འདྲ་མཉམ་མིན་པ

en: Average
bo: ཆ་སྙོམ

en: Count
bo: གྲངས

en: Overridden
bo: བརྗེས་ཚར་བ

en: Watchdog
bo: ལྟ་སྲུང་ལག་ཆ

en: Mode
bo: རྣམ་པ

en: Normal
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Warning
bo: ཉེན་བརྡ

en: Items
bo: དོན་ཚན

en: Last update
bo: གསར་སྒྱུར་སྔོན་མ

en: %time ago
bo: %time་འགོལ་ཟིན།

en: Nodes
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Advanced
bo: མཐོ་རིམ

en: Sort order
bo: གོ་རིམ

en: Up
bo: གོང་དུ

en: Width
bo: ཞེང་ཚད

en: 1 day
bo: ཉིན་གཅིག

en: Maximum
bo: ཆེས་ཆེའི་ཚད

en: Medium
bo: འབྲིང་པོ

en: Sortable
bo: གོ་རིམ་བསྒྲིག་ཆོག་པ

en: Caching
bo: བར་གསོག་བྱེད་པ

en: Month
bo: ཟླ་བ

en: Load
bo: ནང་ཕེབ།

en: System
bo: མ་ལག

en: Current
bo: མིག་སྔར

en: State
bo: （ཞིང་། /ཁུལ། /དམིགས་ཁུལ།）

en: Terms
bo: ཐ་སྙད

en: Desc
bo: ཇེ་དམའ

en: Code
bo: ཨང་རྟགས

en: Owner
bo: བདག་པོ

en: OR
bo: ཡང་ན

en: node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Cleanup
bo: གཙང་སེལ།

en: Border
bo: མཐའ་སྒྲོམ།

en: Method
bo: ཐབས་ལམ

en: Recent posts
bo: ཉེ་ཆར་ཀྱི་གསར་སྤེལ

en: Day
bo: ཉིན

en: Table
bo: རེའུ་མིག

en: All views
bo: མཐོང་རིས་ཡོངས

en: Base
bo: གཞི

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྦྲེལ་་ལམ་གྱི་དཔེ་རྣམ། (གཤམ་གྱི་སྟོང་ཆ་འདུས་པའི་ཐ་སྙད་ཡོངས་ལ་སྤྱོད་པ།)

en: Pattern for all %vocab-name paths
bo: %vocab-name་སྦྲེལ་ལམ་ཡོངས་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Pattern for forums and forum containers
bo: གྲོས་གླེང་དང་གྲོས་གླེང་འཇུག་སྣོད་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Pattern for user account page paths
bo: སྤྱོད་མཁན་ཐོ་ཁོངས་དྲ་ངོས་སྦྲེལ་ལམ་གྱི་དཔེ་ཡིག

en: Pattern for blog page paths
bo: ཟིན་བྲིས་དྲ་ངོས་སྦྲེལ་ལམ་གྱི་དཔེ་ཡིག

en: Verbose
bo: རྒྱས་བཤད

en: Display alias changes (except during bulk updates).
bo: བཟོ་བཅོས་བྱས་པའི་མིང་གཞན་དེ་མངོན་པ།（གསར་སྒྱུར་བྱས་པ་ལས་གཞན།）

en: Replace by separator
bo: མཚམས་དབྱེ་བྱེད་ཀྱིས་ཚབ་བྱེད་པ

en: Maximum alias length
bo: མིང་གཞན་གྱི་ཚད་རིང་ཤོས

en: Maximum component length
bo: གྲུབ་ཆའི་རིང་ཚད་ཆེ་ཤོས

en: Update action
bo: གསར་སྒྱུར་གྱི་བྱ་འགུལ

en: Strings to Remove
bo: འདོར་དགོས་པའི་ཡིག་ཕྲེང

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
bo: མ་དཔེ་ལ་མ་ལག་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱས་ནས་མ་དཔེ་དེ་དག་གིས་དོ་དམ་བྱས་པའི་ནང་དོན་ལ་རང་འགུལ་གྱིས་མིང་གཞན་གསར་འདོན་བྱེད་པ།

en: Other
bo: གཞན

en: Align
bo: སྙོམས་སྒྲིག

en: Text color
bo: ཡིག་གེའི་ཁ་དོག

en: Basic
bo: སྤྱི་བཏང

en: Link URL
bo: URL དང་སྦྲེལ་བ

en: List type
bo: མིང་ཐོའི་རིགས

en: Role
bo: འགན་ནུས

en: Select all
bo: ཆ་ཚང་འདེམས

en: Padding
bo: ནང་གི་བར་ཐག

en: Blog
bo: ཟིན་བྲིས

en: Link text
bo: ཡི་གེ་སྦྲེལ་བ

en: String
bo: ཡིག་ཕྲེང

en: Case
bo: གནས་ཚུལ

en: Users
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Referrer
bo: མཚམས་སྦྱོར་མཁན

en: Exists
bo: གནས་འདུག

en: Both
bo: གཉིས་ཀ

en: Maximum length
bo: ཆེས་རིང་བའི་ཚད

en: Save changes
bo: བཟོ་བཅོས་ཉར་ཚགས

en: Argument
bo: འཇུག་གྲངས

en: Anonymous
bo: མིང་མེད་སྤྱོད་མཁན

en: Edit view
bo: མཐོང་རིས་བཟོ་བཅོས

en: Override
bo: བརྗེ་འབྲི།

en: Clone
bo: བསྐྱར་བཟོ

en: Administer views
bo: དོ་དམ་པའི་མཐོང་རིས

en: Existing Views
bo: སྔར་ཡོད་པའི་མཐོང་རིས

en: Default Views
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་མཐོང་རིས

en: Ascending
bo: ཇེ་མཐོ

en: Descending
bo: ཇེ་དམའ

en: Normal menu item
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་གདམ་ཚན

en: Wildcard
bo: ཚབ་རྟགས

en: Arguments
bo: འཇུག་གྲངས

en: Operator
bo: བཀོལ་སྤྱོད་མཁན

en: Filters
bo: ཚག་རྒྱག་བྱེད།

en: Exposed Filters
bo: ཕྱིར་མངོན་པའི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད

en: Order
bo: གོ་རིམ

en: Add criteria
bo: ཚད་གཞི་ཁ་སྣོན

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་དུ་གསལ་བྱེད་དང་གྲངས་ཀ ཡང་ན་འོག་ཐིག་ཁོ་ན་ཡིན་དགོས།

en: Views UI
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་འཆར་ངོས

en: Recent comments
bo: ཉེ་ཆར་གྱི་དཔྱད་གཏམ

en: Node: ID
bo: སྦྲེལ་གནས། ཨང་རྟགས

en: Random
bo: ངེས་མེད

en: Uncategorized
bo: རིགས་དབྱེ་མེད་པ

en: Position
bo: གནས་ས

en: IP Address
bo: IP ཁ་བྱང

en: Basic settings
bo: གཞི་རྩའི་སྒྲིག་འགོད

en: Last checked
bo: མཐའ་མཇུག་བལྟས་པ

en: Node template
bo: སྦྲེལ་གནས་དཔེ་གཞི

en: Profile
bo: ངོ་སྤྲོད

en: Term description
bo: བྱེ་བྲག་མིང་གི་གསལ་བཤད

en: Child terms
bo: ཡན་ལག་གི་ཐ་སྙད

en: fields
bo: གནས་ཁོངས

en: Save settings
bo: སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས

en: Operation
bo: བཀོལ་སྤྱོད

en: reply
bo: ལན་འདེབས

en: Original
bo: གདོད་མ།

en: Defaults
bo: སྔར་ཡོད

en: Protocol
bo: སྒྲིག་ལམ

en: with comments
bo: དཔྱད་གཏམ་སྦྱོར་བ

en: without comments
bo: དཔྱད་གཏམ་མི་སྦྱོར་བ

en: Sort by
bo: གོ་རིམ་གཞི་འཛིན་ས།

en: Created date
bo: གསར་འཛུགས་ཀྱི་ཟླ་ཚེས

en: Updated date
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་དུས

en: comments
bo: དཔྱད་གཏམ

en: Full
bo: ཆ་ཚང

en: Default language
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྐད་རིགས

en: Rules
bo: སྒྲིག་ལམ

en: Authoring information
bo: རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་པའི་སྐོར

en: Hidden
bo: སྦས་ཡོད་པ

en: Some
bo: ཁ་ཤས

en: Approved
bo: ཆོག་མཆན་ཐོབ་པ

en: Root
bo: རྩ་བ

en: Show
bo: སྟོན

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bo: ཕྲེང་རེར་Drupal་གྱི་སྦྲེལ་ལམ་ཡིན་པའི་དྲ་ངོས་རེ་འཇུག་དགོས། ཡིག་འབྲུ་*་ནི་ཚབ་རྟགས་རེད། དཔེར་ན་%blog་ནི་ཟིན་བྲིས་དྲ་ངོས་དང་%blog-wildcard་ནི་མི་སྒེར་གྱི་ཟིན་བྲིས་ཡོངས་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་ཡིན། ད་དུང་%front་མདུན་ངོས་རེད།

en: Other queries
bo: འདྲི་ཞིབ་གཞན

en: Link to node
bo: སྦྲེལ་གནས་དང་སྦྲེལ་བ

en: Timer
bo: དུས་ཚོད་བགྲང་བྱེད

en: Change
bo: བཟོ་བཅོས

en: English
bo: English(དབྱིན་སྐད།)

en: in
bo: ནང་དུ་

en: Edit term
bo: ཐ་སྙད་རྩོམ་སྒྲིག

en: Tokens
bo: མཚོན་གྲངས

en: Token
bo: མཚོན་གྲངས

en: Feeds
bo: བསྡུས་བརྗོད

en: 1 item | @count items
bo[0]: ནང་ཚན་@count

en: Clear
bo: གཙང་སེལ

en: menu
bo: འདེམས་བྱང

en: Node title
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: Node body
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གཞུང་དངོས

en: Full text
bo: ནང་དོན་ཡོངས

en: Feed settings
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད

en: Source
bo: ཁུངས

en: Display all menu items
bo: གདམ་ཚན་ཡོད་ཚད་མངོན་པ།

en: Search results
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་མཇུག་འབྲས

en: Your search yielded no results
bo: ཁྱེད་ཀྱི་འཚོལ་བཤེར་ལ་མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་ཐོན་མ་ཐུབ

en: Front page
bo: མདུན་ངོས

en: unlimited
bo: ཚད་བཀག་མེད་པ

en: Replacement patterns
bo: བརྗེ་བྱེད་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Display name
bo: མིང་མངོན་པ

en: Languages
bo: སྐད་རིགས

en: Features
bo: ཁྱད་ནུས

en: Activity
bo: བྱ་འགུལ

en: Publishing options
bo: ཁྱང་སྤེལ་བྱེད་སྟངས

en: First
bo: དང་པོ

en: Query
bo: འདྲི་ཞིབ

en: Configure block
bo: ལྷུ་ལག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: Block name
bo: ལྷུ་ལག་གི་མིང

en: Hour
bo: ཆུ་ཚོད

en: Minute
bo: སྐར་མ

en: Second
bo: གཉིས་པ

en: Text field
bo: ཡི་གེའི་གནས་ཁོངས

en: Granularity
bo: ཆ་ཤས་ཚད

en: Long
bo: རྒྱས་པ

en: Short
bo: བསྡུས་པ

en: Alignment
bo: སྙོམས་སྒྲིག

en: Link label
bo: ཁ་བྱང་ལ་སྦྲེལ་བ

en: author
bo: རྩོམ་མཁན

en: Entity
bo: དངོས་གཞི

en: AND
bo: དང་།

en: Fixed
bo: ངེས་གཏན་བྱས་ཟིན

en: Revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: Empty
bo: སྟོང་པ

en: Existing system path
bo: གནས་ཡོད་པའི་མ་ལག་གི་བརྒྱུད་ལམ

en: Greater than
bo: ལས་ཆེ

en: Equal to
bo: དང་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Less than
bo: ལས་ཆུང་བ

en: any
bo: གང་རུང

en: Select a user
bo: སྤྱོད་མཁན་ཞིག་འདེམས་པ།

en: You must select a user.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་སྤྱོད་མཁན་ཞིག་འདེམས་དགོས།

en: Log out
bo: ཕྱིར་འབུད

en: views
bo: མཐོང་རིས

en: Open in new window
bo: སྒེའུ་ཁུང་གསར་བའི་ནང་དུ་ཁ་ཕྱེ་བ

en: Autocomplete taxonomy
bo: རང་འགྲུབ་ཀྱི་རིགས་དབྱེ

en: Left
bo: གཡོན

en: What links here
bo: འདིར་སྦྲེལ་ཐག་གང་དག་ཡོད

en: People
bo: སྤྱོད་མཁན

en: warning
bo: ཉེན་བརྡ

en: Site information
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་གནས་ཚུལ

en: Blocked
bo: བཀག་ཚར་པ

en: or
bo: ཡང་ན

en: open
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Parent term
bo: གོང་རིམ་གྱི་བྱེ་བྲག་མིང

en: Parent terms
bo: གོང་རིམ་གྱི་བྱེ་བྲག་མིང

en: All blogs
bo: ཟིན་བྲིས་ཡོངས

en: Style
bo: བཟོ་ལྟ

en: Forums
bo: གྲོས་ར

en: revert
bo: ཕྱིར་སློག

en: Revision
bo: བསྒྱུར་བཅོས

en: Asterisk
bo: སྐར་རྟགས

en: Missing
bo: ཁ་མི་ཚང་བ།

en: Permissions
bo: སྤྱོད་དབང

en: All tags
bo: དབྱེ་རྟགས་ཡོངས

en: Last modified
bo: མཐའ་མཇུག་གི་བཟོ་བཅོས

en: Reversed
bo: ཁ་ཕྱོགས་བརྗེས་ཟིན་པ

en: Flexible
bo: བབ་བསྟུན་གྱི་རང་བཞིན།

en: Changed
bo: བསྒྱུར་ཚར

en: Date created
bo: ཚེས་གྲངས་གསར་བཟོ་བྱས་ཚར

en: Reverse
bo: ཁ་ཕྱོགས་བརྗེ་བ

en: Standard
bo: ཚད་ལྡན

en: Not published
bo: ཁྱབ་སྤེལ་བྱས་མེད

en: Menu settings
bo: འདེམས་བྱང་གི་སྒྲིག་འགོད

en: Color scheme
bo: ཁ་དོག་སྡེབ་ཁ

en: Unformatted
bo: རྣམ་གཞག་བཟོས་མེད་པ

en: RSS Feed
bo: RSS བསྡུས་བརྗོད

en: New comments
bo: དཔྱད་གཏམ་གསར་བ

en: New
bo: གསར་བ

en: Relationships
bo: འབྲེལ་བ

en: Plural
bo: མང་ཚིག

en: Relationship
bo: འབྲེལ་བ

en: relationships
bo: འབྲེལ་བ

en: Oldest first
bo: རྙིང་ཤོས་སྔོན་དུ་བཞག་པ

en: Basic information
bo: གཞི་རྩའི་ཆ་འཕྲིན

en: Sort criteria
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་པའི་ཚད་གཞི

en: Base path
bo: རྨང་གཞིའི་སྦྲེལ་ལམ

en: Parent menu item
bo: གོང་རིམ་གྱི་གདམ་བྱང་ནང་ཚན

en: Jump Menu
bo: འཆོང་རྒྱག་གི་གདམ་ཐོ

en: Themes
bo: བརྗོད་གཞི

en: Translations
bo: ཡིག་སྒྱུར

en: Loading...
bo: འཇུག་བཞིན་ཡོད་པ་་་

en: !name field is required.
bo: གནས་ཁོངས་!name་དགོས་ངེས་ཡིན་པ།

en: Comment settings
bo: དཔྱད་གཏམ་སྒྲིག་འགོད

en: Sticky
bo: གྲས་མགོར་འཇོག་པ

en: TRUE
bo: དངོས་མ།

en: FALSE
bo: རྫུན་མ།

en: cancel
bo: དོར་བ།

en: Tabs
bo: ཤོག་བྱང

en: disable
bo: ནུས་མེད་དུ་སྒྱུར

en: Output format
bo: ཐོན་འབྲས་ཀྱི་རྣམ་གཞག

en: Storage
bo: གསོག་འཇོག

en: date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Page name
bo: དྲ་ངོས་ཀྱི་མིང

en: Advanced Options
bo: མཐོ་རིམ་གདམ་ཚན

en: Default value
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས

en: Slogan
bo: འབོད་ཚིག

en: Apply
bo: རེ་ཞུ།

en: Edit translation
bo: འགྱུར་ཡིག་རྩོམ་སྒྲིག

en: Not translated
bo: ཡིག་སྒྱུར་བྱས་མེད

en: (source)
bo: (ཁུངས།)

en: Examples
bo: དཔེར་བརྗོད།

en: You must select a node.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་སྦྲེལ་གནས་ཤིག་ངེས་པར་དུ་འདེམས་དགོས།

en: Enter the terms you wish to search for.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་འཚོལ་དགོས་པའི་ཐ་སྙད་ནང་འཇུག་བྱེད་དགོས།

en: No style
bo: བཟོ་ཉམས་མེད་པ།

en: Bold
bo: སྦོམ་བྲིས

en: Information
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Variables
bo: འགྱུར་གྲངས

en: PHP Code
bo: PHP སྒྲིག་ཡིག

en: Simple
bo: སྤྱི་བཏང

en: Relationship type
bo: འབྲེལ་ལམ་གྱི་རིགས།

en: No caching
bo: བར་ཁུལ་བེད་སྤྱོད་མི་བྱེད་པ།

en: Multilingual system
bo: སྐད་མང་རྒྱུད་ཁོངས།

en: Internationalization
bo: རྒྱལ་སྤྱི་ཅན།

en: Content selection mode
bo: ནང་དོན་གདམ་གསེས་ཀྱི་དཔེ་རྣམ།

en: Normal - All enabled languages will be allowed.
bo: ཚད་གཞི།  - སྤྱོད་མཁན་ཀྱིས་སྤྱད་པའི་སྐད་རིགས་ཡོད་ཚད་བྱ་རུང་བ།

en: Extended - All defined languages will be allowed.
bo: དྲག་སྤེལ།  - སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རང་སྒྲིག་བྱས་པའི་སྐད་རིགས་ཡོད་ཚད་བྱ་རུང་བ།

en: Multilingual options
bo: སྐད་མང་གདམ་ཚན།

en: Multilingual settings
bo: སྐད་མང་སྒྲིག་འགོད།

en: Translated
bo: ལོ་ཙྰ་བྱས་ཚར།

en: Strings
bo: ཡིག་ཕྲེང་།

en: Translation
bo: ཡིག་སྒྱུར

en: Translation status
bo: ཡིག་སྒྱུར་གྱི་གནས་སྟངས

en: Blocks
bo: ལྷུ་ལག

en: Menus
bo: འདེམས་བྱང

en: Above
bo: གོང་དུ

en: @min and @max
bo: @min་དང་@max

en: Third
bo: གསུམ་པ

en: Fourth
bo: བཞི་བ

en: Fifth
bo: ལྔ་བ

en: Overrides
bo: འགེབས།

en: Text area
bo: ཡི་གེའི་ཁུལ

en: Used in
bo: བེད་སྤྱོད་བྱེད་ས

en: Decimal
bo: སིལ་གྲངས

en: Minimum
bo: ཆེས་ཆུང་བའི་ཚད

en: Precision
bo: ཞིབ་ཚད

en: Form
bo: རེའུ་མིག

en: Exceptions
bo: དམིགས་བསལ་ཅན

en: Title tag
bo: ཁ་བྱང་གི་དབྱེ་རྟགས

en: Override path
bo: སྦྲེལ་ལམ་བརྗེ་བ

en: Permission
bo: སྤྱོད་དབང

en: Dotted
bo: ཐིག་ལེ་ཅན

en: Dashed
bo: འཕྲེད་ཐིག་ཅན

en: Solid
bo: མཁྲེགས་པོ

en: Ridge
bo: སྒང

en: Inset
bo: ནང་སྒྲིག

en: Outset
bo: ཕྱི་སྒྲིག

en: Grid
bo: དྲ་མིག

en: Edit this term
bo: ཐ་སྙད་འདི་རྩོམ་སྒྲིག

en: Italic
bo: གསེག་བྲིས

en: Global
bo: སྤྱི་ཡོངས

en: file system
bo: ཡིག་ཆའི་མ་ལག

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
bo: འདེམས་བྱང་མ་ལག་གིས་མ་ལག་གི་སྦྲེལ་ལམ་ཁོ་ན་ཉར་ཚགས་བྱེད་པ་ཡིན། ཡིན་ཡང་འཆར་དུས་སུ་དྲ་གནས་ཀྱི་མིང་གཞན་བེད་སྤྱོད་པ་དང། དཔེར་ན་%link_path་ནི་%normal_path་སྤྱད་ནས་ཉར་ཚགས་བྱས་ཡོད།

en: Image gallery
bo: པར་མཛོད

en: Thread
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་ཕྲེང

en: Layouts
bo: བཀོད་པ།

en: URL path settings
bo: དྲ་གནས་སྒྲིག་འགོད

en: Distinct
bo: ཐ་དད

en: Uppercase
bo: ཆེ་བྲིས

en: Extension
bo: རྒྱ་བསྐྱེད

en: Space
bo: སྟོང་བ

en: Unavailable
bo: སྤྱོད་མི་ནུས།

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
bo: རང་འགུལ་ངང་གསར་འདོན་བྱས་པའི་མིང་གཞན་%original_alias་དང་སྔར་ཡོད་ཀྱི་མིང་གཞན་ལ་རྙོག་འཛིང་འདུག་པས། མིང་གཞན་དེ་%alias་ལ་བསྒྱུར་ཟིན།

en: Pattern for all @node_type paths
bo: @node_type་སྦྲེལ་ལམ་ཡོངས་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Delete aliases
bo: མིང་གཞན་གསུབ་པ

en: Automatic alias
bo: རང་འགུལ་གྱི་མིང་གཞན

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
bo: ཁ་བྱང་ནང་གི་ཚིག་འབྲུ་མཚམས་དབྱེ་བྱེད་ཀྱི་ཡིག་འབྲུ་སྟེ། འདིས་སྟོང་ཆ་དང་མཚམས་རྟགས་གང་རུང་བརྗེ་ངེས། སྟོང་ཆ་དང་+ རྟགས་སྤྱད་ན་སྔོན་དཔག་བྱེད་མི་ཐུབ་པའི་མཇུག་འབྲས་འབྱུང་སྲིད།

en: Character case
bo: ཡིག་འབྲུའི་ཆེ་ཆུང

en: Leave case the same as source token values.
bo: ཡིག་འབྲུའི་རྣམ་པ་དེ་ཡོང་ཁུངས་ཀྱི་མཚོན་གྲངས་ལྟར་སྐྱུར་བ།

en: Change to lower case
bo: གསལ་བྱེད་ཆུང་བར་བསྒྱུར་བ

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
bo: ཅི་ཡང་མི་བྱེད་པ། སྔར་གྱི་མིང་གཞན་ལ་བཟོ་བཅོས་མི་བྱེད་པ།

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
bo: མིང་གཞན་གསར་བ་ཞིག་བཟོ་བ་དང་། སྔོན་དུ་སྤྱོད་བཞིན་པའི་མིང་གཞན་དག་བཞག་པ།

en: Create a new alias. Delete the old alias.
bo: མིང་གཞན་གསར་བ་ཞིག་བཟོ་བ་དང་རྙིང་བ་དེ་གསུབ་པ།

en: Transliterate prior to creating alias
bo: མིང་གཞན་མ་བཏགས་སྔོན་དུ་སྒྲ་སྒྱུར་བྱེད་པ

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
bo: ASCII-96་སྡེ་ཚན་ནང་དུ་ཡོད་པའི་ཡི་གེ་དང་ཨང་ཀི་ཁོ་ན་སྤྱད་ནས་མིང་གཞན་གསར་བ་ལ་ཚགས་རྒྱག་པ།

en: No action (do not replace)
bo: ལས་འགུལ་མི་སྤེལ་བ། (བརྗེ་མི་རུང་།)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
bo: མིང་གཞན་ཡོངས་གསུབ་པ། གསུབ་དགོས་པའི་མིང་གཞན་གྱི་གྲངས། %count།

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
bo: @label་ཡོད་ཚད་ཀྱི་མིང་གཞན་གསུབ་པ། གསུབ་དགོས་པའི་མིང་གཞན་གྱི་གྲངས། %count།

en: Delete aliases now!
bo: མྱུར་དུ་མིང་གཞན་གསུབ་པ།

en: All of your path aliases have been deleted.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་གྱི་མིང་གཞན་ཡོད་ཚད་བསུབ་ཚར།

en: All of your %type path aliases have been deleted.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་%type་སྦྲེལ་ལམ་གྱི་མིང་གཞན་ཡོད་ཚད་བསུབ་ཚར།

en: Language neutral
bo: སྐད་རིགས་ལ་དབྱེ་བ་མི་བྱེད་པ

en: Usage
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Edit content
bo: ནང་དོན་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: Change layout
bo: བཀོད་པ་བཟོ་བཅོས་བྱེད་པ།

en: Contexts
bo: ནང་དོན་གོང་འོག

en: Aggregate
bo: བསྡུ་རུག

en: <Any>
bo: <གང་རུང>

en: Loading
bo: འཇུག་བཞིན་ཡོད

en: Rearrange
bo: བསྐྱར་ཏུ་སྒྲིག

en: Devel
bo: གསར་འདོན།

en: empty
bo: སྟོང་བ

en: All types
bo: རིགས་ཡོད་ཚད

en: Aggregator
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆ

en: Node author
bo: སྦྲེལ་གནས་རྩོམ་མཁན

en: Miscellaneous
bo: སྣ་ཚོགས

en: Cancel link
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཕྱིར་འཐེན

en: Attach to
bo: ཟུར་སྣོན་བྱེད་ས

en: Attach files
bo: ཡིག་ཆ་ཟུར་སྣོན

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
bo: %urlདྲ་གནས་འདི་ནུས་མེད་ཅིག་སྟེ། དྲ་གནས་ཡང་དག་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱེད་རོག དཔེར་ན། http://www.example.com/feed.xml

en: Panel pages
bo: ངོས་པང་དྲ་ངོས།

en: Panel nodes
bo: ངོས་པང་གི་ཚིགས་ཚེག

en: Mini panels
bo: ངོས་པང་ཆུང་ངུ་།

en: Views panes
bo: གནས་ཁུལ་ལ་ལྟ་ཀློག

en: Argument type
bo: འཇུག་གྲངས་ཀྱི་རིགས

en: Deleted/missing block @module-@delta
bo: སུབ་ཟིན་པ་འམ་ཆ་ཚང་མེད་པའི་ལྷུ་ལག @module-@delta

en: New custom content
bo: རང་བཟོའི་ནང་དོན་གསར་བ

en: Create a completely custom piece of HTML content.
bo: ཆ་ཚང་རང་བཟོ་ཡིན་པའི་HTML ནང་དོན་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Context
bo: ནང་དོན་གོང་འོག

en: General form
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་རེའུ་མིག

en: Form goes here.
bo: རེའུ་མིག་འདི་ལ་སྦྱོར་དགོས

en: Node type description
bo: སྦྲེལ་གནས་རིགས་ཀྱི་གསལ་བཤད

en: Attached files
bo: ཟུར་སྣོན་བྱས་པའི་ཡིག་ཆ

en: Attached files go here.
bo: ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ་འདི་རུ་འཇོག་པ།

en: A list of files attached to the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་ཟུར་སྣོན་བྱས་པའི་ཡིག་ཆའི་མིང་ཐོ།

en: Book navigation
bo: དེབ་ཀྱི་ཕྱོགས་སྟོན

en: Add comment
bo: དཔྱད་གཏམ་ཁ་སྣོན

en: Comment form here.
bo: དཔྱད་གཏམ་རེའུ་མིག

en: A form to add a new comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་གསར་བའི་ཁ་སྣོན་བྱེད་པའི་རེའུ་མིག

en: Node comments
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་དཔྱད་གཏམ

en: Node comments go here.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་དཔྱད་གཏམ་འདི་རུ་འཇོག་དགོས།

en: The comments of the referenced node.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་དཔྱད་གཏམ།

en: !a comments per page
bo: དྲ་ངོས་རེ་ལ་དཔྱད་གཏམ་!a

en: Pager
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད

en: Node content
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ནང་དོན

en: The content of the referenced node.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ནང་དོན།

en: Node title.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་།

en: Node content goes here.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ནང་དོན་འདི་རུ་འཇོག་དགོས།

en: Link title to node
bo: སྦྲེལ་གནས་དང་ཁ་བྱང་སྦྲེལ་བ

en: Check here to make the title link to the node.
bo: འདི་ལ་བདམས་ནས་ཁ་བྱང་དེ་སྦྲེལ་གནས་དང་སྦྲེལ་བ།

en: No extras
bo: ལྷག་མ་མེད་པ

en: Check here to disable additions that modules might make to the node, such as file attachments and CCK fields; this should just display the basic teaser or body.
bo: འདི་ལ་རྟགས་བརྒྱབ་ནས་མ་དཔེ་ཡིས་སྦྲེལ་གནས་ལ་ཁ་སྣོན་བྱས་པ་དག་ནུས་མེད་བཟོ་བ། དཔེར་ན་ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ་དང་CCKགནས་ཁོངས་ལྟ་བུ། འདི་ཡིས་སྤྱི་བཏང་གི་གནད་བསྡུས་དང་ནང་དོན་དངོས་སྟོན་དགོས།

en: Identifier
bo: ཨང་རྟགས

en: Node form publishing options
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་ཁྱབ་སྤེལ་གདམ་ཐོ

en: Publishing options on the Node form.
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་ཐོག་གི་ཁྱབ་སྤེལ་གདམ་ཚན།

en: Node form author information
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་རྩོམ་མཁན་གྱི་ཆ་འཕྲིན

en: Author information on the Node form.
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་ཐོག་གི་རྩོམ་མཁན་གྱི་གནས་ཚུལ།

en: Node form comment settings
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་དཔྱད་གཏམ་སྒྲིག་འགོད

en: Comment settings on the Node form.
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་ཐོག་གི་དཔྱད་གཏམ་སྒྲིག་འགོད།

en: Node form menu settings
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་གདམ་ཐོ་སྒྲིག་འགོད

en: Node form file attachments
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ

en: File attachments on the Node form.
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་ཐོག་གི་ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ།

en: Node form book options
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་དེབ་ཀྱི་གདམ་ཐོ

en: Book options for the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་དེབ་ཀྱི་གདམ་ཚན།

en: Publishing options.
bo: ཁྱབ་སྤེལ་གདམ་ཚན།

en: Comment options
bo: དཔྱད་གཏམ་གདམ་ཚན

en: Comment options.
bo: དཔྱད་གཏམ་གདམ་ཚན

en: Authoring information.
bo: རྩོམ་འབྲིའི་གསལ་བཤད།

en: Menu options
bo: གདམ་ཐོའི་གདམ་ཚན

en: Menu options.
bo: གདམ་ཐོའི་གདམ་ཚན།

en: URL path options
bo: URL སྦྲེལ་ལམ་གདམ་ཚན

en: URL Path options.
bo: URL སྦྲེལ་ལམ་གདམ་ཚན།

en: Attach files.
bo: ཡིག་ཆ་ཟུར་སྣོན།

en: Book options.
bo: དེབ་ཀྱི་གདམ་ཚན།

en: Node type description goes here.
bo: སྦྲེལ་གནས་རིགས་ཀྱི་གསལ་བཤད་འདི་རུ་འཇོག་པ།

en: Node type description.
bo: སྦྲེལ་གནས་རིགས་ཀྱི་གསལ་བཤད།

en: Profile content goes here.
bo: སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆའི་ནང་དོན་འདི་རུ་འཇོག་དགོས།

en: Which category
bo: ཚན་ཁག་གང་དུ

en: Text to display if category has no data. Note that title will not display unless overridden.
bo: ཁྱབ་ཁོངས་ལ་གཞི་གྲངས་མེད་པའི་སྐབས་སྟོན་དགོས་པའི་ཡི་གེ གསལ་འདེབས། བསྐྱར་སྒྲིག་མ་བྱས་པར་ཁ་བྱང་དེ་མི་སྟོན།

en: Term description goes here.
bo: ཐ་སྙད་གསལ་བཤད་འདི་རུ་འཇོག་དགོས།

en: Term description.
bo: ཐ་སྙད་གསལ་བཤད།

en: List of related terms
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཐ་སྙད་ཀྱི་རེའུ་མིག

en: Terms related to an existing term; may be child, siblings or top level.
bo: གནས་བཞིན་པའི་ཐ་སྙད་ལ་འབྲེལ་བའི་ཐ་སྙད། ཡན་ལག་ཞིག་གམ་འབྲེལ་ཡོད། ཡང་ན་མ་ཁོངས་ཤིག་ཡིན་སྲིད།

en: Sibling terms
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་ཐ་སྙད

en: Top level terms
bo: རིམ་པ་གོང་མའི་ཐ་སྙད

en: Which terms
bo: ཐ་སྙད་གང་ཞིག

en: Unordered
bo: གོ་རིམ་མེད་པ

en: Ordered
bo: གོ་རིམ་བསྒྲིག་ཟིན་པ

en: The picture of a user.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཞིག་གི་པར།

en: User profile
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ

en: The profile of a user.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཞིག་གི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ།

en: Vocabulary terms
bo: སྤྱི་མིང་གི་ཐ་སྙད

en: All the terms in a vocabulary.
bo: སྤྱི་མིང་ནང་གི་ཐ་སྙད་ཡོངས།

en: Maximum depth
bo: གཏིང་ཟབ་ཤོས

en: Define the maximum depth of terms being displayed.
bo: མངོན་སྟོན་བྱས་པའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་གཏིང་ཚད་མཐོ་ཤོས་གཏན་འབེབ་བྱེད་པ།

en: Display as tree
bo: སྡོང་འབྱིབས་ལྟར་མངོན་པ

en: If checked, the terms are displayed in a tree, otherwise in a flat list.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ཐ་སྙད་འདི་དག་སྡོང་དབྱིབས་ཀྱི་ནང་དུ་སྟོན་པ་དང་། གཞན་སྤྱིར་བཏང་གི་རེའུ་མིག་ནང་དུ་ཤར་ངེས།

en: A node object.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་བྱ་དངོས་ཤིག

en: Currently set to !link
bo: མིག་སྔར་!link་ལ་བསྒྲིག་ཡོད

en: Invalid node selected.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་བདམས་ཟིན་པ།

en: A node add form.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཁ་སྣོན་རེའུ་མིག

en: Select the node type for this form.
bo: རེའུ་མིག་འདི་ལ་སྦྲེལ་གནས་རིགས་འདེམས་པ།

en: A node edit form.
bo: སྦྲེལ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག

en: A single taxonomy term object.
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་བྱ་དངོས་ཤིག

en: A single user object.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་བྱ་དངོས་ཞིག

en: Taxonomy vocabulary
bo: རིགས་དབྱེའི་སྤྱི་མིང

en: A single taxonomy vocabulary object.
bo: རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་གི་བྱ་དངོས་རྐང་གཅིག

en: Select the vocabulary for this form.
bo: རེའུ་མིག་འདི་ལ་སྤྱི་མིང་འདེམས་པ།

en: New @s
bo: @s གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: New content of other types
bo: རིགས་མི་འདྲ་བའི་ནང་དོན་གཞན་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: New content behavior
bo: ནང་དོན་གསར་འཛུགས་བྱེད་པའི་བྱ་སྤྱོད།

en: Select the default behavior of new content added to the system. If checked, new content will automatically be immediately available to be added to Panels pages. If not checked, new content will not be available until specifically allowed here.
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ནང་དོན་གདམ་གསེས་བྱས་ནས་རྒྱུད་ཁོངས་སུ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པའི་བྱ་སྤྱོད། གལ་ཏེ་གདམ་གསེས་བྱས་ན། ནང་དོན་གསར་བ་དེ་རང་འགུལ་ངང་ངོས་པང་དྲ་ངོས་སུ་ཤར་ལ། གལ་ཏེ་མ་འདེམས་ན། ནང་དོན་གསར་བ་དེ་ལ་འདི་རུ་ཆོག་མཆན་གནང་རྗེས་ད་གཟོད་དྲ་ངོས་ནས་ངོས་པང་ནས་བེད་སྤྱོད་བྱས་ཆོག

en: <p>Click Submit to be presented with a complete list of available content types set to the defaults you selected.</p>
bo: <p>སྒྲིག་འགོད་ཆ་ཚང་མངོན་པར་ཆིག་རྡེབ་བྱས་ནས་ཁྱེད་ཀྱི་གདམ་གསེས་བྱས་པའི་བྱ་རུང་བའི་ནང་དོན་གྱི་རིགས་སུ་སོར་འཇོག་བྱེད་པ།</p>

en: Allowed @s content
bo: བྱ་རུང་བའི་ནང་དོན་ @s

en: Select allowed layouts
bo: བཀོད་སྤྱོད་བྱ་རུང་བའི་བཀོད་པ་གདམ་གསེས།

en: Check the boxes for all layouts you want to allow users choose from when picking a layout. You must allow at least one layout.
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་ནུས་པའི་བཀོད་པ་གདམ་གསེས་བྱེད་པ། མ་མཐའ་ཡང་གཅིག་འདེམས་དགོས།

en: argument
bo: འཇུག་གྲངས

en: Add argument
bo: འཇུག་གྲངས་ཁ་སྣོན

en: relationship
bo: འབྲེལ་ལམ

en: Add relationship
bo: འབྲེལ་ལམ་ཁ་སྣོན

en: Add context
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་ཁ་སྣོན

en: Required contexts
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་དགོས་འདུག

en: required context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་དགོས་འདུག

en: Add required context
bo: དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་ནང་དོན་ཁ་སྣོན

en: Close Window
bo: སྒེའུ་ཁུང་རྒྱག་པ

en: Close window
bo: སྒེའུ་ཁུང་རྒྱག་པ

en: Remove this item
bo: ནང་ཚན་འདི་སུབ་པ

en: Add @type "@context"
bo: @type @context་ཞེས་པ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Edit @type "@context"
bo: @type་@context་ཞེས་པ་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པ

en: Enter a name to identify this !type on administrative screens.
bo: མིང་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱས་ནས་དོ་དམ་འཆར་ངོས་ནས་!type་འདི་ངོས་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Keyword
bo: གནད་ཚིག

en: Enter a keyword to use for substitution in titles.
bo: གནད་ཚིག་ནང་འཇུག་བྱས་ནས་ཁ་བྱང་ནང་གི་ཡི་གེ་བརྗེ་བར་སྤྱོད་པ།

en: Ignore it; content that requires this context will not be available.
bo: སྣང་མེད་གཏོང་བ། འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་འདི་དགོས་པའི་ནང་དོན་སྤྱོད་མི་ནུས།

en: If the argument is missing or is not valid, select how this should behave.
bo: གལ་སྲིད་འཇུག་གྲངས་དེ་ཚང་མེད་པའམ་ཕན་མེད་ཡིན་ཚེ་འདིས་ཇི་ལྟར་སྒྲུབ་དགོས་པར་གདམ་དགོས།

en: Argument @count
bo: འཇུག་གྲངས་@count

en: Context @count
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་@count

en: Panel content has been updated.
bo: ངོས་པང་གི་ནང་དོན་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཚར།

en: Choose layout
bo: བཀོད་པ་གདམ་གསེས།

en: Missing content type
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས་བོར་བ།

en: Add content to !s
bo: !s རུ་ནང་དོན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Configure !subtype_title
bo: !subtype_title་སྒྲིག་འགོད

en: Panel settings
bo: ངོས་པང་གི་སྒྲིག་འགོད

en: No title
bo: ཁ་བྱང་མེད་པ

en: Unknown context
bo: རྒྱུས་མེད་པའི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ

en: No context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་མི་འདུག

en: You may use %keywords from contexts, as well as %title to contain the original title.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ནས་ཁྱོད་ཀྱིས་%keywords་སྤྱོད་ཆོག་པ་མ་ཟད། %title་སྤྱད་ནས་ཐོག་མའི་ཁ་བྱང་འདུས་ཆོག

en: Context %count
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་%count

en: Columns
bo: སྡེ་བ།

en: Single column
bo: སྡེ་བ་གཅིག

en: Two column bricks
bo: སྡེ་བ་གཉིས་སུ་བྱེད་པ།

en: Left above
bo: གཡོན་སྟེང་།

en: Right above
bo: གཡོས་སྟེང་།

en: Left below
bo: གཡོན་འོག

en: Right below
bo: གཡས་འོག

en: Module name
bo: མ་དཔེའི་མིང

en: Enter the module name to export code to.
bo: སྒྲིག་ཡིག་ཕྱིར་འདོན་བྱེད་སའི་མ་དཔེ་མིང་ཞིག་འཇུག་པ།

en: Deleted/missing mini panel @name
bo: བསུབས་པ།/ངོས་པང་ཆུང་ངུ་བོར་བ། @name

en: Untitled mini panel
bo: ཁ་བྱང་མེད་པའི་ངོས་པང་བོར་བ།

en: Local
bo: རང་ཁུལ

en: Panel
bo: ངོས་པང

en: Panel layout
bo: ངོས་པང་གི་བཀོད་པ།

en: Panel content
bo: ངོས་པང་གི་ནང་དོན།

en: Please select a layout.
bo: བཀོད་པ་ཅིག་གདམ་གསེད་བྱེད་རོག

en: Add a node from your site as content.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ནས་སྦྲེལ་གནས་གསར་བ་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: To use a NID from the URL, you may use %0, %1, ..., %N to get URL arguments. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel.
bo: URL་ནས་NID་ཞིག་སྤྱོད་པར་ཁྱེད་ཀྱིས་%0་དང་%1། %N་སྤྱད་ནས་URL འཇུག་གྲངས་ལེན་པ། ཡང་ན་@0་དང་@1། @2། @N་སྤྱད་ནས་ངོས་པང་ལ་སྤྲོད་པའི་འཇུག་གྲངས་བེད་སྤྱོད་པ།

en: Leave node title
bo: སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་འཇོག་པ

en: Advanced: if checked, do not touch the node title; this can cause the node title to appear twice unless your theme is aware of this.
bo: མཐོ་རིམ། གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་ལ་བསྒྱུར་བཅོས་བྱེད་མི་ཉན། དེ་འདྲ་བྱས་ན་ཁྱེད་ཀྱིས་བརྗོད་གཞི་ཡིས་དེ་ཤེས་མེད་ཚེ་སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་གཉིས་འཆར་ངེས།

en: Invalid node
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས

en: Node loaded from @var
bo: @var་ནས་ནང་འཇུག་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས

en: Deleted/missing node @nid
bo: བསུབས་ཟིན་པའམ་ཚང་མེད་པའི་སྦྲེལ་གནས་@nid

en: Page settings
bo: དྲ་ངོས་སྒྲིག་འགོད

en: Path is required.
bo: སྦྲེལ་ལམ་དགོས་འདུག

en: Disable Drupal blocks/regions
bo: Drupalཁུལ་དུམ་སྤྱོད་མི་ཆོག/ཁུལ་ཁོངས།

en: CSS code
bo: CSSཚབ་ཨང་།

en: Simple cache
bo: སླ་མོ་ངང་བར་གསོག་བྱེད་པ།

en: Argument wildcard
bo: འཇུག་གྲངས་ཀྱི་ཚབ་རྟགས

en: No argument
bo: འཇུག་གྲངས་མི་འདུག

en: From context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས

en: From panel argument
bo: ངོས་པང་འཇུག་གྲངས་ནས

en: Input on pane config
bo: དྲ་མིག་མཐུན་སྒྲིག་གི་ཐོག་བསྒར་འཇུག

en: Required context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་དགོས་འདུག

en: Panel argument
bo: ངོས་པང་གི་འཇུག་གྲངས

en: If "From panel argument" is selected, which panel argument to use.
bo: གལ་སྲིད་ངོས་པང་གི་འཇུག་གྲངས་ནས་ཞེས་པར་བདམས་ཚེ་ངོས་པང་གི་འཇུག་གྲངས་གང་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་པ།

en: Sixth
bo: དྲུག་པ

en: Fixed argument
bo: གཏན་ཁེལ་ཟིན་པའི་འཇུག་གྲངས

en: If "Fixed" is selected, what to use as an argument.
bo: གཏམ་ཁེལ་ཟིན་པ་བདམས་ཡོད་ཚེ། འཇུག་གྲངས་ལ་ཅི་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་པ།

en: If this argument is presented to the panels user, what label to apply to it.
bo: གལ་སྲིད་འཇུག་གྲངས་འདི་ངོས་པང་སྤྱོད་མཁན་ལ་སྤྲད་ཚེ་ཁ་བྱང་གང་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་པ།

en: Use pager
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་སྤྱོད་པ

en: Items to display
bo: སྟོན་དགོས་པའི་ནང་ཚན

en: Offset
bo: ཁ་གསབ

en: Link to view
bo: མཐོང་རིས་དང་སྦྲེལ་བ

en: More link
bo: དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེལ་ཐག

en: More link text
bo: དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེལ་ཐག་ཡི་གེ

en: Link title to view
bo: མཐོང་རིས་དང་ཁ་བྱང་སྦྲེལ་བ

en: Provide a "more" link that links to the view
bo: མཐོང་རིས་ལ་སྦྲེལ་བའི་དེ་ལས་མང་བ་ཞེས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ

en: This is independent of any more link that may be provided by the view itself; if you see two more links, turn this one off. Views will only provide a more link if using the "block" type, however, so if using embed, use this one.
bo: འདི་ནི་མཐོང་རིས་རང་གིས་འདོན་སྤྲོད་བྱས་པའི་དེ་ལས་མང་བ་ཞེས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ལ་བརྟེན་མི་དགོས་པ་ཡིན། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་ལས་མང་བ་ཞེས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་གཉིས་མཐོང་ཚེ། འདི་སྒོ་རྒྱག་དགོས། གལ་སྲིད་ལྷུ་ལག་རིགས་སྤྱད་ཚེ་མཐོང་རིས་ཀྱིས་དེ་ལས་མང་བ་ཞེས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་མཁོ་འདོན་བྱེད་ངེས། ཡིནའང་ནང་སྒྲིག་སྤྱོད་དགོས་ཚེ་འདི་བེད་སྤྱོད་དགོས།

en: Display feed icons
bo: གནད་བསྡུས་ཀྱི་མཚོན་རྟགས་མངོན་པ

en: Num posts
bo: ཨང་ཀིའི་གསར་སྤེལ

en: Send arguments
bo: འཇུག་གྲངས་སྐུར་བ

en: Deleted/missing view @view
bo: བསུབས་ཟིན་པའམ་གནས་མེད་པའི་མཐོང་རིས། @view

en: Book parent
bo: དེབ་ཀྱི་རིམ་པ་གོང་མ

en: Adds a book parent from a node context.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གོང་འོག་ནང་དོན་ཞིག་ནས་དེབ་ཀྱི་མ་ཁོངས་ཤིག་ཁ་སྣོན།

en: Immediate parent
bo: ཐད་ཀར་འབྲེལ་བའི་མ་ཁོངས

en: Top level book
bo: རིམ་པ་མཐོ་ཤོས་ཀྱི་དཔེ་དེབ

en: Term from node
bo: སྦྲེལ་གནས་ནས་ཡིན་པའི་ཐ་སྙད

en: Adds a taxonomy term from a node context; if multiple terms are selected, this will get the "first" term only.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གོང་འོག་ནང་དོན་ཞིག་ནས་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཅིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ། གལ་སྲིད་ཐ་སྙད་དུ་མ་བདམས་ཚེ་འདིས་ཐོག་མའི་ཐ་སྙད་ཁོ་ན་ལེན་ངེས།

en: Term parent
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་མ་ཁོངས

en: Adds a taxonomy term parent from a term context.
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་མ་ཁོངས་ཤིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Top level term
bo: རིམ་པ་གོང་མའི་ཐ་སྙད

en: System block
bo: རྒྱུད་ཁོངས་ཀྱི་ཁུལ་དུམ།

en: Presents the panes in the form of an HTML list.
bo: HTMLཡི་རེའུ་མིག་མངོན་པའི་ངོས་པང་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པ།

en: Rounded corners
bo: ཟླུམ་ཟུར།

en: Each pane
bo: ངོས་པང་རེ་རེ།

en: contains
bo: ཚུད་པ

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Locked
bo: ཟྭ་བརྒྱབ་ཟིན

en: Data
bo: གཞི་གྲངས

en: Selection type
bo: གདམ་གསེས་ཀྱི་རིགས

en: Check for updates
bo: གསར་སྒྱུར་ལྟ་ཞིབ

en: No update data available
bo: སྤྱོད་རུང་བའི་གསར་སྒྱུར་གཞི་གྲངས་མི་འདུག

en: No name
bo: མིང་མེད

en: Node count
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གྲངས

en: Finish
bo: མཇུག་རྫོགས

en: Field settings
bo: གནས་ཁོངས་སྒྲིག་འགོད

en: Default order
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གོ་རིམ

en: Number of views
bo: ཀློག་གྲངས

en: Or
bo: ཡང་ན

en: Underline
bo: འོག་ཐིག

en: Ordered list
bo: གོ་རིམ་ཅན་གྱི་མིང་ཐོ

en: Unordered list
bo: གོ་རིམ་མེད་པའི་མིང་ཐོ

en: Font family
bo: ཡིག་གཟུགས་ཁོངས་གཏོགས

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Case sensitive
bo: ཡི་གི་ཆེ་ཆུང་གིས་དབྱེ་བ

en: Add row
bo: ཕྲེང་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
bo: གལ་སྲིད་གོང་གི་གདམ་ཚན་སྒྲོམ་གཞི་ཡིས་མ་འདང་ན། འདིར་མནན་ཏེ་གདམ་ཚན་ཁ་སྣོན་བྱས་ཆོག

en: Update mode
bo: གསར་སྒྱུར་དཔེ་རྣམ།

en: Link class
bo: སྒྲིག་དཔེ་ལ་སྦྲེལ་བ

en: Column
bo: སྟར་བ

en: Default sort
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གོ་རིམ

en: sort by @s
bo: @s་ལ་བསྟུན་ནས་སྒྲིག

en: and
bo: དང་

en: After saving a new comment
bo: དཔྱད་གཏམ་གསར་བ་ཉར་ཚགས་བྱས་པའི་རྗེས

en: After deleting a comment
bo: དཔྱད་གཏམ་ཞིག་བསུབ་པའི་རྗེས

en: After deleting a term
bo: ཐ་སྙད་ཞིག་སུབ་རྗེས

en: Optional URL
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་URL

en: Allow user-entered tokens
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ནང་འཇུག་བྱས་པའི་མཚོན་གྲངས་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ།

en: Rel Attribute
bo: Rel ཡི་མཚན་ཉིད

en: When output, this link will have this rel attribute. The most common usage is <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a> which prevents some search engines from spidering entered links.
bo: ཕྱིར་འདོན་གྱི་དུས་སུ་སྦྲེལ་ཐག་འདི་ལ་rel མཚན་ཉིད་འདི་ཡོད་ངེས། རྒྱུགས་ཆེའི་སྤྱོད་སྟངས་ནི་<a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Nofollow">rel=&quot;nofollow&quot;</a>་ཡིན་པ་དང་དེས་འཚོལ་བཤེར་ལག་ཆས་སྦྲེལ་ཐག་ཏུ་མྱུར་ཞིབ་བྱེད་མི་ཐུབ་པར་འགོག་ཐུབ།

en: At least one title or URL must be entered.
bo: མ་མཐའ་ནའང་ཁ་བྱང་གཅིག་གམ་URL སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་ངེས་པར་དུ་འཇུག་དགོས།

en: You cannot enter a title without a link url.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་url ཞིག་མེད་ན་ཁ་བྱང་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Title, as link (default)
bo: ཁ་བྱང་། སྦྲེལ་ཐག་གི་རྣམ་པ༼སྔར་ཡོད༽

en: URL, as link
bo: URL སྦྲེལ་ཐག་གི་རྣམ་པ

en: Short, as link with title "Link"
bo: ཐུང་བ། སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་བྱང་ལ་སྦྲེལ་ཐག་ཞེས་པ་ལྟ་བུ

en: Label, as link with label as title
bo: ཁ་བྱང་། ཁ་བྱང་ཡོད་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ཁ་བྱང་ལ་སྦྱོར་བ

en: Separate title and URL
bo: ཁ་བྱང་དང་URL ལོག་ཏུ་དབྱེ་བ

en: Add new rule
bo: སྒྲིག་ལམ་གསར་བ་ཁ་སྣོན

en: Auto-reply
bo: རང་འགུལ་གྱིས་ལན་འདེབས་པ།

en: Add @type
bo: @type་ཁ་སྣོན

en: Parent comment
bo: རིམ་པ་གོང་མའི་དཔྱད་གཏམ

en: The parent comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་རིམ་པ་གོང་མ།

en: Author's website
bo: རྩོམ་མཁན་གྱི་དྲ་ཚིགས

en: Display the depth of the comment if it is threaded.
bo: གལ་སྲིད་དཔྱད་གཏམ་དེ་ཕྲེང་ལྟར་བརྒྱུད་ཡོད་ན་དེའི་གཏིང་ཚད་སྟོན་པ།

en: Sort by the threaded order. This will keep child comments together with their parents.
bo: ཕྲེང་ལྟར་རྒྱུ་བའི་གོ་རིམ་ལ་བསྟུན་ནས་སྒྲིག་པ། འདི་ལྟར་བྱས་ན་ཡན་ལག་གི་དཔྱད་གཏམ་དག་རྩ་བའི་དཔྱད་གཏམ་གྱི་འོག་ནང་མངོན།

en: Reply-to link
bo: ལན་སློག་སའི་སྦྲེལ་ཐག

en: Provide a simple link to reply to the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་ལན་འདེབས་བྱེད་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Text to display
bo: མངོན་དགོས་པའི་ཡི་གེ

en: Link this field to its user or an author's homepage
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་འདིའི་སྤྱོད་མཁན་དང་ཡང་ན་རྩོམ་མཁན་གྱི་གཙོ་ངོས་སྦྲེལ་བ

en: Newest first
bo: གསར་ཤོས་སྔོན་དུ་བཞག་པ

en: field
bo: གནས་ཁོངས

en: nodes
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Menu items
bo: གདམ་བྱང་ཚན་པ།

en: Formatter
bo: རྣམ་གཞག་སྒྲིག་བྱེད

en: Week @week
bo: གཟའ་འཁོར་@week

en: Regions
bo: ཁུལ་ཁོངས།

en: Translate
bo: ཡིག་བསྒྱུར་བྱེད

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
bo: ཡིག་སྒྱུར་ནང་འདྲེན་བྱས་མ་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་ཡིག་ཆ་%filename་ཀློག་མི་ཐུབ།

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
bo: ཡིག་སྒྱུར་ཡིག་ཆ་%filename་ནང་དུ་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་ཡོད་དེ། ཕྲེང་%line་ལ་msgstr་དགོས་ཡོད་ཀྱང་མ་རྙེད།

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
bo: ཡིག་སྒྱུར་ཡིག་ཆ་%filename་ལ་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་ཡོད་དེ། ཕྲེང་%line་ནང་དུ་msgid_plural་དགོས་ཡོད་ཀྱང་མ་རྙེད།

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
bo: ཡིག་སྒྱུར་ཡིག་ཆ་%filename་ནང་གི་ཕྲེང་%line་ཐོག་ཚིག་སྦྱོར་གྱི་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་འདུག

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
bo: ཡིག་སྒྱུར་ཡིག་ཆ་%filename་ནང་དུ་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་འདུག ཕྲེང་%line་ཐོག་གི་msgid་དགོས་མི་འདུག

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
bo: ཡིག་སྒྱུར་ཡིག་ཆ་%filename་ནང་དུ་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་འདུག ཕྲེང་%line་ཐོག་གི་msgstr[]་དགོས་མི་འདུག

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
bo: ཡིག་སྒྱུར་ཡིག་ཆ་%filename་ནང་དུ་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་འདུག ཕྲེང་%line་ཐོག་གི་msgstr་དགོས་མི་འདུག

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
bo: ཡིག་སྒྱུར་ཡིག་ཆ་%filename་ནང་དུ་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་འདུག ཕྲེང་%line་ཐོག་ཏུ་དགོས་མེད་ཀྱི་ཡིག་ཕྲེང་ཞིག་འདུག

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
bo: ཡིག་སྒྱུར་ཡིག་ཆ་%filename་ནང་གི་ཕྲེང་%line་དུ་མཇུག་རྗོགས་སྟངས་འགྲིག་མི་འདུག

en: Save translations
bo: བསྒྱུར་ཡིག་ཉར་བ

en: Target
bo: དམིགས་གནས

en: Time ago
bo: འགོར་ཟིན་པའི་དུས

en: Create @name
bo: @name་ཞིག་གསར་བཟོ་བྱེད་པ

en: The taxonomy vocabulary ID
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Effect
bo: སྣང་བརྙན

en: This node
bo: ཚིགས་ཚེག་འདི།

en: starting from @count
bo: @count་ནས་འགོ་རྩོམ་པ

en: Embed
bo: ནང་འཛུགས་བྱེད་པ

en: Speed
bo: མགྱོགས་ཚད

en: The language the content is in.
bo: ནང་དོན་ཡོད་སའི་སྐད་རིགས།

en: Original text
bo: མ་ཡིག

en: Response code
bo: ཕྱིར་ལན་གྱི་ཨང་རྟགས

en: Patterns
bo: དཔེ་ཡིག

en: Entity type
bo: དངོས་གཞིའི་རིགས

en: User roles
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འགན་ནུས

en: User account
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཐོ་ཁོངས

en: Landing page
bo: ཐོ་འཇུག་དྲ་ངོས།

en: More link path
bo: དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེལ་ཐག་སྦྲེལ་ལམ

en: original
bo: ཐོག་མ

en: Button text
bo: མཐེབ་ངོས་ཀྱི་ཡི་གེ

en: Title only
bo: ཁ་བྱང་ཁོ་ན

en: Not defined
bo: གཏན་ཁེལ་བྱས་མེད

en: Validator
bo: ར་སྤྲོད་ལག་ཆ

en: Debugging
bo: གནོད་སྐྱོན་སེལ་བ

en: Inherit
bo: རྒྱུད་འཛིན

en: Mime type
bo: MIMEརིགས

en: Add region
bo: ཁུལ་ཁོངས་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Display format
bo: རྣམ་བཞག་མངོན་པ

en: The date the node was last updated.
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་མཐའ་མཇུག་གི་གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: Category ID
bo: རིགས་དབྱེའི་ཨང་རྟགས

en: Widgets
bo: ལྷུ་ལག

en: Drupal core
bo: Drupal ནང་སྙིང

en: !group: !field
bo: !group། !field

en: Invalid display id @display
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་འཆར་ངོས་ཨང་རྟགས་@display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
bo: ནོར་འཁྲུལ། @table་ཡི་སྒྲིག་བྱེད > @field་གནས་མེད་པ།

en: Do not use a relationship
bo: འབྲེལ་བ་སྤྱོད་མི་དགོས

en: Display type
bo: མངོན་འཆར་གྱི་རིགས

en: No content available.
bo: ནང་དོན་མེད།

en: Custom pages
bo: རང་བཟོའི་དྲ་ངོས

en: The cache has been cleared.
bo: བར་གསོག་གཙང་མར་བཟོས་ཟིན།

en: Run cron
bo: དུས་བཀག་སྒྲིག་རིམ་འཁོར་སྐྱོད་བྱེད

en: Current anonymous / authenticated users
bo: མིང་འགོད་སྤྱོད་མཁན།/ཐོ་འཇུག་ཚོགས་མི།

en: of
bo: གི

en: translate
bo: ཡིག་སྒྱུར་བྱེད

en: Column settings
bo: སྡེ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ།

en: Sharing
bo: མཉམ་སྤྱོད།

en: No link
bo: སྦྲེལ་ཐག་མེད

en: outdated
bo: དུས་ཡོལ་ཟིན

en: <strong>@language_name</strong> (source)
bo: <strong>@language_name</strong> ༼ཡིག་སྒྱུར་ཁུངས༽

en: add translation
bo: ཡིག་སྒྱུར་ཁ་སྣོན

en: Translations of %title
bo: %title་ཡི་ཡིག་སྒྱུར

en: Is not one of
bo: དེའི་ནང་གི་ཡ་གྱལ་མིན་པ

en: Row
bo: ཕྲེང

en: Row settings
bo: ཕྲེང་སྒྲིག་འགོད།

en: Simplecontext arg
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་འཇུག་གྲངས

en: Item1
bo: རྣམ་གྲངས༡

en: The stuff for item 1.
bo: རྣམ་གྲངས1པོའི་ནང་དོན

en: Item2
bo: རྣམ་གྲངས༢

en: Relcontext
bo: གོང་འོག་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ

en: Simplecontext
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན

en: A relcontext object.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་བྱ་དངོས་ཞིག

en: Adds a relcontext from existing simplecontext.
bo: ད་ཡོད་ཀྱི་སྟབས་བདེའི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ནས་་གོང་འོག་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: IP address
bo: IP་ཁ་བྱང

en: Starts with
bo: འགོ་རྩོམ་བྱེད

en: Page elements
bo: དྲ་ངོས་གྲུབ་ཆ

en: Secondary tabs
bo: ཤོག་བྱང་ཕལ་བ

en: Variants
bo: བྱེ་བྲག

en: Properties
bo: གཏོག་གཤིས།

en: Autocomplete
bo: རང་འགུལ་སྒྲིག་བྱེད

en: Bundles
bo: སྡེབ

en: Decimal point
bo: སིལ་གྲངས་ཚེག

en: Permanent
bo: དུས་གཏན་དུ

en: Temporary
bo: གནས་སྐབས

en: Custom date format
bo: རང་བཟོས་ཀྱི་ཚེས་གྲངས་ཀྱི་རྣམ་གཞག

en: Book outline
bo: དེབ་ཀྱི་མདོར་བསྟན

en: Revision information
bo: བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་སྐོར

en: Hide submit button
bo: ཡར་སྤྲོད་མཐེབ་སྐུང་བ

en: Is one of
bo: དེ་ལས་ཡ་གྱལ་ཞིག་ཡིན་པ

en: Expression
bo: མཚོན་སྟངས

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
bo: དམིགས་བསལ་གྱི་སྤྱོད་དབང་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་བེད་སྤྱོད་བྱེད་དུ་བཅུག

en: Comma
bo: ཚེག་འབྲིང༼,༽

en: Semicolon
bo: འབྱེད་རྟགས།(;)

en: Show All
bo: ཡོད་ཚད་སྟོན

en: Frontpage
bo: མདུན་ངོས

en: Comments are responses to node content.
bo: དཔྱད་གཏམ་ནི་སྦྲེལ་གནས་ནང་དོན་ལ་བཏོན་པའི་ལན་ཡིན།

en: Users who have created accounts on your site.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་སུ་ཐོ་ཁོངས་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན།

en: !group: !title
bo: !group། !title

en: Is empty (NULL)
bo: སྟོང་བ་ཡིན་པ༼NULL༽

en: not empty
bo: སྟོང་བ་མིན་པ

en: Theming information
bo: བརྗོད་གཞི་སྐོར་གྱི་ཆ་འཕྲིན

en: MIME type
bo: MIMEརིགས

en: Ends with
bo: མཇུག་རྫོགས་བྱེད་

en: Upload date
bo: ཡར་སྤྲོད་ཀྱི་དུས

en: Do not cache
bo: བར་གསོག་མི་བྱེད་པ

en: The title to use when this argument is present; it will override the title of the view and titles from previous arguments. You can use percent substitution here to replace with argument titles. Use "%1" for the first argument, "%2" for the second, etc.
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ཡོད་པའི་སྐབས་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཁ་བྱང་། དེས་མཐོང་རིས་ཀྱི་ཁ་བྱང་དང་སྔོན་མའི་འཇུག་གྲངས་ཀྱི་ཁ་བྱང་བརྗེ་ངེས། ཁྱེད་ཀྱིས་འདིར་བརྒྱ་ཆའི་ཚབ་རྟགས་སྤྱད་ནས་འཇུག་གྲངས་ཀྱི་ཁ་བྱང་བརྗེས་ཆོག འཇུག་གྲངས་དང་པོར་%1་དང་འཇུག་གྲངས་གཉིས་པར་%2་སོགས་སྦྱར་ཆོག

en: Action to take if argument is not present
bo: འཇུག་གྲངས་མཁོ་སྤྲོད་བྱས་མེད་པའི་སྐབས་ལག་བསྟར་བྱེད་དགོས་ལས་འགུལ

en: If this value is received as an argument, the argument will be ignored; i.e, "all values"
bo: གལ་སྲིད་ཐོབ་གྲངས་འདི་འཇུག་གྲངས་སུ་སྤྱད་ཚེ། འཇུག་གྲངས་དེ་སྣང་མེད་དུ་འཇོག་ངེས། དཔེར་ན། ཐོབ་གྲངས་ཡོངས་ཞེས་པ།

en: Wildcard title
bo: ཚབ་རྟགས་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: The title to use for the wildcard in substitutions elsewhere.
bo: གནས་གཞན་དུ་ཚབ་བརྗེ་བྱེད་ཀྱི་ཚབ་རྟགས་ལ་སྤྱོད་པའི་ཁ་བྱང་།

en: Action to take if argument does not validate
bo: འཇུག་གྲངས་ར་སྤྲོད་མ་བྱས་པའི་སྐབས་ལག་བསྟར་བྱེད་དགོས་ལས་འགུལ

en: The protocols displayed here are those globally available. You may add more protocols by modifying the <em>filter_allowed_protocols</em> variable in your installation.
bo: འདིར་མངོན་པའི་སྒྲིག་ལམ་ནི་ཡོངས་ཁྱབ་ཏུ་སྤྱོད་རུང་བ་དེ་དག་ཡིན། ཁྱེད་ཀྱི་སྒྲིག་འཇུག་ནང་གི་<em>filter_allowed_protocols</em>འགྱུར་གྲངས་བསྒྱུར་ནས་སྒྲིག་ལམ་གཞན་ཁ་སྣོན་བྱས་ཆོག

en: Link this field to its user
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་འདིའི་སྤྱོད་མཁན་སྦྲེལ་བ

en: This will override any other link you have set.
bo: འདིས་ཁྱེད་ཀྱིས་སྒྲིག་འགོད་བྱས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་གཞན་བརྗེ་ངེས།

en: Overwrite the value to display for anonymous users
bo: གསང་མིང་སྤྱོད་མཁན་ལ་མངོན་དགོས་པའི་ཐོབ་གྲངས་སྒྱུར་བ

en: Text to display for anonymous users
bo: གསང་མིང་སྤྱོད་མཁན་ལ་མངོན་དགོས་པའི་ཡི་གེ

en: Use default RSS settings
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་RSS སྒྲིག་འགོད་སྤྱོད་པ།

en: Title plus teaser
bo: ཁ་བྱང་དང་གནད་བསྡུས་མཉམ་དུ

en: Front page feed
bo: མདུན་ངོས་ཀྱི་བསྡུས་བརྗོད

en: Primary
bo: གཙོ་བོ

en: Search type
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་རིགས

en: Tab weight
bo: ཤོག་བྱང་གི་ལྗིད་ཚད

en: User: ID
bo: སྤྱོད་མཁན། ID

en: Dashboard
bo: ཆ་འཕྲིན་ངོས

en: No role
bo: འགན་ནུས་མེད

en: View link
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག

en: The size of the file.
bo: ཡིག་ཆ་ཞིག་གི་ཆེ་ཆུང་།

en: The MIME type of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་MIMEརིགས།

en: Link this field
bo: གནས་ཁོངས་འདི་སྦྲེལ་བ

en: Menu link ID
bo: གདམ་བྱང་ID

en: Link title
bo: ཁ་བྱང་དང་སྦྲེལ་བ

en: 1 character | @count characters
bo[0]: ཡིག་འབྲུ་@count

en: Node title mismatch. Please check your selection.
bo: ཚིགས་ཚེག་གི་མིང་ཟླ་སྒྲིག་བྱེད་མ་ནུས། ཁྱེད་ཀྱི་གདམ་གསེས་བྱས་པར་ཞིབ་བཤེར་བྱས།

en: Found no valid post with that title: %title
bo: ཁ་བྱང་འདི་འདྲ་ཅན་གྱི་རྩོམ་ཡིག་ཅིག་རྙེད་མ་བྱུང་།:%title

en: Delete link
bo: སྦྲེལ་ཐག་བསུབ་ཁ

en: Filter the view to the currently logged in user.
bo: མིག་སྔར་ནང་འཇུག་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མཐོར་རིས་ཚགས་རྒྱག་པ།

en: No strings found to translate.
bo: ལོ་ཙྰ་བྱ་བའི་ཡིག་ཕྲེང་མ་རྙེད།

en: Page Text
bo: དྲ་ངོས་ཡིག་རྐྱང་།

en: Translation to %language
bo: %language རུ་ལོ་ཙྰ་བྱེད་པ།

en: Translate Text
bo: ཡིག་རྐྱང་ལོ་ཙྰ།

en: Save translation
bo: ལོ་ཙྰ་ཉར་ཚགས།

en: Enable sharing translations with server
bo: ཞབས་ཞུ་ཆས་སུ་ལོ་ཙྰ་མཉམ་སྤྱོད་བྱ་རུང་བ།

en: Address of localization server to use
bo: སྤྱོད་རུང་བའི་ཞབས་ཞུ་ཆས་དྲ་གནས།

en: The given server could not handle the v2.0 remote submission API.
bo: མཁོ་འདོན་བྱས་ཡོད་པའི་ཞབས་ཞུ་ཆས་ཀྱིས་པར་གཞི་2.0 ཡིས་རྒྱང་ནས་སྤྲད་པའི་APIསྒྲིག་གཅོད་བྱེད་པ་ཐུབ།

en: Verified that the specified server can handle remote string submissions. Supported languages: %languages.
bo: དམིགས་འཛུགས་བྱས་པའི་ཞབས་ཞུ་ཆས་ཀྱིས་རྒྱང་ནས་སྤྲད་པའི་ཡིག་ཕྲེང་སྒྲིག་གཅོད་བྱེད་ཐུབ་མིན་ར་སྤྲོད་བྱེད་པ། སྐད་རིགས : %languages ལ་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱེད་པ།

en: Invalid localization server address specified. Make sure you specified the right server address.
bo: ནུས་མེད་ཅན་གྱི་རང་སའི་ཞབས་ཞུ་ཆས་ཤག་གནས། ཁྱེད་ཀྱིས་དམིགས་འཛུགས་བྱས་པའི་ཞབས་ཞུ་ཆས་ཀྱི་ཤག་གནས་འགྲིག་མིན་ལ་ཁག་ཐེག་བྱོས།

en: Localization client
bo: སྤྱོད་མཁན་སྣེ་རང་ས་ཅན་དུ་བསྒྱུར་བ།

en: Your Localization Server API key
bo: རང་སའི་ཞབས་ཞུ་ཆས་ཀྱིས་མཁོ་འདོན་བྱས་པའི་APIགསང་ལྡེ།

en: This is a unique key that will allow you to send translations to the remote server. To get your API key go to !server-link.
bo: འདི་གསང་ལྡེ་ཆིག་རྐྱང་བ་ཞིག་ཡིན་ལ། འདི་ཉིད་ཀྱིས་ཁྱེད་ཀྱིས་ལོ་ཙྰ་བྱས་པ་དེ་རྒྱང་རིང་ཞབས་ཞུ་ཆས་སུ་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་དུ་འཇུག ཁྱེད་ཀྱི་API གསང་ལྡེ་ཐོབ་འདོད་ན་!server-link ལ་ཆིག་རྡེབ་བྱོས།

en: Translate strings
bo: ཡིག་འབྲི་ལོ་ཙྰ།

en: Localization
bo: རང་ལུགས་ཅན

en: Edit string
bo: ཡིག་ཕྲེང་རྩོམ་སྒྲིག

en: locale
bo: རང་ལུགས

en: Cache once for everything (global)
bo: ཡོད་ཚད་དུས་གཅིག་ཏུ་བར་གསོག་བྱེད་པ ༼སྤྱི་ཡོངས༽

en: Per page
bo: དྲ་ངོས་རེ་ལ

en: Per role
bo: འགན་ནུས་རེ་ལ

en: Per role per page
bo: འགན་ནུས་རེ་ལ་དྲ་ངོས་རེ

en: Per user
bo: སྤྱོད་མཁན་རེ་ལ

en: Per user per page
bo: སྤྱོད་མཁན་རེ་ལ་དྲ་ངོས་རེ

en: Create new
bo: གསར་བ་ཞིག་བཟོ་བ།

en: Has Avatar
bo: མཚོན་རིས་ཡོད་པ

en: Capitalize first letter
bo: ཡི་གེ་དང་པོ་ཆེ་འབྲི་བྱེད་པ

en: Canvas
bo: རིས་གཞི།

en: Logged in user
bo: ནང་འཇུག་ཚར་བའི་སྤྱོད་མཁན

en: Custom text
bo: རང་བཟོས་ཀྱི་ཡིག་གེ

en: Sum
bo: བསྡོམས་པས

en: sorted by
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་སྟངས

en: Not Approved
bo: ཆོག་མཆན་ཐོབ་མེད

en: Remove group
bo: ཁག་བསུབ་པ

en: No description
bo: གསལ་བཤད་མི་འདུག

en: Secondary
bo: ཕལ་བ

en: No fields available.
bo: སྤྱོད་རུང་བའི་གནས་ཁོངས་མེད།

en: After saving new content
bo: ནང་དོན་གསར་བ་ཉར་ཚགས་བྱས་རྗེས

en: After deleting content
bo: ནང་དོན་བསུབ་པའི་རྗེས

en: Add roles
bo: འཁྲབ་མཁན་ཁ་སྣོན།

en: Choose one or more roles you would like to assign to the selected users.
bo: གདམ་ཟིན་པའི་སྤྱོད་མཁན་ལ་འཁྲབ་མཁན་གཅིག་དང་དུ་མ་བགོད་པ།

en: Remove roles
bo: འཁྲབ་མཁན་དོར་བ།

en: Choose one or more roles you would like to remove from the selected users.
bo: གདམ་ཟིན་པའི་སྤྱོད་མཁན་ལ་འཁྲབ་མཁན་གཅིག་དང་དུ་མ་དོར་བ།

en: You have not chosen any role to add or remove. Please select something to do.
bo: ཁ་སྣོན་དང་དོར་བར་བྱེད་པའི་འཁྲབ་མཁན་གདམ་མེད།

en: Alias: @alias
bo: མིང་གཞན་ལ་@alias

en: No alias
bo: མིང་གཞན་མི་འདུག

en: Chaos tool suite
bo: Chaos ལག་ཆ་ཡོངས

en: Numeric
bo: ཨང་གྲངས

en: Custom URL
bo: URLརང་བཟོ་བྱེད་པ

en: Edit link
bo: སྦྲེལ་ཐག་བཟོ་བཅོས

en: Submit button text
bo: ཡར་སྤྲོད་མཐེབ་ཀྱི་ཡི་གེ

en: layout
bo: བཀོད་པ།

en: The page has been deleted.
bo: དྲ་ངོས་འདི་བསུབས་ཚར།

en: Lowercase
bo: ཆུང་བྲིས

en: Punctuation
bo: མཚམས་རྟགས

en: Add comment link
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་སྦྲེལ་ཐག་ཁ་སྣོན

en: Translation updates
bo: ལོ་ཙྰ་གསར་སྒྱུར།

en: Justify
bo: ཟུར་སྙོམས་སྒྲིག

en: Parent term(s)
bo: མ་ཁོངས་ཀྱི་ཐ་སྙད

en: Broken handler @table.@field
bo: སྐྱོན་ཤོར་བའི་སྒྲིག་བྱེད་@table།@field

en: Skipping broken view @view
bo: འཕྲོ་བརླག་འཐེབ་པའི་མཐོང་རིས་@view་སྣང་མེད་བྱེད་པ

en: Ajax callback for view loading.
bo: མཐོང་རིས་འཇུག་བྱེད་ཀྱི་Ajax ཕྱིར་བརྡ།

en: Changes cannot be made to a locked view.
bo: ཟྭ་བརྒྱབ་པའི་མཐོང་རིས་ལ་བཟོ་བཅོས་བྱེད་མི་ནུས།

en: Create customized lists and queries from your database.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་གྲངས་མཛོད་ནས་རང་བཟོས་ཀྱི་རེའུ་མིག་དང་འདྲི་ཞིབ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་དོ་དམ་འཆར་ངོས། མ་དཔེ་འདི་མེད་ན། ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་གསར་འཛུགས་དང་བཟོ་བཅོས་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Broken/missing handler
bo: སྐྱོན་ཤོར་བ་འམ་ཁ་ཚང་མིན་པའི་སྒྲིག་བྱེད

en: The handler for this item is broken or missing and cannot be used. If a module provided the handler and was disabled, re-enabling the module may restore it. Otherwise, you should probably delete this item.
bo: ནང་ཚན་འདིའི་སྒྲིག་བྱེད་འཕྲོ་བརླག་འཐེབ་པའམ་ཡང་ན་ཆ་ཚང་མེད་པས་བེད་སྤྱོད་བྱེད་མི་ནུས། གལ་སྲིད་མ་དཔེ་ཞིག་གིས་སྒྲིག་བྱེད་འདི་མཁོ་འདོན་བྱེད་བཞིན་ཡོད་པ་དང་དེ་ནུས་མེད་བཟོས་ཡོད་ན། ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ན་དེས་བསྐྱར་སློང་བྱེད་སྲིད། དེ་མིན་ན་ཁྱེད་ཀྱིས་ནང་ཚན་འདི་བསུབ་དགོས་སྲིད།

en: Current date
bo: མིག་སྔའི་ཟླ་ཚེས

en: Current node's creation time
bo: མིག་སྔའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་དུས་ཚོད

en: Current node's update time
bo: མིག་སྔའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་དུས་ཚོད

en: Do not display items with no value in summary
bo: ཐོབ་གྲངས་མེད་པའི་ནང་ཚན་དག་མཇུག་སྡོམ་དུ་སྟོན་མི་དགོས

en: Invalid input
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་ནང་འཇུག

en: Fail basic validation if any argument is given
bo: གལ་སྲིད་འཇུག་གྲངས་ཞིག་ཡོད་ཚེ་སྤྱིར་བཏང་གི་ར་སྤྲོད་བྱེད་མི་ཐུབ

en: By checking this field, you can use this to make sure views with more arguments than necessary fail validation.
bo: གནས་ཁོངས་འདི་ལ་རྟགས་བརྒྱབ་ནས། ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་ལ་འཇུག་གྲངས་གཞན་ཡོད་པ་ཁག་ཐེག་བྱེད་པ་དང་ར་སྤྲོད་བྱེད་མི་ཐུབ་པའི་ནོར་འཁྲུལ་ལས་གཡོལ་ཐུབ།

en: Glossary mode
bo: ཐ་སྙད་རེའུ་མིག་གི་རྣམ་པ

en: Character limit
bo: ཡིག་འབྲུའི་ཚོད་འཛིན

en: No transform
bo: འགྱུར་ལྡོག་མེད

en: Upper case
bo: ཆེ་འབྲི

en: Lower case
bo: ཆུང་འབྲི

en: Capitalize each word
bo: ཡི་གེ་ཡོད་ཚད་ཆེ་འབྲི་བྱེད་པ

en: Case in path
bo: སྦྲེལ་ལམ་ནང་གི་བྲིས་ཆེ་ཆུང

en: Transform spaces to dashes in URL
bo: URL ཁྲོད་ཀྱི་སྟོང་ཆ་དག་འཕྲེད་ཐིག་ལ་སྒྱུར་བ

en: Exclude from display
bo: མངོན་འཆར་དུ་ཚུད་མི་དགོས་པ

en: Rewrite the output of this field
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་ཐོན་འབྲས་བསྐྱར་འབྲི་བྱེད

en: The text to display for this field. You may include HTML. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་ནང་མངོན་དགོས་པའི་ཡི་གེ HTML ཚུད་ན་ཆོག གཞན་གཤམ་གྱི་བརྗེ་ལེན་ཡིག་དཔེ་བཞིན་མཐོང་རིས་འདི་ནས་གཞི་གྲངས་ནང་འཇུག་བྱས་ཆོག

en: Output this field as a link
bo: གནས་ཁོངས་འདི་སྦྲེལ་ཐག་བཞིན་ཕྱིར་འདོན་པ

en: If checked, this field will be made into a link. The destination must be given below.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། གནས་ཁོངས་དེ་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་ཏུ་སྒྱུར་ངེས་ལ། གཤམ་དུ་གནས་ཤིག་ངེས་པར་དུ་མཁོ་སྤྲོད་བྱེད་དགོས།

en: Link path
bo: སྦྲེལ་ལམ་སྦྲེལ་བ

en: The Drupal path or absolute URL for this link. You may enter data from this view as per the "Replacement patterns" below.
bo: Drupal སྦྲེལ་ལམ་མམ་ཡང་ན་སྦྲེལ་ཐག་འདིའི་URL། ཁྱེད་ཀྱིས་གཤམ་དུ་མངོན་པའི་བཟོ་ལེན་གྱི་དཔེ་ཡིག་ཇི་བཞིན་མཐོང་རིས་འདི་ནས་གཞི་གྲངས་ནང་འཇུག་བྱེད་སྲིད།

en: The CSS class to apply to the link.
bo: སྦྲེལ་ཐག་ལ་སྤྱོད་དགོས་པའི་CSS སྒྲིག་གཞི།

en: Prefix text
bo: སྔོན་དུ་སྦྱོར་བའི་ཡི་གེ

en: Any text to display before this link. You may include HTML.
bo: སྦྲེལ་ཐག་འདིའི་སྔོན་དུ་མངོན་པའི་ཡིག་གེ་གང་རུང་ཞིག དེར་HTML འཇུག་ནའང་འགྲིག

en: Suffix text
bo: རྗེས་བཏགས་ཀྱི་ཡི་གེ

en: Any text to display after this link. You may include HTML.
bo: སྦྲེལ་ཐག་འདིའི་རྗེས་སུ་མངོན་པའི་ཡིག་གེ་གང་རུང་ཞིག དེར་HTML འཇུག་ནའང་ཆོག

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
bo: <p>གནས་ཁོངས་འདི་སྤྱོད་པའི་སྔོན་དུ་ཁྱེད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་མངོན་འཆར་འདི་རུ་ཟུར་འདེབས་ཀྱི་གནས་ཁོངས་འགའ་ཁ་སྣོན་བྱེད་དགོས། ཁྱེད་ཀྱི་འདོད་མོས་ལྟར་གནས་ཁོངས་འདི་དག་<em>འཆར་ངོས་སུ་འཚུད་མི་དགོས་པའི་</em>རྟགས་བཀོད་ནའང་ཆོག དོ་སྣང་བྱེད་རྒྱུ་ལ། མངོན་འཆར་གྱི་གོ་རིམ་ལ་བསྟུན་དགོས་སྟེ། ཁྱེད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་འདིའི་འོག་གི་གནས་ཁོངས་དེ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་མི་ནུས། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ལ་མཁོ་བའི་གནས་ཁོངས་དེ་འདིར་བཀོད་མེད་ན། ཁྱེད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་ཀྱི་རིམ་པ་བསྐྱར་དུ་སྒྲིག་དགོས།</p>

en: Trim this field to a maximum length
bo: གནས་ཁོངས་འདི་ཆེས་རིང་བའི་ཚད་ཞིག་ལ་བཅད་བཟོ་བྱེད

en: Trim only on a word boundary
bo: ཚིག་འབྲུའི་མཚམས་སུ་བཅད་བཟོ་བྱེད་པ

en: If checked, this field be trimmed only on a word boundary. This is guaranteed to be the maximum characters stated or less. If there are no word boundaries this could trim a field to nothing.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། གནས་ཁོངས་འདི་ཚིག་འབྲུའི་མཚམས་སུ་གཅོད་ངེས་ཡིན། འདིས་ཆེས་མང་ཤོས་དང་དེ་ལས་ཉུང་བའི་ཡིག་འབྲུའི་ཚད་ཁག་ཐེག་བྱེད་ཐུབ། གལ་སྲིད་ཡི་གེ་ལ་མཐའ་མཚམས་མེད་ན་འདིས་གནས་ཁོངས་ལ་བཅད་བཟོ་གང་ཡང་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Add an ellipsis
bo: སྡུད་རྟགས་ཤིག་སྣོན་པ

en: If checked, a "..." will be added if a field was trimmed.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། བཅད་མཚམས་ལ་...ཁ་སྣོན་བྱེད་ངེས།

en: Strip HTML tags
bo: HTMLཡི་དབྱེ་རྟགས་ཕྱིར་འདོར་བ

en: If checked, all HTML tags will be stripped.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། HTML ཡི་དབྱེ་རྟགས་ཡོངས་

en: Field can contain HTML
bo: གནས་ཁོངས་ནང་དུ་HTML ཡོད་ཆོག

en: If checked, HTML corrector will be run to ensure tags are properly closed after trimming.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། HTMLདག་བཅོས་ལག་ཆས་བཅད་བཟོ་བྱས་པའི་དབྱེ་རྟགས་དག་ཆ་འགྲིག་ཡོད་པ་གཏན་ཁེལ་བྱེད་ངེས།

en: File size display
bo: ཡིག་ཆའི་ཆེ་ཆུང་མངོན་འཆར

en: Formatted (in KB or MB)
bo: རྣམ་གཞག་བསྒྲིག་པ༼KBདང་ཡང་ནMB༽

en: Raw bytes
bo: མ་བཅོས་པའི་བརྒྱད་འབྲུ

en: If checked, true will be displayed as false.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། true འགྲིག་པ་དེ་ནོར་བ་false ལ་འཆར་ངེས།

en: Round
bo: བཞི་དོར་ལྔ་འཕེལ

en: If checked, the number will be rounded.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། གྲངས་ཀ་དེ་བཞི་འདོར་ལྔ་འཕེལ་བྱེད་ངེས།

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
bo: སིལ་གྲངས་ཚེག་རྒྱབ་ཏུ་གྲངས་གནས་ག་ཚོད་འཆར་དགོས་པར་གཏན་ཁེལ་བྱོས།

en: What single character to use as a decimal point.
bo: ཡིག་འབྲུ་རྐྱང་བ་གང་ཞིག་གིས་སིལ་གྲངས་ཀྱི་ཚེག་བྱེད་དགོས།

en: What single character to use as the thousands separator.
bo: ཡིག་འབྲུ་རྐྱང་བ་གང་ཞིག་གིས་དབྱེ་མཚམས་རྟགས་བྱེད་དགོས།

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
bo: གྲངས་ཀའི་མདུན་དུ་འཇོག་པའི་ཡི་གེ དཔེར་ན་དངུལ་གྱི་རྟགས་ལྟ་བུ།

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
bo: གྲངས་ཀའི་མཇུག་ཏུ་འཇོག་པའི་ཡི་གེ དཔེར་ན་དངུལ་གྱི་རྟགས་ལྟ་བུ།

en: Simple separator
bo: སྟབས་བདེའི་མཚམས་དབྱེ་བྱེད

en: Display as link
bo: སྦྲེལ་ཐག་བཞིན་མངོན་པ

en: Operator identifier
bo: བཀོལ་སྤྱོད་མཁན་གྱི་ངོས་འཛིན་རྟགས

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
bo: འདི་ནི་URL ནང་གི་? ཡི་མཇུག་ཏུ་མངོན་ནས་མཚམས་དབྱེ་བྱེད་ངོས་འཛིན་བྱེད།

en: Filter identifier
bo: ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ངོས་འཛིན་རྟགས

en: This will appear in the URL after the ? to identify this filter. Cannot be blank.
bo: འདི་ནི་URL ནང་གི་? ཡི་མཇུག་ཏུ་མངོན་ནས་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ངོས་འཛིན་བྱེད། སྟོང་བ་ཡིན་མི་རུང་།

en: The identifier is required if the filter is exposed.
bo: གལ་སྲིད་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཕྱིར་མངོན་ན་ངོས་འཛིན་བྱེད་ངེས་པར་དུ་དགོས།

en: This identifier is not allowed.
bo: ངོས་འཛིན་བྱེད་འདི་སྤྱོད་མི་ཆོག

en: - Any -
bo: - གང་རུང-

en: exposed
bo: ཕྱིར་མངོན་ཟིན་པ

en: Value type
bo: ཐོབ་གྲངས་ཀྱི་རིགས

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་ཟླ་ཚེས་ཀྱི་རྣམ་གཞག་གང་རུང་། CCYY-MM-DD HH:MM:SS་ཡིན་ན་ལེགས།

en: Invalid date format.
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་ཚེས་གྲངས་རྣམ་གཞག

en: Limit list to selected items
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ནང་ཚན་ལ་མིང་ཐོ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ

en: If checked, the only items presented to the user will be the ones selected here.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། འདིར་སྤྱོད་མཁན་ལ་མངོན་པའི་ནང་ཚན་དེ་དག་ཁོ་ན་གདམ་ངེས།

en: not in
bo: ནང་དུ་མེད་པ

en: Is all of
bo: ཡོད་ཚད་ཡིན་པ

en: Is none of
bo: གང་ཡང་མིན་པ

en: Is between
bo: བར་དུ་ཡིན་པ

en: between
bo: བར་དུ་

en: Is not between
bo: བར་དུ་མིན་པ

en: not between
bo: བར་དུ་མེད་པ

en: Min
bo: ཆུང་ཤོས

en: And max
bo: དང་ཆེ་ཤོས།

en: And
bo: དང་

en: Contains any word
bo: ཚིག་འབྲུ་གང་རུང་ཞིག་ཚུད་ཡོད་པ

en: has word
bo: ཚིག་འབྲུ་ཡོད་པ

en: Contains all words
bo: ཚིག་འབྲུ་ཡོངས་ཚུད་ཡོད་པ

en: has all
bo: ཡོད་ཚད་ཚུད་ཡོད

en: begins
bo: འགོ་རྩོམ་པ

en: ends
bo: མཇུག་རྫོགས

en: Require this relationship
bo: འབྲེལ་བ་འདི་དགོས་པ

en: asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: desc
bo: ཇེ་དམའ

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
bo: གལ་ཏེ་ཁྱེད་ཀྱིས་ <a href="@modules">མཐོ་རིམ་རོག་རམས་དཔེ་དུམ་སྤྱད་ན།</a> ནུས་ཡོད་ཀྱི་བརྡ་འཕྲིན་དེ་ལས་མང་བ་ལྟ་ཞིབ་བྱས་ཆོག <a href="@hide">སྣེ་སྟོན་འདི་གབ་པ།</a>

en: Broken
bo: གཏོར་ཟིན་པ

en: Displays
bo: མངོན་འཆར

en: These queries were run during view rendering:
bo: མཐོང་རིས་མངོན་པའི་སྐབས་སུ་འདྲི་ཞིབ་འདི་དག་ལག་བསྟར་བྱེད།

en: This display has no path.
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་སྦྲེལ་ལམ་མེད།

en: Query build time
bo: གསར་འཛུགས་ཀྱི་དུས་ཚོད་འདྲི་ཞིབ་བྱེད

en: @time ms
bo: ms @time

en: Query execute time
bo: ལག་བསྟར་བྱས་པའི་དུས་ཚོད་འདྲི་ཞིབ་བྱེད

en: View render time
bo: མཐོང་རིས་འཆར་བའི་དུས་ཚོད

en: No query was run
bo: ལག་བསྟར་བྱས་པའི་འདྲི་ཞིབ་མེད

en: Unable to preview due to validation errors.
bo: ར་སྤྲོད་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་བའི་རྐྱེན་གྱིས་སྔོན་ལྟ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: View name
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང

en: View description
bo: མཐོང་རིས་ཞིབ་བརྗོད

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
bo: ཞིབ་བརྗོད་འདི་མཐོང་རིས་དོ་དམ་ཀྱི་འཆར་ངོས་སུ་འཆར་ནས་མཐོང་རིས་འདིའི་གང་ཞིག་ཡིན་པ་གསལ་བཤད་བྱེད།

en: View tag
bo: མཐོང་རིས་རྟགས

en: The view has been deleted.
bo: མཐོང་རིས་བསུབ་ཚར།

en: There is no lock on view %view to break.
bo: མཐོང་རིས།%viewནས་ཟྭ་མེད་པ་དང་ཡང་ན་ཟྭ་རྒྱབ་མེད།

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་%name་ཡི་ཟྭ་དེ་གཏོར་ཐག་ཆོད་ཡིན་ནམ།

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
bo: ཟྭ་འདི་གཏོར་ཚེ་!user་ཡིས་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་པའི་བཟོ་བཅོས་ཡོངས་བོར་ངེས།

en: Break lock
bo: ཟྭ་གཏོར་བ

en: The lock has been broken and you may now edit this view.
bo: ཟྭ་དེ་འཐོར་ཟིན་པས། ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་འདི་རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་ཆོག

en: Enter the name to use for this view if it is different from the source view. Leave blank to use the name of the view.
bo: མཐོང་རིས་འདི་དང་ཁུངས་ཀྱི་མཐོང་རིས་གཉིས་མ་མཚུངས་ན། འདི་ལ་མིང་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱོས། སྟོང་བར་བཞག་ན་མཐོང་རིས་དེའི་མིང་བེད་སྤྱོད་བྱེད།

en: Paste view code here
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་ཨང་རྟག་འདིར་སྦྱོར

en: Unable to interpret view code.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་ཨང་རྟགས་རྟོགས་མི་ཐུབ།

en: A view by that name already exists; please choose a different name
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་དེ་སྔར་ནས་ཡོད་པས། མིང་མི་འདྲ་བ་ཞིག་འདེམས་རོགས།

en: Display plugin @plugin is not available.
bo: མངོན་འཆར་གྱི་སྒྲིག་ལྷུ་@plugin་གནས་མེད།

en: Style plugin @plugin is not available.
bo: བཟོ་ལྟའི་སྒྲིག་ལྷུ་@plugin་གནས་མེད།

en: Row plugin @plugin is not available.
bo: ཕྲེང་གི་སྒྲིག་ལྷུ་@plugin་གནས་མེད།

en: @type handler @table.@field is not available.
bo: @type་སྒྲིག་བྱེད་@table.@field་གནས་མེད།

en: Unable to import view.
bo: མཐོང་རིས་ནང་འདྲེན་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Click on an item to edit that item's details.
bo: ནང་ཚན་ཞིག་ལ་བརྡབ་ནས་དེའི་ཞིབ་ཕྲ་སྐོར་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: Go to the real page for this display
bo: མངོན་འཆར་འདིའི་དྲ་ངོས་དངོས་ལ་སྐྱོད་པ

en: Invalid
bo: ཕན་ནུས་མེད་པ

en: Missing style plugin
bo: བཟོ་ལྟའི་སྒྲིག་ལྷུ་མེད་པ

en: Change settings for this style
bo: བཟོ་ལྟ་འདིའི་སྒྲིག་འགོད་སྒྱུར་བ

en: View analysis
bo: མཐོང་རིས་དབྱེ་ཞིབ

en: Configure @type
bo: @type་སྒྲིག་འགོད

en: Rearrange @type
bo: @type་བསྐྱར་དུ་སྒྲིག

en: Broken field @id
bo: སྐྱོན་ཤོར་བའི་གནས་ཁོངས་@id

en: There are no @types available to add.
bo: ཁ་སྣོན་བྱ་རུང་བའི་@types་མེད།

en: Configure extra settings for @type %item
bo: @type %item་ལ་སྒྲིག་འགོད་ལྷག་ཏུ་བྱེད་པ

en: Configure summary style for @type %item
bo: @type %item་ལ་ཕྱོགས་སྡོམ་གྱི་བཟོ་ལྟ་ཞིག་སྒྲིག་པ

en: Clear Views' cache
bo: མཐོང་རིས་མ་དཔེ་ཡི་བར་གསོག་གཙང་སེལ་བྱེད་པ

en: Add Views signature to all SQL queries
bo: SQL་འདྲི་ཞིབ་ཡོངས་ལ་མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་རྟགས་སྣོན་པ

en: Disable views data caching
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་གཞི་གྲངས་བར་གསོག་ནུས་མེད་བཟོ་བ

en: Views caches data about tables, modules and views available, to increase performance. By checking this box, Views will skip this cache and always rebuild this data when needed. This can have a serious performance impact on your site.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱིས་སྤྱོད་རུང་བའི་རེའུ་མིག་དང་། མ་དཔེ། མཐོང་རིས་བཅས་ཀྱི་གཞི་གྲངས་བར་གསོག་བྱས་ནས་དེའི་ནུས་རྩལ་མཐོ་རུ་གཏོང་བ། སྒྲོམ་འདི་གདམ་ན། མཐོང་རིས་ཀྱིས་བར་གསོག་འདི་མི་བྱེད་པ་དང་དགོས་མཁོ་ཡོད་དུས་གཞི་གྲངས་འདི་བསྐྱར་འཛུགས་བྱེད་ངེས། འདིས་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་ནུས་རྩལ་ལ་ཤུགས་རྐྱེན་ཆེན་པོ་བཟོ་ཐུབ།

en: Show other queries run during render during live preview
bo: སྔོན་ལྟ་བྱེད་དུས་མངོན་འཆར་སྐབས་ཀྱི་འདྲི་ཞིབ་གཞན་སྟོན་པ

en: Drupal has the potential to run many queries while a view is being rendered. Checking this box will display every query run during view render as part of the live preview.
bo: མཐོང་རིས་ཤིག་འཆར་དུས། Drupal ཡིས་འདྲི་ཞིབ་མང་པོ་བྱེད་ཐུབ་པའི་ནུས་པ་ཡོད། འདེམས་སྒྲོམ་འདིར་རྟགས་བརྒྱབ་ཚེ། མཐོང་རིས་འཆར་སྐབས་ཀྱི་འདྲི་ཞིབ་ཡོངས་མངོན་ནས་སྔོན་ལྟའི་ནང་འཆར་ཐུབ།

en: Error: missing @component
bo: ནོར་འཁྲུལ། @component་ཚང་མེད

en: View analysis can find nothing to report.
bo: མཐོང་རིས་དབྱེ་ཞིབ་ཀྱིས་ཡར་ཞུ་བྱ་རུང་བའི་ནང་དོན་ཅི་ཡང་མ་རྙེད།

en: This view has only a default display and therefore will not be placed anywhere on your site; perhaps you want to add a page or a block display.
bo: མཐོང་རིས་འདི་ལ་སྔར་ཡོད་ཀྱི་མངོན་འཆར་ཞིག་ཁོ་ན་ཡོད་པས་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་ཐོག་ཏུ་འཇོག་རྒྱུ་མིན། ཁྱེད་ཀྱིས་ཕལ་ཆེར་དྲ་ངོས་ཤིག་དང་ཡང་ན་ལྷུ་ལག་གི་མངོན་འཆར་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་སྲིད།

en: Reduce duplicates
bo: བསྐྱར་ཟློས་ཉུང་དུ་གཏོང

en: Default settings for this view.
bo: མཐོང་རིས་འདིའི་སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད།

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
bo: མཐོང་རིས་དེ་དྲ་ངོས་བཞིན་སྟོན་པ་དང་URL་དང་འདེམས་བྱང་ཡོད་པ།

en: Display the view as a block.
bo: ལྷུ་ལག་ཞིག་ནང་བཞིན་མཐོང་རིས་སྟོན་པ།

en: Attachments added to other displays to achieve multiple views in the same view.
bo: མངོན་འཆར་གཞན་གྱི་ནང་དུ་ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆ་བསྣན་ནས། མཐོང་རིས་གཅིག་གི་ནང་ནས་མཐོང་རིས་དུ་མ་ཞིག་མངོན་ཐུབ་བཟོ་བ།

en: Display the view as a feed, such as an RSS feed.
bo: མཐོང་རིས་དེ་བསྡུས་བརྗོད་བཞིན་སྟོན་པ། དཔེར་ན། RSS་བསྡུས་བརྗོད་ལྟ་བུ།

en: Displays rows one after another.
bo: ཕྲེང་རྣམས་གཅིག་རྗེས་གཉིས་མཐུད་ཀྱིས་མངོན་པ།

en: Displays rows as an HTML list.
bo: ཕྲེང་རྣམས་HTML ཡི་མིང་ཐོ་ནང་བཞིན་མངོན་པ།

en: Displays rows in a grid.
bo: དྲ་མིག་ནང་དུ་ཕྲེང་རྣམ་མངོན་པ།

en: Displays rows in a table.
bo: རེའུ་མིག་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཕྲེང་མངོན་པ།

en: Displays the default summary as a list.
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཕྱོགས་སྡོམ་དེ་མིང་ཐོ་བཞིན་མངོན་པ།

en: Displays the summary unformatted, with option for one after another or inline.
bo: ཕྱོགས་སྡོམ་དེ་རྣམ་བཞག་གང་ཡང་མེད་པར་མངོན་པ། གདམ་ཚན་ལ་གཅིག་རྗེས་གཉིས་མཐུད་དང་ཡང་ན་ཕྲེང་ཅིག་གི་ནང་དུ་མངོན་པ།

en: Generates an RSS feed from a view.
bo: མཐོང་རིས་ཤིག་ནས་RSS ཡི་བསྡུས་བརྗོད་ཞིག་གསར་འདོན་བྱེད་པ།

en: Displays the fields with an optional template.
bo: གནས་ཁོངས་ལ་གདམ་ཆོག་པའི་དཔེ་གཞི་ཞིག་མངོན་པ།

en: Will be available to all users.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཡོངས་ཀྱིས་སྤྱོད་ཆོག་པ།

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
bo: ངེས་གཏན་གྱི་འགན་ནུས་གང་རུང་ཞིག་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན་ལ་སྤྱོད་དབང་སྟེར་བ།

en: sort criteria
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་པའི་ཚད་གཞི

en: Sort criterion
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་པའི་ཚད་གཞི

en: sort criterion
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་པའི་ཚད་གཞི

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
bo: མཉམ་རུག་གི་ནང་ཚན་ནི་ཕྱི་རོལ་གྱི་RSS དང་Atom གསར་འགྱུར་གནད་བསྡུས་ནས་ནང་འདྲེན་བྱས་པ་རེད།

en: The title of the aggregator item.
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་ནང་ཚན་གྱི་ཁ་བྱང་།

en: The link to the original source URL of the item.
bo: ནང་ཚན་གྱི་ཐོག་མའི་URL ཁུངས་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག

en: The author of the original imported item.
bo: ཐོག་མའི་ནང་འདྲེན་བྱས་པའི་ནང་ཚན་གྱི་རྩོམ་མཁན།

en: The actual content of the imported item.
bo: ནང་འདྲེན་བྱས་པའི་ནང་ཚན་གྱི་ནང་དོན་དངོས།

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
bo: ཐོག་མའི་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ནང་ཚན་སྤེལ་བའི་ཚེས་གྲངས།༼བསྡུས་བརྗོད་འགའ་ཞིག་ལ། འདི་ནི་བསྡུས་བརྗོད་ནང་འདྲེན་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས་ཡིན༽

en: Feed ID
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: The unique ID of the aggregator feed.
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ཨང་རྟགས།

en: The title of the aggregator feed.
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ཁ་བྱང་།

en: The link to the source URL of the feed.
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་URL ཁུངས་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག

en: The date the feed was last checked for new content.
bo: ནང་དོན་གསར་བ་ལ་འབྱོར་བའི་ཆེས་གསར་བའི་བསྡུས་བརྗོད་ཚེས་གྲངས།

en: The description of the aggregator feed.
bo: མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ཞིབ་བརྗོད།

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
bo: ཐོག་མའི་ཁུངས་ནས་གཞི་གྲངས་སྤྱད་ནས་མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་ནང་ཚན་སྟོན་པ།

en: The book the node is in.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཡོད་སའི་དེབ།

en: The weight of the book page.
bo: དེབ་ཀྱི་དྲ་ངོས་ཀྱི་ལྗིད་ཚད།

en: The depth of the book page in the hierarchy; top level books have a depth of 1.
bo: བརྒྱུད་རིམ་ནང་གི་དེབ་ཀྱི་གཏིང་ཚད་དེ། རིམ་པ་གོང་མའི་དེབ་ལ་གཏིང་ཚད་༡་ཡིན།

en: The parent book node.
bo: དཔེ་དེབ་སྦྲེལ་གནས་གྱི་རིམ་པ་གོང་མ།

en: The title of the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་ཁ་བྱང་།

en: The comment ID of the field
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་དཔྱད་གཏམ་ཨང་རྟགས

en: The name of the comment's author. Can be rendered as a link to the author's homepage.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་རྩོམ་མཁན་མིང་། རྩོམ་མཁན་གྱི་གཙོ་ངོས་སུ་སྦྲེལ་ཐག་བཞིན་མངོན་ཐུབ།

en: The website address of the comment's author. Can be rendered as a link. Will be empty if the author is a registered user.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་མཁན་གྱི་དྲ་ཚིགས་ཁ་ཡིག སྦྲེལ་ཐག་བྱས་ནས་མངོན་ཆོག གལ་སྲིད་རྩོམ་མཁན་དེ་ཐོ་འགོད་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་ཡིན་ན་དེ་སྟོང་བ་ཡིན་ངེས།

en: Post date
bo: སྤེལ་པའི་དུས

en: Provide a simple link to view the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་ལྟ་ཀློག་བྱེད་པའི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Provide a simple link to edit the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་སྒྲིག་གི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Provide a simple link to delete the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་བསུབ་བྱེད་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: The User ID of the comment's author.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་མཁན་གྱི་སྤྱོད་མཁན་ཨང་རྟགས།

en: Parent CID
bo: རིམ་པ་གོང་མའི་CID

en: The Comment ID of the parent comment.
bo: རྩ་བའི་དཔྱད་གཏམ་གྱི་དཔྱད་གཏམ་ཨང་རྟགས

en: Last comment time
bo: དཔྱད་གཏམ་རྗེས་མའི་དུས་ཚོད

en: Date and time of when the last comment was posted.
bo: ཐེངས་རྗེས་མའི་དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་པའི་ཚེས་གྲངས་དང་དུས་ཚོད།

en: Last comment author
bo: མཐའ་མཇུག་གི་དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་མཁན

en: The name of the author of the last posted comment.
bo: ཉེ་ཆར་སྤེལ་བའི་དཔྱད་གཏམ་གསར་ཤོས་ཀྱི་རྩོམ་མཁན་མིང་།

en: Comment count
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་གྲངས

en: The number of comments a node has.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཞིག་གི་དཔྱད་གཏམ་གྱི་གྲངས།

en: Updated/commented date
bo: གསར་སྒྱུར་རམ་ཡང་ན་དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་བའི་དུས

en: The most recent of last comment posted or node updated time.
bo: ཉེ་ཆར་ཆེས་གསར་བ་སྤེལ་བའི་དཔྱད་གཏམ་གྱི་དུས་ཚོད་དང་ཡང་ན་སྦྲེལ་གནས་གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་དུས་ཚོད།

en: The number of new comments on the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་གི་དཔྱད་གཏམ་གསར་བགྲངས།

en: Comment status
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་གནས་སྟངས

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་དཔྱད་གཏམ་ནུས་ཡོད་བཟོས་ཡོད་པའམ་ཡང་ན་མེད་པ།

en: User posted or commented
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་སྤེལ་བའི་གསར་སྤེལ་དང་ཡང་ན་དཔྱད་གཏམ

en: Display nodes only if a user posted the node or commented on the node.
bo: སྤྱོད་མཁན་གཅིག་གིས་སྦྲེལ་གནས་སྤེལ་བ་དང་ཡང་ན་དེ་ལ་དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་ཚེ་སྦྲེལ་གནས་དེ་མངོན་པ།

en: Display the comment with standard comment view.
bo: ཚད་ལྡན་གྱི་དཔྱད་གཏམ་མཐོང་རིས་སྤྱད་ནས་དཔྱད་གཏམ་སྟོན་པ།

en: Display the comment as RSS.
bo: དཔྱད་གཏམ་དེ་RSS་བཞིན་སྟོན་པ།

en: Link to contact page
bo: འབྲེལ་གཏུག་ངོས་དང་སྦྲེལ་བ

en: Locale source
bo: རང་ལུགས་ཀྱི་ཁུངས

en: A source string for translation, in English or the default site language.
bo: ཡིག་སྒྱུར་གྱི་མ་ཡིག་ཞིག་སྟེ། དབྱིན་ཡིག་དང་ཡང་ན་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་སྔར་ཡོད་སྐད་རིགས་ཡིན།

en: The ID of the source string.
bo: མ་ཡིག་གི་ཨང་རྟགས།

en: A description of the location or context of the string.
bo: གནས་ཡུལ་གྱི་གསལ་བཤད་དང་ཡང་ན་ཡིག་ཕྲེང་གི་ནང་དོན་གོང་འོག

en: The group the translation is in.
bo: ཡིག་སྒྱུར་གནས་སའི་ཁག

en: The full original string.
bo: མ་ཡིག་ཆ་ཚང་།

en: The version of Drupal core that this string is for.
bo: ཡིག་ཕྲེང་འདི་ཡོད་པའི་Drupal ཡི་པར་གཞི།

en: Provide a simple link to edit the translations.
bo: ཡིག་སྒྱུར་རྩོམ་སྒྲིག་གི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Locale target
bo: རང་ལུགས་ཀྱི་བསྒྲུབ་བྱ

en: The full translation string.
bo: ཡིག་སྒྱུར་གྱི་ཡི་གེ་ཆ་ཚང་།

en: The language this translation is in.
bo: སྒྱུར་ཡིག་ཡོད་སའི་སྐད་རིགས།

en: Singular LID
bo: རྐྱང་ཚིག་གི་LID

en: The ID of the parent translation.
bo: རྩ་བའི་སྒྱུར་ཡིག་གི་ཨང་རྟགས།

en: Whether or not the translation is plural.
bo: ཡིག་བསྒྱུར་དེ་མང་ཚིག་གི་རྣམ་པ་ཡིན་མིན།

en: The title of the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་བྱང་།

en: The date the node was posted.
bo: དྲ་གནས་སྤེལ་བའི་ཚེས་གྲངས།

en: Published or admin
bo: སྤེལ་ཟིན་པ་དང་ཡང་དོ་དམ་པ

en: Created year + month
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ལོ་དང་ཟླ་བ

en: Created year
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ལོ

en: Created month
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ཟླ་བ

en: Created day
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ཉིན

en: Created week
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་གཟའ་འཁོར

en: The log message entered when the revision was created.
bo: བསྒྱུར་བཅོས་གསར་འཛུགས་བྱེད་དུས་ནང་འཇུག་བྱས་པའི་ཟིན་ཐོའི་བརྡ་འཕྲིན།

en: Revert link
bo: ཕྱིར་ལོག་གི་སྦྲེལ་ཐག

en: Provide a simple link to revert to the revision.
bo: བསྒྱུར་བཅོས་ལ་སླར་གསོ་བྱེད་པའི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Filter by access.
bo: སྤྱོད་དབང་ལ་བསྟུན་ནས་ཚགས་རྒྱག་པ།

en: Has new content
bo: ནང་དོན་གསར་བ་ཡོད་པ

en: Display %display has no access control but does not contain a filter for published nodes.
bo: མངོན་འཆར་%display་ལ་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཚོད་འཛིན་མེད་ཀྱང་། སྤེལ་ཟིན་པའི་སྦྲེལ་གནས་ལ་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་མེད།

en: Poll
bo: འདེམས་བསྐོ

en: Whether the poll is open for voting.
bo: འོས་བསྡུ་དེའི་འདེམས་ཤོག་ཁ་ཕྱེ་ཡོད་མེད།

en: Profile textfield
bo: ངོ་སྤྲོད་ཀྱི་ཡིག་གེའི་གནས

en: Profile textarea
bo: ངོ་སྤྲོད་ཀྱི་ཡིག་གེའི་ཁུལ

en: Profile checkbox
bo: ངོ་སྤྲོད་ཀྱི་འདེམས་སྒྲོམ

en: Profile URL
bo: ངོ་སྤྲོད་ཀྱི་URL

en: Profile selection
bo: ངོ་སྤྲོད་འདེམ་སྒྲུག

en: Profile freeform list %field-name.
bo: ངོ་སྤྱོད་ཀྱི་རང་དབང་ཅན་གྱི་མིང་ཐོ་%field-name།

en: Profile date %field-name.
bo: ངོ་སྤྲོད་ཀྱི་ཚེས་གྲངས་%field-name།

en: The score of the search item. This will not be used if the search filter is not also present.
bo: འཚོལ་བཤེར་ནང་ཚན་གྱི་སྐར་གྲངས། གལ་སྲིད་འཚོལ་བཤེར་ཚག་རྒྱག་བྱེད་མེད་ན་འདི་སྤྱོད་མི་ཐུབ།

en: Links from
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁུངས

en: Other nodes that are linked from the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་དང་སྦྲེལ་བའི་སྦྲེལ་གནས་གཞན།

en: Links to
bo: སྦྲེལ་ས

en: Other nodes that link to the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་དང་སྦྲེལ་བའི་སྦྲེལ་གནས་གཞན།

en: Search Terms
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་ཐ་སྙད

en: The terms to search for.
bo: འཚོལ་བཤེར་བྱེད་དགོས་པའི་ཐ་སྙད།

en: Display the results with standard search view.
bo: ཚད་ལྡན་ཅན་གྱི་འཚོལ་ཞིབ་མཐོང་རིས་སྤྱད་ནས་མཇུག་འབྲས་སྟོན་པ།

en: Total views
bo: ལྟ་ཀློག་ཀྱི་སྡོམ་གྲངས

en: The total number of times the node has been viewed.
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་བལྟས་པའི་གྲངས།

en: Views today
bo: དེ་རིང་གི་ཀློག་གྲངས

en: The total number of times the node has been viewed today.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་ལ་དེ་རིང་བལྟས་པའི་གྲངས།

en: Most recent view
bo: ཉེ་ཆར་གྱི་ལྟ་ཀློག

en: The most recent time the node has been viewed.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་ལ་ཉེ་ཆར་བལྟས་པའི་དུས་ཚོད།

en: Stores site access information.
bo: དྲ་ཚིགས་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཆ་འཕྲིན་གསོག་འཇོག་བྱེད་པ།

en: Browser session ID of user that visited page.
bo: དྲ་ངོས་བལྟ་མཁན་གྱི་ཀློག་བྱེད་ཀྱི་སྤྱོད་ཐུན་ཨང་རྟགས།

en: Title of page visited.
bo: བལྟས་ཚར་བའི་དྲ་ངོས་ཀྱི་ཁ་བྱང་།

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
bo: བལྟས་ཟིན་པའི་དྲ་ངོས་ཀྱི་ནང་ཁུལ་སྦྲེལ་ལམ༼Drupal ཡི་རྩ་བའི་གནས་དང་འབྲེལ་བ༽

en: Referrer URI.
bo: མཚམས་སྦྱོར་མཁན་གྱི་URI།

en: Hostname of user that visited the page.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ལྟ་མཁན་གྱི་དྲ་གནས་མིང་།

en: The user who visited the site.
bo: དྲ་ཚིགས་ལ་ཞུགས་པའི་སྤྱོད་མཁན།

en: Time in milliseconds that the page took to load.
bo: དྲ་ངོས་འཇུག་པར་སྐར་ཆའི་སྟོང་ཟུར་གྱི་གྲངས།

en: Timestamp of when the page was visited.
bo: དྲ་ངོས་ལ་བལྟས་པའི་དུས་ཚོད་ཀྱི་རྟགས།

en: Files maintained by Drupal and various modules.
bo: Drupal དང་མ་དཔེ་སྣ་ཚོགས་ཀྱིས་རྒྱུན་འཛིན་བྱས་པའི་ཡིག་ཆ།

en: The ID of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་ཨང་རྟགས།

en: The name of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་མིང།

en: The path of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་སྦྲེལ་ལམ།

en: The mime type of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་MIME་རིགས།

en: The status of the file.
bo: ཡིག་ཆའི་གནས་སྟངས།

en: The date the file was uploaded.
bo: ཡིག་ཆ་ཡར་སྤྲོད་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཟུར་འབྲེལ་བྱས་ཡོད།

en: Taxonomy term name.
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང་།

en: The term weight field
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་ལྗིད་ཚད་གནས་ཁོངས

en: The description associated with a taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཞིག་དང་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་གསལ་བཤད།

en: Filter the results of "Taxonomy: Term" to a particular vocabulary.
bo: དམིགས་བསལ་གྱི་སྤྱི་མིང་ལ་གཞིགས་ནས་རིགས་དབྱེ། ཐ་སྙད་ཞེས་པའི་མཇུག་འབྲས་ལ་ཚགས་རྒྱག་པ།

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
bo: དམིགས་བསལ་གྱི་སྤྱི་མིང་ནས་སྦྲེལ་གནས་ཞིག་དང་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཡོངས་མངོན་པ།

en: The parent term of the term. This can produce duplicate entries if you are using a vocabulary that allows multiple parents.
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་རྩ་བའི་ཐ་སྙད། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་རྩ་བ་མང་པོ་སྤྱད་ཆོག་པའི་སྤྱི་མིང་ཞིག་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན་འདིས་བསྐྱར་ཟློས་ཀྱི་འཇུག་སྒོ་བཟོ་སྲིད།

en: Node translation
bo: སྦྲེལ་གནས་ཡིག་སྒྱུར

en: Translation set node ID
bo: སྒྱུར་ཡིག་སྡེ་ཚན་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས

en: The ID of the translation set the content belongs to.
bo: ནང་དོན་འདི་གཏོགས་པའི་ཡིག་སྒྱུར་སྡེ་ཚན་གྱི་ཨང་རྟགས།

en: Source translation
bo: ཡིག་སྒྱུར་གྱི་ཁུངས

en: The source that this content was translated from.
bo: ནང་དོན་འདི་ཡིག་སྒྱུར་བྱས་པའི་ཡིག་སྒྱུར་གྱི་ཁུངས།

en: Versions of content in different languages.
bo: སྐད་རིགས་མི་འདྲ་བའི་ནང་གི་ནང་དོན་གྱི་པར་གཞི།

en: Child translation
bo: ཡན་ལག་གི་ཡིག་སྒྱུར

en: Outdated
bo: དུས་ཡོལ་ཟིན་པ

en: The user ID
bo: སྤྱོད་མཁན་ཨང་རྟགས

en: The user or author name.
bo: སྤྱོད་མཁན་དང་ཡང་ན་རྩོམ་མཁན་གྱི་མིང་།

en: Email address for a given user. This field is normally not shown to users, so be cautious when using it.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་གློག་ཡིག་ཁ་བྱང་། རྒྱུན་དུ་གནས་ཁོངས་འདི་སྤྱོད་མཁན་ལ་མི་མངོན་པས་དེ་སྤྱོད་དུས་གཟབ་ནན་བྱེད་དགོས།

en: Language of the user
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྐད་ཡིག

en: The user's picture, if allowed.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་པར། གལ་སྲིད་སྤྱད་ཆོག་ན།

en: The date the user was created.
bo: སྤྱོད་མཁན་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: The user's last access date.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་མཇུག་མཐའི་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཚེས་གྲངས།

en: The user's last login date.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཆེས་རྗེས་མའི་ནང་འཇུག་གི་ཚེས་གྲངས།

en: Whether a user is active or blocked.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཞིག་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཡོད་པའམ་ཡང་ན་བཀག་འགོག་བྱས་ཡོད་པ།

en: The user's signature.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་རྟགས།

en: Provide a simple link to edit the user.
bo: སྤྱོད་མཁན་རྩོམ་སྒྲིག་གི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Roles that a user belongs to.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཞིག་ལ་གཏོགས་པའི་འགན་ནུས།

en: User ID from URL
bo: URl ཐོག་གི་སྤྱོད་མཁན་ཨང་རྟགས

en: User ID from logged in user
bo: ནང་འཇུག་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྤྱོད་མཁན་ཨང་རྟགས

en: Randomize the display order.
bo: ངེས་མེད་ཀྱི་མངོན་འཆར་གོ་རིམ།

en: Provide custom text or link.
bo: རང་བཟོས་ཀྱི་ཡི་གེ་དང་ཡང་ན་སྦྲེལ་ཐག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Displays the actual position of the view result
bo: མཐོང་རིས་མཇུག་འབྲས་ཀྱི་དངོས་ཡོད་གནས་མངོན་པ

en: Link this field to its aggregator category page
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་འདིའི་མཉམ་རུག་ལག་ཆའི་ཚན་ཁག་ངོས་དང་སྦྲེལ་བ

en: No user
bo: སྤྱོད་མཁན་མེད

en: Link this field to its comment
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་འདིའི་དཔྱད་གཏམ་སྦྲེལ་བ

en: Show teaser-style link
bo: གནད་བསྡུས་བཟོ་ལྟའི་སྦྲེལ་ཐག་སྟོན

en: Link this field to new comments
bo: གནས་ཁོངས་དང་དཔྱད་གཏམ་གསར་བ་སྦྲེལ་བ

en: contact
bo: འབྲེལ་བ་བྱེད

en: Contact %user
bo: %user་དང་འབྲེལ་བ་བྱེད་པ

en: Unknown group
bo: རྒྱུས་མེད་པའི་ཚོགས་ཁག

en: Unknown language
bo: རྒྱུས་མེད་པའི་སྐད་རིགས

en: Current user's language
bo: མིག་སྔའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྐད་རིགས

en: Default site language
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་སྐད་རིགས

en: No language
bo: སྐད་རིགས་མེད

en: Current installed version
bo: མིག་སྔར་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པའི་པར་གཞི

en: Check for new comments as well
bo: དཔྱད་གཏམ་གསར་བ་ཡོད་མེད་ཀྱང་བལྟ་བ

en: Node IDs separated by , or +
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཨང་རྟགས་, དང་ཡང་ན་+་སྤྱད་ནས་མཚམས་དབྱེ་བ

en: Build mode
bo: གསར་འཛུགས་ཀྱི་རྣམ་པ

en: No alternate
bo: བརྗེ་རེས་མེད

en: Alternative sort
bo: གོ་རིམ་གཞན

en: Alternate sort order
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་སྟངས་བརྗེ་ལེན་བྱེད་པ

en: On empty input
bo: སྟོང་བ་ནང་འཇུག་བྱེད་དུས།

en: Show None
bo: None་སྟོན་པ

en: Display score
bo: སྐར་གྲངས་མངོན་པ

en: Link this field to download the file
bo: གནས་ཁོངས་འདི་སྦྲེལ་ནས་ཡིག་ཆ་ཚུར་ལེན་པ

en: Set the breadcrumb for the term parents
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་གོང་རིམ་ལ་ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་སྒྲིག་པ

en: If selected, the breadcrumb trail will include all parent terms, each one linking to this view. Note that this only works if just one term was received.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་གི་གནས་ནང་དུ་གོང་རིམ་གྱི་ཐ་སྙད་ཡོངས་ཚུད་ངེས་པ་དང་། ཐ་སྙད་དེ་དག་མཐོང་རིས་འདི་དང་སྦྲེལ་ཡོད། དོ་སྣང་བྱེད་རྒྱུ་ལ། དེ་ནི་ཐ་སྙད་གཅིག་ཁོ་ན་འབྱོར་བའི་སྐབས་སུ་ནུས་པ་ཡོད་ངེས།

en: No vocabulary
bo: སྤྱི་མིང་མེད

en: Link this field to its taxonomy term page
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་འདིའི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་དྲ་ངོས་སྦྲེལ་བ

en: Link this field to its term page
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་འདིའི་ཐ་སྙད་དྲ་ངོས་སྦྲེལ་བ

en: Limit terms by vocabulary
bo: ནང་ཚན་སྤྱི་མིང་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ

en: Select which vocabulary to show terms for in the regular options.
bo: ཚད་ལྡན་གྱི་གདམ་ཚན་དུ་སྤྱི་མིང་གང་ལ་ཐ་སྙད་མངོན་དགོས་པ་གདམ་དགོས།

en: Dropdown
bo: མར་འཐེན

en: Show hierarchy in dropdown
bo: མར་འཐེན་གྱི་ནང་དུ་བརྒྱུད་རིམ་སྟོན

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་སྤྱི་མིང་ཞིག་བདམས་འདུག གདམ་ཚན་ནས་བརྗེ་རོགས།

en: Select terms from vocabulary @voc
bo: སྤྱི་མིང་@voc་ལ་ཐ་སྙད་འདེམ་པ

en: Select terms
bo: ཐ་སྙད་འདེམ་པ

en: If you wish to validate for specific vocabularies, check them; if none are checked, all terms will pass.
bo: གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་དམིགས་བསལ་གྱི་སྤྱི་མིང་ལ་ར་སྤྲོད་བྱེད་འདོད་ན། དེ་དག་གདམ་དགོས། གལ་སྲིད་མ་བདམས་ན་ཐ་སྙད་ཡོངས་ཀྱིས་ཚད་ལོན་ཐུབ།

en: Term IDs separated by , or +
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས་,་དང་ཡང་ན་+་སྤྱད་ནས་མཚམས་དབྱེ་བ

en: Current language
bo: མིག་སྔའི་སྐད་རིགས

en: Translation option
bo: ཡིག་སྒྱུར་གྱི་གདམ་ཚན

en: To the user
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ

en: With a mailto:
bo: འབྱོན་མཁན་ཞིག་སྦྱོར་བ

en: Is the logged in user
bo: ནང་འཇུག་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་ཡིན་པ

en: Usernames
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང

en: Enter a comma separated list of user names.
bo: ཚེག་འབྲིང,ཡིས་མཚམས་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་ཐོ་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱོས།

en: Also look for a node and use the node author
bo: ད་དུང་སྦྲེལ་གནས་ཤིག་འཚོལ་བ་དང་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རྩོམ་མཁན་བེད་སྤྱོད་པ

en: Only allow numeric UIDs
bo: ཨང་གྲངས་ཀྱི་UIDs་ཁོ་ན་སྤྱོད་དགོས་པ

en: Only allow string usernames
bo: ཡི་གེ་ཡིན་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་ཁོ་ན་སྤྱོད་པ

en: Allow both numeric UIDs and string usernames
bo: ཨང་གྲངས་ཀྱི་UIDs དང་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་གང་རུང་སྤྱོད་ཆོག་པ

en: Restrict user based on role
bo: འགན་ནུས་ལ་བསྟུན་ནས་སྤྱོད་མཁན་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ

en: Restrict to the selected roles
bo: བདམས་ཟིན་པའི་འགན་ནུས་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ

en: If no roles are selected, users from any role will be allowed.
bo: གལ་སྲིད་འགན་ནུས་གང་ཡང་བདམས་མེད་ན། འགན་ནུས་གང་རུང་གི་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་སྤྱོད་ཆོག

en: Unrestricted
bo: ཚོད་འཛིན་བྱས་མེད་པ

en: No role(s) selected
bo: འགན་ནུས་གང་ཡང་བདམས་མེད

en: Multiple roles
bo: འགན་ནུས་མང་པོ

en: PHP validate code
bo: PHP ཞུ་དག་གི་སྒྲིག་ཡིག

en: Broken field
bo: སྐྱོན་ཤོར་བའི་གནས་ཁོངས

en: Change the title that this display will use.
bo: མངོན་འཆར་འདིར་སྤྱོད་པའི་ཁ་བྱང་བརྗེ་བ།

en: Use AJAX
bo: AJAX སྤྱོད་པ

en: Change whether or not this display will use AJAX.
bo: མངོན་འཆར་འདིས་AJAX བེད་སྤྱོད་བྱེད་མིན་བརྗེ་བ།

en: Mini
bo: ཆུང་བ

en: Change this display's pager setting.
bo: མངོན་འཆར་འདིའི་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་བརྗེ་བ།

en: Items per page
bo: ངོས་རེ་རེིའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས

en: Specify access control type for this display.
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཚོད་འཛིན་དམིགས་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Change settings for this access type.
bo: བེད་སྤྱོད་ཀྱི་རིགས་ལ་སྒྲིག་འགོད་སྒྱུར་བ།

en: Change settings for this caching type.
bo: བར་གསོག་འདིའི་རིགས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་བརྗེ་བ།

en: Link display
bo: མངོན་འཆར་སྦྲེལ་བ

en: Exposed form in block
bo: ལྷུ་ལག་དུ་ཕྱིར་མངོན་པའི་རེའུ་མིག

en: Allow the exposed form to appear in a block instead of the view.
bo: རེའུ་མིག་མཐོང་རིས་ནང་དུ་མ་སྟོན་པ་ལྷུ་ལག་ནང་དུ་སྟོན་ཆོག་པ།

en: Get information on how to theme this display
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་དབྱིབས་གང་འདྲ་བཟོ་བའི་ཆ་འཕྲིན་ལེན་པ

en: The title of this view
bo: མཐོང་རིས་འདིའི་ཁ་བྱང

en: This title will be displayed with the view, wherever titles are normally displayed; i.e, as the page title, block title, etc.
bo: ཁ་བྱང་གང་དུ་མངོན་ཡང་། ཁ་བྱང་འདི་དང་མཐོང་རིས་གཉིས་མཉམ་དུ་མངོན་འཆར་བྱེད། དཔེར་ན། དྲ་ངོས་ཁ་བྱང་། ཁུལ་དུམ་གྱི་ཁ་བྱང་སོགས།

en: Use AJAX when available to load this view
bo: མཐོང་རིས་འདི་འཇུག་ཆོག་པའི་དུས་སུ་AJAX སྤྱོད་པ

en: If set, this view will use an AJAX mechanism for paging, table sorting and exposed filters. This means the entire page will not refresh. It is not recommended that you use this if this view is the main content of the page as it will prevent deep linking to specific pages, but it is very useful for side content.
bo: གལ་སྲིད་བསྒྲིག་ཚེ། མཐོང་རིས་འདིས་AJAX ཡི་མ་ལག་བེད་སྤྱད་ནས་དྲ་ངོས་སྒྱུར་བ་དང་། རེའུ་མིག་གོ་རིམ་སྒྲིག་པ། ཚག་རྒྱག་བྱེད་སྤྱོད་པ། དེ་ལྟར་བྱས་ན་དྲ་ངོས་ཡོངས་གསར་འདོན་བྱེད་མི་སྲིད། གལ་སྲིད་མཐོང་རིས་འདི་དྲ་ངོས་ཀྱི་ནང་དོན་གཙོ་བོ་ཡིན་ན། དེ་ལྟར་བྱས་ཚེ་དམིགས་བསལ་གྱི་དྲ་ངོས་དང་སྦྲེལ་བར་བཀག་འགོག་བྱེད་སྲིད་པས་བྱེད་ནུས་འདི་བེད་སྤྱོད་མ་བྱས་ནས་བཟང་ཀྱང་། ཟུར་ངོས་ཀྱི་ནང་དོན་ལ་མཁོ་སྤྱོད་ཆེ།

en: Unless you're experiencing problems with pagers related to this view, you should leave this at 0. If using multiple pagers on one page you may need to set this number to a higher value so as not to conflict within the ?page= array. Large values will add a lot of commas to your URLs, so avoid if possible.
bo: མཐོང་རིས་འདི་དང་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ལ་གནོད་སྐྱོན་མེད་ན། འདི་ཁྱེད་ཀྱིས་༠་ལ་སྒྲིག་དགོས། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་དྲ་ངོས་གཅིག་ལ་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་དུ་མ་ཞིག་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན་ཁྱེད་ཀྱིས་གྲངས་ཀ་འདི་དེ་ལས་མཐོ་བ་ཞིག་ལ་བསྒྲིག་ནས་?page= array་ཁྲོད་དུ་རྙོག་འཛིང་མེད་པ་བྱེད། འོན་ཀྱང་གྲངས་ཀ་ཆེ་བས་ཁྱེད་ཀྱི་URL རུ་, ཚེག་འབྲིང་མང་པོ་སྣོན་ངེས་པས། དེ་འཛེམ་གང་ཐུབ་བྱོས།

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
bo: དྲ་ངོས་རེ་ལ་མངོན་པའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས། 0་འཇུག་ན་ཚོད་འཛིན་མེད།

en: Add a more link to the bottom of the display.
bo: མངོན་འཆར་གྱི་འོག་ཏུ་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Create more link
bo: དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེལ་ཐག་གསར་འཛུགས

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
bo: འདིས་མཐོང་རིས་སུ་མི་འདྲ་བའི་ནང་ཚན་ཁོ་ན་སྟོན། གལ་སྲིད་གཅིག་མཚུངས་ཀྱི་ནང་ཚན་དུ་མ་ཡོད་ན། དེ་དག་ཐེངས་རེ་ཁོ་ན་མངོན་ངེས། ཁྱེད་ཀྱིས་འདི་སྤྱད་ནས་མཐོང་རིས་ནང་གི་བསྐྱར་ཟློས་བྱས་པ་དག་སུབ་ཆོག་ནའང་དེ་སྐབས་རེ་ཙམ་ལ་སྤྱོད་མི་ཐུབ། འདི་ཡིས་འདྲི་ཞིབ་དལ་དུ་གཏོང་སྲིད་པས་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་སྐབས་སུ་དོ་སྣང་བྱེད་དགོས།

en: Access restrictions
bo: བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཚོད་འཛིན

en: Access options
bo: བེད་སྤྱོད་ཀྱི་གདམ་ཚན།

en: Caching options
bo: བར་གསོག་འདེམས་ཚན

en: Display even if view has no result
bo: མཐོང་རིས་ལ་མཇུག་འབྲས་མེད་ཀྱང་མངོན་པ

en: How should this view be styled
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ་འདི་ཇི་ལྟར་སྒྲིག་དགོས་པ

en: If the style you choose has settings, be sure to click the settings button that will appear next to it in the View summary.
bo: གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་བདམས་པའི་བཟོ་ལྟ་ལ་སྒྲིག་འགོད་ཡོད་ན། མཐོང་རིས་མདོར་བསྡུས་ནང་དུ་དེའི་རྗེས་སུ་མངོན་པའི་སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་མཐེབ་ལ་རྡེབ་དགོས་པར་ངེས་དགོས།

en: Style options
bo: བཟོ་ལྟའི་གདམ་ཚན

en: Row style options
bo: ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟའི་གདམ་ཚན

en: How should each row in this view be styled
bo: མཐོང་རིས་འདིའི་ནང་གི་ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟ་ཇི་ལྟར་སྒྲིག་དགོས་པ

en: Which display to use for path
bo: སྦྲེལ་ལམ་ལ་མངོན་འཆར་གང་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པ

en: Which display to use to get this display's path for things like summary links, rss feed links, more links, etc.
bo: མངོན་འཆར་གྱི་སྦྲེལ་ལམ་སྟེ། དཔེར་ན་སྤྱི་སྡོམ་སྦྲེལ་ཐག rss བསྡུས་བརྗོད་སྦྲེལ་ཐག སྦྲེལ་ཐག་གཞན་སོགས་ལེན་དུས་མངོན་འཆར་གང་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་པ།

en: Display output
bo: ཐོན་འབྲས་མངོན་པ

en: Alternative display output
bo: མངོན་འཆར་གྱི་ཐོན་འབྲས་གཞན

en: Style output
bo: བཟོ་ལྟའི་ཐོན་འབྲས

en: Alternative style
bo: བཟོ་ལྟ་གཞན

en: Row style output
bo: ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟའི་ཐོན་འབྲས

en: Alternative row style
bo: ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟ་གཞན

en: Field @field (ID: @id)
bo: གནས་ཁོངས། @field ༼ཨང་རྟགས། @id༽

en: This section lists all possible templates for the display plugin and for the style plugins, ordered roughly from the least specific to the most specific. The active template for each plugin -- which is the most specific template found on the system -- is highlighted in bold.
bo: སྡེ་ཚན་འདིས་མངོན་འཆར་གྱི་སྒྲིག་ལྷུ་དང་བཟོ་ལྟའི་སྒྲིག་ལྷུའི་དཔེ་གཞི་ཡོངས་སྟོན་པ་དང་། དེའི་གོ་རིམ་སྤྱིར་བཏང་ནས་དམིགས་བསལ་ལྟར་སྒྲིག སྒྲིག་ལྷུ་རེའི་ནུས་ཡོད་ཀྱི་དཔེ་གཞི་སྟེ། མ་ལག་ཏུ་ཆེས་དམིགས་བསལ་ཡིན་པའི་དཔེ་གཞི་ཡིན་པ་དང་སྦོམ་བྲིས་བྱས་ནས་མངོན་བསལ་དུ་བཟོས་ཡོད།

en: Change theme
bo: བརྗོད་གཞི་བརྗེ་བ

en: Rescan template files
bo: དཔེ་གཞིའི་ཡིག་ཆ་བསྐྱར་དུ་ཀློག

en: <strong>Important!</strong> When adding, removing, or renaming template files, it is necessary to make Drupal aware of the changes by making it rescan the files on your system. By clicking this button you clear Drupal's theme registry and thereby trigger this rescanning process. The highlighted templates above will then reflect the new state of your system.
bo: <strong>གལ་ཆེན།</strong>དཔེ་གཞི་ཁ་སྣོན་དང་། སུབ་པ། ཡང་ན་མིང་བསྐྱར་འདོགས་བྱེད་དུས། Drupal ཡིས་བཟོ་བཅོས་བྱས་པ་དག་རྟོགས་ཐུབ་དགོས་པས་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ཐོག་གི་ཡིག་ཆ་བསྐྱར་ཀློག་བྱེད་དགོས། མཐེབ་འདི་ལ་མནན་ནས་ཁྱེད་ཀྱིས་Drupal བརྗོད་གཞིའི་ཐོ་འགོད་གཙང་སེལ་བཟོ་ངེས་པ་དང་བསྐྱར་ཀློག་གི་བརྒྱུད་རིམ་དེའང་འགོ་འཛུགས་ཐུབ། གོང་གི་མངོན་བསལ་དུ་ཐོན་པའི་དཔེ་གཞི་ཡིས་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་གི་གནས་སྟངས་གསར་པ་མཚོན།

en: Theming information (display)
bo: བརྗོད་གཞི་སྐོར་གྱི་ཆ་འཕྲིན༼མངོན་འཆར༽

en: Back to !info.
bo: !info་ལ་ཕྱིར་ལོག་པ།

en: theming information
bo: བརྗོད་གཞི་སྐོར་གྱི་ཆ་འཕྲིན

en: This display has no theming information
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་བརྗོད་གཞིའི་ཆ་འཕྲིན་མེད།

en: This is the default theme template used for this display.
bo: འདི་ནི་མངོན་འཆར་འདིའི་སྔར་ཡོད་ཀྱི་བརྗོད་གཞིའི་དཔེ་གཞི་རེད།

en: This is an alternative template for this display.
bo: འདི་ནི་མངོན་འཆར་འདིའི་བརྗེ་ལེན་གྱི་དཔེ་གཞི་རེད།

en: Theming information (style)
bo: བརྗོད་གཞི་སྐོར་གྱི་ཆ་འཕྲིན༼བཟོ་ལྟ༽

en: This display has no style theming information
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་བཟོ་ལྟ་བརྗོད་གཞིའི་ཆ་འཕྲིན་མེད།

en: This is the default theme template used for this style.
bo: འདི་ནི་བཟོ་ལྟ་འདིའི་སྔར་ཡོད་ཀྱི་བརྗོད་གཞིའི་དཔེ་གཞི་རེད།

en: This is an alternative template for this style.
bo: འདི་ནི་བཟོ་ལྟ་འདིའི་བརྗེ་ལེན་གྱི་དཔེ་གཞི་རེད།

en: Theming information (row style)
bo: བརྗོད་གཞི་སྐོར་གྱི་ཆ་འཕྲིན༼ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟ༽

en: This display has no row style theming information
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟ་བརྗོད་གཞིའི་ཆ་འཕྲིན་མེད

en: This is the default theme template used for this row style.
bo: འདི་ནི་ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟའི་སྔར་ཡོད་ཀྱི་བརྗོད་གཞིའི་དཔེ་གཞི་རེད།

en: This is an alternative template for this row style.
bo: འདི་ནི་ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟའི་བརྗེ་ལེན་གྱི་དཔེ་གཞི་རེད།

en: Put the exposed form in a block
bo: ཕྱིར་མངོན་པའི་རེའུ་མིག་དེ་ལྷུ་ལག་ཞིག་ཏུ་འཇོག

en: If set, any exposed widgets will not appear with this view. Instead, a block will be made available to the Drupal block administration system, and the exposed form will appear there. Note that this block must be enabled manually, Views will not enable it for you.
bo: གལ་སྲིད་བསྒྲིག་ཡོད་ཚེ། ཕྱིར་མངོན་པའི་ཡོ་བྱད་དག་མཐོང་རིས་འདིའི་ནང་དུ་མི་མངོན། དེའི་ཚབ་ཏུ་Drupal ལྷུ་ལག་དོ་དམ་མ་ལག་ནས་ལྷུ་ལག་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཕྱིར་མངོན་པའི་རེའུ་མིག་དེའང་འཆར་ངེས། དོ་སྣང་བྱེད་རྒྱུ་ལ། ལྷུ་ལག་འདི་ངེས་པར་དུ་ལག་སྒུལ་གྱིས་ནུས་ཡོད་བཟོ་དགོས་པ་ལས་མཐོང་རིས་ཀྱིས་དེ་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་སྲིད།

en: File found in folder @template-path
bo: ཡིག་སྣོད་@template-path་ནང་དུ་ཡིག་ཆ་རྙེད་པ

en: (File not found, in folder @template-path)
bo: ༼ཡིག་སྣོད་@template-path་ནས་ཡིག་ཆ་མ་རྙེད།༽

en: Display "@display" uses fields but there are none defined for it or all are excluded.
bo: མངོན་འཆར་@display་ཡིས་གནས་ཁོངས་སྤྱོད་དགོས་ཀྱང་དེར་གཅིག་ཀྱང་གཏན་འབེབ་བྱས་མེད་པའམ་ཆ་ཚང་ཕྱིར་བཏོན་ཟིན།

en: Display "@display" uses a path but the path is undefined.
bo: མངོན་འཆར་@display་ཡིས་སྦྲེལ་ལམ་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་ནའང་སྦྲེལ་ལམ་དེ་གཏན་ཁེལ་བྱས་མེད།

en: Display "@display" has an invalid style plugin.
bo: མངོན་འཆར་@display་ཞེས་པ་ལ་་ཕན་ནུས་མེད་པའི་བཟོ་ལྟའི་ཕྱི་སྣོན་ཞིག་ཡོད།

en: Exposed form: @view-@display_id
bo: ཕྱིར་མངོན་པའི་རེའུ་མིག @view-@display_id

en: Attachment settings
bo: ཟུར་སྣོན་སྒྲིག་འགོད

en: Inherit exposed filters
bo: ཕྱིར་མངོན་པའི་ཚག་རྒྱག་བྱེད་རྒྱུད་འཛིན་བྱེད་པ

en: Multiple displays
bo: མངོན་འཆར་དུ་མ

en: Should this display inherit its exposed filter values from the parent display to which it is attached?
bo: མངོན་འཆར་འདིས་ཟུར་འབྲེལ་བྱས་པའི་རྩ་བའི་མངོན་འཆར་ནས་ཕྱིར་མངོན་པའི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་རྒྱུད་འཛིན་བྱེད་དགོས་སམ།

en: Attach before or after the parent display?
bo: རྩ་བའི་མངོན་འཆར་གྱི་སྔོན་དང་རྒྱབ་གང་ལ་སྦྱོར་དགོས།

en: Select which display or displays this should attach to.
bo: མངོན་འཆར་གང་ལ་འདི་ཟུར་སྣོན་བྱེད་དགོས་པར་འདེམ།

en: Block admin description
bo: ལྷུ་ལག་དོ་དམ་གྱི་གསལ་བཤད

en: Block caching type
bo: ལྷུ་ལག་བར་གསོག་གི་རིགས

en: This sets the default status for Drupal's built-in block caching method; this requires that caching be turned on in block administration, and be careful because you have little control over when this cache is flushed.
bo: འདིས་Drupal ཡི་ནང་འཛུགས་བར་གསོག་བྱེད་སྟངས་ལ་སྔར་ཡོད་ཀྱི་གནས་སྟངས་སྒྲིག་འགོད་བྱེད། འདི་ལ་ལྷུ་ལག་དོ་དམ་ནས་བར་གསོག་ཁ་ཕྱེ་དགོས། བེད་སྤྱོད་བྱེད་དུས་དོ་སྣང་བྱེད་དགོས། བར་གསོག་གཙང་སེལ་བྱས་ཚེ་ཁྱེད་ཀྱིས་འདི་ལ་ཚོད་འཛིན་ཆེན་པོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Using the site name
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་མིང་སྤྱོད་པ

en: Use the site name for the title
bo: ཁ་བྱང་དུ་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་མིང་སྤྱོད་པ

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་མངོན་འཆར་ཁོ་ན་ལ་བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་མཚོན་རྟགས་དེ་སྤྱད་ཆོག

en: No menu
bo: གདམ་བྱང་མེད

en: Normal: @title
bo: སྤྱིར་བཏང་།@title

en: Tab: @title
bo: ཤོག་བྱང་།@title

en: Change settings for the parent menu
bo: མ་གཞིའི་གདམ་བྱང་གི་སྒྲིག་འགོད་སྒྱུར་བ

en: The menu path or URL of this view
bo: མཐོང་རིས་འདིའི་གདམ་བྱང་སྦྲེལ་ལམ་དང་ཡང་ན་URL

en: Menu item entry
bo: གདམ་བྱང་གི་ནང་ཚན་འཇུག་སྒོ

en: No menu entry
bo: གདམ་བྱང་གི་འཇུག་སྒོ་མེད

en: Normal menu entry
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་གདམ་བྱང་འཇུག་སྒོ

en: Menu tab
bo: གདམ་བྱང་གི་ཤོག་བྱང

en: Default menu tab
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གདམ་བྱང་གི་ཤོག་བྱང

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item.
bo: གལ་སྲིད་སྤྱིར་བཏང་དང་ཡང་ན་ཤོག་བྱང་ལ་བསྒྲིག་ཡོད་ཚེ། འདེམས་བྱང་གི་ནང་ཚན་ལ་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཡིག་གེ་ནང་འཇུག་བྱེད་རོགས།

en: If set to normal or tab, enter the text to use for the menu item's description.
bo: གལ་སྲིད་སྤྱིར་བཏང་དང་ཡང་ན་ཤོག་བྱང་ལ་བསྒྲིག་ཡོད་ཚེ། འདེམས་བྱང་ནང་ཚན་གྱི་གསལ་བཤད་ལ་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཡིག་གེ་ནང་འཇུག་བྱེད་རོགས།

en: Insert item into an available menu.
bo: ནང་ཚན་དེ་སྤྱོད་རུང་བའི་གདམ་བྱང་ཞིག་ལ་འཇུག་པ།

en: Menu selection requires the activation of menu module.
bo: གདམ་བྱང་འདེམ་དགོས་ན་གདམ་བྱང་གི་མ་དཔེ་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་དགོས།

en: The lower the weight the higher/further left it will appear.
bo: ལྗིད་ཚད་ཇི་ལྟར་ཆུང་ན་དེ་ལྟར་གཡོན་ཕྱོགས་ནས་མངོན།

en: Default tab options
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཤོག་བྱང་གི་གདམ་ཚན

en: When providing a menu item as a tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
bo: གདམ་བྱང་གི་ནང་ཚན་ཞིག་ཤོག་བྱང་ལྟར་མཁོ་འདོན་བྱེད་དུས། Drupal ཡིས་ཤོག་བྱང་དེའི་རྩ་བའི་གདམ་བྱང་ནང་ཚན་དེ་གང་ཡིན་ཤེས་དགོས། སྐབས་འགར་རྩ་བའི་གདམ་བྱང་དེ་གནས་ཡོད་ནའང་སྐབས་འགར་ཁྱེད་ཀྱིས་གསར་བཟོ་བྱེད་དགོས། སྦྲེལ་ལམ་མཇུག་མཐའི་གྲུབ་ཆ་ཕར་ཕུད་པའི་རྩ་བའི་ནང་ཚན་གྱི་སྦྲེལ་ལམ་དེ་ནང་ཡང་གཅིག་མཚུངས་ཡིན་ངེས། དཔེར་ན། གལ་སྲིད་མཐོང་རིས་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་<em>foo/bar/baz</em>་ཡིན་ཚེ། དེའི་རྩ་བའི་སྦྲེལ་ལམ་ནི་<em>foo/bar</em>་ཡིན།

en: Already exists
bo: སྔར་གནས་ཡོད་པ།

en: If creating a parent menu item, enter the title of the item.
bo: གལ་སྲིད་གོང་རིམ་གདམ་བྱང་གི་ནང་ཚན་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་བཞིན་ཡོད་ན། ནང་ཚན་དེའི་ཁ་བྱང་ནང་འཇུག་བྱེད་རོགས།

en: If creating a parent menu item, enter the description of the item.
bo: གལ་སྲིད་རྩ་བའི་གདམ་བྱང་གི་ནང་ཚན་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་བཞིན་ཡོད་ན། ནང་ཚན་དེའི་གསལ་བཤད་ནང་འཇུག་བྱོས།

en: If the parent menu item is a tab, enter the weight of the tab. The lower the number, the more to the left it will be.
bo: གལ་སྲིད་རྩ་བའི་འདེམས་བྱང་གི་ནང་ཚན་དེ་ཤོག་བྱང་ཞིག་ཡིན་ན། ཤོག་བྱང་གི་ལྗིད་ཚད་འཇུག་རོགས། གྲངས་ཀ་ཇི་ལྟར་ཆུང་ན་དེ་ལྟར་གཡོན་ཕྱོགས་ནས་མངོན།

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
bo: %་ནི་སྦྲེལ་ལམ་གྱི་ཐོག་མའི་དུམ་ཚན་ལ་སྤྱོད་མི་རུང་།

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱིས་%་ཡོད་པའི་སྦྲེལ་ལམ་ལ་སྤྱིར་བཏང་གི་གདམ་བྱང་ནང་ཚན་གསར་འཛུགས་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: A display whose path ends with a % cannot be a tab.
bo: མངོན་འཆར་གྱི་མཐའ་ལ་རྟགས་%་ཡོད་པ་དེ་རེའུ་མིག་བཟོ་རྟགས་ཡིན་མི་ཆོག

en: Title is required for this menu type.
bo: གདམ་བྱང་གི་རིགས་འདི་ལ་ཁ་བྱང་ཞིག་དགོས།

en: Inline fields
bo: གནས་ཁོངས་མཉམ་སྒྲིག

en: The separator may be placed between inline fields to keep them from squishing up next to each other. You can use HTML in this field.
bo: ཕྲེང་གཅིག་ཡིན་པའི་གནས་ཁོངས་དག་ཕན་ཚུན་ནོར་འཁྲུལ་མེད་པའི་ཆེད་དུ། དེ་དག་གི་བར་དུ་མཚམས་དབྱེ་བྱེད་འཇོག་སྲིད། ཁྱེད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་འདིའི་ནང་དུ་HTML སྤྱད་ཆོག

en: You may optionally specify a field by which to group the records. Leave blank to not group.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་རང་འདོད་ལྟར་གནས་ཁོངས་གང་ཞིག་ལ་བསྟུན་ནས་ཟིན་བྲིས་དག་ཁག་བགོ་དགོས་པར་གཏན་འབེབས་བྱས་ཆོག སྟོང་བར་བསྐྱུར་ནས་ཁག་མི་བགོ་བ།

en: Style @style requires a row style but the row plugin is invalid.
bo: @style་བཟོ་ལྟ་ལ་ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟ་ཞིག་དགོས་ཡོད་ཀྱང་ཕྲེང་གི་སྒྲིག་ལྷུ་ནུས་མེད་ཡིན།

en: Horizontal alignment will place items starting in the upper left and moving right. Vertical alignment will place items starting in the upper left and moving down.
bo: འཕྲེད་ཀྱི་སྙོམ་སྒྲིག་གིས་ནང་ཚན་དག་གཡོན་འགོ་ནས་གཡས་ལ་འཇོག གྱེན་གྱི་སྙོམ་སྒྲིག་གིས་ནང་ཚན་དག་གཡོན་འགོ་ནས་འོག་ཏུ་འཇོག

en: RSS description
bo: RSS གསལ་བཤད

en: This will appear in the RSS feed itself.
bo: འདི་ནི་RSS བསྡུས་བརྗོད་དེ་རང་གི་ནང་དུ་མངོན་ངེས།

en: Display record count with link
bo: སྦྲེལ་ཐག་ལ་ཟིན་ཐོའི་བསྡོམས་གྲངས་མངོན་པ

en: Override number of items to display
bo: སྟོན་དགོས་པའི་ནང་ཚན་གྱི་གྲངས་སྒྱུར་དགོས་པ

en: Display items inline
bo: ཕྲེང་ཅིག་གི་ནང་དུ་ནང་ཚན་མངོན་པ

en: You need at least one field before you can configure your table settings
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་རེའུ་མིག་སྒྲིག་འགོད་མ་བྱས་སྔོན་དུ་ངེས་པར་དུ་གནས་ཁོངས་གཅིག་ཡོད་དགོས།

en: Override normal sorting if click sorting is used
bo: གལ་སྲིད་ཆིག་རྡེབ་གོ་རིམ་བེད་སྤྱད་ན། སྤྱིར་བཏང་གི་གོ་རིམ་སྒྱུར་དགོས

en: Enable Drupal style "sticky" table headers (Javascript)
bo: Drupal ཡི་བཟོ་ལྟའི་གཏན་འཇགས་རེའུ་མིག་འགོ་བརྗོད་༼Javascript༽ནུས་ཡོད་སྒྱུར་བ

en: (Sticky header effects will not be active for preview below, only on live output.)
bo: ༼འགོ་བརྗོད་ཀྱི་བྱེད་ནུས་དེ་མངོན་སུམ་གྱི་ཐོན་འབྲས་ཁོ་ན་ལས་སྔོན་ལྟའི་ནང་དུ་སྤྱོད་མི་ཐུབ༽

en: Place fields into columns; you may combine multiple fields into the same column. If you do, the separator in the column specified will be used to separate the fields. Check the sortable box to make that column click sortable, and check the default sort radio to determine which column will be sorted by default, if any. You may control column order and field labels in the fields section.
bo: བསྟར་པའི་ནང་དུ་གནས་ཁོངས་འཇོག་པ། ཁྱེད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་འགའ་ཞིག་བསྟར་བ་གཅིག་མཚུངས་ནང་དུ་མཉམ་སྒྲིག་བྱས་ཆོག དེ་ལྟར་བྱས་ན་བསྟར་པའི་ནང་གི་གནས་ཁོངས་བར་དུ་མཚམས་དབྱེ་བྱེད་སྤྱད་ནས་གནས་ཁོངས་མཚམས་དབྱེ་དགོས། གོ་རིམ་སྒྲིག་རུང་བའི་སྒྲོམ་བདམས་ནས་བསྟར་པ་དེ་གོ་རིམ་བསྒྲིག་ཆོག་པ་བཟོ་བ་དང་། སྔར་ཡོད་ཀྱི་གོ་རིམ་གདམ་མཐེབ་བདམས་ནས་བསྟར་པ་གང་ཞིག་སྔར་ཡོད་དུ་སྒྲིག་དགོས་པ་གཏན་ཁེལ་བྱེད་དགོས། ཁྱེད་ཀྱིས་གནས་ཁོངས་ཀྱི་སྡེ་ཚན་ནས་བསྟར་པའི་གོ་རིམ་དང་། གནས་ཁོངས་གྱི་ཁ་བྱང་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱས་ཆོག

en: The style selected does not utilize fields.
bo: གདམ་ཟིན་པའི་བཟོ་ལྟས་ཡིག་དུམ་བེད་སྤྱོད་མ་བྱས།

en: None defined
bo: སྒྲིག་མེད།

en: New view
bo: མཐོང་རིས་གསར་བ

en: Changed view
bo: བཟོས་བཅོས་བྱས་པའི་མཐོང་རིས

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
bo: མཐོང་རིས་%name། རིགས་<strong>@base</strong>་ཡིན་པའི་ནང་ཚན་མངོན་པ།

en: Live preview
bo: མངོན་སུམ་གྱི་སྔོན་ལྟ

en: @current of @max
bo: @max་ནས་@current

en: Adjust top margin
bo: ཀླད་ཀྱི་བར་ཐག་སྡེབ་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: Keep menu at top of page
bo: གདམ་བྱང་དྲ་ངོས་ཀླད་དུ་འཇོག་པ།

en: Move local tasks into menu
bo: རང་སའི་ལས་འགན་གདམ་བྱང་དུ་སྤོ་བ།

en: Administration menu settings
bo: དོ་དམ་གདམ་བྱང་སྒྲིག་འགོད།

en: Parent link ID
bo: གོང་རིམ་གདམ་བྱང་གི་ ID

en: Display additional data for each menu item
bo: གདམ་ཚན་རེ་རེར་ཟུར་སྣོན་བྱས་པའི་གཞི་གྲངས་མངོན་པ།

en: Display the selected items next to each menu item link.
bo: གདམ་པའི་ཚན་པ་གདམ་ཚན་རེ་རེའི་རྗེས་ནས་མངོན་པ།

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
bo: གལ་ཏེ་གདམ་ན། གདམ་བྱང་ཡོད་ཚད་ཀྱིས་དབང་ཚད་ལ་སྣང་མེད་བྱས་ནས་མངོན་འཆར་བྱེད། <em>དོ་སྣང་བྱེད་རྒྱུ།：ཐོན་སྐྱེད་བྱེད་པའི་འཁོར་ཡིག་འོག་དྲ་ཚིགས་བེད་སྤྱོད་མ་བྱེད།</em>

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
bo: མར་འཐེན་དོ་དམ་གདམ་བྱང་གིས་ལས་འགན་དོ་དམ་མང་ཤོས་དང་(དེ་དང་བསྟུན་པའི་དབང་ཚད་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན)རྒྱུན་དུ་སྤྱོད་པའི་ཤག་གནས་ལ་མཐེབ་གནོན་གཅིག་གཉིས་ཙམ་བྱས་རྗེས་དྲ་ངོས་སུ་འཇུག་པའི་གདམ་བྱང་མཁོ་འདོན་བྱེད། གཤམ་གྱི་སྒྲིག་འགོད་སྤྱད་ནས་གདམ་བྱང་གི་ཕྱིའི་རྣམ་པ་རང་སྒྲིག་བྱེད།

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
bo: མར་འཐེན་དོ་དམ་གདམ་བྱང་གིས་ལས་འགན་དོ་དམ་མང་ཤོས་དང་(དེ་དང་བསྟུན་པའི་དབང་ཚད་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན)རྒྱུན་དུ་སྤྱོད་པའི་ཤག་གནས་ལ་མཐེབ་གནོན་གཅིག་གཉིས་ཙམ་བྱས་རྗེས་དྲ་ངོས་སུ་འཇུག་པའི་གདམ་བྱང་མཁོ་འདོན་བྱེད། དེ་རུ་ཐོ་འཇུག་བྱས་ཡོད་པའི་ཚོགས་མི་དང་གཞན་པའི་གྲངས་ཀ་མངོན། གཞན་དཔེ་དུམ་སྤྱད་ནས་རང་རང་གིས་རང་སྒྲིག་བྱས་པའི་གདམ་ཚན་ཁ་སྣོན་བྱས་ནའང་ཆོག ཕྱོགས་བསྡུས་བྱས་པའི་གདམ་བྱང་གི་ཚན་པ་དཔེ་དུམ་ལ་རག་ལས་ཡོད། དཔེར་ན། ：<a href="@drupal">Devel</a>ཡིས་དཔེ་དུམ་འདི་ཉིད་སྤྱད་ནས་གསར་སྤེལ་ལག་ཆར་མགྱོགས་མྱུར་ངང་ལྟ་སྤྱོད་བྱེད་པ་ལག་བསྟར་བྱས་ཡོད།

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
bo: མར་འཐེན་དོ་དམ་གདམ་བྱང་གི་<a href="@settings">སྒྲིག་འགོད།</a> འདི་ལས་གདམ་བྱང་གི་བྱ་སྤྱོད་དང་ཕྱིའི་རྣམ་པ་བཟོ་བཅོས་བྱེད་ཐུབ། གདམ་བྱང་གི་ཕྱི་རྣམ་དྲ་ཚིགས་འདིའི་བརྗོད་གཞི་ལ་རག་ལས་ཡོད་པས། དངོས་ནས་དེའི་ཕྱི་རྣམ་བཟོ་བཅོས་བྱེད་འདོད་བརྗོད་གཞི་འདིའི་CSSཡིག་ཆ་བཟོ་བཅོས་བྱེད་དགོས། བརྗོད་གཞི་དང་CSSརང་སྒྲིག་གི་བརྡ་འཕྲིན་གཞན་པ་རྣམས་ཡིག་ཆ་README.txtབལྟོས་དང་།

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
bo: མར་འཐེན་དོ་དམ་གདམ་བྱང་གིས་མངོན་པའི་གདམ་ཚན་སྤྱོད་མཁན་གྱི་དབང་ཚད་ལ་རག་ལས་ཡོད། ཐོག་མར་དོ་དམ་གདམ་བྱང་འདི་ <em>དོ་དམ་གདམ་བྱང་(མར་འཐེན)</em>ལ་ལྟ་སྤྱོད་བྱེད་ཐུབ་པའི་སྤྱོད་མཁན་ཁོ་ན་ལས་མཐོང་མི་ཐུབ། གཉིས་པ། <em>(རྒྱུད་ཁོངས་དཔེ་དུམ།)དོ་དམ་གདམ་བྱང་ལ་ལྟ་སྤྱོད་</em>བྱེད་ནུས་པའི་སྤྱོད་མཁན་ལ་ད་གཟོད་དོ་དམ་སྤྲེལ་མཐུད་ལ་ལྟ་སྤྱོད་བྱེད་ནུས། གསུམ་པ། ལྟ་སྤྱོད་བྱེད་ནུས་པའི་སྤྲེལ་མཐུད་ཡིན་ཚེས་ད་གཟོད་མངོན་པ། དཔེར་ན། ：སྤྱོད་མཁན་གྱི་འཁྲབ་མཁན་ཞིག་ལ་(སྤྱོད་མཁན་དོ་དམ།)<em>དོ་དམ་དབང་ཚད།</em>དང་(སྤྱོིད་མཁན་དཔེ་དུམ།)<em>དོ་དམ་དབང་ཚད།</em>དབང་ཚད་མེད་ཚེས་<em>སྤྱོད་མནཁ་དོ་དམ་</em>ཡི་ཚན་པ་འདི་མངོན་འཆར་མི་བྱེད།

en: Administration menu
bo: དོ་དམ་གདམ་བྱང་།(མར་འཐེན།)

en: Adjust administration menu settings.
bo: མར་འཐེན་དོ་དམ་གདམ་བྱང་སྒྲིག་འགོད་ལེགས་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
bo: ལས་འགན་དོ་དམ་མང་ཤོས་དང་(དེ་དང་བསྟུན་པའི་དབང་ཚད་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན)རྒྱུན་དུ་སྤྱོད་པའི་ཤག་གནས་ལ་མར་འཐེན་གདམ་བྱང་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Formatted html link
bo: རྣམ་གཞག་བཟོས་པའི་html ཡི་སྦྲེལ་ཐག

en: - All -
bo: - ཡོངས-

en: Import code
bo: སྒྲིག་ཡིག་ནང་འདྲེན

en: Allow multiple values
bo: ཐོབ་གྲངས་མང་པོ་སྤྱོད་ཆོག་པ

en: The maximum length of the field in characters.
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་ཆེས་རིང་བའི་ཡིག་འབྲུའི་ཚད།

en: Checking...
bo: ཞིབ་བཤེར་བྱེད་བཞིན་པའི་སྒང་། ......

en: No changes have been made to this feature.
bo: བྱེད་ནས་འདིར་བཟོ་བཅོས་བྱས་མེ།

en: Machine-readable name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང

en: Enable and disable features.
bo: བྱེད་ནུས་སྤྱོད་པ་དང་མི་སྤྱོད་པ།

en: Compare default and current feature.
bo: སོར་འཇོག་གི་བྱེད་ནུས་དང་མིག་སྔའི་བྱེད་ནུས་ཞིབ་བསྡུར་བྱེད་པ།

en: Javascript status call back.
bo: JavaScript རྣམ་པ་སྡེབ་སྒྲིག

en: Update translations
bo: ལོ་ཙྰ་གསར་སྒྱུར།

en: This module improves support for multilingual content in Drupal sites:
bo: དཔེ་དུམ་འདི་ཡིས་Drupalདྲ་ཚིགས་ཀྱིས་སྐད་མང་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱེད་ནུས་ལེགས་བཅོས་བྱས་ཡོད།：

en: Shows content depending on page language.
bo: དྲ་ངོས་སྐད་རིགས་གཞི་བྱས་ནས་ནང་དོན་མངོན་པ།

en: Handles multilingual variables.
bo: སྐད་མང་འགྱུར་ཚད་སྒྲིག་གཅོད་བྱེད་པ།

en: Extended language option for chosen content types. For these content types transations will be allowed for all defined languages, not only for enabled ones.
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས་ཀྱིས་རྒྱ་སྐྱེད་པའི་སྐད་རིགས་གདམ་ཚན་འདེམས་ནས། རང་སྒྲིག་བྱས་པའི་སྐད་རིགས་ཀྱིས་ནང་དོན་འདི་བསྒྱུར་བར་བྱེད་དུ་ཅིག

en: Provides a block for language selection and two theme functions: <em>i18n_flags</em> and <em>i18n_links</em>.
bo: སྐད་རིགས་གདམ་གསེས་དང་བརྗོད་གཞི་བྱེད་ནུས་ལ་ཁུལ་དུམ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱས། <b>i18n_flags</b> and <b>i18n_links</b>。

en: This is the base module for several others adding different features:
bo: འདི་ནི་བྱེད་ནུ་མི་འདྲ་བ་འགའ་ཁ་སྣོན་བྱས་པའི་གཞི་རྩའི་དཔེ་དུམ་ཞིག་ཡིན།(This is the base module for several others adding different features)：

en: Multilingual menu items.
bo: སྐད་མང་འདེམས་ཚན།

en: Multilingual taxonomy adds a language field for taxonomy vocabularies and terms.
bo: སྐད་མང་རིགས་འབྱེད་ཀྱིས་རིགས་དབྱེ་བའི་མིང་མཛོད་ལ་སྐད་རིགས་ཀྱི་ཡིག་དུམ་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱས་ཡོད།

en: To enable multilingual support for specific content types go to <a href="@configure_content_types">configure content types</a>.
bo: དམིགས་འཛུགས་བྱས་པའི་ནང་དོན་གྱི་རིགས་ལ་སྐད་རིགས་མང་བས་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱེད་པ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་དགོས་ན <a href="@configure_content_types">ནང་དོན་གྱི་རིགས་སྡེབ་སྒྲིག</a>ཞེས་པ་ལ་ལྟ་ཞིབ་གནངས་རོག

en: Extended language support
bo: རྒྱ་སྐྱེད་པའི་སྐད་རིགས་ཀྱི་རྒྱབ་སྐྱོར།

en: Configure extended options for multilingual content and translations.
bo: སྐད་མང་ནང་དོན་དང་ཡིག་སྒྱུར་གྱི་རྒྱ་སྐྱེད་གདམ་ཚན་སྡེབ་སྒྲིག་བྱས།

en: Extends Drupal support for multilingual features.
bo: Drupalཡིས་སྐད་མང་རྒྱབ་སྐྱོར་བྱེད་པའི་བྱེད་རྒྱ་སྐྱེད་བྱས།

en: Already added languages
bo: ཁ་སྣོན་བྱས་ཟིན་པའི་སྐད་རིགས

en: Edit language
bo: སྐད་རིགས་བསྒྱུར་བཅོས

en: Filter criteria
bo: ཚག་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཚད་གཞི

en: Contact form
bo: འབྲེལ་གཏུག་རེའུ་མིག

en: Equal
bo: འདྲ་མཉམ

en: HTTP response code
bo: HTTP ཕྱིར་ལན་སྒྲིག་ཡིག

en: Languages not yet added
bo: ཁ་སྣོན་བྱས་མེད་པའི་སྐད་རིགས།

en: String not found.
bo: ཡིག་ཕྲེང་རྙེད་མ་ཐུབ།

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
bo: ཡར་སྤྲོད་བྱས་པའི་ཡིག་ཕྲེང་དུ་སྤྱད་མི་ཆོག་པའིHTML མཚན་བྱང་འདུས་ཡོད། %string

en: The string has been saved.
bo: ཡིག་ཕྲེང་ཉར་ཚགས་བྱས་ཟིན།

en: The language selected for import is not supported.
bo: ནང་འདྲེན་བྱེད་པའི་སྐད་རིགས་ལ་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་བྱེད།

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
bo: ཡིག་སྒྱུར་ཡིག་ཆ་%filename་ལ་འགོ་བརྗོད་ཆ་ཚང་མེད་པའམ་ཡང་ན་གྲུབ་ཚུལ་འགྲིག་མེད།

en: Error importing interface translations
bo: འཆར་ངོས་ཀྱི་སྒྱུར་ཡིག་ནང་འདྲེན་བྱེད་དུས་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་།

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
bo: སྤྱད་མི་ཆོག་པའི་HTML ཡོད་པའི་ཡིག་སྒྱུར་ཡིག་ཕྲེང་ཞིག་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་རྩིས་བྱས། %string

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
bo: %locale་ནང་དུ་%file་ནང་འདྲེན་བྱས། ཡིག་ཕྲེང་གསར་བ་%number་ཁ་སྣོན་བྱས་པ་དང་། %update་གསར་སྒྱུར་བྱས། %delete་བསུབ་ཚར།

en: Ampersand
bo: དང་གི་མཚན་བྱང༼&༽

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང་དེར་གསལ་བྱེད་ཆུང་བ་དང་དང་གྲངས་ཀ འོག་ཐིག་བཅས་ཁོ་ན་ཡོད་ཆོག

en: Search form
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་གནས

en: Popular content
bo: རྒྱུགས་ཆེ་བའི་ནང་དོན

en: Translation settings
bo: ཡིག་སྒྱུར་སྒྲིག་འགོད

en: Flag translations as outdated
bo: བསྒྱུར་ཡིག་དུས་ཡོལ་པའི་རྟགས་རྒྱག་པ

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
bo: གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་བསྒྱུར་བཅོས་ཆེན་པོ་བྱས་ཚེ། བསྒྱུར་ཡིག་ཀྱང་གསར་སྒྱུར་བྱེད་དགོས་པས། གསར་སྤེལ་བྱས་པ་འདིའི་བསྒྱུར་ཡིག་ཡོངས་དུས་ཡོལ་བའི་རྟགས་འགོད་ཆོག འདིས་ཁྱབ་སྤེལ་བྱས་ཚར་བ་དང་བྱས་མེད་པའི་ནང་དོན་གཞན་ལ་ཤུགས་རྐྱེན་མི་ཐེབས།

en: This translation needs to be updated
bo: ཡིག་སྒྱུར་འདིར་གསར་སྒྱུར་བྱ་དགོས

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
bo: གདམ་ཚན་འདི་ལ་རྟགས་བརྒྱབ་ཚེ། འདིའི་བསྒྱུར་ཡིག་ཀྱང་གསར་སྒྱུར་བྱ་དགོས། རྒྱུ་མཚན་ནི་ཡིག་སྒྱུར་གྱི་ཁུངས་འགྱུར་ཟིན། བསྒྱུར་ཡིག་དེ་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཚར་རྗེས་གདམ་ཚན་འདིའི་རྟགས་བསུབ་དགོས།

en: Content translation
bo: ནང་དོན་ཡིག་སྒྱུར

en: Disabled modules
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་བའི་མ་དཔེ

en: Disabled themes
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་བའི་བརྗོད་གཞི

en: Store a title, href, and attributes in the database to assemble a link.
bo: གྲངས་མཛོད་དུ་ཁ་བྱང་ཞིག་དང་href། མཚན་ཉིད་བཅས་གསོག་འཇོག་བྱས་ནས་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་མཉམ་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: URL, as plain text
bo: URL ཡིག་རྐྱང་གི་རྣམ་པ

en: Styles
bo: བཟོ་ལྟ

en: Hello world!
bo: འཇིག་རྟེན་ཁམས། བདེ་མོ།

en: The item has been deleted.
bo: རྣམ་གྲངས་དེ་སུབ་ཚར།

en: Item ID
bo: ནང་ཚན་གྱི་ཨང་རྟགས

en: Text format
bo: ཡིག་གེའི་རྣམ་གཞག

en: CSS Class
bo: CSSརིགས།

en: Greater than or equal to
bo: དེ་ལས་ཆེ་བའམ་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Less than or equal to
bo: ཆུང་བའམ་འདྲ་མཉམ་ཡིན་པ

en: Sort descending
bo: ཇེ་དམའ་རུ་སྒྲིག

en: Sort ascending
bo: ཇེ་མཐོ་རུ་སྒྲིག

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
bo: ཡིག་སྒྱུར་ཡིག་ཆ་%filename་ནང་དུ་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་ཡོད། ཕྲེང་%line་ཐོག་གི་msgctxt ནི་དགོས་མེད་ཡིན།

en: The name of the site.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་མིང་།

en: CTools CSS Cache
bo: CTools ཡི་CSS བར་གསོག

en: The CTools CSS cache directory, %path could not be created due to a misconfigured files directory. Please ensure that the files directory is correctly configured and that the webserver has permission to create directories.
bo: ཡིག་ཆའི་འཇུག་སྣོད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་ནོར་བའི་རྐྱེན་པས་CTools CSS བར་གསོག་འཇུག་སྣོད་%path་གསར་འཛུགས་བྱེད་མི་ཐུབ། ཡིག་ཆའི་འཇུག་སྣོད་ཡང་དག་པའི་སྒོ་ནས་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ཡོད་པ་དང་དྲ་གནས་ཞབས་ཞུ་བ་ལ་འཇུག་སྣོད་གསར་བཟོའི་དབང་ཆ་ཡོད་པ་གཏན་ཁེལ་བྱེད་དགོས།

en: Unable to create
bo: གསར་བཟོ་བྱེད་མི་ཐུབ

en: A special cache used to store objects that are being edited; it serves to save state in an ordinarily stateless environment.
bo: རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་བཞིན་པའི་བྱ་དངོས་གསོག་འཇོག་བྱེད་པའི་དམིག་བསལ་གྱི་བར་གསོག་ཞིག རྒྱུན་པར་གནས་སྟངས་ངེས་མེད་ཀྱི་ཁོར་ཡུག་ནང་དུ་གནས་སྟངས་གསོག་འཇོག་བྱེད་པར་ཕན་ཐོག་ཡོད་པ།

en: Chaos tools
bo: Chaos ལག་ཆ

en: A library of helpful tools by Merlin of Chaos.
bo: Chaos Merlin ཡིས་མཁོ་འདོན་བྱས་པའི་ཕན་ནུས་ཆེ་བའི་ལག་ཆའི་མཛོད།

en: Bulk export results
bo: སྡེབ་ཀྱི་ཕྱིར་འདོན་མཇུག་འབྲས

en: Place this in @file
bo: འདི་@file་ནང་དུ་འཇོག་པ

en: There are no objects to be exported at this time.
bo: དུས་ཚོད་འདིར་བྱ་དངོས་གང་ཡང་ཕྱིར་འདྲེན་བྱ་རྒྱུ་མི་འདུག

en: Bulk Exporter
bo: སྡེབ་ཀྱི་ཕྱིར་འདྲེན་ལག་ཆ

en: Bulk-export multiple CTools-handled data objects to code.
bo: སྒྲིག་ཡིག་ལ་CTools དབང་སྒྱུར་བྱས་པའི་གཞི་གྲངས་ཀྱི་བྱ་དངོས་དུ་མ་ལྷན་དུ་ཕྱིར་འདྲེན་བྱེད་པ།

en: Bulk Export
bo: སྡེབ་བྱས་ནས་ཕྱིར་འདྲེན

en: Performs bulk exporting of data objects known about by Chaos tools.
bo: Chaos ལག་ཆ་སྤྱད་ནས་ཆ་རྒྱུས་ཡོད་པའི་གཞི་གྲངས་ཀྱི་བྱ་དངོས་སྡེབ་བྱས་ནས་ཕྱིར་འདྲེན་བྱེད་པ།

en: @type:@subtype will not display due to missing context
bo: @type། ཚང་མེད་པའི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་རྐྱེན་པས་@subtype་མངོན་སྟོན་མི་བྱེད

en: No info available.
bo: ཆ་འཕྲིན་མི་འདུག

en: Configure new !subtype_title
bo: !subtype_title་གསར་བ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: All criteria must pass.
bo: ཚད་གཞི་ཡོངས་དང་མཐུན་དགོས།

en: Only one criteria must pass.
bo: ཚད་གཞི་གཅིག་ཁོ་ན་ངེས་པར་དུ་ལོན་དགོས།

en: Broken/missing access plugin %plugin
bo: སྐྱོན་ཤོར་བའམ་ཚང་མེད་པའི་སྤྱོད་དབང་གི་ཕྱི་སྣོན་%plugin

en: Configure settings for this item.
bo: རྣམ་གྲངས་འདིའི་སྒྲིག་འགོད།

en: Remove this item.
bo: རྣམ་གྲངས་འདི་སུབ་པ།

en: No criteria selected, this test will pass.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ཚད་གཞི་གང་ཡང་མི་འདུག ཚོད་ལྟ་འདི་དང་ལེན་བྱེད་ངེས།

en: Missing callback hooks.
bo: ཕྱིར་ལན་གྱི་སྣེ་ཚང་མེད་པ།

en: Edit criteria
bo: ཚད་གཞི་སྒྲིག་བཟོ

en: Invalid object name.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་བྱ་དངོས་མིང་།

en: Invalid context type
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་རིགས

en: Display page not found or display nothing at all.
bo: མངོན་སྟོན་གྱི་དྲ་ངོས་རྙེད་མེད་པའམ་གང་ཡང་མངོན་སྟོན་མི་བྱེད་པ།

en: Enter a title to use when this argument is present. You may use %KEYWORD substitution, where the keyword is specified below.
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ཡོད་དུས་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཁ་བྱང་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱེད་པ། ཁྱེད་ཀྱིས་%KEYWORD་ཚབ་ཡིག་སྤྱོད་སྲིད་པ་དང་། གནད་ཚིག་གཤམ་དུ་གཏན་འབེབས་བྱས་ཡོད།

en: Unable to delete missing item!
bo: ཚང་མེད་པའི་རྣམ་གྲངས་བསུབ་ཐུབ་མི་འདུག

en: Edit @type
bo: @type་རྩོམ་སྒྲིག

en: Summary of contexts
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་གནད་བསྡུས

en: Please choose which context and how you would like it converted.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གང་དང་ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་ཇི་ལྟར་སྒྱུར་དགོས་པར་འདེམས།

en: @identifier (@keyword)
bo: @identifier ༼@keyword༽

en: , and
bo: ། ད་དུང་

en: , or
bo: ། ཡང་ན་

en: Built in context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དུ་བཟོས་ཡོད་པ

en: Keyword: %@keyword
bo: གནད་ཚིག %@keyword

en: From "@title"
bo: @title་ཞེས་པ་ནས

en: Unable to create CTools CSS cache directory. Check the permissions on your files directory.
bo: CTools ཡི་CSS བར་གསོག་འཇུག་སྣོད་གསར་འཛུགས་བྱས་མ་ཐུབ། ཁྱེད་ཀྱི་ཡིག་ཆ་འཇུག་སྣོད་ཀྱི་སྤྱོད་དབང་ལ་ལྟ་དགོས།

en: Update and return
bo: གསར་སྒྱུར་དང་ཕྱིར་སློག་པ

en: In code
bo: སྒྲིག་ཡིག་དུ་

en: Enabled, title
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཟིན། ཁ་བྱང

en: Get a summary of the information about this page.
bo: དྲ་ངོས་འདིའི་སྐོར་གྱི་ཆ་འཕྲིན་ནས་གནད་བསྡུས་ལེན་པ།

en: Activate this page so that it will be in use in your system.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ནུས་ཡོད་བཟོས་ནས་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནང་དུ་སྤྱོད་ཐུབ་པ་བཟོ་བ།

en: De-activate this page. The data will remain but the page will not be in use on your system.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ནུས་མེད་སྒྱུར་བ། གཞི་གྲངས་མུ་མཐུད་དུ་གནས་ཀྱང་དྲ་ངོས་འདི་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནང་དུ་སྤྱོད་མི་སྲིད།

en: Add variant
bo: བྱེ་བྲག་ཁ་སྣོན

en: Add a new variant to this page.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ལ་བྱེ་བྲག་གསར་བ་ཞིག་ཁ་སྣོན།

en: Create variant
bo: བྱེ་བྲག་གསར་འཛུགས

en: Import variant
bo: བྱེ་བྲག་ནང་འདྲེན

en: Add a new variant to this page from code exported from another page.
bo: དྲ་ངོས་གཞན་ཞིག་གི་སྒྲིག་ཡིག་ནས་ཕྱིར་འདྲེན་བྱས་པའི་བྱེ་བྲག་གསར་བ་ཞིག་དྲ་ངོས་འདི་ལ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Reorder variants
bo: བྱེ་བྲག་གི་གོ་རིམ་སྐྱར་སྒྲིག

en: Change the priority of the variants to ensure that the right one gets selected.
bo: བྱེ་བྲག་གི་གཙོ་གནད་དབྱེ་ནས་ཡང་དག་པ་དེ་འདེམས་ཐུབ་པར་བྱེད་པ།

en: Configure a newly created variant prior to actually adding it to the page.
bo: གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་བྱེ་བྲག་ཞིག་དངོས་སུ་དྲ་ངོས་སུ་མ་བསྣན་གོང་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ།

en: Break the lock on this page so that you can edit it.
bo: དྲ་ངོས་འདིའི་ཟྭ་གཏོར་རྗེས་ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་ཐུབ།

en: Variant operations
bo: བྱེ་བྲག་གི་བཀོལ་སྤྱོད

en: Get a summary of the information about this variant.
bo: བྱེ་བྲག་འདིའི་སྐོར་གྱི་ཆ་འཕྲིན་ནས་གནད་བསྡུས་ལེན་པ།

en: Make an exact copy of this variant.
bo: བྱེ་བྲག་འདིའི་འདྲ་བཤུ་ཡང་དག་ཅིག་བྱེད་པ།

en: Export this variant into code to import into another page.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་སྒྲིག་ཡིག་ལ་ཕྱིར་འདྲེན་བྱས་ནས་དྲ་ངོས་གཞན་ལ་ནང་འདྲེན་བྱེད་པ།

en: Remove all changes to this variant and revert to the version in code.
bo: བྱེ་བྲག་འདིའི་བསྒྱུར་བཅོས་ཡོངས་སུབ་པ་དང་སྒྲིག་ཡིག་ནང་གི་པར་གཞི་ལ་སྐྱར་སྒྲིག

en: Remove this variant from the page completely.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནས་བྱེ་བྲག་འདི་དུས་གཏན་དུ་འདོར་བ།

en: Activate this variant so that it will be in use in your system.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་ནུས་ཡོད་བཟོས་ནས་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནང་དུ་སྤྱོད་ཐུབ་པ་བཟོ་བ།

en: De-activate this variant. The data will remain but the variant will not be in use on your system.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་ནུས་མེད་སྒྱུར་བ། གཞི་གྲངས་མུ་མཐུད་དུ་གནས་ཀྱང་བྱེ་བྲག་འདི་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནང་དུ་སྤྱོད་མི་སྲིད།

en: No variants
bo: བྱེ་བྲག་མི་འདུག

en: This operation trail does not exist.
bo: བེད་སྤྱོད་ཀྱི་གནས་གནས་མི་འདུག

en: The page has been updated. Changes will not be permanent until you save.
bo: དྲ་ངོས་འདི་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཚར། ཁྱེད་ཀྱིས་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་པར་དུ་བཟོ་བཅོས་བརྟན་ཆགས་སུ་འགྲོ་མི་ཐུབ།

en: Unable to update changes due to lock.
bo: ཟྭ་བརྒྱབས་ཡོད་པས་གསར་སྒྱུར་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: This setting contains unsaved changes.
bo: སྒྲིག་འགོད་འདི་ལ་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་པའི་བསྒྱུར་བཅོས་འདུག

en: You have unsaved changes to this page. You must select Save to write them to the database, or Cancel to discard these changes. Please note that if you have changed any form, you must submit that form before saving.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་དྲ་ངོས་འདི་ལ་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་པའི་བཅོས་བསྒྱུར་ཞིག་འདུག ཁྱོད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་ཉར་ཚགས་བདམས་ནས་གྲངས་མཛོད་དུ་ཉར་བའམ་ཡང་ན་ཕྱིར་འཐེན་ལ་མནན་ནས་བཅོས་བསྒྱུར་འདི་དག་ཕྱིར་འདོར་དགོས། གསལ་འདེབས། གལ་སྲིད་ཁྱོད་ཀྱིས་རེའུ་མིག་གང་རུང་ལ་བསྒྱུར་བཅོས་བྱས་ཚེ་དེ་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་སྔོན་དུ་ངེས་པར་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་དགོས།

en: All pending changes have been discarded, and the page is now unlocked.
bo: ཐག་ཆོད་མེད་པའི་བཟོ་བཅོས་དག་དོར་ཟིན་པ་དང་ད་ལྟ་དྲ་ངོས་ཟྭ་ཕྱེས་ཚར།

en: Administrative title of this variant. If you leave blank it will be automatically assigned.
bo: བྱེད་བྲག་འདིའི་དོ་དམ་ཁ་བྱང་། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་སྟོང་བར་བཞག་ཚེ་རང་འགུལ་གྱིས་སྒྲིག་བཟོ་བྱེད་ངེས།

en: Variant type
bo: བྱེ་བྲག་གི་རིགས

en: Optional features
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་ཁྱད་ནུས

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
bo: རེའུ་མིག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་དུས་གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་བྱེད་ནུས་ལ་འདེམས་རྟགས་རྒྱག་པ། འདིར་མ་བདམས་ནའང་དྲ་ངོས་གསར་བ་བཙུགས་རྗེས་བྱེད་ནུས་དེ་དག་བྱེད་སྤྱོད་ཐུབ། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་ཐག་མ་ཆོད་ན། མ་བདམས་པར་སྐྱུར་ཤོག

en: Variant name
bo: བྱེད་བྲག་གི་མིང

en: Enter the name of the new variant.
bo: བྱེ་བྲག་གསར་བའི་མིང་འཇུག་པ།

en: Paste variant code here
bo: བྱེ་བྲག་གི་སྒྲིག་ཡིག་འདི་རུ་སྦྱར་བ

en: No variant found.
bo: བྱེ་བྲག་གང་ཡང་རྙེད་མི་འདུག

en: Unable to get a variant from the import. Errors reported: @errors
bo: ནང་འདྲེན་ནས་བྱེ་བྲག་ཞིག་ལེན་མ་ཐུབ། ཡར་ཞུ་བྱས་པའི་ནོར་འཁྲུལ། @errors

en: Reverting the variant will delete the variant that is in the database, reverting it to the original default variant. This deletion will not be made permanent until you click Save.
bo: བྱེ་བྲག་སྐྱར་གསོ་བྱས་ན་གྲངས་མཛོད་ནང་གི་བྱེ་བྲག་དེ་བསུབ་པ་དང་ཐོག་མའི་སོར་བཞག་གི་བྱེ་བྲག་ལ་སྐྱར་གསོ་བྱེད་ངེས། ཁྱེད་ཀྱིས་ཉར་ཚགས་ལ་མནན་བར་བྱ་འགུལ་ཞིག་དུས་གཏན་དུ་སྒྲུབ་མེད།

en: Are you sure you want to delete this variant? This deletion will not be made permanent until you click Save.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་སུབ་པར་གཏན་ཁེལ་ཡིན་ནམ། ཁྱེད་ཀྱིས་ཉར་ཚགས་ལ་མ་མནན་བར་དུ་སུབ་འདོར་འདི་དུས་བརྟན་དུ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: This variant is currently disabled. Enabling it will make it available in your system. This will not take effect until you save this page.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་མིག་སྔར་ནུས་མེད་བཟོས་ཟིན ནུས་ཡོད་བཟོས་ཚེ་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནང་དུ་སྤྱོད་ཐུབ། ཁྱེད་ཀྱིས་དྲ་ངོས་འདི་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་སྔོན་དུ་འདི་ལ་ནུས་པ་ཐོན་མི་སྲིད།

en: This variant is currently enabled. Disabling it will make it unavailable in your system, and it will not be used. This will not take effect until you save this page.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་མིག་སྔར་ནུས་ཡོད་བཟོས་ཟིན། ནུས་མེད་བཟོས་ཚེ། ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནང་དུ་སྤྱོད་མི་ཐུབ། ཁྱེད་ཀྱིས་དྲ་ངོས་འདི་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་སྔོན་འདིས་ནུས་པ་ཐོན་མི་སྲིད།

en: Breaking the lock on this page will <strong>discard</strong> any pending changes made by the locking user. Are you REALLY sure you want to do this?
bo: དྲ་ངོས་འདིའི་ཟྭ་གཏོར་ཚེ་དེས་ཟྭ་བརྒྱབས་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་བཟོ་བཅོས་ཡོངས་<strong>འདོར་</strong>ངེས། ཁྱེད་ཀྱིས་འདི་ལྟར་བྱེད་པ་གཏན་ཁེལ་ཡིན་ནམ།

en: The lock has been cleared and all changes discarded. You may now make changes to this page.
bo: ཟྭ་དེ་བསུབས་ཚར་བ་དང་བཟོ་བཅོས་ཡོངས་དོར་ཚར། ཁྱེད་ཀྱི་ད་ལྟ་དྲ་ངོས་འདི་ལ་བཟོ་བཅོས་བྱས་ཆོག

en: Enabling this page will immediately make it available in your system (there is no need to wait for a save.)
bo: དྲ་ངོས་འདི་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཚེ་འཕྲལ་དུ་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ཐོག་ནས་སྤྱོད་རུང་བར་འགྱུར་ཐུབ། ༼འདི་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་བར་དུ་སྒུག་མི་དགོས༽།

en: Disabling this page will immediately make it unavailable in your system (there is no need to wait for a save.)
bo: དྲ་ངོས་འདི་ནུས་མེད་བཟོས་ཚེ་འཕྲལ་དུ་ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ཐོག་ནས་སྤྱོད་མི་ནུས་པར་ཆགས་ཐུབ། ༼འདི་ལ་ཉར་ཚགས་སྒུག་མི་དགོས༽

en: This page has no variants and thus no output of its own.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ལ་བྱེ་བྲག་མེད་པས་དེ་ལ་རང་ཉིད་ཀྱི་ཕྱིར་འདོན་མི་འདུག

en: Add a new variant
bo: བྱེ་བྲག་གསར་བ་ཞིག་ཁ་སྣོན

en: Unable to disable due to lock.
bo: ཟྭ་བརྒྱབས་ཡོད་པས་ནུས་མེད་དུ་བསྒྱུར་མི་ཐུབ་པ།

en: Unable to enable due to lock.
bo: ཟྭ་བརྒྱབས་ཡོད་པས་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ་པ།

en: Add, edit and remove overridden system pages and user defined pages from the system.
bo: བརྗེ་ལེན་བྱས་ཟིན་པའི་མ་ལག་གི་དྲ་ངོས་དང་མ་ལག་ནང་དུ་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་གཏན་འབེབ་བྱས་པའི་དྲ་ངོས་ཁ་སྣོན་དང་རྩོམ་སྒྲིག། སུབ་འདོར་བྱེད་པ།

en: Page manager
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པ

en: Provides a UI and API to manage pages within the site.
bo: འཆར་ངོས་དང་APIབེད་སྤྱོད་འཇུག་སྒོ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱས་ནས་དྲ་ཚིགས་ནང་གི་དྲ་ངོས་ལ་དོ་དམ་བྱེད་པ།

en: Node add/edit form
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་སྣོན་ནམ་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for adding or edit nodes at <em>node/%node/edit</em> and <em>node/add/%node_type</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different edit forms for nodes. If no variant is selected, the default Drupal node edit will be used.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་རྗེས། འདི་ཡིས་<em>node/%node/edit</em>དང་<em>node/add/%node_type</em>་ནས་སྦྲེལ་གནས་ཁ་སྣོན་དང་རྩོམ་སྒྲིག་གི་Drupal སྔོན་སྒྲིག་སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་བྱེ་བྲག་ཁ་སྣོན་བྱས་ན། གདམ་སེལ་གྱི་ཚད་གཞི་སྤྱོད་སྲིད། དཔེར་ན། སྦྲེལ་གནས་རིགས་དང་སྐད་ཡིག སྤྱོད་མཁན་གྱི་བེད་སྤྱོད་བདམས་ནས་སྦྲེལ་གནས་ལ་རྩོམ་སྒྲིག་གི་རེའུ་མིག་མི་འདྲ་བ་ཞིག་མཁོ་སྤྲོད་བྱེད་སྲིད། བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupalསྦྲེལ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག་སྤྱོད་ངེས།

en: Node being edited
bo: རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་བཞིན་པའི་སྦྲེལ་གནས

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying nodes at <em>node/%node</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as node type or language or user access to provide different views of nodes. If no variant is selected, the default Drupal node view will be used. This page only affects nodes viewed as pages, it will not affect nodes viewed in lists or at other locations. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at node/%node.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་རྗེས། འདི་ཡིས་<em>node/%node</em>་ནས་སྦྲེལ་གནས་མངོན་སྟོན་གྱི་Drupal སྔོན་སྒྲིག་སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་བྱེ་བྲག་ཁ་སྣོན་བྱས་ན། གདམ་སེལ་གྱི་ཚད་གཞི་སྤྱོད་སྲིད། དཔེར་ན། སྦྲེལ་གནས་རིགས་དང་སྐད་ཡིག སྤྱོད་མཁན་གྱི་བེད་སྤྱོད་བདམས་ནས་སྦྲེལ་གནས་ལ་མཐོང་རིས་མི་འདྲ་བ་ཞིག་མཁོ་སྤྲོད་བྱེད་སྲིད། བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupal སྦྲེལ་གནས་མཐོང་རིས་སྤྱོད་ངེས། དྲ་ངོས་འདིས་དྲ་ངོས་ལྟར་ཀློག་བཞིན་པའི་སྦྲེལ་གནས་ཁོ་ན་ལ་ཕན་ནུས་ཡོད་པ་དང་མིང་ཐོ་དང་གནས་གཞན་དུ་སྟོན་པའི་སྦྲེལ་གནས་ལ་ཕན་ཐོགས་མེད། གལ་སྲིད་pathauto སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན། མིང་གཞན་སྤྱད་ནས་སྦྲེལ་གནས་ཞིག་གནས་གཞན་དུ་ཡོད་པར་བཟོ་ཐུབ་པ། ཡིནའང་Drupal ནང་དུ་དེ་དག་node/%node་ལ་ཡོད་ངེས།

en: Node being viewed
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་ལྟ་ཀློག་བྱེད་བཞིན་འདུག

en: Argument settings
bo: འཇུག་གྲངས་སྒྲིག་འགོད

en: A meaningless second page
bo: ནང་དོན་མེད་པའི་དྲ་ངོས་གཉིས་པ་ཞིག

en: Administrative title
bo: དོ་དམ་གྱི་ཁ་བྱང

en: The name of this page. This will appear in the administrative interface to easily identify it.
bo: དྲ་ངོས་འདིའི་མིང་། འདི་ནི་དོ་དམ་འཆར་ངོས་སུ་མངོན་རྒྱུ་ཡིན་པ་དང་ངོས་འཛིན་བྱེད་སླ་བོ་ཡོད།

en: The machine readable name of this page. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
bo: དྲ་ངོས་འདིའི་འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང་། དེ་ངེས་པར་དུ་སྔར་མེད་པ་ཞིག་ཡིན་དགོས་པ་མ་ཟད། དེའི་ནང་དུ་གསལ་བྱེད་དང་གྲངས་ཀ འོག་ཐིག་བཅས་ཁོ་ན་ཡོད་ཆོག གསར་འཛུགས་བྱས་ཚར་རྗེས་ཐོབ་གྲངས་འདི་ལ་བཟོ་བཅོས་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Administrative description
bo: དོ་དམ་གྱི་གསལ་བཤད

en: A description of what this page is, does or is for, for administrative use.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ཅི་ཡིན་པ་དང་འདིས་གང་བྱེད་ཐུབ་པ། གང་གི་ཆེད་དུ་ཡིན་པ་བཅས་ཀྱི་གསལ་བཤད་དེ། དོ་དམ་པས་སྤྱོད་དགོས།

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ལེན་སའི་URL སྦྲེལ་ལམ། ཁྱེད་ཀྱིས་དགོས་ངེས་ཀྱི་གྲུབ་ཆ་ལ་%name་དང་གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་གྲུབ་ཆ་ལ་!name་སྤྱད་ནས་སྦྲེལ་ལམ་ནང་གི་འགྱུར་གྲངས་ལ་གནས་འཛིན་རྟགས་གསར་འཛུགས་བྱེད་སྲིད། དཔེར་ན། node/%node/foo་དང་ཡང་ན་forum/%forum། dashboard/!input་ལྟ་བུ། མིང་ཡོད་པའི་གནས་འཛིན་རྟགས་འདི་དག་འཇུག་གྲངས་ཀྱི་རེའུ་མིག་ཐོག་ནས་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེར་བསྒྱུར་ཆོག

en: Make this your site home page.
bo: འདི་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་གཙོ་ངོས་སུ་བཟོ་བ།

en: Visible menu item
bo: མཐོང་རུང་བའི་གདམ་ཐོ་རྣམ་གྲངས

en: Name is required.
bo: མིང་དགོས་འདུག

en: That name is used by another page: @page
bo: མིང་དེ་དྲ་ངོས་གཞན་ཞིག་གིས་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད། @page

en: Page name must be alphanumeric or underscores only.
bo: དྲ་ངོས་ཀྱི་མིང་དུ་གསལ་བྱེད་དང་གྲངས་ཀ འོག་ཐིག་བཅས་ཁོ་ན་ཡིན་དགོས།

en: That path is used by another page: @page
bo: སྦྲེལ་ལམ་དེ་དྲ་ངོས་གཞན་པས་སྤྱད་འདུག @page

en: You cannot have a dynamic path element after an optional path element.
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་སྦྲེལ་ལམ་གྲུབ་ཆའི་རྗེས་སུ་འགྱུར་རུང་བའི་སྦྲེལ་ལམ་གྲུབ་ཆ་ཞིག་ཡོད་མི་ཆོག

en: You cannot have a static path element after an optional path element.
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་སྦྲེལ་ལམ་གྲུབ་ཆའི་རྗེས་སུ་རྒྱུན་ལྡན་གྱི་སྦྲེལ་ལམ་གྲུབ་ཆ་ཞིག་ཡོད་མི་ཆོག

en: That path is currently assigned to be an alias for @alias. This system cannot override existing aliases.
bo: སྦྲེལ་ལམ་དེ་ད་ལྟ་@alias་ཡི་མིང་གཞན་ཞིག་ལ་བསྒྲིག་འདུག མ་ལག་འདིས་སྔར་ནས་ཡོད་པའི་མིང་གཞན་བརྗེ་མི་ཐུབ།

en: You cannot make this page your site home page if it uses % placeholders.
bo: གལ་སྲིད་དྲ་ངོས་དེས་% གནས་འཛིན་བྱེད་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན་དྲ་ངོས་འདི་ཁྱོད་ཀྱི་གཙོ་ངོས་སུ་སྤྱོད་མི་ཐུབ།

en: Duplicated argument %arg
bo: བསྐྱར་བཟློས་ཀྱི་འཇུག་གྲངས་%arg

en: Invalid arg <em>%</em>. All arguments must be named with keywords.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་འཇུག་གྲངས<em>%</em>། འཇུག་གྲངས་ཡོངས་གནད་ཚིག་སྤྱད་ནས་མིང་འདོག་དགོས།

en: When providing a menu item as a default tab, Drupal needs to know what the parent menu item of that tab will be. Sometimes the parent will already exist, but other times you will need to have one created. The path of a parent item will always be the same path with the last part left off. i.e, if the path to this view is <em>foo/bar/baz</em>, the parent path would be <em>foo/bar</em>.
bo: གདམ་ཐོའི་རྣམ་གྲངས་ཤིག་སྔོན་སྒྲིག་གི་ཤོག་བྱང་བཞིན་མཁོ་འདོན་བྱེད་དུས། Drupal ཡིས་ཤོག་བྱང་དེའི་མ་ཁོངས་ཀྱི་གདམ་ཐོ་རྣམ་གྲངས་གང་ཡིན་པ་ཤེས་དགོས། སྐབས་རེར་མ་ཁོངས་དེ་སྔོན་ནས་གནས་ཡོད་ཀྱང་སྐབས་རེར་དེ་གསར་འཛུགས་བྱེད་དགོས། མ་ཁོངས་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་དེ་ནམ་ཡང་མཇུག་མཐའ་ཡི་གྲུབ་ཆ་ཕར་ཕུད་པའི་ལྷག་མ་དེ་ཡིན། དཔེར་ན། གལ་སྲིད་མཐོང་རིས་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་ནི་<em>foo/bar/baz</em>ཡིན་ན། མ་ཁོངས་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ<em>foo/bar</em>ཡིན་ངེས།

en: Parent item title
bo: མ་ཁོངས་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: Parent item menu
bo: མ་ཁོངས་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་གདམ་ཐོ

en: Access rules are used to test if the page is accessible and any menu items associated with it are visible.
bo: བེད་སྤྱོད་ཀྱི་སྒྲིག་ལམ་ནི་དྲ་ངོས་ལ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་ཐུབ་མིན་དང་དེ་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་གདམ་བྱང་མཐོང་ཐུབ་ཚད་ཚོད་ལྟ་བྱེད་སྐབས་སུ་སྤྱད་ཆོག

en: No context assigned
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་བཀོད་སྒྲིག་བྱས་མི་འདུག

en: Position in path
bo: སྦྲེལ་ལམ་ནང་གི་གནས

en: Context assigned
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་བསྒྲིག་ཟིན་པ

en: The path %path has no arguments to configure.
bo: སྦྲེལ་ལམ་%path་ལ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པའི་འཇུག་གྲངས་མི་འདུག

en: Invalid keyword.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་གནད་ཚིག

en: Change context type
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་རིགས་བརྗེ་བ

en: Change argument
bo: འཇུག་གྲངས་བརྗེ་བ

en: No context selected
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་བདམས་མི་འདུག

en: Error: missing argument.
bo: ནོར་འཁྲུལ། འཇུག་གྲངས་ཚང་མི་འདུག

en: Context identifier
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ངོས་འཛིན་རྟགས

en: This is the title of the context used to identify it later in the administrative process. This will never be shown to a user.
bo: འདི་ནི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ཁ་བྱང་ཡིན་པ་དང་དེ་རྗེས་སུ་དོ་དམ་བརྒྱུད་རིམ་ནང་དུ་ངོས་འཛིན་བྱེད་རེད། འདི་ནི་ནམ་ཡང་སྤྱོད་མཁན་ལ་བསྟན་མི་སྲིད།

en: Error: missing or invalid argument plugin %argument.
bo: ནོར་འཁྲུལ། ཚང་མེད་པའམ་ནུས་མེད་ཀྱི་འཇུག་གྲངས་ཕྱི་སྣོན་%argument།

en: Import page
bo: དྲ་ངོས་ནང་འདྲེན

en: Enter the name to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original name of the page.
bo: གལ་སྲིད་ཐོན་ཁུངས་དྲ་ངོས་དང་མི་འདྲ་བ་ཡིན་ཚེ་དྲ་ངོས་འདི་ལ་སྤྱོད་པའི་མིང་འཇུག་པ། སྟོང་བར་བསྐྱུར་ནས་ཐོག་མའི་མིང་སྤྱོད་པ།

en: Enter the path to use for this page if it is different from the source page. Leave blank to use the original path of the page.
bo: དྲ་ངོས་འདི་དང་ཐོན་ཁུངས་དྲ་ངོས་མི་འདྲ་བ་ཡིན་ཚེ་འདི་ལ་སྤྱོད་པའི་སྦྲེལ་ལམ་དེ་འཇུག་དགོས། སྟོང་བར་བཞག་ནས་དྲ་ངོས་ཀྱི་ཐོག་མའི་སྦྲེལ་ལམ་སྤྱོད་པ།

en: Allow overwrite of an existing page
bo: ད་ཡོད་ཀྱི་ཟིན་ཐོ་བསྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་དུ་འཇུག་པ།

en: If the name you selected already exists in the database, this page will be allowed to overwrite the existing page.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་བདམས་པའི་མིང་དེ་གྲངས་མཛོད་དུ་སྔོན་ནས་ཡོད་ཚེ་དྲ་ངོས་འདིས་སྔར་ཡོད་དེ་བརྗེ་རུ་འཇུག་ངེས།

en: Paste page code here
bo: དྲ་ངོས་སྒྲིག་ཡིག་འདི་རུ་སྦྱར་བ

en: No handler found.
bo: དབང་བསྒྱུར་ལག་ཆ་རྙེད་མི་འདུག

en: Unable to get a page from the import. Errors reported: @errors
bo: ནང་འདྲེན་ནས་དྲ་ངོས་ཤིག་ལེན་མ་ཐུབ། ཡར་ཞུ་བྱས་པའི་ནོར་འཁྲུལ། @errors

en: That page name is in use and locked by another user. You must <a href="!break">break the lock</a> on that page before proceeding, or choose a different name.
bo: དྲ་ངོས་དེའི་མིང་ནི་སྤྱོད་མཁན་གཞན་པས་སྤྱོད་བཞིན་པ་དང་ཟྭ་བརྒྱབས་འདུག ཁྱེད་ཀྱིས་མུ་མཐུད་མ་བྱས་གོང་དུ་ངེས་པར་དུ་<a href=“!break”>ཟྭ་གཏོར་བ</a>འམ་ཡང་ན་མིང་གཞན་པ་འདེམས་དགོས།

en: Enter the name to the new page It must be unique and contain only alphanumeric characters and underscores.
bo: དྲ་ངོས་གསར་བའི་མིང་ནང་འཇུག་བྱེད་པ། ངེས་པར་དུ་གཞན་དང་མི་འདྲ་བ་ཡིན་དགོས་པ་དང་དེ་ནང་དུ་ཡི་གེ་ཨང་ཀི འོག་ཐིག་བཅས་ཁོ་ན་འདུས་ཆོག

en: The URL path to get to this page. You may create named placeholders for variable parts of the path by using %name for required elements and !name for optional elements. For example: "node/%node/foo", "forum/%forum" or "dashboard/!input". These named placeholders can be turned into contexts on the arguments form. You cannot use the same path as the original page.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ལེན་སའི་URL སྦྲེལ་ལམ། ཁྱེད་ཀྱིས་དགོས་ངེས་ཀྱི་གྲུབ་ཆ་ལ་%name་དང་གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་གྲུབ་ཆ་ལ་!name་སྤྱད་ནས་སྦྲེལ་ལམ་ནང་གི་འགྱུར་གྲངས་ལ་གནས་འཛིན་རྟགས་གསར་འཛུགས་བྱེད་སྲིད། དཔེར་ན། node/%node/foo་དང་ཡང་ན་forum/%forum། dashboard/!input་ལྟ་བུ། མིང་ཡོད་པའི་གནས་འཛིན་རྟགས་འདི་དག་འཇུག་གྲངས་ཀྱི་རེའུ་མིག་ཐོག་ནས་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེར་བསྒྱུར་ཆོག ཁྱེད་ཀྱིས་ཐོག་མའི་དྲ་ངོས་དང་གཅིག་མཚུངས་ཡིན་པའི་སྦྲེལ་ལམ་སྤྱོད་མི་ཐུབ།

en: Clone variants
bo: བྱེ་བྲག་འདྲ་བཟོ

en: If checked all variants associated with the page will be cloned as well. If not checked the page will be cloned without variants.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། དྲ་ངོས་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་བྱེ་བྲག་ཡོངས་འདྲ་བཟོ་བྱེད་ངེས། གལ་སྲིད་མ་བདམས་ཚེ་བྱེ་བྲག་མ་འདུས་པའི་དྲ་ངོས་འདྲ་བཟོ་བྱེད་ངེས།

en: Reverting the page will delete the page that is in the database, reverting it to the original default page. Any changes you have made will be lost and cannot be recovered.
bo: དྲ་ངོས་སྐྱར་གསོ་བྱས་ན་གྲངས་མཛོད་ནང་གི་དྲ་ངོས་དེ་བསུབ་པ་དང་ཐོག་མའི་སོར་བཞག་གི་དྲ་ངོས་སུ་སྐྱར་གསོ་བྱེད་ངེས། ཁྱེད་ཀྱིས་བྱས་པའི་བསྒྱུར་བཅོས་ཡོངས་བོར་བརླག་འགྲོ་བ་དང་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: Are you sure you want to delete this page? Deleting a page cannot be undone.
bo: དྲ་ངོས་འདི་སུབ་པ་གཏན་ཁེལ་ཡིན་ནམ། དྲ་ངོས་བསུབ་ཚར་དུས་སླར་གསོ་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: The page has been reverted.
bo: དྲ་ངོས་བསྐྱར་གསོ་བྱས་ཚར།

en: Administrator created pages that have a URL path, access control and entries in the Drupal menu system.
bo: དོ་དམ་པས་དྲ་ངོས་ཤིག་གསར་འཛུགས་བྱས་པ་དང་། དེ་ལ་དྲ་གནས་སྦྲེལ་ལམ་ཞིག་དང་། བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན། Drupal འདེམས་ཐོ་མ་ལག་ནང་དུ་འཇུག་སྒོ་བཅས་ཡོད།

en: Create a new page
bo: དྲ་ངོས་གསར་བ་འཛུགས་པ

en: Edit name, path and other basic settings for the page.
bo: དྲ་ངོས་ལ་མིང་དང་སྦྲེལ་ལམ། གཞན་གྱི་གཞི་རྩའི་སྒྲིག་འགོད་སོགས་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: Set up contexts for the arguments on this page.
bo: དྲ་ངོས་འདིའི་འཇུག་གྲངས་ལ་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ།

en: Control what users can access this page.
bo: སྤྱོག་མཁན་གང་གིས་དྲ་ངོས་འདི་ལ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Provide this page a visible menu or a menu tab.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ལ་མཐོང་ཐུབ་པའི་གདམ་ཐོ་ཞིག་གམ་ཡང་ན་གདམ་ཐོའི་ཤོག་བྱང་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Make a copy of this page
bo: དྲ་ངོས་འདི་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པ

en: Export this page as code that can be imported or embedded into a module.
bo: དྲ་ངོས་འདི་སྒྲིག་ཡིག་ཏུ་ཕྱིར་འདྲེན་བྱས་ནས་མ་དཔེ་ཞིག་ལ་ནང་འདྲེན་དང་ནང་སྒྲིག་བྱས་ཆོག་པ་བཟོ་བ།

en: Remove all changes to this page and revert to the version in code.
bo: དྲ་ངོས་འདིའི་བསྒྱུར་བཅོས་ཡོངས་སུབ་པ་དང་སྒྲིག་ཡིག་ནང་གི་པར་གཞི་ལ་སྐྱར་སྒྲིག

en: Remove this page from your system completely.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་མ་ལག་ནས་དྲ་ངོས་འདི་དུས་གཏན་དུ་འདོར་བ།

en: This is your site home page.
bo: འདི་ནི་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་གཙོ་ངོས་རེད།

en: This page is set to become your site home page.
bo: དྲ་ངོས་འདི་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་གཙོ་ངོས་སུ་བཟོས་འདུག

en: Accessible only if @conditions.
bo: @conditions་དང་མཐུན་ན་བེད་སྤྱོད་བྱས་ཆོག་པ།

en: This page is publicly accessible.
bo: དྲ་ངོས་འདི་སྤྱི་ཡོངས་ལ་སྤྱོད་དབང་ཡོད།

en: No menu entry.
bo: གདམ་ཐོའི་ནང་ཚན་མི་འདུག

en: Normal menu entry.
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་གདམ་ཐོ་ནང་ཚན།

en: Menu tab.
bo: གདམ་ཐོ་ཤོག་བྱང་།

en: Default menu tab.
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་གདམ་བྱང་གི་ཤོག་བྱང་།

en: Title: %title.
bo: ཁ་བྱང་། %title།

en: Parent title: %title.
bo: མ་ཁོངས་ཁ་བྱང་། %title།

en: Menu block: %title.
bo: གདམ་ཐོ་ཡི་ལྷུ་ལག། %title།

en: Taxonomy term template
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་དཔེ་གཞི

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying taxonomy terms at <em>taxonomy/term/%term</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as vocabulary or user access to provide different displays of the taxonomy term and associated nodes. If no variant is selected, the default Drupal taxonomy term display will be used. This page only affects items actually displayed ad taxonomy/term/%term. Some taxonomy terms, such as forums, have their displays moved elsewhere. Also please note that if you are using pathauto, aliases may make a taxonomy terms appear somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at taxonomy/term/%term.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་རྗེས། འདི་ཡིས་<em>taxonomy/term/%term</em>་ནས་རིགས་དབྱེའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་མངོན་སྟོན་གྱི་Drupal སྔོན་སྒྲིག་སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་བྱེ་བྲག་ཁ་སྣོན་བྱས་ན། གདམ་སེལ་གྱི་ཚད་གཞི་སྤྱོད་སྲིད། དཔེར་ན། སྤྱི་མིང་དང་སྤྱོད་མཁན་གྱི་བེད་སྤྱོད་བདམས་ནས་རིགས་དབྱེའི་ཐ་སྙད་དང་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་མངོན་སྟོན་མི་འདྲ་བ་ཞིག་མཁོ་སྤྲོད་བྱེད་སྲིད། བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupal རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་སྤྱོད་ངེས། དྲ་ངོས་འདིས་taxonomy/term/%term ལ་དངོས་སུ་སྟོན་པའི་ནང་ཚན་ཁོ་ནར་ཕན་ནུས་ཡོད། རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་དཔེར་ན། གྲོས་གླེང་ལྟ་བའི་མངོན་སྟོན་གནས་གཞན་ལ་སྤོས་ཟིན། གལ་སྲིད་pathauto སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན། མིང་གཞན་སྤྱད་ནས་རིགས་དབྱེ་ཞིག་གནས་གཞན་དུ་ཡོད་པར་བཟོ་ཐུབ་པ། ཡིནའང་Drupal ནང་དུ་དེ་དག་taxonomy/term/%term་ལ་ཡོད་ངེས།

en: Term(s) being viewed
bo: ལྟ་བཞིན་པའི་ཐ་སྙད

en: Term being viewed
bo: ལྟ་བཞིན་པའི་ཐ་སྙད

en: Allow multiple terms on taxonomy/term/%term
bo: taxonomy/term/%term ནང་དུ་ཐ་སྙད་དུ་མ་འཇུག་ཆོག་པ

en: Single term
bo: ཐ་སྙད་རྐང་གཅིག

en: Multiple terms
bo: ཐ་སྙད་མང་པོ

en: By default, Drupal allows multiple terms as an argument by separating them with commas or plus signs. If you set this to single, that feature will be disabled.
bo: སྔར་ཡོད་དུ་Drupal ཡིས་, དང་སྡོམ་རྟགས་སྤྱད་ནས་ཐ་སྙད་དུ་མ་འཇུག་གྲངས་ཀྱི་ནང་དུ་འཇུག་ཆོག གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་འདི་རྐང་གཅིག་ལ་བསྒྲིག་ན་བྱེད་ནུས་དེ་བེད་མེད་བཟོ་ངེས།

en: Inject hierarchy of first term into breadcrumb trail
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་ནང་དུ་ཐ་སྙད་དང་པོའི་གོ་རིམ་འཇུག་པ

en: If checked, taxonomy term parents will appear in the breadcrumb trail.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་ནང་དུ་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་མ་ཁོངས་མངོན་ངེས།

en: Multiple terms may be used, separated by , or +.
bo: ཐ་སྙད་དུ་མ་སྤྱོད་རུང་། , འམ་ +ཡིས་དབྱེ་མཚམས་ཕྱེ་དགོས།

en: Only a single term may be used.
bo: ཐ་སྙད་རྐང་གཅིག་ཁོ་ན་སྤྱོད་པ།

en: Breadcrumb trail will contain taxonomy term hierarchy
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་ཏུ་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་རིམ་པ་འདུ་བ།

en: Breadcrumb trail will not contain taxonomy term hiearchy.
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་ཏུ་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་རིམ་པ་མི་འདུ་བ།

en: User profile template
bo: སྤྱོད་མཁན་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆའི་དཔེ་གཞི

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user profiles at <em>user/%user</em>. If you add variants, you may use selection criteria such as roles or user access to provide different views of user profiles. If no variant is selected, the default Drupal user view will be used. Please note that if you are using pathauto, aliases may make a node to be somewhere else, but as far as Drupal is concerned, they are still at user/%user.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་རྗེས། འདི་ཡིས་<em>user/%user</em>་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆའི་Drupal སྔོན་སྒྲིག་སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་བྱེ་བྲག་ཁ་སྣོན་བྱས་ན། གདམ་སེལ་གྱི་ཚད་གཞི་སྤྱོད་སྲིད། དཔེར་ན། འགན་ནུས་སམ་ཡང་ན་སྤྱོད་མཁན་གྱི་བེད་སྤྱོད་བདམས་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་གེ་ལ་མཐོང་རིས་མི་འདྲ་བ་མཁོ་སྤྲོད་བྱེད་སྲིད། བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupal སྤྱོད་མཁན་མཐོང་རིས་སྤྱོད་ངེས། གལ་སྲིད་pathauto སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན། མིང་གཞན་སྤྱད་ནས་སྦྲེལ་གནས་ཞིག་གནས་གཞན་དུ་ཡོད་པར་བཟོ་ཐུབ་པ། ཡིནའང་Drupal ནང་དུ་དེ་དག་user/%user་ལ་ཡོད་ངེས།

en: User being viewed
bo: ཀློག་བཞིན་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན

en: This page is being edited by another user and you cannot make changes to it.
bo: དྲ་ངོས་འདི་སྤྱོད་མཁན་གཞན་པས་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་བཞིན་འདུག་པས་ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་ལ་འགྱུར་བ་གཏོང་མི་ཐུབ།

en: This page is newly created and has not yet been saved to the database. It will not be available until you save it.
bo: དྲ་ངོས་གསར་དུ་བཟོས་པ་ཞིག་ཡིན་པ་དང་གྲངས་མཛོད་དུ་ཉར་མི་འདུག ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་མ་ཉར་བར་དུ་དེ་སྤྱོད་མི་ཐུབ།

en: This page has been modified, but these modifications are not yet live. While modifying this page, it is locked from modification by other users.
bo: དྲ་ངོས་འདི་བཟོ་བཅོས་བྱས་ཚར་འདུག ཡིནའང་བཟོ་བཅོས་དེ་དག་གི་ནུས་པ་ཐོན་མི་འདུག དྲ་ངོས་འདི་ལ་བཟོ་བཅོས་བཞིན་པའི་སྐབས་སུ་སྤྱོད་མཁན་གཞན་གྱིས་བཟོ་བཅོས་དེ་ཟྭ་བརྒྱབས་འདུག

en: No task handlers are defined for this task.
bo: ལས་འགན་འདི་ལ་གཏན་འབེབས་བྱས་པའི་དབང་སྒྱུར་ལག་ཆ་མི་འདུག

en: Variant
bo: བྱེ་བྲག

en: This page is being edited by user !user, and is therefore locked from editing by others. This lock is !age old. Click here to <a href="!break">break this lock</a>.
bo: དྲ་ངོས་འདི་སྤྱོད་མཁན་གཞན་པས་!user་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་བཞིན་ཡོད་པས་རྩོམ་སྒྲིག་ཟྭ་བརྒྱབས་འདུག ཟྭ་འདི་!age་ཡོལ་ཡོད། འདི་ལ་མནན་ནས་<a href=“!break”>ཟྭ་གཏོར་བ།</a>

en: User: compare
bo: སྤྱོད་མཁན། བསྡུར་བ།

en: Compare two users (logged-in user and user being viewed, for example)
bo: སྤྱོད་མཁན་གཉིས་བསྡུར་བ༼དཔེར་ན་ལྟ་བཞིན་པའི་སྤྱོད་མཁན་དང་ནང་འཇུག་བྱས་ཟིན་པའི་སྤྱོད་མཁན༽

en: First User
bo: སྤྱོད་མཁན་དང་པོ

en: Second User
bo: སྤྱོད་མཁན་གཉིས་པ

en: Grant access based on comparison of the two user contexts. For example, to grant access to a user to view their own profile, choose "logged in user" and "user being viewed" and say "grant access if equal". When they're the same, access will be granted.
bo: སྤྱོད་མཁན་གཉིས་གྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་བསྡུར་བ་ལ་གཞིགས་ནས་སྤྱོད་དབང་སྟེར་བ། དཔེར་ན། སྤྱོད་མཁན་྄ལ་སྤྱོད་དབང་སྤྲད་ནས་ཁོང་ཚོའི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་ཀློག་པ། ནང་འཇུག་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་དང་། ལྟ་བཞིན་པའི་སྤྱོད་མཁན། འདྲ་མཉམ་ཡིན་ཚེ་སྤྱོད་དབང་སྟེར་བ་བཅས་འདེམས་པ། དེ་དག་འདྲ་མཉམ་ཡིན་ཚེ་སྤྱོད་དབང་སྤྲོད་པ།

en: Grant access if user contexts are
bo: གལ་སྲིད་སྤྱོད་མཁན་གྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་འདི་ཡིན་ཚེ་སྤྱོད་དབང་སྤྲོད་པ

en: Not equal
bo: འདྲ་མཉམ་མ་རེད

en: @id1 @comp @id2
bo: @id་དེ་@id2་@comp

en: Node: accessible
bo: སྦྲེལ་གནས། སྤྱོད་རུང་བ།

en: Control access with built in Drupal node access test.
bo: ནང་སྒྲིག་བྱས་པའི་Drupal སྦྲེལ་གནས་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཚོད་ལྟ་བརྒྱུད་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Create nodes of the same type
bo: རིགས་གཅིག་མཚུངས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་གསར་འཛུགས

en: Using built in Drupal node access rules, determine if the user can perform the selected operation on the node.
bo: Drupal ནང་སྒྲིག་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས་བེད་སྤྱོད་སྒྲིག་ལམ་སྤྱད་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཐོག་ཏུ་བདམས་ཟིན་པའི་བཀོལ་སྤྱོད་ལག་བསྟར་བྱེད་ཐུབ་མིན་གཏན་ཁེལ་བྱེད་པ།

en: @user can view @node.
bo: @user་ཡིས་@node་ལྟ་ཀློག་བྱེད་ནུས།

en: @user can edit @node.
bo: @user་ཡིས་@node་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་ཐུབ།

en: @user can delete @node.
bo: @user་ཡིས་@node་བསུབ་ཐུབ་པ།

en: @user can create nodes of the same type as @node.
bo: @user་ཡིས་@nodeདང་རིགས་འདྲ་བའི་སྦྲེལ་གནས་གསར་འཛུགས་བྱེད་ནུས་པ།

en: Node: language
bo: སྦྲེལ་གནས། སྐད་ཡིག

en: Control access by node language.
bo: སྦྲེལ་གནས་སྐད་ཡིག་ལ་བསྟུན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Current site language
bo: མིག་སྔའི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་སྐད་ཡིག

en: Pass only if the node is in one of the selected languages.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་བདམས་ཟིན་པའི་སྐད་ཡིག་ལ་གཏོགས་ཚེ་ཁོ་ནར་ངོས་འཛིན་བྱེད་པ།

en: @identifier is in any language
bo: @identifier་ནི་སྐད་ཡིག་གང་རུང་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད་པ

en: Node: type
bo: སྦྲེལ་གནས། རིགས།

en: Control access by node_type.
bo: སྦྲེལ་གནས་རིགས་ལ་བསྟུན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Only the checked node types will be valid.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་སྦྲེལ་གནས་རིགས་ཁོ་ནར་ཕན་ནུས་ཡོད་པ།

en: @identifier is any node type
bo: @identifier་ནི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རིགས་གང་རུང་ཞིག་ཡིན་པ

en: User: permission
bo: སྤྱོད་མཁན། སྤྱོད་དབང

en: Control access by permission string.
bo: ཆོག་མཆན་ཚིག་ཕྲེང་ལ་བསྟུན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Only users with the selected permission flag will be able to access this.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་ཆོག་མཆན་གྱི་རྟགས་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན་ཁོ་ནས་འདི་ལ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་ནུས།

en: Error, unset permission
bo: ནོར་འཁྲུལ། ཆོག་མཆན་སྒྲིག་འགོད་འདོར་བ

en: @identifier has "@perm"
bo: @identifier་ལ་@perm་ཡོད་པ

en: Control access through arbitrary PHP code.
bo: PHP སྒྲིག་ཡིག་གང་རུང་བརྒྱུད་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Administrative desc
bo: དོ་དམ་གྱི་གསལ་འགྲེལ

en: A description for this test for administrative purposes.
bo: དོ་དམ་ལ་སྤྱོད་པའི་ཚོད་ལྟ་འདི་ལ་གསལ་བཤད་ཅིག

en: Access will be granted if the following PHP code returns <code>TRUE</code>. Do not include &lt;?php ?&gt;. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site. All contexts will be available in the <em>$contexts</em> variable.
bo: གལ་སྲིད་འོག་གི་PHP སྒྲིག་ཡིག་གིས་<code>TRUE</code> ཕྱིར་སློག་ཚེ་སྤྱོད་དབང་སྟེར་ངེས། &lt;?php ?&gt;་འབྲི་མི་ཉན། ད་དུང་ཡང་དག་མིན་པའི་PHP སྒྲིག་ཡིག་ལག་བསྟར་བྱས་ན་ཁྱེད་ཀྱི་Drupal དྲ་ཚིགས་འཕྲོ་བརླག་འགྲོ་སྲིད། <em>$contexts</em>་འགྱུར་གྲངས་ནས་ནང་དོན་གོང་འོག་ཡོངས་སྤྱད་ཆོག

en: You do not have sufficient permissions to edit PHP code.
bo: PHP སྒྲིག་ཡིག་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པར་ཁྱོད་ལ་འདང་ངེས་ཀྱི་སྤྱོད་དབང་མི་འདུག

en: User: role
bo: སྤྱོད་མཁན། འགན་ནུས

en: Control access by role.
bo: འགན་ནུས་ལ་བསྟུན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Only the checked roles will be granted access.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་འགན་ནུས་ཁོ་ནར་སྤྱོད་དབང་སྟེར་བ།

en: @identifier can have any role
bo: @identifier་ལ་འགན་ནུས་གང་རུང་ཞིག་ཡོད་ཆོག

en: User: language
bo: སྤྱོད་མཁན། སྐད་ཡིག

en: Control access by the language the user or site currently uses.
bo: སྤྱོད་མཁན་དང་དྲ་ཚིགས་ཀྱིས་སྤྱོད་བཞིན་པའི་སྐད་ཡིག་ལ་བརྟེན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Pass only if the current site language is one of the selected languages.
bo: མིག་སྔར་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་སྐད་ཡིག་དེ་བདམས་ཟིན་པའི་སྐད་ཡིག་ཞིག་ཡིན་ཚེ་ཁོ་ནར་ངོས་འཛིན་བྱེད།

en: Site language is any language
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་སྐད་ཡིག་ནི་སྐད་ཡིག་གང་རུང་ཞིག་ཡིན་ཆོག

en: Taxonomy: vocabulary
bo: རིགས་དབྱེ། སྤྱི་མིང

en: @identifier is any vocabulary
bo: @identifier་ནི་སྤྱི་མིང་གང་རུང་ཞིག་ཡིན་པ

en: Creates a node context from a node ID argument.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་སྦྲེལ་གནས་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཅིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enter the node ID of a node for this argument
bo: འཇུག་གྲངས་འདིའི་སྦྲེལ་གནས་ཤིག་གི་སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས་འཇུག་པ།

en: Creates a node add form context from a node type argument.
bo: སྦྲེལ་གནས་རིགས་ཀྱི་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་སྦྲེལ་གནས་ཁ་སྣོན་རེའུ་མིག་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Creates a node edit form context from a node ID argument.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་སྦྲེལ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: A string is a minimal context that simply holds a string that can be used for some other purpose.
bo: ཚིག་ཕྲེང་ནི་ཆེས་ཆུང་ཤོས་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་སྟེ། རྒྱུན་དུ་དམིགས་ཡུལ་གཞན་པར་སྤྱད་ཆོག་པའི་ཚིག་ཕྲེང་ཞིག་འདུས་ཡོད།

en: Enter a value for this argument
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ལ་ཐོབ་གྲངས་ཤིག་འཇུག་པ

en: Creates a single taxonomy term from a taxonomy ID or taxonomy term name.
bo: རིགས་དབྱེ་ཨང་རྟགས་སམ་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང་ནས་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་རྐྱང་བ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Inject hierarchy into breadcrumb trail
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་ནང་དུ་གོ་རིམ་འཇུག་པ

en: Enter a taxonomy term ID.
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས་ཤིག་ནང་འཇུག་བྱེད་པ།

en: Enter a taxonomy term name.
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱེད་པ།

en: Creates a group of taxonomy terms from a list of tids separated by a comma or a plus sign. In general the first term of the list will be used for panes.
bo: , དང་ཡང་ན་སྡོམ་རྟགས་ཀྱིས་དབྱེ་མཚམས་བྱས་པའི་རིགས་དབྱེ་ཨང་རྟགས་ཀྱི་མིང་ཐོ་ཞིག་ནས་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཚོ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ། རྒྱུན་དུ་མིང་ཐོའི་ཐ་སྙད་དང་པོ་དེ་གནས་ཁུལ་ལ་སྤྱོད་ངེས།

en: Enter a term ID or a list of term IDs separated by a + or a ,
bo: ཐ་སྙད་ཨང་རྟགས་ཤིག་གམ་+ དང་ཡང་ན, ཡིས་མཚམས་དབྱེ་བའི་ཐ་སྙད་ཨང་རྟགས་ཀྱི་མིང་ཐོ་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱེད་པ།

en: Creates a user context from a user ID argument.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཨང་རྟགས་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enter the user ID of a user for this argument
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ལ་སྤྱོད་མཁན་ཞིག་གི་སྤྱོད་མཁན་ཨང་རྟགས་འཇུག་པ།

en: Creates a vocabulary context from a vocabulary ID argument.
bo: སྤྱི་མིང་ཨང་རྟགས་ཀྱི་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་སྤྱི་མིང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enter the vocabulary ID for this argument
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ལ་སྤྱི་མིང་ཞིག་གི་ཨང་གྲངས་འཇུག་པ།

en: Use context keywords
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་གནད་ཚིག་སྤྱོད་པ

en: If checked, context keywords will be substituted in this content.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་གནད་ཚིག་དག་ནང་དོན་འདིའི་ནང་དུ་བརྗེ་ངེས།

en: Substitutions
bo: ཚབ་བྱེད

en: @identifier: @title
bo: @identifier། @title

en: Everything in the form that is not displayed by other content.
bo: རེའུ་མིག་འདིའི་ནང་དུ་ཡོད་པ་ཆ་ཚང་དང་ནང་དོན་གཞན་གྱིས་མངོན་སྟོན་བྱས་མེད་པ།

en: The author of the referenced node.
bo: ཁུངས་འདྲེན་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རྩོམ་མཁན།

en: Link to author profile
bo: རྩོམ་མཁན་གྱི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་དང་སྦྲེལ་བ

en: Check here to link to the node author profile.
bo: འདིར་བདམས་ནས་གནས་ཁོངས་རྩོམ་མཁན་གྱི་སྒྲིག་ཡིག་ཆ་དང་སྦྲེལ་བ།

en: The body of the referenced node.
bo: ཁུངས་འདྲེན་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གཞུང་དངོས།

en: Node created date
bo: སྦྲེལ་གནས་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས

en: The date the referenced node was created.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: Node links of the referenced node.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་སྦྲེལ་ཐག

en: Node links go here.
bo: སྦྲེལ་གནས་སྦྲེལ་ཐག་འདི་རུ་འཇོག་པ།

en: The title of the referenced node.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་བྱང་།

en: Node last updated date
bo: སྦྲེལ་གནས་མཇུག་མཐའི་གསར་སྒྱུར་དུས་ཚོད།

en: The date the referenced node was last updated.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་སྦྲེལ་གནས་མཐའ་མཇུག་གི་གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: Last updated date
bo: མཇུག་མཐའི་གསར་སྒྱུར་དུས་ཚོད

en: Node form submit buttons
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་ཡར་སྤྲོད་མཐེབ

en: Submit buttons for the node form.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རེའུ་མིག་གི་ཡར་སྤྲོད་མཐེབ།

en: Node form buttons.
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་མཐེབ།

en: Node form revision log message
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་བསྐྱར་བཟོའི་ཟིན་ཐོ་བརྡ་འཕྲིན

en: Revision log message for the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་བསྒྱུར་བཅོས་ཟིན་ཐོའི་བརྡ་འཕྲིན།

en: Menu settings on the Node form.
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་ཐོག་གི་གདམ་ཐོ་སྒྲིག་འགོད།

en: Node form url path settings
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་དྲ་གནས་སྦྲེལ་ལམ་སྒྲིག་འགོད

en: Profile category
bo: སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆའི་ཁྱབ་ཁོངས

en: Contents of a single profile category.
bo: སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆའི་ཁྱབ་ཁོངས་རྐང་ཅིག་གི་ནང་དོན།

en: Enter the node ID of a node for this context.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་འདིའི་སྦྲེལ་གནས་ཤིག་གི་སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས་འཇུག་པ།

en: Reset identifier to node title
bo: སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་ལ་ངོས་འཛིན་བྱེད་སྐྱར་སྒྲིག

en: If checked, the identifier will be reset to the node title of the selected node.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ངོས་འཛིན་བྱེད་དེ་བདམས་ཟིན་པའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་དུ་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས།

en: Enter the node type this context.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་འདིའི་སྦྲེལ་གནས་རིགས་འཇུག་པ།

en: Enter the node ID of a node for this argument:
bo: འཇུག་གྲངས་འདིའི་སྦྲེལ་གནས་ཤིག་གི་སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས་འཇུག་པ།

en: A context that is just a string.
bo: ཡིག་ཕྲེང་ཞིག་ཙམ་ཡིན་པའི་དོན་གོང་འོག་ཞིག

en: Raw string
bo: ཐོག་མའི་ཚིག་ཕྲེང

en: Enter the string for this context.
bo: གོང་འོག་གི་ཡི་གེ་འདི་ལ་ཡིག་ཕྲེང་འཇུག་པ།

en: Currently set to @term. Enter another term if you wish to change the term.
bo: མིག་སྔར་@term་ལ་བསྒྲིག་ཡོད། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་ཐ་སྙད་འདི་བརྗེ་འདོད་ན་ཐ་སྙད་གཞན་པ་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱེད་དགོས།

en: Select a term from @vocabulary.
bo: @vocabulary་ནས་ཐ་སྙད་ཅིག་འདེམས་པ།

en: Reset identifier to term title
bo: ཐ་སྙད་ཁ་བྱང་ལ་ངོས་འཛིན་བྱེད་སྐྱར་སྒྲིག

en: If checked, the identifier will be reset to the term name of the selected term.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ངོས་འཛིན་བྱེད་དེ་བདམས་ཟིན་པའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཐ་སྙད་ཁ་བྱང་དུ་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས།

en: You must select a term.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་ཐ་སྙད་ཅིག་འདེམས་དགོས།

en: Invalid term selected.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་ཐ་སྙད་བདམས་ཟིན་པ།

en: Multiple taxonomy terms, as a group.
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་དུ་མ། ཚོགས་ཁག་ཏུ་བཟོ་བ།

en: Term ID of first term
bo: ཐོག་མའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཐ་སྙད་ཨང་རྟགས

en: Term ID of all term, separated by + or ,
bo: ཐ་སྙད་ཡོངས་ཀྱི་ཐ་སྙད་ཨང་གྲངས་ནི་+ འམ,ཡིས་དབྱེ་དགོས

en: Term name of first term
bo: ཐ་སྙད་དང་པོའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང

en: Term name of all terms, separated by + or ,
bo: ཐ་སྙད་ཡོངས་ཀྱི་ཐ་སྙད་མིང་དག་+ འམ་, ཡིས་དབྱེ་བ

en: Vocabulary ID of first term
bo: ཐ་སྙད་དང་བོའི་སྤྱི་མིང་ཨང་རྟགས

en: Creates the author of a node as a user context.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་བཞིན་སྦྲེལ་གནས་ཤིག་གི་རྩོམ་མཁན་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Make all views available as panes
bo: མཐོང་རིས་དག་གནས་ཁུལ་བཞིན་སྤྱོད་རུང་བ་བྱེད་པ

en: If checked, all views will be made available as content panes to be added to content types. If not checked, only Views that have a 'Content pane' display will be available as content panes. Uncheck this if you want to be able to more carefully control what view content is available to users using the panels layout UI.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ནང་དོན་རིགས་ལ་ནང་དོན་ཁུལ་སྣོན་པ་དང་མཐོང་རིས་ཆ་ཚང་སྤྱོད་རུང་བར་འགྱུར་ངེས། གལ་སྲིད་མ་བདམས་ཚེ་ནང་དོན་ཁུལ་ཡོད་པའི་མཐོང་རིས་ཁོ་ན་སྤྱོད་ནུས་། གལ་སྲིད་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ངོས་པང་བཟོ་བཀོད་འཆར་ངོས་སྤྱོད་སྐབས་མཐོང་རིས་ནང་དོན་ཚགས་དམ་པོར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་འདོད་ཚེ་འདི་མ་བདམས།

en: Configure Views to be used as CTools content.
bo: CTools ནང་དོན་ལ་སྤྱོད་དགོས་པའི་མཐོང་རིས་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ།

en: Views content panes
bo: ནང་དོན་གནས་ཁུལ་ལ་ལྟ་ཀློག

en: Allows Views content to be used in Panels, Dashboard and other modules which use the CTools Content API.
bo: ངོས་པང་དང་། ཆ་འཕྲིན་ངོས། ད་དུང་CTools ནང་དོན་གྱི་API བེད་སྤྱོད་འཇུག་སྒོ་སྤྱོད་པའི་མ་དཔེ་བཅས་ཀྱི་ནང་དུ་མཐོང་རིས་ཀྱི་ནང་དོན་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ།

en: Select display
bo: མངོན་སྟོན་འདེམས་པ

en: Configure view
bo: མཐོང་རིས་སྒྲིག་འགོད

en: Choose which display of this view you wish to use.
bo: མཐོང་རིས་འདིའི་མངོན་སྟོན་གང་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་པར་འདེམས་པ།

en: Broken/missing/deleted view.
bo: སྐྱོན་ཤོར་བ། ཚང་མེད་པ། ཡང་ན་བསུབས་ཚར་པའི་མཐོང་རིས།

en: Configure view @view (@display)
bo: @view༼@display༽སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: View: @name
bo: མཐོང་རིས། @name

en: View information
bo: ཆ་འཕྲིན་ལ་ལྟ་ཀློག

en: Using display @display.
bo: བེད་སྤྱོད་པའི་མངོན་སྟོན་@display།

en: Argument @arg using context @context converted into @converter
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་@context་སྤྱད་ནས་འཇུག་གྲངས་@arg་དེ་@converter་ལ་སྒྱུར་བ

en: @count items displayed.
bo: རྣམ་གྲངས་@count་མངོན་སྟོན་བྱས་པ།

en: With pager.
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཡོད་པ།

en: Without pager.
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་མེད་པར།

en: Skipping first @count results
bo: ཐོག་མའི་མཇུག་གྲངས་@count་མཆོང་འགྲོ་བ

en: With more link.
bo: དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེལ་ཐག་ཡོད་པ།

en: With feed icon.
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་མཚོན་རྟགས་ཡོད་པ།

en: Sending arguments.
bo: འཇུག་གྲངས་སྐུར་བཞིན་པ།

en: Using arguments: @args
bo: བེད་སྤྱོད་པའི་འཇུག་གྲངས། @args

en: Using url: @url
bo: སྤྱོད་བཞིན་པའི་url། @url

en: View panes
bo: གནས་ཁུལ་ལ་ལྟ་ཀློག

en: Link title to page
bo: དྲ་ངོས་དང་ཁ་བྱང་སྦྲེལ་བ

en: Provide a "more" link.
bo: དེ་ལས་མང་བ་ཞེས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Num items
bo: ཨང་ཀིའི་རྣམ་གྲངས

en: Select the number of items to display, or 0 to display all results.
bo: སྟོན་དགོས་པའི་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་གྲངས་འདེམས་པའམ་0 བདམས་ནས་མཇུག་འབྲས་ཡོངས་སྟོན་པ།

en: Enter the number of items to skip; enter 0 to skip no items.
bo: སྣང་མེད་སྐྱུར་དགོས་པའི་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་གྲངས་འཇུག་པ། 0 བཅུག་ནས་སྣང་མེད་མི་བྱེད་པ།

en: If this is set, override the View URL path; this can sometimes be useful to set to the panel URL.
bo: གལ་སྲིད་འདི་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་དྲ་གནས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་པ། ངོས་པང་གི་URL སྒྲིག་སྐབས་སུ་འདི་ཕན་ཐོགས་ཡོད་སྲིད།

en: Content pane
bo: ནང་དོན་གྱི་ཁུལ

en: Is available as content for a panel or dashboard display.
bo: ངོས་པང་ཞིག་དང་ཡང་ན་ཆ་འཕྲིན་ངོས་ཀྱི་འཆར་ངོས་ཞིག་ལ་ནང་དོན་བཞིན་སྤྱོད་ནུས་པ།

en: Pane settings
bo: གནས་ཁུལ་སྒྲིག་འགོད

en: Use view name
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་སྤྱོད་པ

en: Use view description
bo: མཐོང་རིས་གསལ་བཤད་སྤྱོད་པ

en: Admin desc
bo: དོ་དམ་པའི་གསལ་འགྲེལ

en: Use Panel path
bo: དྲ་ངོས་སྤྲེལ་ལམ་སྤྱོད་པ

en: Argument input
bo: ནང་འཇུག་གི་འཇུག་གྲངས

en: Allow settings
bo: སྒྲིག་འགོད་བྱེད་དུ་འཇུག

en: Checked settings will be available in the panel pane config dialog for modification by the panels user. Unchecked settings will not be available and will only use the settings in this display.
bo: རྟགས་བརྒྱབ་པའི་སྒྲིག་འགོད་དེ་དག་ངོས་པང་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་བཟོ་བཅོས་བྱེད་ཆོག་པའི་ངོས་པང་སྒྲིག་འགོད་འཆར་ངོས་ནས་སྤྱོད་ཐུབ། རྟགས་བརྒྱབ་མེད་པའི་སྒྲིག་འགོད་དག་ནུས་མེད་ཡིན་པ་དང་མངོན་སྟོན་འདིའི་ནང་སྒྲིག་འགོད་ཙམ་ཡིན།

en: Pager offset
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་ཁ་གསབ

en: Path override
bo: སྦྲེལ་ལམ་བརྗེ་བ

en: Title override
bo: ཁ་བྱང་སྐྱར་སྒྲིག

en: This is the title that will appear for this view pane in the add content dialog. If left blank, the view name will be used.
bo: འདི་ནི་ནང་དོན་ཁ་སྣོན་སྒྲོམ་ནང་དུ་མཐོང་རིས་གནས་ཁུལ་ལ་མངོན་པའི་ཁ་བྱང་རེད། གལ་སྲིད་སྟོང་བར་བཞག་ཚེ་མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་དེ་སྤྱོད་ངེས།

en: This is text that will be displayed when the user mouses over the pane in the add content dialog. If blank the view description will be used.
bo: ནང་དོན་ཁ་སྣོན་སྒྲོམ་གྱི་གནས་ཁུལ་ངོས་སུ་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་མདའ་རྟགས་བརྒྱུད་ཚེ་ཡི་གེ་འདི་དག་སྟོན་ངེས། གལ་སྲིད་སྟོང་བ་ཡིན་ཚེ་མཐོང་རིས་ཀྱི་གསལ་འགྲེལ་སྤྱོད་ངེས།

en: This is category the pane will appear in on the add content dialog.
bo: འདི་ནི་ནང་དོན་ཁ་སྣོན་སྒྲོམ་ངོས་སུ་འཆར་བའི་གནས་ཁུལ་གྱི་ཚན་ཁག་ཡིན།

en: This is the default weight of the category. Note that if the weight of a category is defined in multiple places, only the first one Panels sees will get that definition, so if the weight does not appear to be working, check other places that the weight might be set.
bo: འདི་ནི་ཚན་ཁག་གི་སོར་བཞག་ལྗིད་ཚད་རེད། གསལ་འདེབས། གལ་སྲིད་ཚན་ཁག་ཞིག་གི་ལྗིད་ཚད་དེ་གནས་མང་བོར་གཏན་ཁེལ་བྱས་ཚེ་ངོས་པང་གིས་ཀློག་པའི་ལྗིད་ཚད་དང་པོ་དེས་གསལ་འགྲེལ་དེ་ཐོབ་སྲིད། དེའི་རྐྱེན་པས་ལྗིད་ཚད་ལ་ཕན་ནུས་མེད་པ་མཐོང་ཚེ་ལྗིད་ཚད་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་སྲིད་པའི་གནས་གཞན་པ་འཚོལ་དགོས།

en: Link pane title to view
bo: མཐོང་རིས་ལ་གནས་ཁུལ་གྱི་ཁ་བྱང་སྦྲེལ་བ

en: Inherit path from panel display
bo: ངོས་པང་མངོན་སྟོན་ནས་སྦྲེལ་ལམ་བརྒྱུད་འཛིན་བྱེད

en: If yes, all links generated by Views, such as more links, summary links, and exposed input links will go to the panels display path, not the view, if the display has a path.
bo: གལ་སྲིད་ཡིན་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱིས་གསར་འདོན་བྱས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ཡོངས། དཔེར་ན་དེ་ལས་མང་བའི་སྦྲེག་ཐག མཇུག་སྡོམ་སྦྲེལ་ཐག ཕྱིར་མངོན་ནང་འཇུག་སྦྲེལ་ཐག་དག་ངོས་པང་མངོན་སྟོན་གྱི་སྦྲེལ་ལམ་དུ་སྐྱོད་པ་ལས་མཐོང་རིས་ལ་མི་འཇུག ཆ་རྐྱེན་ལ་མངོན་སྟོན་ལ་སྦྲེལ་ལམ་ཞིག་ཡོད་དགོས།

en: Choose the data source for view arguments
bo: མཐོང་རིས་འཇུག་གྲངས་ལ་གཞི་གྲངས་ཀྱི་ཐོན་ཁུངས་འདེམས་པ

en: @arg source
bo: @arg་ཐོན་ཁུངས

en: The CTools API version is too old for Panels. Panels needs at least %version.
bo: CTools API ཡིས་པར་གཞི་དམའ་དྲགས། Panels ལ་མ་མཐའ་ཡང་ %version ཅན་གྱི་པར་གཞི་དགོས།

en: CTools API Version
bo: Ctools API པར་གཞི།

en: Panel pages can be used as landing pages. They have a URL path, accept arguments and can have menu entries.
bo: ངོས་པང་གི་དྲ་ངོས་ནི་སྤྱིར་བཏང་གི་དྲ་ངོས་ཇི་བཞིན་སྤྱོད་ཆོག དེ་ལ་URL སྦྲེལ་ལམ་ཞིག་ཡོད་པ་དང་། འཇུག་གྲངས་དང་ལེན་བྱེད་པ་དང་གདམ་ཐོའི་ནང་ཚན་ཡོད།

en: Panel page
bo: ངོས་པང་གི་དྲ་ངོས

en: You must activate the page manager module for this functionality.
bo: བྱེད་ནུས་འདི་བེད་སྤྱོད་བྱེད་ན་ངེས་པར་དུ་དྲ་ངོས་དོ་དམ་དཔེ་དུམ་སྐུལ་སློང་བྱེད་དགོས།

en: Panel nodes are node content and appear in your searches, but are more limited than panel pages.
bo: ངོས་པང་ཚིགས་ཚེག་ནི་ཚིགས་ཚེག་གི་ནང་དོན་ཡིན། འདི་ཉིད་ངོས་པང་དྲ་ངོས་ལ་མཚོན་ན་བཀག་རྒྱའི་རང་བཞིན་ཅུང་ཙམ་ཡོད།

en: Panel node
bo: ངོས་པང་ཚིགས་ཚེག

en: You must activate the panel node module for this functionality.
bo: བྱེད་ནུས་འདི་བེད་སྤྱོད་བྱེད་དགོས་ན་ངེས་པར་དུ་ངོས་པང་ཚིགས་ཚེག་གི་དཔེ་དུམ་སྐུལ་སློང་བྱེད་དགོས།

en: Mini panels are small content areas exposed as blocks, for when you need to have complex block layouts or layouts within layouts.
bo: ངོས་པང་ཆུང་ངུ་ནི་ནང་དོན་ཉུང་ངུ་ཙམ་མངོན་པའི་ཁུལ་ཞིག་ཡིན་ལ། འདི་ཉིད་ཁྱེད་རང་གིས་ཁུལ་དུམ་རྙོག་འཛ当你需要复杂的区块布局或布局中包含布局时使用

en: Mini panel
bo: ངོས་པང་ཆུང་ངུ་།

en: You must activate the Mini panels module for this functionality.
bo: བྱེད་ནུས་འདི་བེད་སྤྱོད་བྱེད་དགོས་ན་ངེས་པར་དུ་ངོས་པང་ཆུང་ངུའི་དཔེ་དུམ་སྐུལ་སློང་བྱེད་དགོས།

en: Go to list
bo: མིང་ཐོ་ལ་བལྟ་བ

en: There are no mini panels.
bo: ངོས་པང་ཆུང་ངུ་མེད་པ།

en: Your changes have been discarded.
bo: བཟོ་བཅོས་མ་བྱས།

en: Style settings
bo: བཟོ་ལྟ་སྒྲིག་འགོད

en: Disable this pane
bo: ངོས་པང་འདི་མི་སྤྱོད་པ།

en: Enable this pane
bo: ངོས་པང་འདི་སྤྱོད་པ།

en: CSS properties
bo: CSSགཏོགས་གཤིས།

en: Cache settings for this display
bo: འདིས་མངོན་པའི་བར་གསོག་གི་སྒྲིག་འགོད།

en: Cache settings for !subtype_title
bo: !subtype_title ཡི་བར་གསོག་གི་སྒྲིག་འགོད།

en: Default style for this display
bo: འདིས་མངོན་པའི་སོར་འཇོག་གི་བཟོ་ལྟ།

en: Panel style for region "!region"
bo: "!region"ཁུལ་ཁོངས་ཀྱི་ངོས་པང་གི་བཟོ་ལྟ།

en: Pane style for "!pane"
bo: "!pane"ངོས་པང་གི་བཟོ་ལྟ།

en: Use display default style
bo: མངོན་འཆར་གྱི་སོར་འཇོག་བཟོ་ལྟ་སྤྱོད་པ།

en: Style settings for @style (display)
bo: @style (མངོན་འཆར)ཡི་བཟོ་ལྟ་སྒྲིག་འགོད།

en: Style settings for style @style (Region "!region")
bo: @style (ཁུལ་ཁོངས "!region")ཡི་བཟོ་ལྟ་སྒྲིག་འགོད།

en: Style settings for style @style (Pane "!pane")
bo: @style (ངོས་པང་ "!pane")ཡི་བཟོ་ལྟ་སྒྲིག་འགོད།

en: Configure CSS on !subtype_title
bo: !subtype_titleསྟེང་ནས་CSSསྡེབ་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: Access settings on !subtype_title
bo: !subtype_title ཡི་སྤྱོད་པའི་སྒྲིག་འགོད།

en: Add visibility rule for !subtype_title
bo: !subtype_title ལ་མཐོང་ཚད་ཀྱི་སྒྲིག་ལམ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Invalid test id.
bo: ཚོད་ལྟ་བྱས་པའི་ ID ནུས་པ་མེད།

en: Configure visibility rule for !subtype_title
bo: !subtype_title ཡི་མཐོང་ཚད་ཀྱི་སྒྲིག་ལམ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Panel layout has been updated.
bo: ངོས་པང་གིི་བཀོད་པ་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཚར།

en: Show layout designer
bo: བཀོད་པའི་སྒྲིག་འགོད་ཆས་མངོན་པ།

en: Remove column
bo: སྡེ་སྤོ་འབུད།

en: Add row to top
bo: སྟེང་དུ་ཕྲེང་ཁ་སྣོན།

en: Add row to bottom
bo: ཞབས་སུ་ཕྲེང་ཁ་སྣོན།

en: Remove row
bo: ཕྲེང་སྤོ་འབུད།

en: Add column
bo: སྡེ་ཁ་སྣོན།

en: Add region to left
bo: ཁུལ་ཁོངས་གཡོན་ཕྱོགས་སུ་ཁ་སྣོན།

en: Add column to left
bo: སྡེ་གཡོན་ཕྱོགས་སུ་ཁ་སྣོན།

en: Add region to right
bo: ཁུལ་ཁོངས་གཡས་ཕྱོགས་སུ་ཁ་སྣོན།

en: Add column to right
bo: སྡེ་གཡས་ཕྱོགས་སུ་ཁ་སྣོན།

en: Region settings
bo: གནས་ཁུལ་སྒྲིག་འགོད

en: Remove region
bo: ཁུལ་ཁོངས་སྤོ་འབུད།

en: Invalid item id.
bo: ནུས་མེད་ཀྱི་ ID

en: Configure column
bo: སྡེ་སྡེབ་སྒྲིག

en: Configure row
bo: ཕྲེང་སྡེབ་སྒྲིག

en: Configure region
bo: ཁུལ་ཁོངས་སྡེབ་སྒྲིག

en: Region title
bo: ཁུལ་ཁོངས་ཀྱི་ཁ་བྱང་།

en: Fluid
bo: གཡོ་འགུལ་ཅན་གྱི་བཀོད་པ།

en: Hide layout designer
bo: བཀོད་པ་ཇུས་འགོད་ཀྱི་ལག་ཆ་སྤས་པ།

en: Each region
bo: ཁུལ་ཁོངས་རེ་རེ།

en: Change general settings about this variant.
bo: variantའདི་ཡི་སྤྱི་བཏང་སྒྲིག་འགོད་བཟོ་བཅོས་བྱེད་པ།

en: Selection rules
bo: འདེམས་སྟངས་ཀྱི་སྒྲིག་ལམ

en: Control the criteria used to decide whether or not this variant is used.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་སྤྱོད་དགོས་མིན་ཐག་གཅོད་བྱེད་ཀྱི་ཚད་གཞི་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Add additional context objects to this variant that can be used by the content.
bo: ནང་དོན་གྱིས་སྤྱོད་ཐུབ་པའི་བྱེ་བྲག་འདི་ལ་ཟུར་སྣོན་གྱི་གོང་འོག་དངོས་གཞི་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Add content items and change their location with a drag and drop interface.
bo: ནང་དོན་གྱི་སྡེ་ཚན་ཁ་སྣོན། ནང་དོན་འདྲུད་གཏོང་བྱས་ན་དེ་ཚོའི་གནས་ས་བརྗེ་ཐུབ།

en: Move content from old layout
bo: བཀོད་པ་རྙིང་མ་ལས་ནང་དོན་སྤོ་བ།

en: Get a preview of what this variant will look like.
bo: འགྱུར་ཚད་འདི་ལ་སྔོན་ལྟ་བྱེད་པ།

en: This panel will be selected if @conditions.
bo: གལ་སྲིད་ཆ་རྐྱེན་ལ་@conditions་ཡོད་ན། ངོས་པང་འདི་གདམ་ངེས།

en: This panel will always be selected.
bo: ངོས་པང་འདི་ནམ་ཡང་གདམ་དགོས་པ།

en: Selection rule
bo: འདེམས་སྟངས་ཀྱི་སྒྲིག་ལམ

en: Panel: @title
bo: ངོས་པང་། @title

en: You must select a layout.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་བཀོད་པ་ཞིག་འདེམས་དགོས།

en: Update and preview
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་ནས་སྔོན་ལྟ་བྱེད་པ།

en: Administrative title of this variant.
bo: བྱེ་བྲག་འདིའི་དོ་དམ་ཁ་བྱང་།

en: Check this to have the page disable all regions displayed in the theme. Note that some themes support this setting better than others. If in doubt, try with stock themes to see.
bo: གདམ་རྗེས་བརྗོད་གཞི་ནས་སྒྲིག་པའི་ཁུལ་ཁོངས་ཡོད་ཚད་སྤྱོད་མི་ཆོག་པར་བྱེད།

en: Enter well-formed CSS code here; this code will be embedded into the page, and should only be used for minor adjustments; it is usually better to try to put CSS for the page into the theme if possible. This CSS will be filtered for safety so some CSS may not work.
bo: འདི་རུ་ཅུང་སྒྲིག་དྲ་ངོས་ཀྱི་CSSཚབ་ཨང་ནང་འཇུག་བྱོས། བདེ་འཇགས་ཀྱི་ཆེད་དུ་ཚབ་ཨང་འདི་དག་འཚག་ནས་མཐོང་མི་ནུས་པར་བྱེད།

en: Taxonomy Term
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད

en: Flush all caches
bo: བར་གསོག་གཙང་སུབ་བྱེད་པ།

en: manage fields
bo: གནས་ཁོངས་དོ་དམ

en: %name must be a positive integer.
bo: %name་ནི་ངེས་པར་དུ་ཧྲིལ་གྲངས་ཕོ་ཞིག་ཡིན་དགོས།

en: @label (!name)
bo: @label ༼!name༽

en: <No value>
bo: <ཐོབ་གྲངས་མེད>

en: (first item is 0)
bo: ༼ནང་ཚན་དང་པོ་0་ཡིན༽

en: (start from last values)
bo: ༼མཇུག་མཐའི་ཐོབ་གྲངས་ནས་འགོ་རྩོམ་པ༽

en: Number of pages
bo: དྲ་ངོས་གྲངས་ཀ

en: Hello <strong>@username</strong>
bo: <strong>@username</strong>་ལགས། སྐུ་ཁམས་བཟང་།

en: Show shortcuts
bo: མགྱོགས་མཐེབ་སྟོན་པ

en: Administration menu Toolbar style
bo: དོ་དམ་གདམ་བྱང་ལག་ཆའི་སྡེའི་བཟོ་ལྟ།

en: A better Toolbar.
bo: དེ་ལས་ལེགས་པའི་ལག་ཆའི་སྡེ་ཞིག

en: Demonstration code, advanced help, and a demo panel to show how to build ctools plugins.
bo: ctools ཕྱི་སྣོན་ཇི་ལྟར་གསར་འཛུགས་བྱེད་དགོས་པར་སྟོན་པའི་མངོན་སྟོན་སྒྲིག་ཡིག་དང་མཐོ་རིམ་རོགས་རམ། མངོན་སྟོན་ངོས་པང་།

en: The CTools Plugin Example is simply a developer's demo of how to create plugins for CTools. It provides no useful functionality for an ordinary user.
bo: CTools ཕྱི་སྣོན་གྱི་དཔེ་མཚོན་ནི་གསར་སྤེལ་མཁན་གྱིས་ཕྱི་སྣོན་ཇི་ལྟར་གསར་བཟོ་བྱེད་པར་བསྟན་པའི་དཔེ་ཙམ་ཡིན། དེས་སྤྱིར་བཏང་གི་སྤྱོད་མཁན་ལ་བེད་ཡོད་ཀྱི་བྱེད་ནུས་མཁོ་འདོན་མི་བྱེད།

en: There is a demo panel demonstrating much of the functionality provided at
        <a href="@demo_url">CTools demo panel</a>, and you can find documentation on the examples at
        !ctools_plugin_example_help.
        CTools itself provides documentation at !ctools_help. Mostly, though, the code itself is intended to be the teacher.
        You can find it in %path.
bo: འདི་ནི་དཔེ་སྟོན་གྱི་ངོས་པང་ཞིག་སྟེ། <a href="@demo_url">CTools དཔེ་སྟོན་ངོས་པང་</a>སུ་མཁོ་འདོན་བྱས་པའི་བྱེད་ནུས་མང་བོ་སྟོན་ངེས།
        ཁྱེད་ཀྱིས་!ctools_plugin_example_help ནས་དཔེ་མཚོན་གྱི་ཡིག་ཆ་རྙེད་ཐུབ།
    
        CTools ཡིས་!ctools_help་བརྒྱུད་ནས་རང་ཉིད་ཀྱི་ཡིག་ཆ་མཁོ་འདོན་བྱེད་ངེས། ཡིན་ཡང་ཕལ་ཆེ་ཤོས་སྒྲིག་ཡིག་རང་ཉིད་ནས་གང་གི་ཆེད་དུ་ཡིན་པ་ཤེས་ཐུབ།
        ཁྱེད་ཀྱིས་%path་ནས་རྙེད་ཐུབ།

en: CTools plugin example
bo: CTools ཕྱི་སྣོན་དཔེ་བརྗོད

en: Chaos Tools (CTools) Plugin Example
bo: Chaos ལག་ཆ༼CTools༽ཕྱི་སྣོན་གྱི་དཔེ་མཚོན

en: Shows how an external module can provide ctools plugins (for Panels, etc.).
bo: ཕྱི་ཁུལ་གྱི་མ་དཔེ་ཞིག་གིསctools ཕྱི་སྣོན་ཇི་ལྟར་སྟོན་དགོས་པ། ༼ངོས་པང་སོགས་ཀྱི་ཆེད་དུ༽

en: Arg length
bo: འཇུག་གྲངས་ཀྱི་རིང་ཚད

en: Control access by length of simplecontext argument.
bo: སྟབས་བདེའི་འབྲེལ་ཡོད་འཇུག་གྲངས་ཀྱི་རིང་ཐུང་ལ་གཞིགས་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Grant access if simplecontext argument length is
bo: གལ་སྲིད་སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་འཇུག་གྲངས་རིང་ཚད་འདི་ཡིན་ཚེ་སྤྱོད་དབང་སྟེར་བ།

en: Length of simplecontext argument
bo: སྤྱིར་བཏང་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་འཇུག་གྲངས་རིང་ཚད

en: Access/visibility will be granted based on arg length.
bo: འཇུག་གྲངས་རིང་ཐུང་ལ་བཞིགས་ནས་སྤྱོད་དབང་ངམ་མཐོང་ཐུབ་ཚད་སྤྲོད་པ།

en: Simpletext argument must be !comp @length characters
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འཇུག་གྲངས་ངེས་པར་དུ་ཡིག་འབྲུ་@length་ལས་!comp་ཡིན་དགོས

en: CTools example: role
bo: CTools དཔེར་ན། འགན་ནུས

en: Creates a "simplecontext" from the arg.
bo: འཇུག་གྲངས་ནས་སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enter the simplecontext arg
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་འཇུག་གྲངས་ནང་འཇུག་བྱེད་པ

en: CTools example no context content type
bo: CTools དཔེར་ན། འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དོན་གྱི་རིགས་མི་འདུག

en: No context content type - requires and uses no context.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དོན་རིགས་མི་འདུག - དགོས་ངེས་ཡིན་པ་དང་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་མེད་པ།

en: CTools Examples
bo: CTools དཔེ་བརྗོད

en: The setting for item 1.
bo: རྣམ་གྲངས་1པོའི་སྒྲིག་འགོད།

en: The setting for item 2
bo: རྣམ་གྲངས་2པའི་སྒྲིག་འགོད

en: CTools example relcontext content type
bo: CTools དཔེར་ན། འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Relcontext content type - works with relcontext context.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དོན་རིགས། relcontext འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་དང་མཉམ་དུ་སྤྱོད་དགོས་པ

en: Config Item 1 (relcontext)
bo: སྒྲིག་རྣམ་གྲངས 1 ༼འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན༽

en: Setting for relcontext.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ལ་སྒྲིག་འགོད།

en: Simplecontext content type
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Simplecontext content type - works with a simplecontext context.
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་་རིགས། སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་དང་མཉམ་འབྲེལ་བྱེད་ཐུབ།

en: Config Item 1 for simplecontext content type
bo: སྟབས་བདེའི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དོན་ལ་རྣམ་གྲངས་༡སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: Relcontext context from simplecontext
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ནས་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན

en: Relcontext setting
bo: གོང་འོག་གི་ཡི་གེ་སྒྲིག་འགོད

en: Just an example setting.
bo: དཔེ་བརྗོད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་ཙམ།

en: A single "simplecontext" context, or data element.
bo: སྟབས་བདེའི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞེས་པའི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་དང་ཡང་ན་གཞི་གྲངས་ཀྱི་གྲུབ་ཆ་ཞིག།

en: Enter some data to represent this "simplecontext".
bo: སྟབས་བདེའི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་འདི་མཚོན་བྱེད་ཀྱི་གཞི་གྲངས་འགའ་ནང་འཇུག་བྱེད་དགོས།

en: Simplecontext context from config
bo: སྒྲིག་འགོད་ནས་སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན

en: Setting for simplecontext
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ལ་སྒྲིག་འགོད

en: An example setting that could be used to configure a context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ཞིག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པར་སྤྱོད་རུང་བའི་སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་དཔེ་མཚོན་ཞིག

en: Relcontext from simplecontext
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་གོང་འོག་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན

en: See the getting started guide for more information.
bo: འགོ་འཛུགས་སྣེ་ཁྲིད་ལ་བལྟས་ནས་ཆ་འཕྲིན་དེ་ལས་མང་བར་ཀློག་པ།

en: Before this variant can be added, it must be configured. When you are finished, click "Create variant" at the end of this wizard to add this to your page.
bo: བྱེ་བྲག་འདི་ཁ་སྣོན་མ་བྱས་སྔོན་དུ། ངེས་པར་དུ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་དགོས། ཁྱེད་ཀྱིས་མཇུག་རྫོགས་སྐབས་ཕྱོགས་སྟོན་འོག་གི་བྱེ་བྲག་གསར་འཛུགས་ཞེས་པ་ལ་མནན་ནས་འདི་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ངོས་སུ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Page manager module is unable to enable node/%node/edit because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་node/%node/edit་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: Page manager module is unable to override @path because some other module already has overridden with %callback. Node edit will be enabled but that edit path will not be overridden.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་@path་བརྗེ་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback། སྦྲེལ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་སྲིད་ཀྱང་རྩོམ་སྒྲིག་གི་སྦྲེལ་ལམ་བརྗེ་མི་སྲིད།

en: Page manager module is unable to enable node/%node because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་node/%node་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: Paths with non optional placeholders cannot be used as normal menu items unless the selected argument handler provides a default argument to use for the menu item.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་འཇུག་གྲངས་སྒྲིག་བྱེད་ཀྱིས་སོར་བཞག་གི་འཇུག་གྲངས་ཞིག་གདམ་ཐོ་ཡི་རྣམ་གྲངས་ལ་སྤྱད་མེད་ཚེ། གདམ་ཁ་མིན་པའི་གནས་འཛིན་བྱེད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་དག་རྒྱུན་ལྡན་གྱི་གདམ་ཐོ་བཞིན་སྤྱོད་མི་ཐུབ།

en: Page manager module is unable to enable user/%user because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་user/%user་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: Existing node
bo: གནས་འདུག་པའི་སྦྲེལ་གནས

en: Enter the title or NID of a node
bo: སྦྲེལ་གནས་ཤིག་གི་NIDའམ་ཁ་བྱང་འཇུག་པ།

en: Include node links for "add comment", "read more" etc.
bo: དཔྱད་གཏམ་ཁ་སྣོན་དང་དེ་ལས་མང་བར་ཀློག་པ་སོགས་ལ་སྦྲེལ་གནས་སྦྲེལ་ཐག་འདུ་བ།

en: Template identifier
bo: དཔེ་གཞིའི་ངོས་འཛིན་བྱེད

en: Add the breadcrumb trail as content.
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་གི་འཇུག་སྣོད་ནང་དོན་བཞིན་སྣོན་པ

en: Add the help text of the current page as content.
bo: མིག་སྔར་དྲ་ངོས་ཀྱི་རོགས་རམ་ཡིག་གེ་ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Status messages
bo: གནས་སྟངས་ཀྱི་བརྡ་འཕྲིན

en: Add the status messages of the current page as content.
bo: ད་ཡོད་དྲ་ངོས་ཀྱི་གནས་སྟངས་བརྡ་འཕྲིན་དག་ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Add the tabs (local tasks) as content.
bo: ཤོག་བྱང༼རང་ཁུལ་ལས་འགན༽ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Add the page title as content.
bo: དྲ་ངོས་ཀྱི་ཁ་བྱང་ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Content options are divided by category. Please select a category from the left to proceed.
bo: ནང་དོན་གདམ་ཚན་རིགས་སུ་བགར་ཚར། གཡོན་ཕྱོགས་ནས་རིགས་ཤིག་གདམ་ནས་བཀོལ་སྤྱོད་བྱོས།

en: Change the layout of this panel.
bo: ངོས་པང་འདིའི་བཀོད་པ་བཟོ་བཅོས།

en: Manage mini panels
bo: ངོས་པང་ཆུང་ངུ་དོ་དམ།

en: Manage pages
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ

en: Gallery page
bo: པར་མཛོད་དྲ་ངོས

en: features
bo: བྱེད་ནུས།

en: Create feature
bo: བྱེད་ནུས་གསར་བཟོ།

en: Create a new feature.
bo: བྱེད་ནུས་གསར་བ་གསར་འཛུགས།

en: Check for updates of disabled modules and themes
bo: བཀག་པའི་དཔེ་དུམ་དང་བརྗོད་གཞི་གསར་སྒྱུར་ལ་ཞིབ་བཤེར་བྱེད་པ།

en: Header text
bo: མགོ་ཤོག་ཡིག་རྐྱང་།

en: Content statistics
bo: ནང་དོན་སྡོམ་རྩིས

en: This page is currently locked for editing by you. Nobody else may edit this page until these changes are saved or canceled.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་ཆེད་དྲ་ངོས་འདི་མིག་སྔར་ཟྭ་བརྒྱབས་འདུག བསྒྱུར་བཅོས་འདི་ཉར་ཚགས་བྱེད་པའམ་ཕྱིར་འཐེན་མ་བྱས་བར་སུ་གང་གིས་ཀྱང་དྲ་ངོས་འདི་ལ་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: This page is currently locked for editing by another user. You may not edit this page without breaking the lock.
bo: གཞན་པས་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་ཆེད་དྲ་ངོས་འདི་མིག་སྔར་ཟྭ་བརྒྱབས་འདུག ཁྱེད་ཀྱིས་ཟྭ་མ་གཏོར་བར་དྲ་ངོས་འདི་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་མི་ཐུབ།

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the all blogs at <em>/blog</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent blog posts will be shown.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ན་འདི་ཡིས་<em>/blog</em> ནས་ཟིན་བྲིས་ཡོངས་ཀྱི་Drupal སྔོན་སྒྲིག་གི་སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་སྲིད། གལ་སྲིད་བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་ཏུ་Drupal ཡི་ཆེས་མཐའ་མཇུག་གི་ཟིན་བྲིས་དག་ཤར་ངེས།

en: Page manager module is unable to enable blog because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་ཟིན་བྲིས་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: User blog
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཟིན་བྲིས

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying user blogs at <em>blog/%user</em>. If no variant is selected, the default Drupal user blog will be used.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ན་འདི་ཡིས་<em>blog/%user</em>ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཟིན་བྲིས་མངོན་སྟོན་བྱེད་པར་སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupal སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་སྲིད། གལ་སྲིད་བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupal སྤྱོད་མཁན་ཟིན་བྲིས་སྤྱོད་ངེས།

en: Page manager module is unable to enable blog/%user because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་ཟིན་བྲིས་blog/%user་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: Site contact page
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་འབྲེལ་བའི་དྲ་ངོས

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the site contact page at <em>/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal contact form will be used.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ན་འདི་ཡིས་<em>/contact</em> ནས་དྲ་ཚིགས་འབྲེལ་གཏུགས་ངོས་ཀྱི་Drupal སྔོན་སྒྲིག་གི་སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་སྲིད། གལ་སྲིད་བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupal འབྲེལ་གཏུགས་རེའུ་མིག་སྤྱོད་ངེས།

en: Page manager module is unable to enable contact because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་འབྲེལ་བ་བྱེད་ས་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: User contact
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་འབྲེལ་གཏུགས

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for displaying the user contact form at <em>user/%user/contact</em>. If no variant is selected, the default Drupal user contact form will be used.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཚར་རྗེས། འདི་ཡིས་<em>user/%user/contact</em>་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་འབྲེལ་གཏུགས་རེའུ་མིག་མངོན་སྟོན་བྱེད་པའི་སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupal སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས། གལ་སྲིད་བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་གི་Drupal སྤྱོད་མཁན་འབྲེལ་གཏུགས་རེའུ་མིག་སྤྱོད་ངེས།

en: Page manager module is unable to enable user/%user/contact because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་user/%user/contact་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: You cannot have an unnamed placeholder (% or ! by itself). Please name your placeholder by adding a short piece of descriptive text to the % or !, such as %user or %node.
bo: མིང་མེད་པའི་གནས་འཛིན་བྱེད་ཞིག་ཡོད་མི་ཆོག༼% ཡང་ན་!་ཙམ་ལྟ་བུ༽། ཁྱོད་ཀྱིས་གནས་འཛིན་བྱེད་ལ་གསལ་བཤད་ཐུང་ངུའི་མིང་ཞིག་སྟེ་%འམ!ལ་སྦྱོར་དགོས། དཔེར་ན་%user ཡང་ན་%node་ལྟ་བུ།

en: All polls
bo: འོས་བསྡུ་ཡོངས

en: When enabled, this overrides the default Drupal behavior for the polls at <em>/poll</em>. If no variant is selected, the default Drupal most recent polls will be shown.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ན་འདི་ཡིས་<em>/poll</em> ནས་འོས་བསྡུ་ཡོངས་ཀྱི་Drupal སྔོན་སྒྲིག་གི་སྤྱོད་སྟངས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་སྲིད། གལ་སྲིད་བྱེ་བྲག་བདམས་མེད་ཚེ། སྔོན་སྒྲིག་ཏུ་Drupal ཡི་ཆེས་མཐའ་མཇུག་གི་འོས་བསྡུ་དག་ཤར་ངེས།

en: Page manager module is unable to enable poll because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་འོས་བསྡུ་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: Search @type
bo: @type་འཚོལ་བཤེར་བྱེད་པ

en: Taxonomy: term
bo: རིགས་དབྱེ། ཐ་སྙད

en: Control access by a specific term.
bo: དམིགས་བསལ་གྱི་ཐ་སྙད་བརྒྱུད་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Select a term or terms from @vocabulary.
bo: @vocabulary་ནས་ཐ་སྙད་གཅིག་གམ་དུ་མ་འདེམས་པ།

en: Node add form: node type
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་སྣོན་རེའུ་མིག སྦྲེལ་གནས་རིགས

en: Node edit form: node ID
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས

en: Get all arguments after this one
bo: འདིའི་རྗེས་ནས་འཇུག་གྲངས་ལེན་པ

en: If checked, this string will include all arguments. For example, if the path is "path/%" and the user visits "path/foo/bar", if this is not checked the string will be "foo". If it is checked the string will be "foo/bar".
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ཡིག་ཕྲེང་འདིའི་ནང་དུ་འཇུག་གྲངས་ཡོངས་འདུ་ངེས། དཔེར་ན་གལ་སྲིད་སྦྲེལ་ལམ/%་ཞེས་པར་སྦྲེལ་ལམ་ཡིན་པ་དང་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་path/foo/bar་སྤྱོད་ཚེ། གལ་སྲིད་འདི་བདམས་མེད་ཚེ་ཡིག་ཕྲེང་དེ་foo ཡིན་པ་དང་། གལ་སྲིད་བདམས་ཡོད་ཚེ་ཡིག་ཕྲེང་དེ་foo/bar ཡིན་ངེས།

en: Taxonomy term: ID
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད། ཨང་རྟགས

en: Taxonomy term (multiple): ID
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད༼དུ་མ༽ ཨང་རྟགས

en: User: name
bo: སྤྱོད་མཁན། མིང་།

en: Creates a user context from a user name.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enter the username of a user for this argument
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ལ་སྤྱོད་མཁན་ཞིག་གི་སྤྱོད་མཁན་མིང་འཇུག་པ།

en: Vocabulary: ID
bo: སྤྱི་མིང་། ID

en: The site contact form that allows users to send a message to site administrators.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་དྲ་ཚིགས་དོ་དམ་པར་བརྡ་འཕྲིན་སྐུར་ཆོག་པའི་འབྲེལ་གཏུགས་རེའུ་མིག

en: The site contact form that allows users to contact other users.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་སྤྱོད་མཁན་གཞན་དང་འབྲེལ་བ་བྱེད་པའི་དྲ་ཚིགས་ཀྱི་འབྲེལ་འདྲིས་རེའུ་མིག

en: Contact @name
bo: @name་ལ་འབྲེལ་བ་བྱེད

en: Custom: @title
bo: རང་བཟོ། @title

en: This title will be used administratively to identify this pane. If blank, the regular title will be used.
bo: ཁ་བྱང་འདི་གནས་ཁུལ་འདི་དོ་དམ་བྱེད་སྐབས་སུ་ངོས་འཛིན་བྱེད་པར་སྤྱོད་སྲིད། གལ་སྲིད་སྟོང་བར་བཞག་ཚེ་སྤྱིར་བཏང་གི་ཁ་བྱང་དེ་སྤྱོད་སྲིད།

en: Advanced search form
bo: མཐོ་རིམ་འཚོལ་བཤེར་གྱི་རྣམ་པ

en: A search form with advanced options.
bo: མཐོ་རིམ་གདམ་ཚན་ཡོད་པའི་འཚོལ་བཤེར་རེའུ་མིག་ཞིག

en: The advanced form may have additional options based upon the search type. For example the advanced content (node) search form will allow searching by node type and taxonomy term.
bo: མཐོ་རིམ་གྱི་རེའུ་མིག་ལ་འཚོལ་བཤེར་རིགས་ལ་བརྟེན་པའི་ཟུར་སྣོན་གདམ་ཚན་ཡོད་སྲིད། དཔེར་ན་མཐོ་རིམ་ནང་དོན༼སྦྲེལ་གནས༽འཚོལ་བཤེར་གྱི་རེའུ་མིག་གིས་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རིགས་དང་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་སྤྱད་ནས་འཚོལ་བཤེར་བྱེད་དུ་འཇུག

en: Same page
bo: གཅིག་མཚུངས་ཀྱི་དྲ་ངོས

en: Override default prompt
bo: སོར་བཞག་གི་དྲན་སྐུལ་བརྗེ་བ

en: @type search form
bo: @type་འཚོལ་བཤེར་རེའུ་མིག

en: The results of a search using keywords.
bo: གནད་ཚིག་སྤྱོད་པའི་འཚོལ་བཤེར་ཞིག་གི་མཇུག་འབྲས

en: Record a watchdog log entry when searches are made
bo: འཚོལ་བཤེར་བྱེད་སྐབས་ཟིན་ཐོའི་ནང་ཚན་ཞིག་ཐོ་འགོད་པ

en: Override "no result" text
bo: མཇུག་འབྲས་མེད་པ་ཞེས་པའི་ཡི་གེ་བརྗེ་བ

en: No result text
bo: མཇུག་འབྲས་ཀྱི་ཡི་གེ་མི་འདུག

en: Display text if no search keywords were submitted
bo: གནད་ཚིག་གང་ཡང་སྤྲད་མེད་ཚེ་ཡི་གེ་སྟོན་པ

en: @type search result
bo: @type་འཚོལ་བཤེར་མཇུག་འབྲས

en: HTML-safe string
bo: HTML-བདེ་འཇགས་ཡིན་པའི་ཚིག་ཕྲེང

en: Custom pager settings
bo: རང་བཟོའི་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད

en: Use different pager settings from view settings
bo: མཐོང་རིས་སྒྲིག་འགོད་ནས་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་སྒྲིག་འགོད་མི་འདྲ་བ་སྤྱོད་པ

en: <strong>Warning: </strong> This view has AJAX enabled. Overriding the pager settings will work initially, but when the view is updated via AJAX, the original settings will be used. You should not override pager settings on Views with the AJAX setting enabled.
bo: <strong>ཉེན་བརྡ།</strong> མཐོང་རིས་འདི་ལ་AJAX ནུས་ཡོད་བཟོས་ཟིན། ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་ཐོག་མའི་སྒྲིག་འགོད་ལ་དང་ཐོག་བསྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ཐུབ་ནའང་AJAX བརྒྱུད་ནས་གསར་སྒྱུར་བྱེད་སྐབས་ཐོག་མའི་སྒྲིག་འགོད་དེ་སྤྱོད་ངེས། ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་ལ་AJAX སྒྲིག་འགོད་ནུས་ཡོད་བཟོས་པའི་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་མི་ཉན།

en: The number of items to skip and not display.
bo: མཆོང་དགོས་པའི་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་གྲངས་དང་སྟོན་མི་དགོས་པ།

en: Select this to send all arguments from the panel directly to the view. If checked, the panel arguments will come after any context arguments above and precede any additional arguments passed in through the Arguments field below. Note that arguments do not include the base URL; only values after the URL or set as placeholders are considered arguments.
bo: ངོས་པང་ནས་འཇུག་གྲངས་ཡོངས་ཐད་ཀར་མཐོང་རིས་ལ་སྐུར་དགོས་ན་འདི་གདམ་དགོས། གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ངོས་པང་གི་འཇུག་གྲངས་དག་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་འཇུག་གྲངས་གང་རུང་ཞིག་གི་རྗེས་སུ་ཤར་བ་དང་འོག་གི་འཇུག་གྲངས་ཀྱི་གནས་ཁོངས་བརྒྱུད་ནས་ཟུར་སྣོན་གྱི་འཇུག་གྲངས་གང་རུང་ཞིག་གི་སྔོན་ལ་ཐོན། གསལ་འགྲེལ། འཇུག་གྲངས་ལ་རྨང་གཞིའི་URLམི་འདུ། URL རྗེས་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་དང་སྒྲིག་འགོད་ཟིན་པའི་གནས་འཛིན་ཁོ་ན་འཇུག་གྲངསལ་ངོས་འཛིན་བྱེད་ངེས།

en: Additional arguments to send to the view as if they were part of the URL in the form of arg1/arg2/arg3. You may use %0, %1, ..., %N to grab arguments from the URL. Or use @0, @1, @2, ..., @N to use arguments passed into the panel. Note: use these values only as a last resort. In future versions of Panels these may go away.
bo: arg1/arg2/arg3 ལྟར་བུ་URL བརྒྱུད་ནས་མཐོང་རིས་ལ་སྐུར་དགོས་པའི་ཟུར་སྣོན་གྱི་འཇུག་གྲངས། ཁྱེད་ཀྱིས་%0་དང་%1། %N སྤྱད་ནས་དྲ་གནས་ནས་འཇུག་གྲངས་སྤྱད་ཆོག་པ་དང་ཡང་ན་@0 དང་@1། @2། @N སྤྱད་ནས་ངོས་པང་ལ་འཇུག་གྲངས་སྤྱོད་པ། གསལ་འདེབས། བྱ་ཐབས་གཞན་མེད་པའི་སྐབས་ཁོ་ནར་ཐོབ་གྲངས་འདི་དག་སྤྱོད་དགོས། མ་འོངས་ངོས་པང་ཀྱི་པར་གཞི་ནང་དུ་འདི་དག་མེད་སྲིད།

en: If "From context" is selected, which type of context to use.
bo: གལ་སྲིད་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་ཞེས་པར་བདམས་ཚེ་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་རིགས་གང་ཞིག་སྤྱོད་དགོས་པ།

en: Context is optional
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གདམ་ཁ་ཡིན་པ

en: This context need not be present for the pane to function. If you plan to use this, ensure that the argument handler can handle empty values gracefully.
bo: གནས་ཁུལ་གྱིས་བྱེད་ནུས་སྤེལ་བར་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་འདི་ཡོད་མི་ཉན། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་འདི་སྤྱོད་འདོད་ཚེ་འཇུག་གྲངས་སྒྲིག་བྱེད་ཀྱིས་ཐོབ་གྲངས་སྟོང་བ་སྒྲིག་བཟོ་ཐུབ་པར་གཏན་ཁེལ་བྱེད་དགོས།

en: &#x2713;Panel title
bo: &#x2713;ངོས་པང་ཁ་བྱང་།

en: No rules
bo: སྒྲིག་ལམ་མེད་པ།

en: Title type
bo: ཁ་བྱང་གི་རིགས།

en: Manually set
bo: ལག་ཐབས་ཀྱིས་སྒྲིག་འགོད།

en: From pane
bo: ངོས་པང་ནས་ཐོན་པ།

en: The title of this panel. If left blank, a default title may be used. Set to No Title if you want the title to actually be blank.
bo: ངོས་པང་འདིའི་ཁ་བྱང་གལ་ཏེ་སྟོང་བར་བཞག་ན་སོར་འཇོག་གི་ཁ་བྱང་བེད་སྤྱོད་བྱེད་ལ། གལ་ཏེ་ཁ་བྱང་དངོས་ནས་མི་དགོས་ན་ཁ་བྱང་མི་དགོས་ཞེས་པར་སྒྲིག་འགོད་བྱོས།

en: Region class
bo: ཁུལ་ཁོངས་ཀྱི་རིགས།（class）

en: styles
bo: བཟོ་ལྟ

en: Target of the link, such as _blank, _parent or an iframe's name. This field is rarely used.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་དམིགས་ས་ཏེ། དཔེར་ན་ _blank༼ངོས་གསར་བ༽་དང་_parent༼གོང་རིམ་གྱི་ནང༽ ཡང་ན་iframe༼སྒྲོམ་༽ཡི་མིང་ཞིག་ལྟ་བུ། གནས་ཁོངས་འདིའི་བེད་སྤྱོད་ཧ་ཅང་ཉུང་།

en: @argument title
bo: @argument་ཁ་བྱང་

en: @argument input
bo: @argument་ནང་འཇུག་

en: The maximum number of characters this field can be.
bo: གནས་ཁོངས་འདིར་ཡོད་ཆོག་པའི་ཡིག་འབྲུའི་གྲངས་མང་ཤོས།

en: Count the number 0 as empty
bo: གྲངས་ཀ་༠་དེ་སྟོང་བར་ངོས་འཛིན་པ

en: Hide if empty
bo: སྟོང་བ་ཡིན་ན་གབ་པ

en: Starting value
bo: འགོ་རྩོམ་པའི་ཐོབ་གྲངས

en: Specify the number the counter should start at.
bo: བགྲང་བྱེད་ཀྱིས་འགོ་རྩོམ་སའི་གྲངས་ཀ་གཏན་ཁེལ་བྱོས།

en: Does not start with
bo: འགོ་འཛུགས་བྱེད་འདི་མིན་པ།

en: Does not end with
bo: མཇུག་རྫོགས་བྱེད་འདི་མིན་པ།

en: The view %name has been saved.
bo: མཐོང་རིས་%name་ཉར་ཚགས་བྱས་ཚར།

en: Jump menu
bo: མཆོང་ལྡིང་གི་གདམ་ཐོ

en: Hostname of user that posted the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་མཁན་གྱི་དྲ་གནས་མིང་།

en: Email of user that posted the comment. Will be empty if the author is a registered user.
bo: དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་མཁན་གློག་ཡིག གལ་སྲིད་རྩོམ་པ་པོ་དེ་ཐོ་འགོད་བྱས་པའི་སྤྱོད་མཁན་ཡིན་ན་དེ་སྟོང་བར་ཡིན་ངེས།

en: Choose which vocabularies you wish to relate. Remember that every term found will create a new record, so this relationship is best used on just one vocabulary that has only one term per node.
bo: སྤྱི་མིང་གང་ལ་འབྲེལ་དགོས་པ་འདེམས། དྲན་སྐུལ། བཙལ་ཐུབ་པའི་ཐ་སྙད་ཡོངས་ལ་ཟིན་ཐོ་གསར་བ་རེ་སྐྲུན་ངེས་པས། འབྲེལ་ལམ་འདི་སྦྲེལ་གནས་རེ་ལ་ཐ་སྙད་གཅིག་རང་ཡོད་པའི་སྤྱི་མིང་གཅིག་ལ་སྤྱད་ན་འཚམས་ཤོས་རེད།

en: The name of the role.
bo: འགན་ནུས་ཀྱི་མིང་།

en: Hide empty fields
bo: གནས་ཁོངས་སྟོང་བ་གབ་པ

en: Do not display fields, labels or markup for fields that are empty.
bo: སྟོང་བ་ཡིན་པའི་གནས་ཁོངས་ལ་གནས་ཁོངས་དང་ཁ་བྱང་ཡང་ན་མཚོན་རྟགས་སྟོན་མི་དགོས།

en: Path field
bo: སྦྲེལ་ལམ་གྱི་གནས་ཁོངས

en: If hidden, this button will only be hidden for users with javascript and the page will automatically jump when the select is changed.
bo: གལ་སྲིད་སྐུངས་ན། མནོན་མཐེབ་དེ་javascript ཡི་སྤྱོད་མཁན་ཁོ་ན་ལ་སྐུང་པ་དང་གདམ་ཚན་དེ་བརྗེ་དུས་དྲ་ངོས་དེ་རང་འགུལ་གྱིས་ཕྱིར་ཐོན་ཡོང་།

en: Monthly archive
bo: ཟླ་རེར་ཡིག་ཚགས

en: Length is shorter than
bo: རིང་ཚད་དེ་ལས་ཐུང་བ

en: shorter than
bo: དེ་ལས་ཐུང་བ

en: Length is longer than
bo: རིང་ཚད་དེ་ལས་རིང་བ

en: longer than
bo: དེ་ལས་རིང་བ

en: revision user
bo: བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་སྤྱོད་མཁན

en: Exposed form
bo: ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག

en: Recreate
bo: བསྐྱར་འཛུགས།

en: Manage features.
bo: བྱེད་ནུས་དོ་དམ།

en: Display the standard add comment link used on regular nodes, which will only display if the viewing user has access to add a comment.
bo: རྒྱུན་ལྡན་གྱི་སྦྲེལ་གནས་སུ་སྤྱོད་པའི་ཚད་ལྡན་གྱི་དཔྱད་གཏམ་ཁ་སྣོན་གྱི་སྦྲེལ་ཐག་མངོན་པ། དེ་ལྟ་ཀློག་བྱེད་མཁན་ལ་དཔྱད་གཏམ་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱས་ཆོག་པའི་སྤྱོད་དབང་ཡོད་སྐབས་སུ་ཁོ་ན་སྟོན་ངེས།

en: Inherit pager
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་རྒྱུན་འཛིན་བྱེད་པ

en: Not restricted
bo: ཚོད་འཛིན་བྱས་མེད

en: Thickness
bo: འཐུག་ཚད

en: The unique ID of the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་མཚུངས་མེད་ཨང་རྟགས།

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
bo: དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་བྱེད་ཀྱི་རྩིས་འཁོར་གྱི་IP ཁ་བྱང་།

en: The name left by the comment author.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་མཁན་གྱིས་བཞག་པའི་མིང་།

en: The email address left by the comment author.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་མཁན་གྱིས་བཞག་པའི་གློག་ཡིག་ཁ་བྱང་།

en: The home page URL left by the comment author.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་པ་པོས་བཞག་པའི་མདུན་ངོས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས།

en: The URL of the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་སྦྲེལ་གནས།

en: Edit URL
bo: དྲ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག

en: The URL of the comment's edit page.
bo: དཔྱད་གཏམ་རྩོམ་སྒྲིག་ངོས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས།

en: The date the comment was posted.
bo: དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་བའི་ཚེས་གྲངས།

en: The comment's parent, if comment threading is active.
bo: དཔྱད་གཏམ་གྱི་རིམ་པ་གོང་མ། གལ་སྲིད་དཔྱད་གཏམ་ཕྲེང་ལྟར་རྒྱུ་བ་ནུས་ཡོད་ཡིན་ན།

en: The node the comment was posted to.
bo: དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་སའི་ནང་ཚན།

en: The number of comments posted on a node.
bo: ནང་དོན་ཞིག་ལ་སྤེལ་བའི་དཔྱད་གཏམ་གྱི་གྲངས།

en: New comment count
bo: དཔྱད་གཏམ་གསར་པའི་གྲངས།

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
bo: ཀློག་མཁན་གྱིས་ཐེངས་རྗེས་མ་ཀློག་རྗེས། ནང་དོན་ལ་སྤེལ་བའི་དཔྱད་གཏམ་གྱི་གྲངས།

en: The type of the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རིགས

en: The language the node is written in.
bo: སྦྲེལ་གནས་འབྲི་སའི་སྐད་རིགས།

en: The URL of the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་དྲ་གནས།

en: The URL of the node's edit page.
bo: སྦྲེལ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག་དྲ་ངོས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས།

en: Date changed
bo: ཚེས་གྲངས་བསྒྱུར་ཚར

en: The date the node was most recently updated.
bo: སྦྲེལ་གནས་གསར་བསྒྱུར་བྱས་པའི་ཐེངས་རྗེས་མའི་ཚེས་གྲངས།

en: The author of the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རྩོམ་སྒྲིག་པ།

en: Poll winner
bo: འདེམས་ཤོག་རྒྱལ་མཁན

en: The winning poll answer.
bo: འདེམས་བསྐོ་རྒྱལ་བའི་དྲིས་ལན།

en: Poll winner votes
bo: འདེམས་བསྐོ་རྒྱལ་མཁན་ལ་འདེམས་ཤོག

en: The number of votes received by the winning poll answer.
bo: འདེམས་བསྐོ་རྒྱལ་བའི་དྲིས་ལན་ལ་འབྱོར་བའི་འདེམས་ཤོག་གྲངས།

en: Poll winner percent
bo: འདེམས་བསྐོ་རྒྱལ་མཁན་གྱི་བརྒྱ་ཆའི་ཚད

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
bo: འདེམས་ཤོག་རྒྱལ་མཁན་གྱི་དྲིས་ལན་ལ་འབྱོར་བའི་འདེམས་ཤོག་གྲངས་ཀྱི་བརྒྱ་ཆའི་ཚད།

en: The number of visitors who have read the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་དེ་ཀློག་མྱོང་བའི་ཀློག་མཁན་གྱི་གྲངས།

en: The number of visitors who have read the node today.
bo: དེ་རིང་སྦྲེལ་གནས་འདིའི་ཀློག་མཁན་ཀྱི་གྲངས།

en: Last view
bo: ཐེངས་རྗེས་མའི་ལྟ་ཀློག

en: The date on which a visitor last read the node.
bo: ཀློག་མཁན་གྱིས་ནང་དོན་འདི་ཀློག་པའི་ཐེངས་རྗེས་མའི་ཚེས་གྲངས།

en: The slogan of the site.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་འབོད་ཚིག

en: The administrative email address for the site.
bo: དྲ་ཚིགས་དོ་དམ་གྱི་གློག་ཡིག་ཁ་བྱང་།

en: The URL of the site's front page.
bo: དྲ་ཚིགས་མདུན་ངོས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས།

en: Login page
bo: ནང་འཇུག་ངོས

en: The URL of the site's login page.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་ནང་འཇུག་དྲ་ངོས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས།

en: The unique ID of the uploaded file.
bo: ཡར་སྤྲོད་ཡིག་ཆའི་མཚུངས་མེད་ཨང་རྟགས།

en: The name of the file on disk.
bo: གསོག་སྡེར་སྟེང་གི་ཡིག་ཆའི་མིང་།

en: The web-accessible URL for the file.
bo: དྲ་ངོས་ནས་བེད་སྤྱོད་བྱེད་ཐུབ་པའི་ཡིག་ཆའི་སྦྲེལ་གནས།

en: The date the file was most recently changed.
bo: ཡིག་ཆ་ཉེ་ཆར་བཅོས་སྒྱུར་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: The user who originally uploaded the file.
bo: ཡིག་ཆ་ཐོག་མར་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་མཁན།

en: The unique ID of the taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེ་བྱེ་བྲག་མིང་གི་མཚུངས་མེད་ཨང་རྟགས

en: The name of the taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེ་བྱེ་བྲག་མིང་གི་མིང་།

en: The optional description of the taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེ་བྱེ་བྲག་མིང་གི་གསལ་བཤད།༼གདམ་ཁ་ཡིན༽

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང་ལ་སྦྱར་བའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གྲངས།

en: The URL of the taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེའི་བྱེ་བྲག་མིང་གི་དྲ་གནས།

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
bo: རིགས་དབྱེ་བྱེ་བྲག་གི་མིང་གཏོགས་པའི་སྤྱི་མིང་།

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
bo: གལ་སྲིད་ཡོད་ན། རིགས་དབྱེ་བྱེ་བྲག་མིང་གི་རིམ་པ་གོང་མ་དེ་ཡིན།

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
bo: རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་གི་མཚུངས་མེད་ཀྱི་ཨང་རྟགས།

en: The name of the taxonomy vocabulary.
bo: རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་གི་མིང་།

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
bo: རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་གི་གསལ་བཤད༼གདམ་ཁ་ཡིན༽།

en: Term count
bo: བྱེ་བྲག་མིང་གི་གྲངས

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
bo: རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་དུ་གཏོགས་པའི་བྱེད་བྲག་མིང་གི་གྲངས།

en: The unique ID of the user account.
bo: མཚུང་མེད་ཀྱི་ཐོ་ཁོངས་ཨང་རྟགས།

en: The login name of the user account.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཐོ་ཁོངས་ཀྱི་ནང་འཇུག་མིང་།

en: The email address of the user account.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཐོ་ཁོངས་ཀྱི་གློག་ཡིག་ཁ་བྱང་།

en: The URL of the account profile page.
bo: ཐོ་ཁོངས་ངོ་སྤྲོད་དྲ་ངོས་ཀྱི་དྲ་གནས།

en: The date the user last logged in to the site.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་དྲ་ཚིགས་སུ་ཐེངས་རྗེས་མའི་ནང་འཇུག་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: The date the user account was created.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ཐོ་ཁོངས་འདི་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: Lighter
bo: དེ་ལས་ཡང་བ

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
bo: ཡིག་ཆ་%file་ནང་དུ་སྤྱོད་མི་ཆོག་པའི་HTML ཡིག་ཕྲེང་@count་ཡོད།

en: All pages except those listed
bo: འདིར་མིང་འཁོད་པའི་དྲ་ངོས་མ་གཏོགས་པའི་དྲ་ངོས་ཡོངས

en: Only the listed pages
bo: འདིར་མིང་འཁོད་པའི་དྲ་ངོས་ཁོ་ན

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
bo: སྦྲེལ་ལམ་སྤྱད་ནས་དྲ་ངོས་གཏན་འཁེལ་བྱེད་པ། ཕྲེང་རེ་རེའི་ནང་དུ་སྦྲེལ་ལམ་རྐང་རེ་འཇུག་དགོས། སྐར་རྟགས་སམ་'*' ནི་ཡིག་ཚབ་ཞིག་ཡིན། དཔེར་མཚོན་སྦྲེལ་ལམ་ལ། %blog་ནི་ཟིན་བྲིས་ཀྱི་དྲ་ངོས་དང་%blog-wildcard་ནི་རང་སྒེར་གྱི་ཟིན་བྲིས་ཡོངས་ལ་ཡིན། ད་དུང་%front ་ནི་མདུན་ངོས་ཡིན།

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
bo: PHP་སྒྲིག་ཡིག་འདིས་མཇུག་འབྲས་<code>TRUE</code>་བཏོན་པའི་དྲ་ངོས༼ཆེད་ལས་པ་ཁོ་ན༽

en: Pages or PHP code
bo: དྲ་ངོས་སམ་ཡང་ན་PHP་སྒྲིག་ཡིག

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
bo: གལ་སྲིད་PHP གདམ་ཚན་བདམས་ཚེ། %php་བར་དུ་PHP་སྒྲིག་ཡིག་འཇུག་དགོས། དོ་སྣང་བྱེད་རྒྱུ་ཞིག་ལ་ཡང་དག་མིན་པའི་PHP་སྒྲིག་ཡིག་འཁོར་རྒྱུག་བྱས་ན་ཁྱེད་ཀྱི་Drupal་དྲ་ཚིགས་འཕྲོ་བརླག་འགྲོ་ཉེན་ཡོད།

en: Text formats
bo: ཡིག་གེའི་རྣམ་བཞག

en: Add new @node_type
bo: @node_type་གསར་བ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Image styles
bo: པར་རིས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
bo: འདེམས་བྱང་འདི་ཡིས་སྦྲེལ་པའི་འགྲོ་ལམ་ Drupal ནང་ཁུལ་གྱི་འགྲོ་ལམ་ཡིན་ནའང་ཆོག དཔེར་ན %add-node ཡང་ན་ཕྱི་རོལ་གྱི་ URLསྟེ། དཔེར་ན %drupalལྟ་བུ།  %front ནང་འཇུག་བྱས་ན་གཙོ་ངོས་སུ་སྦྲེལ་ནུས།

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་གི་གཏིང་ཚད་ཆེས་ཆེ་བ་དང་དེའི་ཡན་ལག་སྦྲེལ་ཐག་ཡོངས་!maxdepth་ལ་ཚད་འཛིན་བྱས་ཡོད། སྦྲེལ་ཐག་འགའ་ཞིག་སྦྲེལ་ཐག་གོང་མ་ལ་སྒྱུར་རྒྱུ་མེད་པའི་རྒྱུ་མཚན་ནི་ཚད་འདི་ལས་བརྒལ་བ་ཡིན་སྲིད།

en: manage display
bo: འཆར་སྟངས་དོ་དམ

en: <em>Edit @type</em> @title
bo: <em>@type</em>@title<em>་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད</em>

en: Revision log message
bo: བསྒྱུར་བཅོས་བྱས་པའི་ཟིན་ཐོ

en: Full content
bo: ནང་དོན་ཡོངས

en: You must include at least one positive keyword with 1 character or more. | You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
bo[0]: ཁྱེད་ཀྱིས་ཡིག་འབྲུ་@count་དང་ཡང་ན་དེའི་ཡན་གྱི་གནད་ཚིག་ངེས་ཅན་ཞིག་ངེས་པར་དུ་འཇུག་དགོས།

en: Searched %type for %keys.
bo: %keys་ལ་%type་འཚོལ་བཤེར་བྱས་པ།

en: Requires: !module-list
bo: !module-list་དགོས་ངེས་ཡིན།

en: Required by: !module-list
bo: དགོས་མཁན། !module-list

en: There is currently no content classified with this term.
bo: བྱེ་བྲག་མིང་འདི་ལ་རིགས་དབྱེ་བའི་ནང་དོན་མེད།

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
bo: འཇུག་སྣོད་%directory་གནས་མེད་པའམ་འབྲི་མི་ཆོག་པ།

en: Basic page
bo: དྲ་ངོས་དཀྱུས་མ

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་རྒྱུན་ལྡན་གྱི་དྲ་ཚིགས་ལ་<em>དྲ་ངོས་དཀྱུས་མ་</em>སྤྱོད་ཆོག དཔེར་ན་་ང་ཚོའི་སྐོར་ཞེས་པའི་དྲ་ངོས་ལྟ་བུ།

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
bo: དབྱིན་ཡིག་ཚེག་འབྲེང་, ཡིས་མཚམས་དབྱེ་བའི་མིང་ཚིག་གི་ཐོ་ཞིག་སྤྱད་ནས་ཁྱེད་ཀྱི་ནང་དོན་ལ་མཚན་ཉིད་འབྲི་བ།

en: Fixed width
bo: གཏན་ཁེལ་བྱས་པའི་ཞེང་ཚད

en: Entity ID
bo: དངོས་གཟུགས་ཀྱི་ཨང་རྟགས

en: Validate URL
bo: URLར་སྤྲོད་བྱེད་པ

en: Image style
bo: པར་རིས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ

en: Exposed
bo: ཕྱིར་མངོན་ཟིན་པ།

en: Displays Reorder
bo: གོ་རིམ་བསྐྱར་སྒྲིག་སྟོན་པ

en: Remove this display
bo: མངོན་འཆར་འདི་བསུབ་པ

en: Either "group 0 AND group 1 AND group 2" or "group 0 OR group 1 OR group 2", etc
bo: ཚོ་ཁག 0 དང་ཚོ་ཁག1 དང་ཚོ་ཁག 2 ཞེས་པ་དང་ཡང་ན་ཚོ་ཁག 0 རམ་ཚོ་ཁག1གམ་ཚོ་ཁག2 ཞེས་པ་སོགས

en: Default group
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཚོགས་པ

en: Group @group
bo: ཚོ་ཁག་@group

en: Configure group settings for @type %item
bo: @type %item་གི་ཚོ་ཁག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: Basic exposed form
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་ཕྱིར་མངོན་གྱི་རེའུ་མིག

en: Input required
bo: ནང་འཇུག་དགོས་པ

en: An exposed form that only renders a view if the form contains user input.
bo: ཕྱིར་མངོན་པའི་རེའུ་མིག་ཞིག་སྟེ། རེའུ་མིག་ཏུ་སྤྱོད་མཁན་གྱི་ནང་འཇུག་ཡོད་པའི་སྐབས་ཁོ་ནར་མཐོང་རིས་ཞིག་སྟོན་པ།

en: Display all items
bo: ནང་ཚན་ཡོངས་མངོན་པ

en: Display all items that this view might find
bo: མཐོང་རིས་འདི་རྙེད་ཐུབ་པའི་རྣམ་གྲངས་ཡོངས་སྟོན་པ

en: Display a specified number of items
bo: གྲངས་ཚད་ངེས་གཏན་གྱི་རྣམ་གྲངས་སྟོན་པ

en: Display a limited number items that this view might find.
bo: མཐོང་རིས་འདིས་རྙེད་ཐུབ་པའི་རྣམ་གྲངས་ནས་འགའ་ཞིག་སྟོན་པ།

en: Name (raw)
bo: མིང༼བཅོས་མེད་པ༽

en: Machine Name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Change the machine name of this display.
bo: མངོན་འཆར་འདིའི་འཕྲུལ་འཁོར་མིང་བརྗེ་བ།

en: Change settings for this pager type.
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་རིགས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་བརྗེ་བ།

en: Allow grouping and aggregation (calculation) of fields.
bo: གནས་ཁོངས་ཁག་བགོ་བ་དང་བསྡུ་རུག་༼རྩིས་རྒྱག་པ༽་བྱེད་དུ་འཇུག་པ།

en: Exposed form style
bo: ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག་གི་བཟོ་ལྟ

en: Exposed form settings for this exposed form style.
bo: ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག་བཟོ་ལྟའི་ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ།

en: If enabled, some fields may become unavailable. All fields that are selected for grouping will be collapsed to one record per distinct value. Other fields which are selected for aggregation will have the function run on them. For example, you can group nodes on title and count the number of nids in order to get a list of duplicate titles.
bo: གལ་སྲིད་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཡོད་ན། གནས་ཁོངས་འགའ་ཞིག་སྤྱོད་མི་ཐུབ་པར་ཆགས་སྲིད། ཚོ་ཁག་བགོ་བར་བདམས་ཟིན་པའི་གནས་ཁོངས་ཡོངས་ཟིན་ཐོ་རེ་ལ་དམིགས་བསལ་གྱི་ཐོབ་གྲངས་ཡིན་པའི་རྣམ་པར་བསྡུ་རུག་བྱེད་ངེས། མཉམ་རུག་ལ་བདམས་ཟིན་པའི་གནས་ཁོངས་གཞན་དག་ལ་བྱེད་ནུས་མཁོ་སྤྱོད་བྱེད་ཐུབ། དཔེར་ན་ཁ་བྱང་ལ་བསྟུན་ནས་སྦྲེལ་གནས་ཁག་བགོ་བ་དང་སྦྲེལ་གནས་ཨང་རྟགས་ཀྱི་གྲངས་བརྩིས་ནས་བསྐྱར་བཟློས་ཡིན་པའི་ཁ་བྱང་གི་མིང་ཐོ་བཟོ་ཐུབ།

en: Exposed Form
bo: ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག

en: Exposed form options
bo: ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག་གི་གདམ་ཚན

en: Pager options
bo: དྲ་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ཀྱི་གདམ་ཚན

en: Display id should be unique.
bo: མངོན་འཆར་ཨང་རྟགས་ནི་མཚུངས་མེད་ཡིན་དགོས།

en: Include reset button
bo: བསྐྱར་སྒྲིག་གི་མཐེབ་ཚུད་པ

en: If checked the exposed form will provide a button to reset all the applied exposed filters
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག་གིས་མནོན་མཐེབ་ཞིག་མཁོ་སྤྲོད་བྱས་ཏེ་སྤྱད་ཟིན་པའི་ཕྱིར་མངོན་ཚགས་རྒྱག་ཡོངས་བསྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ཐུབ།

en: Reset button label
bo: བསྐྱར་སྒྲིག་མཐེབ་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: Exposed sorts label
bo: ཕྱིར་མངོན་པའི་གོ་རིམ་གྱི་ཁ་བྱང

en: Exposed options
bo: ཕྱིར་མངོན་པའི་གདམ་ཚན

en: Exposing this options allows users to define their values in a exposed form when view is displayed
bo: གདམ་ཚན་འདི་ཕྱིར་བཏོན་ན་མཐོང་རིས་མངོན་སྟོན་བྱེད་དུས་སྤྱོད་མཁན་ལ་ཕྱིར་མངོན་རེའུ་མིག་ཞིག་གི་ནང་དུ་དེ་དག་གི་ཐོང་གྲངས་གཏན་འབེབ་བྱེད་དུ་འཇུག་པ

en: Expose items per page
bo: ངོས་རེ་རེའི་ནང་ཚན་མངོན་པ

en: Items per page label
bo: དྲ་ངོས་ཁ་བྱང་རེའི་རྣམ་གྲངས

en: Label to use in the exposed items per page form element.
bo: ངོས་རེའི་ཕྱིར་མངོན་ནང་ཚན་གྱི་རེའུ་མིག་གྲུབ་ཆ་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཁ་བྱང་།

en: Exposed items per page options
bo: དྲ་ངོས་རེ་རེའི་ཕྱིར་མངོན་རྣམ་གྲངས་ཀྱི་གདམ་ཚན

en: Expose Offset
bo: ཁ་གསབ་ཕྱིར་མངོན་པ

en: Label to use in the exposed offset form element.
bo: ཕྱིར་མངོན་ཁ་གསབ་ཀྱི་རེའུ་མིག་གྲུབ་ཆ་ལ་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཁ་བྱང་།

en: All items, skip @skip
bo: ནང་ཚན་ཡོངས། @skip་སྒྱུར་བ

en: All items
bo: ནང་ཚན་ཡོངས

en: Group results together
bo: མཇུག་འབྲས་ཁག་ཏུ་བཟོ་བ

en: Authentication module
bo: ཐོབ་ཐང་ངོས་འཛིན་གྱི་མ་དཔེ

en: Unable to complete operation. Fatal error in @file on line @line: @message
bo: བཀོལ་སྤྱོད་ལེགས་གྲུབ་བྱེད་མི་ཐུབ། @file་ནང་གི་ཕྲེང་@line་ཐོག་ཏུ་ནོར་འཁྲུལ་ཚབས་ཆེན་ཡོད། @message

en: no real context
bo: དངོས་ཡོད་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་མི་འདུག

en: - Choose -
bo: - འདེམས་པ། -

en: Update and save
bo: གསར་སྒྱུར་དང་ཉར་ཚགས

en: The page has been updated and saved.
bo: དྲ་ངོས་འདི་གསར་སྒྱུར་དང་ཉར་ཚགས་བྱས་ཚར།

en: There are currently no variants available and a page may not be added. Perhaps you need to install the Panels module to get a variant?
bo: མིག་སྔར་བྱེ་བྲག་གང་ཡང་མེད་པས་དྲ་ངོས་ཁ་སྣོན་བྱེད་མི་སྲིད། ཕལ་ཆེར་ཁྱེད་ཀྱིས་ངོས་པང་མ་དཔེ་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ནས་བྱེ་བྲག་ལེན་དགོས་སམ།

en: To set this panel as your home page you must create a unique path name with no % placeholders in the path. The site home page is currently set to %homepage on the !siteinfo configuration form.
bo: ངོས་པང་འདི་ཁྱེད་ཀྱི་གཙོ་ངོས་ལ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པར་སྦྲེལ་ལམ་ནང་དུ་% གནས་འཛིན་རྟགས་མེད་པའི་མཚུངས་མེད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་མིང་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་དགོས། ད་ལྟའི་གཙོ་ངོས་ནི་!siteinfo་སྒྲིག་འགོད་རེའུ་མིག་ཐོག་ནས་%homepage་ལ་སྒྲིག་ཡོད།

en: This page is currently set to be your site home page. This can be modified on the !siteinfo configuration form.
bo: དྲ་ངོས་འདི་མིག་སྔར་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་གཙོ་ངོས་སུ་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ཡོད། འདི་!siteinfo་སྒྲིག་འགོད་རེའུ་མིག་ཐོག་ཏུ་བཟོ་བཅོས་བྱས་ཆོག

en: That path is already in use. This system cannot override existing paths.
bo: སྦྲེལ་ལམ་དེ་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད། མ་ལག་གིས་སྔར་གནས་ཡོད་པའི་སྦྲེལ་ལམ་དེ་བརྗེ་མི་ཐུབ།

en: Context exists
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གནས་ཡོད་པ

en: Control access by whether or not a context exists and contains data.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གནས་ཡོད་མེད་དང་གཞི་གྲངས་ཡོད་མེད་ལ་བསྟུན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Check to see if the context exists (contains data) or does not exist (contains no data). For example, if a context is optional and the path does not contain an argument for that context, it will not exist.
bo: གལ་སྲིད་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གནས་ཡོད་མེད་༼གཞི་གྲངས་འདུ་ཡོད་མེད༽ལྟ་བ། དཔེར་ན། གལ་སྲིད་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གདམ་ཁ་ཡིན་པ་དང་སྦྲེལ་ལམ་ལ་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་འཇུག་གྲངས་མེད་ཚེ་དེ་གནས་མི་སྲིད།

en: Doesn't exist
bo: གནས་མི་འདུག

en: @identifier exists
bo: @identifier་གནས་ཡོད།

en: @identifier does not exist
bo: @identifier་གནས་མི་འདུག

en: String: comparison
bo: ཚིག་ཕྲེང་། བསྡུར་བ

en: Control access by string match.
bo: ཆ་མཚུངས་བའི་ཚིག་ཕྲེང་ལ་བསྟུན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Not equal to regular expression
bo: ཚད་ལྡན་བརྗོད་ཚུལ་དང་འདྲ་མཉམ་མིན་པ

en: If using a regular expression, you should enclose the pattern in slashes like so: <em>/foo/</em>. If you need to compare against slashes you can use another character to enclose the pattern, such as @. See <a href="http://www.php.net/manual/en/reference.pcre.pattern.syntax.php">PHP regex documentation</a> for more.
bo: གལ་སྲིད་ཚད་ལྡན་བརྗོད་ཚུལ་ཞིག་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན། གསེག་ཤད་མཐའ་སྐོར་བའི་ནང་དུ་དཔེ་དབྱིབས་འཇུག་དགོས་པ། དཔེར་ན་<em>/foo/</em>ལྟ་བུ། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་གསེག་ཤད་བསྡུར་བ་བྱེད་དགོས་ཚེ་རྟགས་གཞན་ཞིག་སྤྱད་ནས་དཔེ་དབྱིབས་མཐའ་སྐོར་དགོས། དཔེར་ན་@ལྟ་བུ། See <a href="http://www.php.net/manual/en/reference.pcre.pattern.syntax.php">PHP regex ཚད་ལྡན་བརྗོད་ཚུལ་གྱི་ཡིག་ཆ་</a>ནས་དེ་ལས་མང་བར་གཟིགས།

en: @identifier is "@value"
bo: @identifier་ནི་@value་རེད

en: @identifier is not "@value"
bo: @identifier་ནི་@value་མ་རེད

en: @identifier matches "@value"
bo: @identifier་དང་@value་ཆ་མཚུངས་པ།

en: @identifier does not match "@value"
bo: @identifier་དང་@value་མི་མཚུངས་པ

en: String: length
bo: ཚིག་ཕྲེང་། རིང་ཚད།

en: Control access by length of string context.
bo: ཚིག་ཕྲེང་གི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་རིང་ཐུང་ལ་གཞིགས་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Not equal to
bo: དང་འདྲ་མཉམ་མིན་པ

en: Length of string
bo: ཚིག་ཕྲེང་གི་རིང་ཚད

en: Access/visibility will be granted based on string context length.
bo: ཚིག་ཕྲེང་གོང་འོག་གི་རིང་ཚད་ལ་བཞིགས་ནས་སྤྱོད་དབང་དང་མཐོང་ཐུབ་ཚད་སྤྲོད་པ།

en: @identifier must be @comp @length characters
bo: @identifier་ནི་ཡིག་འབྲུ་ཚད་@length་@comp་ཡིན་དགོས

en: A context that contains token replacements from token.module.
bo: token.module ཡི་ཚབ་བྱེད་མཚོན་གྲངས་འདུས་པའི་དོན་གོང་འོག་ཞིག

en: Enter the context type
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནང་འཇུག

en: Enter a user name
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་འཇུག་པ

en: Reset identifier to username
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་ལ་ངོས་འཛིན་བྱེད་སྒྲིག

en: If checked, the identifier will be reset to the user name of the selected user.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ངོས་འཛིན་བྱེད་དེ་བདམས་ཟིན་སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་དེ་སྤྱོད་མཁན་མིང་ལ་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས།

en: Invalid user selected.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་སྤྱོད་མཁན་བདམས་ཟིན་པ།

en: You may use substitutions in this path.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་སྦྲེལ་ལམ་འདིའི་ནང་དུ་ཚབ་བྱེད་སྤྱོད་ཆོག

en: Menu title
bo: གདམ་བྱང་གི་ཁ་བྱང་།

en: In database
bo: གྲངས་མཛོད་ནང་དུ

en: Maximum length of aliases to generate. 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
bo: གསར་འདོན་བྱེད་དགོས་པའི་མིང་གཞན་གྱི་རིང་ཚད་ཆེ་ཤོས། 100་ནི་འོས་སྦྱོར་བྱས་པའི་རིང་ཚད་ཡིན། @max་ནི་སྤྱོད་རུང་བའི་ཆེས་མང་ཤོས་ཀྱི་ཡིག་འབྲུའི་གྲངས་ཡིན། <a href="@pathauto-help">Pathauto རོགས་རམ་</a>ནས་ཞིབ་ཏུ་གཟིགས་རོགས།

en: What should Pathauto do when updating an existing content item which already has an alias?
bo: མིང་གཞན་ཡོད་པའི་སྔར་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་ནང་ཚན་ཞིག་ལ་གསར་སྒྱུར་བྱེད་སྐབས། Pathauto ཡིས་ཅི་ལྟར་བྱེད་དགོས་སམ།

en: When a pattern includes certain characters (such as those with accents) should Pathauto attempt to transliterate them into the ASCII-96 alphabet? Transliteration is handled by the Transliteration module.
bo: དམིགས་བསལ་ཅན་གྱི་ཡིག་འབྲི་སྒྲིག་གཅོད་བྱེད་དུས། རང་འགུལ་ངང་ASCII-96ལོ་ཙྰ་བྱེད་དམ། ལོ་ཙྰ་འདི་ཉིད་ལོ་ཙྰའི་དཔེ་དུམ་གྱི་སྒྲིག་གཅོད་བྱེད།

en: Reduce strings to letters and numbers
bo: ཡིག་ཕྲེང་དག་གསལ་བྱེད་དང་ཨང་གྲངས་ལ་ཉུང་དུ་བཟོ་བ

en: Words to strip out of the URL alias, separated by commas. Do not use this to remove punctuation.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་མིང་གཞན་ནས་ཕྱིར་ཕུད་དགོས་པའི་ཚིག་འབྲུ་སྟེ། ཚེག་འབྲིང་. ཡིས་མཚམས་དབྱེ་དགོས། ཐབས་ཤེས་འདི་ལ་བརྟེན་ནས་མཚམས་རྟགས་གསུབ་མི་ཉན།

en: Choose aliases to delete
bo: གསུབ་དགོས་པའི་མིང་གཞན་འདེམས་རོགས

en: All aliases
bo: མིང་གཞན་ཡོངས

en: <strong>Note:</strong> there is no confirmation. Be sure of your action before clicking the "Delete aliases now!" button.<br />You may want to make a backup of the database and/or the url_alias table prior to using this feature.
bo: <strong>དྲན་སྐུལ།</strong> འདིར་ཁག་ཐེག་བརྡ་ལན་མེད་པས། མྱུར་དུ་མིང་གཞན་གསུབ་པ་ཞེས་པའི་མཐེབ་མ་མནན་གོང་ལས་འགུལ་འདི་སྒྲུབ་དགོས་པར་ཐག་གཅོད་བྱོས།<br />ཁྱེད་ཀྱིས་བྱེད་ནུས་འདི་མ་སྤྱད་སྔོན་དུ་གྲངས་མཛོད་དམ་url_alias་རེའུ་མིག་གི་རྒྱབ་བརྟེན་ཞིག་བཟོས་ན་ལེགས།

en: Ignoring alias %alias due to existing path conflict.
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་དང་རྙོག་འཛིང་ཡོད་པས་མིང་གཞན་%alias་སྣང་མེད་དུ་སྐྱུར་བ།

en: Ignoring alias %alias because it is the same as the internal path.
bo: མིང་གཞན་%alias་ཞེས་པ་སྣང་མེད་བྱེད་རྒྱུ་ཡིན་པ་དང་། རྒྱུ་མཚན་ནི་དེ་ནི་ནང་ཁུལ་གྱི་སྦྲེལ་ལམ་དང་ཡོངས་སུ་མཚུངས་པས་སོ།

en: Created new alias %alias for %source, replacing %old_alias.
bo: %source་ལ་མིང་གཞན་%alias་གསར་འཛུགས་བྱས་པ་དང་། %old_alias་བརྗེས་ཚར།

en: Created new alias %alias for %source.
bo: %source་ལ་མིང་གཞན་གསར་བ་%alias་གསར་འཛུགས་བྱས་པ།

en: Maximum alias and component length
bo: མིང་གཞན་དང་གྲུབ་ཆའི་རིང་ཚད་ཆེ་ཤོས

en: Administer pathauto
bo: Pathauto ལ་དོ་དམ་བྱེད་པ

en: User blogs
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་པོད་ཁུག

en: Update preview
bo: སྔོན་ལྟ་གསར་སྒྱུར

en: @entity:@bundle
bo: @entity། @bundle

en: Is not empty (NOT NULL)
bo: སྟོང་བ་མིན་པ༼NOT NULL༽

en: Broken/missing handler: @table > @field
bo: སྐྱོན་འཐེབ་པའམ་ཆ་ཚང་མེད་པའི་སྒྲིག་བཟོའི་ལག་ཆ། @table > @field

en: Display %display has set node/% as path. This will not produce what you want. If you want to have multiple versions of the node view, use panels.
bo: སྦྲེལ་གནས་/%་དེ་མངོན་འཆར་%display་ཡི་སྦྲེལ་ལམ་ལ་བསྒྲིག་ཡོད། འདིས་ཁྱེད་ཀྱི་རེ་འདོད་སྐོར་མི་ཐུབ། ཁྱེད་ལ་སྦྲེལ་གནས་མཐོང་རིས་ཀྱི་པར་གཞི་མང་པོ་དགོས་ན། ངོས་པང་སྤྱོད་དགོས།

en: @category: @field-name
bo: @category། @field-name

en: Translate link
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཡིག་སྒྱུར་བྱེད

en: Provide a simple link to translate the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཡིག་སྒྱུར་བྱེད་པའི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Authmap ID
bo: Authmap ཨང་རྟགས

en: Authentication name
bo: ཐོབ་ཐང་ངོས་འཛིན་གྱི་མིང

en: Output machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང་ཕྱིར་འདོན་པ

en: If selected, the links in the breadcrumb trail will be created using the standard drupal method instead of the custom views method. This is useful if you are using modules like taxonomy redirect to modify your taxonomy term links.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ན། ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་གནས་ནང་གི་སྦྲེལ་ཐག་དག་ཚད་ལྡན་གྱི་drupal ཐབས་ལམ་སྤྱད་ནས་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ་ལས་རང་བཟོའི་མཐོང་རིས་ཀྱི་ཐབས་ཤེས་སྤྱོད་མི་སྲིད། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་རིགས་དབྱེ་ལྟ་བའི་མ་དཔེ་ལ་བརྟེན་ནས་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་གི་སྦྲེལ་ཐག་བཟོ་བཅོས་བྱེད་པར་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་དགོས་ན་ཧ་ཅང་གོ་ཆོད་པོ་ཡོད།

en: Change the CSS class name(s) that will be added to this display.
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་བསྣན་པའི་CSS སྒྲིག་དཔེའི་མིང་བརྗེ་བ།

en: CSS classes must be alphanumeric or dashes only.
bo: CSS སྒྲིག་དཔེ་ལ་ངེས་པར་དུ་གསལ་བྱེད་ཨང་ཀི འཕྲེད་ཐིག་བཅས་ཁོ་ན་ཡིན་དགོས།

en: Choose text
bo: ཡིག་གེ་འདེམས་པ

en: Attachment before
bo: ཟུར་སྣོན་སྔོན་དུ

en: Attachment after
bo: ཟུར་སྣོན་རྗེས་སུ

en: Translation update status
bo: གསར་སྒྱུར་གྱི་རྣམ་པ་ལོ་ཙྰ་བྱེད་པ།

en: There are available updates
bo: བྱ་རུང་བ་གསར་སྒྱུར་ཡོད།

en: All your translations are up to date
bo: འགྱུར་ཡིག་ཡོད་ཚད་གསར་ཤོས་ཡིན།

en: CTools PHP requirements
bo: CTools PHP ཡི་ཆ་རྐྱེན

en: CTools requires certain features only available in PHP 5.2.0 or higher.
bo: CTools ལ་PHP 5.2.0 འམ་དེ་ལས་མཐོ་བའི་པར་གཞིའི་ནང་དུ་ཡོད་པའི་དམིགས་བསལ་བྱེད་ནུས་འགའ་ཞིག་དགོས་མཁོ་ཡོད།

en: Unable to create CTools styles cache directory @path. Check the permissions on your files directory.
bo: CTools ཡི་བཟོ་ལྟའི་བར་གསོག་འཇུག་སྣོད་གསར་འཛུགས་བྱས་མ་ཐུབ། ཁྱེད་ཀྱི་ཡིག་ཆ་འཇུག་སྣོད་ཀྱི་སྤྱོད་དབང་ལ་ལྟ་དགོས།

en: Select base style
bo: རྨང་གཞིའི་བཟོ་ལྟ་འདེམས་པ

en: Missing settings cache.
bo: སྒྲིག་འགོད་བར་གསོག་ཚང་མེད་པ།

en: XX-Small
bo: XX-ཆུང་བ

en: X-Small
bo: X-ཆུང་བ

en: X-Large
bo: X-ཆེན་པོ

en: XX-Large
bo: XX-ཆེན་པོ

en: Letter spacing
bo: ཡི་གེའི་བར་མཚམས

en: Word spacing
bo: ཡི་གེའི་བར་ཐག

en: Decoration
bo: མཛེས་བཟོ

en: Overline
bo: ཀླད་ཐིག

en: Line-through
bo: དཀྱིལ་ཐིག

en: Oblique
bo: ཡོ་ཤད

en: Capitalize
bo: ཆེ་འབྲི

en: You do not have sufficient permissions to perform this action.
bo: ལས་ཀ་འདི་ལག་བསྟར་བྱེད་པར་ཁྱོད་ལ་འདང་ངེས་ཀྱི་སྤྱོད་དབང་མི་འདུག

en: You account permissions do not permit you to import.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་ཐོ་ཁོངས་སྤྱོད་དབང་གིས་ཁྱེད་ལ་ནང་འདྲེན་བྱེད་མི་འཇུག་པ།

en: String: URL path
bo: ཚིག་ཕྲེང་། URLསྦྲེལ་ལམ

en: Control access by the current path.
bo: ད་ཡོད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ་བརྒྱུད་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Note: if no context is chosen, the current page path will be used.
bo: གསལ་འདེབས། འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་བདམས་མེད་ཚེ་མིག་སྔར་གྱི་དྲ་ངོས་སྦྲེལ་ལམ་སྤྱོད་ངེས།

en: Allow access on the following pages
bo: འོག་གི་དྲ་ངོས་ལ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་དུ་འཇུག་པ

en: Current path
bo: མིག་སྔའི་སྦྲེལ་ལམ

en: Taxonomy: parent term
bo: རིགས་དབྱེ མ་ཁོངས་ཐ་སྙད

en: Control access by existence of a parent term.
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་མ་ཁོངས་གནས་ཡོད་མེད་ལ་བསྟུན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Select the vocabulary for this form. If there exists a parent term in that vocabulary, this access check will succeed.
bo: རེའུ་མིག་འདི་ལ་སྤྱི་མིང་འདེམས་པ། སྤྱི་མིང་དེའི་ནང་དུ་མ་ཁོངས་ཐ་སྙད་ཡོད་ཚེ་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཚོད་ལྟ་ལེགས་འགྲུབ་བྱེད་ངེས།

en: Control access by vocabulary.
bo: སྤྱི་མིང་ལ་བརྟེན་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Only the checked vocabularies will be valid.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་སྤྱི་མིང་ཁོ་ནར་ཕན་ནུས་ཡོད་པ།

en: Current theme
bo: མིག་སྔའི་བརྗོད་གཞི

en: Control access by checking which theme is in use.
bo: སྤྱོད་བཞིན་པའི་བརྗོད་གཞི་ལ་བལྟས་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: This will only be accessed if the current theme is the selected theme.
bo: གལ་སྲིད་མིག་སྔར་གྱི་བརྗོད་གཞི་དེ་བདམས་ཟིན་བརྗོད་གཞི་ཡིན་ཚེ་འདི་བེད་སྤྱོད་བྱེད་ངེས།

en: Error, unset theme
bo: ནོར་འཁྲུལ། བརྗོད་གཞི་སྒྲིག་འགོད་འདོར་བ

en: Current theme is "@theme"
bo: མིག་སྔའི་བརྗོད་གཞི་ནི་@theme་ཞེས་པ་རེད

en: Unpublished node @nid
bo: ཁྱབ་སྤེལ་བྱས་མེད་པའི་སྦྲེལ་གནས་@nid

en: Book children
bo: དེབ་ཀྱི་ཡན་ལག

en: The children menu the book the node belongs to.
bo: དེབ་དང་སྦྲེལ་གནས་ལ་དབང་པའི་ཡན་ལག་གི་གདམ་ཐོ།

en: Book children menu goes here.
bo: དེབ་ཀྱི་ཡན་ལག་དཀར་ཆག་འདིར་འཇོག་དགོས།

en: Node terms
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཐ་སྙད

en: Taxonomy terms of the referenced node.
bo: ཁུང་འདྲེན་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད།

en: - All vocabularies -
bo: -སྤྱི་མིང་ཡོངས-

en: Optionally restrict the terms to a specific vocabulary, or allow terms from all vocabularies.
bo: གདམ་ཁ་ལ་སྤྱི་མིང་དམིགས་བསལ་ཞིག་ལ་ཐ་སྙད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ་དང་ཡང་ན་སྤྱི་མིང་ཡོངས་ནས་ཐ་སྙད་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ།

en: Term formatting
bo: ཐ་སྙད་བཟོ་བཀོད

en: Taxonomy links (uses theme('links'))
bo: རིགས་དབྱེ་སྦྲེལ་ཐག༼༼སྦྲེལ་ཐག༽བརྗོད་གཞི་སྤྱོད་པ།༽

en: Inline, delimited
bo: ཕྲེང་ནང་དུ། དབྱེ་མཚམས་བཞག་ཡོད་པ

en: Link to terms
bo: ཐ་སྙད་དང་སྦྲེལ་བ

en: Check here to make the terms link to the term paths.
bo: འདིར་བདམས་ནས་ཐ་སྙད་དེ་ཐ་སྙད་སྦྲེལ་ལམ་དང་སྦྲེལ་བ།

en: Term delimiter
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་དབྱེ་རྟགས

en: Feed icons
bo: བསྡུས་བརྗོད་མཚོན་རིས

en: Add the site feed_icons statement as content.
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་བསྡུས་བརྗོད་མཚོན་རིས་གསལ་བཤད་ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Site logo
bo: དྲ་ཚིགས་ཀྱི་ཁ་རྟགས

en: Add the logo trail as content.
bo: ཁ་རྟགས་ཀྱི་འཇུག་སྣོད་ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Primary navigation links
bo: ཕྱོགས་སྟོན་སྦྲེལ་ཐག་གཙོ་བོ

en: Add the primary_links (local tasks) as content.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གཙོ་བོ༼རང་ཁུལ་གྱི་ལས་འགན༽ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Secondary navigation links
bo: ཕྱོགས་སྟོན་སྦྲེལ་ཐག་ཕལ་བ

en: Add the secondary_links (local tasks) as content.
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཕལ་བ༼རང་ཁུལ་གྱི་ལས་འགན༽ནང་དོན་བཞིན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Tabs type
bo: རེའུ་མིག་གི་རིགས

en: Primary and secondary
bo: གཙོ་བོ་དང་ཕལ་བ

en: CSS id to use
bo: སྤྱོད་དགོས་པའི་CSS ཨང་རྟགས

en: Term Description
bo: ཐ་སྙད་གསལ་བཤད

en: Multiple terms from node
bo: སྦྲེལ་གནས་ནས་ཐ་སྙད་དུ་མ

en: Adds a taxonomy terms from a node context; if multiple terms are selected, they wil be concatenated.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཅིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ། གལ་སྲིད་ཐ་སྙད་དུ་མ་བདམས་ཚེ་དེ་དག་མཉམ་གཅིག་ཏུ་མཐུད་ངེས།

en: Concatenator
bo: མཉམ་མཐུད་ལག་ཆ

en: When the value from this context is passed on to a view as argument, the terms can be concatenated in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་འདིའི་ནང་གི་ཐོབ་གྲངས་དེ་མཐོང་རིས་ཤིག་ལ་འཇུག་གྲངས་བཞིན་བསྐུར་དུས། ཐ་སྙད་དེ་དག་1+2+3༼OR་ལ༽ འམ 1,2,3 ༼AND་ལ༽མཉམ་དུ་མཐུད་ཐུབ།

en: The text of this link will be "@more". This setting can only be modified on the View configuration.
bo: སྦྲེལ་ཐག་འདིའི་ཡི་གེ་ནི་@more་ཡིན་ངེས། སྒྲིག་འགོད་འདི་མཐོང་རིས་སྒྲིག་འགོད་ཁོ་ན་ལས་བཟོ་བཅོས་བྱེད་ཐུབ།

en: Fields override
bo: གནས་ཁོངས་བསྐྱར་སྒྲིག

en: Panels: saved display "%title" with display id %did
bo: ངོས་པང་།：ཉར་ཚགས་མངོན་པ"%title" ID%did མངོན་པ།

en: Panels: saved display with id %did
bo: ངོས་པང་།：ཉར་ཚགས་བྱས་རྗེས་ ID%did མངོན་པ།

en: Manage this mini-panel
bo: ངོས་པང་ཆུང་ངུ་འདི་དོ་དམ་བྱེད་པ།

en: Missing plugin
bo: ཕྱི་སྣོན་ཚང་མེད་པ

en: You must choose an administrative title.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་ངེས་པར་དུ་དོ་དམ་ཁ་བྱང་ཞིག་འདེམས་དགོས།

en: You must choose a machine name.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་ངེས་པར་དུ་འཕྲུལ་ཀློག་གི་མིང་ཞིག་འདེམས་དགོས།

en: Create custom style
bo: རང་སྒྲིག་གི་བཟོ་ལྟ་གསར་བཟོ།

en: Basic styles
bo: གཞི་རྩའི་བཟོ་ལྟ།

en: Header background
bo: མགོ་ཤོག་གི་རྒྱབ་ལྗོངས།

en: Header border
bo: ཤོག་མགོའི་མཐའ་སྒྲོམ།

en: Header font
bo: ཤོག་མགོའི་ཡིག་གཟུགས།

en: Rounded shadow box
bo: ཟླུམ་ཟུར་ཅན་གྱི་གྲིབ་ནག་སྒྲོམ།

en: Text font
bo: ཡིག་རྐྱང་གི་ཡིག་གཟུགས།

en: Stylizer
bo: བཟོ་ལྟའི་ལག་ཆ

en: Custom style
bo: རང་བཟོས་ཀྱི་བཟོ་ལྟ

en: Local action
bo: རང་ཁུལ་གྱི་བྱ་འགུལ

en: If checked, the URL field will be verified as a valid URL during validation.
bo: གལ་སྲིད་འདེམས་རྟགས་བརྒྱབ་ན། URLགནས་ཁོངས་དེ་ར་སྤྲོད་བྱེད་དུས་བདེན་དཔང་ཚད་ལོན་པར་ངོས་འཛིན་བྱེད་ངེས།

en: If checked, the URL field is optional and submitting a title alone will be acceptable. If the URL is omitted, the title will be displayed as plain text.
bo: གལ་སྲིད་འདི་ལ་འདེམས་རྟགས་བརྒྱབ་ན། URL གནས་ཁོངས་དེ་གདམ་ཁ་ཡིན་པ་དང་། དེར་ཁ་བྱང་གཅིག་པུ་སྦྱར་ནའང་འགྲིག གལ་སྲིད་URL མེད་ན། ཁ་བྱང་དེ་ཡིག་རྐྱང་ལྟར་མངོན་ངེས།

en: When output, this link will have this class attribute. Multiple classes should be separated by spaces.
bo: སྦྲེལ་མཐུད་ཕྱིར་འདྲེན་བྱེད་དུས་། class ཡི་གཏོགས་གཤིས་ལྡན། classདུ་མའི་མིང་སྟོང་མཐེབ་ཀྱིས་འབྱེད་པར་བྱོས།

en: Title, as plain text
bo: ཁ་བྱང་། ཡིག་རྐྱང་གི་རྣམ་པ

en: Handler @handler tried to add additional_field @identifier but @table could not be added!
bo: སྒྲིག་བྱེད་@handler་ཡིས་ཟུར་སྣོན་གནས་ཁོངས་@identifier་ཁ་སྣོན་བྱེད་རྩིས་བྱས་ཀྱང་@table་ཁ་སྣོན་བྱས་མ་ཐུབ།

en: Fill up single line
bo: ཕྲེང་གཅིག་ཁ་སྐོང་བ

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
bo: སྤྱོད་རུང་བའི་འགྱུར་གྲངས་ལ་[site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url]་བཅས་ཡོད།

en: Custom ruleset
bo: རང་བཟོའི་སྒྲིག་ལམ

en: Custom rulesets are combinations of access plugins you can use for access control, selection criteria and pane visibility.
bo: རང་བཟོའི་སྒྲིག་ལམ་ནི་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་དང་། གདམ་གསེས་ཚད་གཞི། ངོས་པང་མཐོང་ཚད་བཅས་ལ་སྤྱོད་རུང་བའི་མཉམ་སྦྱོར་བྱས་པའི་སྤྱོད་དབང་གི་ཕྱི་སྣོན་ཡིན།

en: There are no custom rulesets.
bo: རང་བཟོའི་སྒྲིག་ལམ་ཚོ་ཁག་མི་འདུག

en: Manage custom rulesets
bo: རང་བཟོའི་སྒྲིག་ལམ་དོ་དམ

en: Custom rulesets
bo: རང་བཟོའི་སྒྲིག་ལམ

en: Create custom, exportable, reusable access rulesets for applications like Panels.
bo: ངོས་པང་ལྟ་བུའི་ཉེར་སྤྱོད་ལ་རང་བཟོ་དང་། ཕྱིར་འདོར་བྱ་རུང་བ། སྐྱར་དུ་སྤྱོད་རུང་བའི་སྤྱོད་དབང་གི་སྒྲིག་ལམ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: ruleset
bo: སྒྲིག་ལམ་ཁག

en: Ruleset
bo: སྒྲིག་ལམ་ཁག

en: Custom content
bo: རང་བཟོའི་ནང་དོན

en: Custom content panes are basic HTML you enter that can be reused in all of your panels.
bo: རང་བཟོའི་ནང་དོན་ངོས་ནི་ཁྱེད་ཀྱི་ནང་འཇུག་བྱས་པའི་སྤྱིར་བཏང་གི་HTML ཡིན་པ་དང་། དེ་དག་ཁྱེད་ཀྱི་ངོས་པང་ཡོངས་ཀྱི་ནང་བསྐྱར་དུ་སྤྱོད་ནུས།

en: There are no custom content panes.
bo: རང་བཟོའི་ནང་དོན་གནས་ཁུལ་མི་འདུག

en: Manage custom content
bo: རང་བཟོའི་ནང་དོན་དོ་དམ

en: Custom content panes
bo: རང་བཟོའི་ནང་དོན་ངོས་པང

en: Create custom, exportable, reusable content panes for applications like Panels.
bo: ངོས་པང་ལྟ་བུའི་ཉེར་སྤྱོད་ལ་རང་བཟོ་དང་། ཕྱིར་འདོར་བྱ་རུང་བ། སྐྱར་དུ་སྤྱོད་རུང་བའི་ནང་དོན་གྱི་ཁུལ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: What category this content should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
bo: ཚན་ཁག་གང་གི་ནང་དུ་ནང་དོན་འདི་མངོན་དགོས་པ། གལ་སྲིད་སྟོང་བར་བཞག་སྣ་ཚོགས་ཞེས་པའི་ཚན་ཁག་ཏུ་འཇོག་ངེས།

en: content pane
bo: ནང་དོན་ངོས

en: content panes
bo: ནང་དོན་ངོས་པང

en: Content panes
bo: ནང་དོན་ངོས

en: @type will not display due to missing context
bo: ཚང་མེད་པའི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་རྐྱེན་པས་@type་མངོན་སྟོན་མི་བྱེད

en: Reverse (NOT)
bo: ལྡོག་རིམ༼NOT༽

en: The plugin definition of @plugin is missing the %key key.
bo: @plugin་ཡི་ཕྱི་སྣོན་གསལ་བཤད་ལ་%key་གནད་ཚིག་མེད་པ།

en: The plugin definition of @plugin cannot locate schema %schema.
bo: @plugin་ཡི་ཕྱི་སྣོན་གསལ་བཤད་ཀྱིས་སྒྲིག་གཞི་%schema་རྙེད་མི་ཐུབ།

en: The plugin definition of @plugin uses %schema, but it has no export section.
bo: @plugin་ཡི་ཕྱི་སྣོན་གསལ་བཤད་ཀྱིས་%schema་སྤྱོད་ནའང་དེ་ལ་ཕྱིར་འདྲེན་གྱི་ཚན་པ་མེད།

en: Add a new @plugin
bo: @plugin་གསར་བ་ཞིག་ཁ་སྣོན

en: Edit @plugin %title
bo: @plugin་%title་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པ

en: Clone @plugin %title
bo: @plugin་%title་འདྲ་བཟོ

en: Import @plugin
bo: @plugin་ནང་འདྲེན

en: Export @plugin %title
bo: @plugin་%title་ཕྱིར་འདོར

en: Are you sure you want to revert %title?
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་%title་བསྐྱར་སློག་བྱེད་ཐག་ཆོད་ཡིན་ནམ།

en: This action will permanently remove any customizations made to this item.
bo: བྱ་འགུལ་འདིས་རྣམ་གྲངས་འདི་ལ་བཟོས་པའི་རང་བཟོའི་སྒྲིག་འགོད་ཡོངས་བརྟན་ཆགས་སུ་མེད་པ་བཟོ་ངེས།

en: The item has been reverted.
bo: རྣམ་གྲངས་དེ་བསྐྱར་གསོ་བྱས་ཚར།

en: This action will permanently remove this item from your database..
bo: བྱ་འགུལ་འདིས་ཁྱེད་ཀྱི་གྲངས་མཛོད་ནས་རྣམ་གྲངས་འདི་དུས་གཏན་དུ་འདོར་ངེས།

en: %title has been created.
bo: %title་གསར་བཟོ་བྱས་ཚར།

en: %title could not be created.
bo: %title་གསར་འཛུགས་བྱས་མ་ཐུབ།

en: %title has been updated.
bo: %title་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཚར།

en: %title could not be updated.
bo: %title་གསར་སྒྱུར་བྱས་མ་ཐུབ།

en: You can import an exported definition by pasting the exported object code into the field below.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་ཕྱིར་འདྲེན་བྱ་དངོས་དེ་འོག་གི་གནས་ཁོངས་སུ་འདྲ་བཤུ་བྱེད་པར་བརྟེན་ནས་ཕྱིར་འདྲེན་བྱས་པའི་ངོ་བོ་ཞིག་ནང་འདྲེན་བྱེད་ཐུབ།

en: @plugin %title was enabled.
bo: @plugin་%title་ནུས་ཡོད་བཟོས་ཚར།

en: @plugin %title was disabled.
bo: @plugin་%title་ནུས་མེད་བཟོས་ཟིན།

en: Configuration error. No handler found.
bo: སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་ནོར་འཁྲུལ། ལག་བསྟར་པ་མ་རྙེད།

en: No item found.
bo: རྣམ་གྲངས་མི་འདུག

en: The export definition of @table is missing the "primary key" property.
bo: @table་ཡི་ཕྱིར་འདྲེན་གསལ་བཤད་ལ་གནད་ཚིག་གཙོ་བོའི་ངོ་བོ་ཚང་མི་འདུག

en: Configure style
bo: བཟོ་ལྟ་སྒྲིག་འགོད

en: Limit to these vocabularies
bo: སྤྱི་མིང་འདི་དག་ལ་ཚོད་འཛིན

en: If no vocabularies are checked, terms from all vocabularies will be accepted.
bo: གལ་སྲིད་སྤྱི་མིང་གང་ཡང་བདམས་མེད་ཚེ། སྤྱི་མིང་ཡོངས་ནས་ཐ་སྙད་དང་ལེན་བྱེད་ངེས།

en: Missing/deleted content
bo: ཚང་མེད་པའམ་བསུབས་ཟིན་པའི་ནང་དོན

en: Make this content reusable
bo: ནང་དོན་འདི་སྐྱར་དུ་སྤྱོད་ཐུབ་པར་བཟོ་བ

en: The machine readable name of this content. It must be unique, and it must contain only alphanumeric characters and underscores. Once created, you will not be able to change this value!
bo: ནང་དོན་འདི་ལ་འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང་ཞིག་སྟེ། དེ་མཚུངས་མེད་ཡིན་དགོས་པ་དང་། ངེས་པར་དུ་ཡི་གེ་དང་་ཨང་ཀི་འོག་ཐིག་ཁོ་ན་ཡོད་ཆོག ཐོབ་གྲངས་འདི་བཟོས་ཚར་རྗེས་ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་བརྗེ་མི་ཐུབ།

en: A description of what this content is, does or is for, for administrative use.
bo: དོ་དམ་ལ་སྤྱོད་དགོས་པའི་ནང་དོན་འདི་ཅི་ཞིག་ཡིན་པ་དང་། གང་བྱེད་ཐུབ་པ། གང་གི་ཆེད་དུ་ཡིན་པའི་གསལ་བཤད་ཅིག

en: The name can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
bo: མིང་འདི་ནི་ངེས་པར་དུ་ཆུང་བྲིས་དང་འོག་ཐིག ཨང་ཀི་ཁོ་ནས་གྲུབ་དགོས།

en: Content with this name already exists. Please choose another name or delete the existing item before creating a new one.
bo: མིང་འདི་ཡིན་པའི་ནང་དོན་སྔོན་ནས་གནས་འདུག ཁྱེད་ཀྱིས་མིང་གཞན་ཞིག་འདེམས་པའམ་གནས་ཡོད་པའི་རྣམ་གྲངས་དེ་བསུབས་ནས་གསར་བ་བཟོས་ཆོག

en: Link the node title to the node
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཁ་བྱང་སྦྲེལ

en: Check this box if you would like your pane title to link to the node.
bo: གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱི་ངོས་པང་ཁ་བྱང་དེ་སྦྲེལ་གནས་དང་སྦྲེལ་འདོད་ཚེ་སྒྲོམ་འདི་྄ལ་རྟགས་རྒྱག་དགོས།

en: Select a build mode for this node.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་ལ་གསར་འཛུགས་རྣམ་པ་ཞིག་འདེམས་པ།

en: Shows links to register or login.
bo: ཐོ་འགོད་དམ་ནང་འཇུག་གི་སྦྲེལ་ཐག་སྟོན་པ།

en: If anonymous comments are not allowed, this will display the register and login links.
bo: གལ་སྲིད་བདག་མེད་ཀྱི་དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་དུ་མ་བཅུག་ན་འདིར་ཐོ་འགོད་དང་ནང་འཇུག་གི་སྦྲེལ་ཐག་ཤར་སྲིད།

en: - No tag -
bo: -དབྱེ་རྟགས་མི་འདུག-

en: div
bo: ཁུལ

en: CSS class to use
bo: སྤྱོད་དགོས་པའི་CSS སྒྲིག་དཔེ

en: Enabled, name
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཟིན་པ། མིང་།

en: You have unsaved changes. These changes will not be made permanent until you click <em>Save</em>.
bo: ཁྱོད་ལ་ཉར་ཚགས་མ་བྱས་པའི་བཅོས་བསྒྱུར་ཞིག་འདུག བཅོས་བསྒྱུར་འདི་དག་ཁྱོད་ཀྱིས་<em>ཉར་ཚགས</em>་མ་མནན་བར་དུ་ཡུན་གནས་མིན།

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
bo: འདི་ནི་དོ་དམ་འཆར་ངོས་སུ་མངོན་ཐུབ་པ་དང་ངོས་འཛིན་བྱེད་སླ་བོ་ཡོད།

en: The unique ID for this @export.
bo: @export་འདིའི་མཚུངས་མེད་ཨང་རྟགས།

en: @plugin code
bo: @plugin་ཡི་སྒྲིག་ཡིག

en: Allow import to overwrite an existing record.
bo: ནང་འདྲེན་བྱས་ནས་ད་ཡོད་ཀྱི་ཟིན་ཐོ་ལ་ཚབ་བརྗེ་དུ་འཇུག་པ།

en: Unable to get an import from the code. Errors reported: @errors
bo: སྒྲིག་ཡིག་ནས་ནང་འདྲེན་ཞིག་ལེན་མ་ཐུབ། ཡར་ཞུ་བྱས་པའི་ནོར་འཁྲུལ། @errors

en: The export id can only consist of lowercase letters, underscores, and numbers.
bo: ཕྱིར་འདྲེན་གྱི་ཨང་རྟགས་ལ་ཆུང་བྲིས་དང་འོག་ཐིག ཨང་ཀི་ཁོ་ནས་གྲུབ་དགོས།

en: A @plugin with this name already exists. Please choose another name or delete the existing item before creating a new one.
bo: @plugin་ཞིག་ལ་མིང་འདི་སྔོན་ནས་གནས་འདུག ཁྱེད་ཀྱིས་མིང་གཞན་ཞིག་འདེམས་པའམ་ཡང་ན་ད་ཡོད་ཀྱོ་མིང་དེ་བསུབ་ནས་གསར་བཟོ་བྱས་ཆོག

en: Node edit form from node
bo: སྦྲེལ་གནས་ནས་བྱུང་བའི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་རྩོམ་སྒྲིག་རེའུ་མིག

en: Adds node edit form from a node context.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་སྦྲེལ་གནས་རྩོམ་སྒྲིག་གི་རེའུ་མིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Custom styles can be applied to Panel regions and Panel panes.
bo: རང་བཟོའི་བཟོ་ལྟ་ནི་ངོས་པང་གནས་དང་ངོས་པང་ཁུལ་དུ་སྤྱོད་ཆོག

en: There are no custom styles.
bo: རང་བཟོའི་བཟོ་ལྟ་མི་འདུག

en: Manage styles
bo: བཟོ་ལྟ་དོ་དམ

en: Create custom styles for applications such as Panels.
bo: ངོས་པང་ལྟ་བུའི་ཉེར་སྤྱོད་ལ་རང་བཟོའི་བཟོ་ལྟ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: There are currently no style types available to add. You should enable a module that utilizes them, such as Panels.
bo: མིག་སྔར་བསྣན་ཆོག་པའི་བཟོ་ལྟའི་རིགས་མི་འདུག ཁྱེད་ཀྱིས་དེ་དག་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པའི་མ་དཔེ་ཞིག་ནུས་ཡོད་བཟོ་དགོས། དཔེ་ན་ངོས་པང་ལྟ་བུ།

en: Administrative settings
bo: དོ་དམ་སྒྲིག་འགོད

en: Select style type
bo: བཟོ་ལྟའི་རིགས་འདེམས་པ

en: View attachment
bo: ཟུར་སྣོན་ལ་ལྟ་བ

en: View context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ལ་ལྟ་བ

en: Display the attachments on a view context.
bo: མཐོང་རིས་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་ནང་དོན་དུ་ཟུར་སྣོན་སྟོན་པ།

en: You must select at least one attachment to display.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་སྟོན་དགོས་པའི་ཉུང་མཐར་ཡང་ཟུར་སྣོན་གཅིག་འདེམས་དགོས་།

en: View empty text
bo: ཡིག་ཆ་སྟོང་བ་ལ་ལྟ་བ

en: Display the view empty text if there are no results.
bo: གལ་སྲིད་མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་མེད་ཚེ་མཐོང་རིས་སུ་ནང་དོན་སྟོང་བ་སྟོན་པ།

en: View exposed widgets
bo: ཕྱིར་མངོན་བྱས་ཟིན་པའི་ཡོ་བྱད་ལ་ལྟ་བ

en: Display the view exposed widgets if there are no results.
bo: གལ་སྲིད་མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་མེད་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་ཡོངས་བསྒྲགས་ཡོ་བྱད་སྟོན་པ།

en: View feed icon
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་མཚོན་རིས་ལ་ལྟ་བ

en: Display the view feed icon if there are no results.
bo: གལ་སྲིད་མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་མེད་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་གནད་བསྡུས་མཚོན་རྟགས་སྟོན་པ།

en: View footer
bo: ཤོག་མཇུག་ལ་ལྟ་བ

en: Display the view footer if there are no results.
bo: གལ་སྲིད་མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་མེད་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་ཤོག་མཇུག་སྟོན་པ།

en: View header
bo: འགོ་བརྗོད་ལ་ལྟ་བ

en: Display the view header if there are no results.
bo: གལ་སྲིད་མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་མེད་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་འགོ་བརྗོད་སྟོན་པ།

en: View pager
bo: ངོས་སྒྱུར་བྱེད་ལ་ལྟ་བ

en: Display the view pager if there are no results.
bo: གལ་སྲིད་མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་མེད་ཚེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་ངོས་སྒྱུར་བྱེད་སྟོན་པ།

en: View row
bo: འཕྲེད་ཕྲེང་ལ་ལྟ་བ

en: Select context
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་འདེམས་པ

en: Configure rows
bo: འཕྲེད་ཕྲེང་སྒྲིག་འགོད

en: Invalid context selected.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་བདམས་ཟིན།

en: Context contains an invalid view.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དུ་ཕན་མེད་ཀྱི་མཐོང་རིས་ཡོད་པ།

en: Row @number
bo: འཕྲེད་ཕྲེང་@number

en: Display specific fields
bo: ངེས་གཏན་གྱི་གནས་ཁོངས་སྟོན་པ

en: Row information
bo: འཕྲེད་ཕྲེང་གི་ཆ་འཕྲིན

en: Broken view
bo: སྐྱོན་ཤོར་བའི་མཐོང་རིས

en: Displaying: !fields
bo: !fields་སྟོན་བཞིན་ཡོད།

en: Displaying no fields due to misconfiguration.
bo: སྒྲིག་འགོད་ནོར་སྐྱོན་ཡིན་པའི་རྐྱེན་གྱིས་གནས་ཁོངས་གང་ཡང་སྟོན་གྱིན་མེད།

en: Displaying the configured row.
bo: སྒྲིག་འགོད་བྱས་པའི་འཕྲེད་ཕྲེང་སྟོན་པ།

en: Loads a view result into a context that can then be displayed across a panel or turned into other contexts.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མཇུག་འབྲས་ཞིག་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ཞིག་ལ་འཇུག་པ་དང་། དེ་ངོས་པང་ཞིག་གི་ཐོག་ལ་མངོན་སྟོན་བྱེད་པའམ་ཡང་ན་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གཞན་ལ་སྒྱུར་བ།

en: There are currently no views with Context displays enabled. You should go to the view administration and add a Context display to use a view as a context.
bo: མིག་སྔར་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ལ་མཐོང་རིས་གང་ཡང་མི་འདུག ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་དོ་དམ་གནས་སུ་ཕྱིན་ནས་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་མངོན་སྟོན་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱས་ནས་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ནང་བཞིན་མཐོང་རིས་སྤྱོད་པ།

en: You must select a view.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་མཐོང་རིས་ཤིག་འདེམས་དགོས།

en: Node from view
bo: མཐོང་རིས་ནས་སྦྲེལ་གནས

en: Extract a node context from a view context of the base type node.
bo: སྤྱིར་བཏང་རིགས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་མཐོང་རིས་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་འདོན་པ།

en: Row number
bo: འཕྲེད་ཕྲེང་གི་གྲངས

en: Row number must be a positive integer value.
bo: འཕྲེད་ཕྲེང་གི་གྲངས་ཀ་ནི་ངེས་པར་དུ་ཕོ་གྲངས་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་ཡིན་དགོས།

en: Term from view
bo: མཐོང་རིས་ནས་ཡིན་པའི་ཐ་སྙད

en: Extract a term context from a view context of the base type term.
bo: སྤྱིར་བཏང་རིགས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་མཐོང་རིས་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་ཐ་སྙད་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་འདོན་པ།

en: User from view
bo: མཐོང་རིས་ནས་སྤྱོད་མཁན

en: Extract a user context from a view context of the base type user.
bo: སྤྱིར་བཏང་རིགས་ཀྱི་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་མཐོང་རིས་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་འདོན་པ།

en: Makes the view results available as a context for use in Panels and other applications.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མཇུག་འབྲས་དག་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་བཞིན་ངོས་པང་དང་ཉེར་སྤྱོད་གཞན་གྱི་ནང་དུ་སྤྱོད་རུང་བ་བཟོ་བ།

en: Contains rows in contexts.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་ནང་དུ་འཕྲེད་ཕྲེང་ཡོད་པ།

en: Context settings
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་སྒྲིག་འགོད

en: This is the title that will appear for this view context in the configure context dialog. If left blank, the view name will be used.
bo: འདི་ནི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་སྒྲོམ་ནང་དུ་མཐོང་རིས་ཀྱི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ལ་འཆར་བའི་ཁ་བྱང་རེད། གལ་སྲིད་སྟོང་བར་བཞག་ཚེ་མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་དེ་སྤྱོད་ངེས།

en: Use exposed widgets form as pane configuration
bo: གནས་ཁུལ་སྒྲིག་འགོད་ཇི་བཞིན་ཕྱིར་མངོན་བྱས་འདུག་པའི་ཡོ་བྱད་ཀྱི་རེའུ་མིག་སྤྱོད་པ

en: Panels is enabled but CTools is out of date. All Panels modules are disabled until CTools is updated. See the status page for more information.
bo: Panels སྤྱད་ཡོད། འོན་ཀྱང་Ctools ཡིས་དུས་ཡོལ་བས། Ctoolsགསར་སྒྱུར་བྱེད་པའི་བར་དུ་Panels དཔེ་དུམ་ཡོད་ཚད་སྤྱོད་མི་ཆོག རྣམ་པའི་དྲ་ངོས་ནས་ཆ་འཕྲིན་དེ་ལས་མང་མཐོང་ནུས།

en: Panel region
bo: Panel ཁུལ་ཁོངས།

en: Panel pane
bo: ངོས་པང་།

en: Get a bird's eye view of items related to Panels.
bo: Panels དང་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་ཚན་པར་སྤྱི་ལྟ་བྱེད།

en: Custom layout
bo: རང་སྒྲིག་བཀོད་པ།

en: Custom layouts can add more, site-specific layouts that you can use in your panels.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་རང་སྒྲིག་བྱས་པའི་བཀོད་པ་གང་མང་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱས་ཆོག་མོད། དྲ་ཚིག་གིས་དམིགས་འཛུགས་བྱས་པའི་བཀོད་པ་ཁྱེད་ཀྱི་ངོས་པང་ནས་སྤྱད་ཆོག

en: There are no custom layouts.
bo: རང་སྒྲིག་གི་བཀོད་པ་མེད་པ།

en: Manage custom layouts
bo: རང་སྒྲིག་གི་བཀོད་པ་དོ་དམ།

en: Renders a panel normally. This is the most common option.
bo: རྒྱུན་ལྡན་གྱིས་བྱེད་སྟངས་ཀྱིས་ངོས་པང་ལ་ཚོན་འབྱུག་པ།

en: Add new pane
bo: ངོས་པང་གསར་པ་དོ་དམ།

en: Customize this page
bo: དྲ་ངོས་འདི་གཏན་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: In-Place Editor
bo: རང་སའི་རྩོམ་སྒྲིག་ཆས།

en: Allows privileged users to update and rearrange the content while viewing this panel.
bo: དབང་ཆ་ཡོད་པའི་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ངོས་པར་འདིར་ལྟ་ཞིབ་བྱེད་པ་དང་ཆབས་ཅིག་ཏུ་གསར་སྒྱུར་བྱའི་པའི་ནང་དོན་ལ་རིམ་སྒྲིག་བྱེད་པར་བྱ།

en: This will discard all unsaved changes. Are you sure?
bo: ཉར་ཚགས་བྱས་མེད་པའི་སྒྲིག་འགོད་དོར་རམ།

en: Missing layout
bo: བཀོད་པ་མེད།

en: mini panel
bo: ངོས་པང་ཆུང་ངུ་།

en: mini panels
bo: ངོས་པང་ཆུང་ངུ་།

en: Renderer
bo: ཚོན་འབྱུག

en: Only one criterion must pass.
bo: ཚད་གཞི་གཅིག་དང་མཐུན་ན་ཆོག

en: What category this layout should appear in. If left blank the category will be "Miscellaneous".
bo: བཀོད་པ་འདི་རིགས་གང་ནས་མངོན་དགོས་སམ། གལ་ཏེ་སྟོང་བར་བཞག་ན་འདི་ཉིད་རིགས་གཞན་དག་ཏུ་བགར།

en: layouts
bo: བཀོད་པ།

en: Reuse layout
bo: བཀོད་པ་ཡང་བསྐྱར་སྤྱོད་པ།

en: Canvas settings
bo: རིས་གཞི་སྒྲིག་འགོད།

en: Configure canvas
bo: རིས་གཞི་སྡེབ་སྒྲིག

en: Canvas class
bo: Canvasརིགས།（class）

en: This class will the primary class for this layout. It will also be appended to all column, row and region_classes to ensure that layouts within layouts will not inherit CSS from each other. If left blank, the name of the layout or ID of the display will be used.
bo: འདི་ནི་བཀོད་པ་འདིའི་རིགས་གཙོ་བོ་ཡིན་ལ། སྡེ་དང་ཕྲེང་། ཁུལ་ཁོངས་ཀྱི་རིགས་སུ་ཁ་སྣོན་བྱས་ནས་བཀོད་པ་ནང་གི་CSSཕན་ཚུན་བར་རྒྱུད་འཛིན་མི་བྱེད་པར་ཕན། གལ་ཏེ་སྟོང་བར་བཞག་ན། བཀོད་པའི་Idདང་ཡང་ན་དེའི་མིང་བེད་སྤྱོད་བྱེད།

en: Column class
bo: སྡེའི་རིགས།（class）

en: This class will be applied to all columns of the layout. If left blank this will be panels-flexible-column.
bo: རིགས་འདི་བཀོད་པ་ནང་གི་སྡེ་ཡོངས་ནས་བེད་སྤྱོད་བྱེད། གལ་ཏེ་སྟོང་བར་བཞག་ན། འདི་རུ་panels-flexible-column རུ་འཇོག

en: Row class
bo: ཕྲེང་གི་སྒྲིག་གཞི

en: This class will be applied to all rows of the layout. If left blank this will be panels-flexible-row.
bo: རིགས་འདི་བཀོད་པ་ནང་གི་ཕྲེང་ཡོངས་ནས་བེད་སྤྱོད་བྱེད། གལ་ཏེ་སྟོང་བར་བཞག་ན། འདི་རུ་panels-flexible-row རུ་འཇོག

en: This class will be applied to all regions of the layout. If left blank this will be panels-flexible-region.
bo: རིགས་འདི་བཀོད་པ་ནང་གི་ཁུལ་ཁོངས་ཡོངས་ནས་བེད་སྤྱོད་བྱེད། གལ་ཏེ་སྟོང་བར་བཞག་ན། འདི་རུ panels-flexible-region རུ་འཇོག

en: Scale fluid widths for IE6
bo: IE6ཡི་རྒྱུག་པའི་ཞེང་ཚད་ཚད་ལྡན་ཅན་དུ་བྱ་བ།

en: IE6 does not do well with 100% widths. If checked, width will be scaled to 99% to compensate.
bo: IE6ཡིས་100%ཅན་གྱི་ཞེང་ཚད་ཡང་དག་ངང་བེད་སྤྱོད་བྱེད་མི་ནུས། གལ་ཏེ་གདམ་ན། ཞེང་ཚད་99%རུ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད།

en: If a value is entered, the layout canvas will be fixed to the given pixel width.
bo: གལ་ཏེ་འདི་རུ་ཐང་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱས་ན་བཀོད་པའི་རིས་གཞིས་སྔར་ནས་སྤྲད་པའི་བརྙན་རྒྱུའི་ཞེང་ཚད་དུ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད།

en: Column separation
bo: སྡེའི་བར་ཐག

en: How much padding to put on columns that are that are next to other columns. Note that this is put on both columns so the real amount is doubled.
bo: སྡེ་དང་སྡེའི་བར་ཐག མཉམ་འཇོག་ཅིག་ལ་ཐང་འདི་སྡེ་རེ་རེར་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པས། སྡེ་དང་སྡེའི་བར་ཐང་འདིའི་སྡབ་གཉིས་ཡིན།

en: Region separation
bo: ཁུལ་ཁོངས་ཀྱི་བར་ཐག

en: How much padding to put on regions that are that are next to other regions. Note that this is put on both regions so the real amount is doubled.
bo: ཁུལ་ཁོངས་དང་ཁུལ་ཁོངས་ཀྱི་བར་ཐག  མཉམ་འཇོག་ཅིག་ལ་ཐང་འདི་ཁུལ་ཁོངས་རེ་རེར་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པས། ཁུལ་ཁོངས་དང་ཁུལ་ཁོངས་ཀྱི་བར་ཐང་འདིའི་སྡབ་གཉིས་ཡིན།

en: Row separation
bo: ཕྲེང་གི་བར་ཐག

en: How much padding to put on beneath rows to separate them from each other. Because this is placed only on the bottom, not hte top, this is NOT doubled like column/region separation.
bo: ཕྲེང་དང་ཕྲེང་གི་བར་ཐག གཤམ་དུ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པས། སྡེ་དང་ཁུལ་ཁོངས་ལྟར་ལྡབ་གཉིས་ཀྱི་ངང་ནས་མངོན་པར་མི་བྱེད།

en: Enter a CSS class that will be used. This can be used to apply automatic styling from your theme, for example.
bo: བེད་སྤྱོད་བྱེད་པའི་CSSཡི་རིགས་ཤིག་ནང་འཇུག་བྱོས། འདི་ཉིད་བརྗོད་གཞི་ནས་རང་འགུལ་བཟོ་ལྟ་སྤྱོད་པར་བེད་སྤྱོད་བྱས་ཆོག

en: Save this layout for reuse
bo: བཀོད་པ་འདི་ཉར་ཚགས་བྱས་ན་ཡང་བསྐྱར་བེད་སྤྱོད་ནུས།

en: That name is used by another layout: @layout
bo: མིང་འདི་ @layout ཡིས་བེད་སྤྱོད་བྱས།

en: Columns: 1
bo: སྡེ་བ།：1

en: Columns: 3
bo: སྡེ་བ།：3

en: Columns: 2
bo: སྡེ་བ།：2

en: That name is used by another style: @page
bo: མིང་འདི་བཟོ་ལྟ་ @page ཡིས་བེད་སྤྱོད་བྱས།

en: Copy source
bo: འདྲ་ཕབ་ཀྱི་ཁུངས།

en: Maximum text length of any component in the alias (e.g., [title]). 100 is the recommended length. @max is the maximum possible length. See <a href="@pathauto-help">Pathauto help</a> for details.
bo: མིང་གཞན་ནང་གི་གྲུབ་ཆ་ཡོད་ཚད་ཀྱི་ཡི་གེའི་རིང་ཚད།༼དཔེར་ན། [ཁ་བྱང]༽100 ་ནི་འོས་སྦྱོར་གྱི་རིང་ཚད་ཡིན། @max་ནི་ཆེས་རིང་བ་སྤྱོད་ཆོག་པའི་ཚད་ཡིན། <a href="@pathauto-help">Pathauto རོགས་རམ་</a>ནས་དེ་ལས་མང་བའི་ཆ་འཕྲིན་མཐོང་ཐུབ།

en: The field %name is not a valid number.
bo: གནས་ཁོངས་%name་ནི་ཕན་ནུས་ཡོད་པའི་གྲངས་ཀ་ཞིག་མ་རེད།

en: Bulk updating URL aliases
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང་གཞན་སྡེབ་བྱས་ནས་གསར་སྒྱུར་བྱེད་པ

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
bo: @operation་དང་འཇུག་གྲངས་@args་མཉམ་དུ་སྒྲིག་བཟོ་བྱེད་དུས་ནོར་འཁྲུལ་ཞིག་བྱུང་འདུག

en: Pattern for all @language @node_type paths
bo: @language་ཀྱི་@node_type་སྦྲེལ་ལམ་ཡོངས་ཀྱི་དཔེ་ཡིག

en: Updated alias for node @nid.
bo: སྦྲེལ་གནས་@nid་ལ་མིང་གཞན་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: Taxonomy term paths
bo: རིགས་དབྱེའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ

en: Updated alias for term @tid.
bo: ཐ་སྙད་@tid་ལ་མིང་གཞན་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: Forum paths
bo: གྲོས་རའི་སྦྲེལ་ལམ

en: Updated alias for forum @tid.
bo: གྲོས་གླེང་@tid་ལ་མིང་གཞན་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: User paths
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྦྲེལ་ལམ

en: Updated alias for user @uid.
bo: སྤྱོད་མཁན་@uid་ལ་མིང་གཞན་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཟིན།

en: Blog paths
bo: ཟིན་བྲིས་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ

en: Update URL alias
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང་གཞན་གསར་སྒྱུར་བྱེད་པ

en: Bulk update
bo: འབོར་དུ་གསར་སྒྱུར།

en: - Use default -
bo: -སྔར་ཡོད་དེ་སྤྱོད་པ-

en: Unknown content type
bo: རྒྱུས་མེད་པའི་ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: No projects or languages to update.
bo: གསར་སྒྱུར་བྱེད་པའི་སྡེ་ཚན་དང་སྐད་རིགས་མེད།

en: Refresh information
bo: བརྡ་འཕྲིན་གསར་འདོན།

en: Fetched information about available updates from the server
bo: ཞབས་ཞུ་ཆས་ནས་གསར་སྒྱུར་དང་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་བརྡ་འཕྲིན་ལེན་པ།

en: Update source
bo: ཁུངས་གསར་སྒྱུར།

en: Never (manually)
bo: ནང་ཡང་མི་བྱེད་པ།(ལག་ཐབས།)

en: Select how frequently you want to automatically check for updated translations for installed modules and themes.
bo: དུས་ག་ཚོད་ཞིག་ལ་རང་འགུལ་ངང་གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་ཡིག་ཆ་ཞིབ་བཤེར་བྱེད་པ་གདམ་གསེས་བྱས་ནས། སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཡོད་པའི་དཔེ་དུམ་དང་བརྗོད་གཞི་རུ་བེད་སྤྱོད་བྱེད།

en: Store downloaded files
bo: ཕབ་ལེན་བྱས་པའི་ཡིག་ཆ་ཉར་ཚགས།

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
bo: གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་འགྱུར་ཡིག་གིས་སྔར་ཡོད་ཀྱི་འགྱུར་ཡིག་གབ་ནས། རང་འགུལ་ངང་འགྱུར་ཡིག་གསར་བ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Local files and remote server.
bo: རྩིས་འཁོར་འདི་ཡིག་ཚགས་དང་རྒྱང་རིང་གི་འཕྲིལ་འཁོར།

en: Local files only.
bo: རྩིས་འཁོར་འདིའི་ཡིག་ཚགས་ཁོ་ན་སྤྱོད་པ།

en: Remote server only.
bo: རྒྱང་རིང་གི་འཕྲིལ་འཁོར་ཁོ་ན་སྤྱོད་པ།

en: No information
bo: བརྡ་འཕྲིན་མེད་པ།

en: Updating translation.
bo: འགྱུར་ཡིག་གསར་སྒྱུར།

en: Downloading and importing files.
bo: ཡིག་ཆ་ཕབ་ལེན་དང་ནང་འདྲེན་བྱེད་པ།

en: Successfully downloaded %download_link to %tmpfile
bo: %download_link ནས་ཡིག་ཆ %tmpfile ཕབ་ལེན་བྱས།

en: Error creating temporary file for download in %tmpdir. Remote file is %download_link.
bo: %tmpdir ནང་གནས་སྐབས་ཀྱི་ཡིག་ཆ་གསར་འཛུགས་བྱེད་སྐབས་ཕབ་ལེན་བྱེད་སྤྱད་ཀྱི་ཡིག་ཆ་ལ་ནོར་འཁྲུལ་བྱུང་། རྒྱང་རིང་གི་ཡིག་ཆ་ནི་%download_linkཡིན།

en: List of latest imported translations and available updates for each enabled project and language.
bo: འདི་རུ་སྤྱད་ཆོག་པའི་སྡེ་ཚན་དང་ནང་འདྲེན་བྱེད་པའི་འགྱུར་ཡིག བེད་སྤྱོད་བྱེད་ཆོག་པའི་གསར་སྒྱུར་ཡོད་ཚད་མངོན་འཆར་བྱས་ཡོད།

en: If there are available updates you can click on Update for them to be downloaded and imported now or you can edit the configuration for them to be updated automatically on the <a href="@update-settings">Update settings page</a>
bo: གལ་ཏེ་བྱ་རུང་བའི་གསར་སྒྱུར་ཡོད་ན། ཁྱེད་ཀྱིས་“གསར་སྒྱུར་”ལ་ཆིག་རྡེབ་བྱས་ནས་གསར་སྒྱུར་ཕབ་ལེན་དང་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཆོག ཡང་ན་དྲ་ཚིགས་<a href="@update-settings">གསར་སྒྱུར་སྡེབ་སྒྲིག་དྲ་ངོས་</a>ནས་ Drupal སྡེབ་སྒྲིག་བྱས་ནས་དེ་ཚོ་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཆོག

en: These are the settings for the translation update system. To update your translations now, check out the <a href="@update-admin">Translation update administration page</a>.
bo: འདི་ནི་འགྱུར་ཡིག་གསར་སྒྱུར་རྒྱུད་ཁོངས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་ཡིན། གལ་ཏེ་ཁྱེད་ཀྱི་འགྱུར་ཡིག་གསར་སྒྱུར་བྱེད་ན། དྲ་ངོས་<a href="@update-admin">འགྱུར་ཡིག་གསར་སྒྱར་དོ་དམ་</a>ལ་ལྟ་སྤྱོད་བྱོས།

en: Error opening socket @socket
bo: འཇུག་གནས་@socket་ཁ་འབྱེད་སྐབས་ཀྱི་ནོར་འཁྲུལ

en: Recent log messages
bo: ཉེ་ཆར་གྱི་ཟིན་ཐོ

en: Upload an image to go with this article.
bo: རྩོམ་ཡིག་འདི་ལ་པར་རིས་ཤིག་ཡར་འཇུག་བྱེད་པ།

en: View mode
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་རྣམ་པ

en: Access Bulk Exporter
bo: སྡེབ་ཀྱི་འཚོལ་བྱེད་སྤྱོད་པ

en: Export various system objects into code.
bo: སྒྲིག་ཡིག་ནང་དུ་མ་ལག་གི་བྱ་དངོས་སྣ་ཚོགས་ཕྱིར་འདྲེན་བྱེད་པ།

en: Administer access rulesets
bo: སྤྱོད་དབང་གི་སྒྲིག་ལམ་རིགས་དོ་དམ

en: Add, delete and edit custom access rulesets.
bo: རང་བཟོའི་སྤྱོད་དབང་སྒྲིག་ལམ་ཁ་སྣོན་དང་སུབ་འདོར། རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: Modal Login (default style)
bo: Modal ནང་འཇུག༼སོར་བཞག་གི་བཟོ་ལྟ༽

en: Login via modal
bo: བརྒྱུད་ལམ་རྣམ་པར་ནང་འཇུག

en: Modal Login (custom style)
bo: Modal ནང་འཇུག༼རང་བཟོའི་བཟོ་ལྟ༽

en: Wizard (no modal)
bo: སྣེ་ཁྲིད༼སྒྲོམ་གཞི་མེད་པ༽

en: Wizard (default modal)
bo: སྣེ་ཁྲིད༼སྔོན་སྒྲིག་གི་སྒྲོམ་གཞི༽

en: Pick an animal
bo: སྲོག་ཆགས་ཞིག་འདེམས་པ

en: Wizard (custom modal)
bo: སྣེ་ཁྲིད༼རང་བཟོའི་སྒྲོམ་གཞི༽

en: Replace text with "hello world"
bo: འཇིག་རྟེན་ཁམས། བདེ་མོ་ཞེས་པའི་ཡི་གེ་བརྗེ་བ།

en: Sample Content
bo: ནང་དོན་དཔེ་མཚོན

en: Delete this row
bo: འཕྲེད་ཕྲེང་འདི་སུབ་པ

en: CTools Javascript Widgets
bo: CTools Javascript ཡོ་བྱད

en: Link 1
bo: སྦྲེལ་ཐག ༡

en: Link 2
bo: སྦྲེལ་ཐག ༢

en: Link 3
bo: སྦྲེལ་ཐག ༣

en: Drop Down Menu
bo: མར་འཐེན་གདམ་བྱང

en: Click to Drop Down
bo: གཅིག་རྡེབ་བྱས་ནས་མར་འཐེན

en: Click to Collapse
bo: གཅིག་རྡེབ་བྱས་ནས་ཚུར་བསྡུ་བ

en: Collapsible Div
bo: ཚུར་བསྡུ་ནུས་པའི་ཁུལ

en: Hello World
bo: འཇིག་རྟེན་ཁམས། བདེ་མོ།

en: remain here
bo: འདིར་གནས་པ

en: Go to your account
bo: ཁྱེད་ཀྱི་ཐོ་ཁོངས་ཐོག་ཏུ་སྐྱོད་པ

en: your account
bo: ཁྱོད་ཀྱི་ཐོ་ཁོངས

en: Login Success
bo: ནང་འཇུག་ལེགས་གྲུབ

en: Choose animal
bo: སྲོག་ཆགས་འདེམས་པ

en: Configure animal
bo: སྲོག་ཆགས་སྒྲིག་འགོད

en: Sheep
bo: ལུག

en: Configure sheep
bo: ལུག་སྒྲིག་འགོད

en: Lizard
bo: རྩངས་པ

en: Configure lizard
bo: རྩངས་པ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: Raptor
bo: བྱ་རྔོན་པ

en: Configure raptor
bo: ཤ་གཟན་བྱ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད

en: Choose your animal
bo: ཁྱེད་ཀྱི་སྲོག་ཆགས་འདེམས་པ

en: Name your sheep
bo: ཁྱེད་ཀྱི་ལུག་ལ་མིང་འདོག་པ

en: What kind of sheep
bo: ལུག་གང་འདྲ་ཞིག་འདུག

en: You have a @type sheep named "@name".
bo: ཁྱོད་ལ་@name་ཞེས་བཏགས་པའི་@type་ལུག་ཞིག་འདུག

en: Name your lizard
bo: ཁྱེད་ཀྱི་རྩངས་པ་ལ་མིང་འདོགས་པ

en: Venomous
bo: དུག་ཅན

en: You have a @type lizard named "@name".
bo: ཁྱོད་ལ་@name་ཞེས་བཏགས་པའི་@type་རྩངས་པ་ཞིག་འདུག

en: non-venomous
bo: དུག་མེད་པ

en: venomous
bo: དུག་ཅན

en: Name your raptor
bo: ཁྱེད་ཀྱི་བྱ་རྔོན་པ་ལ་མིང་འདོགས་པ

en: What kind of raptor
bo: བྱ་རྔོན་པ་གང་འདྲ་ཞིག

en: Eagle
bo: གླག

en: Hawk
bo: ཁྲ

en: Owl
bo: འུག་པ

en: Domesticated
bo: རང་ཡུལ་ཅན་དུ་བསྒྱུར་ཟིན་པ

en: You have a @type @raptor named "@name".
bo: ཁྱོད་ལ་@name་ཞེས་བཏགས་པའི་@type་@raptor་ཞིག་འདུག

en: wild
bo: རི་སྐྱེས

en: domesticated
bo: རང་ཡུལ་ཅན་དུ་བསྒྱུར་ཟིན་པ

en: Jump!
bo: འཆོང་རྒྱག་བྱེད་པ།

en: Return to the examples page.
bo: དཔེ་མཚོན་དྲ་ངོས་སུ་ཕྱིར་སློག་པ།

en: You successfully jumped! !return_link
bo: ཁྱེད་རང་ལེགས་གྲུབ་ངང་མཆོང་ལྡིང་བྱས་ཟིན། !return_link

en: Chaos Tools AJAX Demo
bo: Chaos ལག་ཆ AJAX དཔེ་མཚོན

en: Simple Form
bo: སྤྱིར་བཏང་གི་རེའུ་མིག

en: Animal
bo: སྲོག་ཆགས

en: Post-Login Action
bo: ནང་འཇུག་བྱས་ཚར་རྗེས་ཀྱི་བྱ་འགུལ

en: Successful Jumping
bo: ལེགས་གྲུབ་བྱུང་བའི་ལྡིང་སྐོར

en: Chaos Tools (CTools) AJAX Example
bo: Chaos ལག་ཆ(CTools) AJAX དཔེ་མཚོན

en: Shows how to use the power of Chaos AJAX.
bo: Chaos AJAX ཡི་བྱེད་ནུས་ཇི་ལྟར་སྤྱོད་པ་སྟོན་པ།

en: Administer custom content
bo: རང་བཟོའི་ནང་དོན་དོ་དམ

en: Add, edit and delete CTools custom stored custom content
bo: CTools གསོག་འཇོག་བྱས་པའི་རང་བཟོའི་ནང་དོན་ཁ་སྣོན་དང་རྩོམ་སྒྲིག སུབ་འདོར་བྱེད་པ།

en: If there is more than one variant on a page, when the page is visited each variant is given an opportunity to be displayed. Starting from the first variant and working to the last, each one tests to see if its selection rules will pass. The first variant that meets its criteria (as specified below) will be used.
bo: གལ་སྲིད་དྲ་ངོས་ཞིག་ལ་བྱེ་བྲག་གཅིག་ལས་མང་བ་ཡོད་ན། དྲ་ངོས་བེད་སྤྱོད་བྱེད་དུས་བྱེ་བྲག་སོ་སོ་མངོན་སྟོན་བྱེད་པའི་གོ་སྐབས་ཡག་པོ་ཞིག་སྤྲོད་ངེས། བྱེ་བྲག་དང་པོ་ནས་མཇུག་བར་དུ་རེ་རེར་བཞིན་གདམ་སེལ་གྱི་སྒྲིག་ལམ་དང་མཐུན་ཐུབ་མིན་ཚོད་ལྟ་བྱེད་ངེས། ཚད་གཞི་༼འོག་ཏུ་གཏན་འབེབས་བྱས་ཡོད་པ༽ལོན་པའི་བྱེ་བྲག་དང་པོ་དེ་སྤྱོད་ངེས།

en: There are no wizards available at this time.
bo: དུས་འདིར་སྣེ་ཁྲིད་གང་ཡང་མི་འདུག

en: Configure new !plugin_title
bo: !plugin_title་གསར་བ་སྒྲིག་འགོད

en: Configure !plugin_title
bo: !plugin_title་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: Invalid plugin module/type combination requested: module @module and type @type
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་ཕྱི་སྣོན་མ་དཔེ་དང་རིགས་མཉམ་སྦྱོར་རེ་ཞུ་བྱས་འདུག མ་དཔེ་@module་དང་རིགས་@type།

en: Plugin @plugin of plugin type @owner:@type points to nonexistent file @file for class handler @class.
bo: ཕྱི་སྣོན་རིགས་@owner་ཡི་@type་ཡིན་པའི་ཕྱི་སྣོན་@plugin་སྒྲིག་དཔེ་སྒྲིག་བྱེད་@class་ཡི་གནས་མེད་པའི་ཡིག་ཆ་@file་ལ་བསྒྲིག་ཡོད།

en: Use Page Manager
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པ་སྤྱོད་པ

en: Allows users to use most of Page Manager's features, though restricts some of the most powerful, potentially site-damaging features. Note that even the reduced featureset still allows for enormous control over your website.
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་དྲ་ངོས་དོ་དམ་ལག་ཆའི་བྱེད་ནུས་མང་ཆེ་བ་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ་དང་། ནུས་ཤུགས་ཆེས་ཆེ་བ་དང་དྲ་ཚིགས་ལ་གནོད་སྐྱོན་ཐེབས་སྲིད་པའི་བྱེད་ནུས་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ། གསལ་འདེབས། བྱེད་ནུས་ཉུང་དུ་གཏོང་ཡང་ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ལ་ཚད་མཐོན་པོའི་དབང་སྒྱུར་བྱེད་ཐུབ།

en: Administer Page Manager
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པ་དོ་དམ

en: Allows complete control over Page Manager, i.e., complete control over your site. Grant with extreme caution.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་ལག་ལ་ཆ་ཚང་བའི་ཚོད་འཛིན་བྱེད་དུ་འཇུག་པ། དཔེར་ན། ཁྱེད་ཀྱི་དྲ་ཚིགས་ལ་ཚོད་འཛིན་སྣ་ཚོགས་བྱེད་དུ་འཇུག་པ། སྤྱོད་དབང་འདི་སྟེར་དུས་གཟབ་དགོས།

en: Page manager context
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན

en: Change general settings for this variant.
bo: བྱེ་བྲག་འདིའི་སྤྱི་ཡོངས་སྒྲིག་འགོད་ལ་བཟོ་བཅོས་རྒྱག་པ།

en: 404 Page not found
bo: ༤༠༤ དྲ་ངོས་རྙེད་མི་འདུག

en: 403 Access denied
bo: ༤༠༣ བེད་སྤྱོད་བཀག་འགོག་བྱེད་པ

en: Redirect destination
bo: དམིགས་ཡུལ་སྐྱར་འཛུགས

en: Enter the path to redirect to. You may use keyword substitutions from contexts. You can use external urls (http://www.example.com/foo) or internal urls (node/1).
bo: ཁ་ཕྱོགས་སྐྱར་དུ་སྒྲིག་པའི་སྦྲེལ་ལམ་ནང་འཇུག་བྱེད་པ། འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ནས་བརྗེ་ཚབ་ཀྱི་གནད་ཚིག་སྤྱོད་ཆོག་པ། ཁྱེད་ཀྱིས་ཕྱི་རོལ་གྱི་དྲ་གནས༼http://www.example.com/foo༽དང་ཡང་ན་ནང་ཁུལ་གྱི་དྲ་གནས་༼node/1༽སྤྱད་ཆོག

en: The first element in a path may not be dynamic.
bo: སྦྲེལ་ལམ་ནང་གི་ཐོག་མའི་གྲུབ་ཆ་འགྱུར་རུང་བ་ཡིན་མི་ཉན།

en: Export UI wizard cache
bo: ཕྱིར་འདྲེན་འཆར་ངོས་ཕྱོགས་སྟོན་གྱི་བར་གསོག

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. Note that CCK fields may be used as keywords using patterns like <em>%node:field_name-formatted</em>.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་གནད་ཚིག་དག་ནང་དོན་འདིའི་ནང་དུ་བརྗེ་ངེས། གསལ་འདེབས། CCK ཡི་གནས་ཁོངས་དེ་གནད་ཚིག་གི་དཔེ་དབྱིབས་<em>%node:field_name-formatted</em>ལྟར་སྤྱོད་དགོས།

en: If checked, context keywords will be substituted in this content. More keywords will be available if you install the Token module, see http://drupal.org/project/token.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེའི་གནད་ཚིག་དག་ནང་དོན་འདིའི་ནང་དུ་བརྗེ་ངེས། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་མཚོན་གྲངས་ཀྱི་མ་དཔེ་སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཚེ་དེ་ལས་མང་བའི་གནད་ཚིག་སྤྱོད་ཐུབ། http://drupal.org/project/token ལ་གཟིགས་རོགས།

en: User signature
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ས་ཡིག

en: The signature of a user.
bo: སྤྱོད་མཁན་ཞིག་གི་ས་ཡིག

en: Use the Stylizer UI
bo: བཟོ་ལྟའི་UI་སྤྱོད་པ

en: Allows a user to use the CTools Stylizer UI.
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་CTools བཟོ་ལྟའི་འཆར་ངོས་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ།

en: Inherit path
bo: སྦྲེལ་ལམ་བརྒྱུད་འཛིན་བྱེད་པ

en: Page wizards
bo: དྲ་ངོས་སྣེ་ཁྲིད།

en: Landing page wizard
bo: ཐོ་འཇུག་དྲ་ངོས་སྣེ་ཁྲིད།

en: Landing pages are simple pages that have a path, possibly a visible menu entry, and a panel layout with simple content.
bo: ཐོ་འཇུག་དྲ་ངོས་ནི་དྲ་ངོས་སླ་མོ་བ་ཅན་ཞིག་ཡིན་ལ། འདི་རུ་འགྲོ་ལམ་དང་། གདམ་བྱང་། ནང་དོན་སླ་མོའི་ནང་དོན་གྱི་བཀོད་པ་སོགས་ཡོད།

en: Add a visible menu entry for this page
bo: དྲ་ངོས་ལ་འདེམས་ཚན་ཁ་སྣོན།

en: Panel fields
bo: panelཡིག་དུམ།

en: Boolean indicating whether or not this item is enabled.
bo: རྣམ་གྲངས་འདི་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཡོད་མེད་མཚོན་པའི Boolean རྣམ་པ

en: Delete and save
bo: སུབ་ནས་ཉར་བ

en: Enable and save
bo: ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་བ་དང་ཉར་ཚགས

en: Disable and save
bo: ནུས་མེད་བཟོ་བ་དང་ཉར་ཚགས

en: Revision: ID
bo: བཟོ་བཅོས། ཨང་རྟགས

en: Creates a node context from a revision ID argument.
bo: བསྐྱར་བཅོས་ཀྱི་ཨང་རྟགས་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་སྦྲེལ་གནས་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enter the revision ID of a node for this argument
bo: འཇུག་གྲངས་འདི་ལ་སྦྲེལ་གནས་ཞིག་གི་བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་ཨང་རྟགས་འཇུག་པ།

en: Term name, lowercased and spaces converted to dashes
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང་དང་ཆུང་བྲིས། བར་སྟོང་བཅས་སྦྲེལ་རྟགས་སུ་བསྒྱུར་བ།

en: Term name of first term, lowercased and spaces converted to dashes
bo: ཐ་སྙད་དང་པོའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་མིང་། ཆུང་བྲིས་དང་བར་སྟོང་དག་སྦྲེལ་རྟགས་སུ་བསྒྱུར་བ།

en: Term name of all terms, separated by + or , and lowercased and spaces converted to dashes
bo: ཐ་སྙད་ཡོངས་ཀྱི་ཐ་སྙད་མིང་དག་+ འམ་, ཡིས་དབྱེ་བ་མ་ཟད་ཆུང་བྲིས་དང་བར་སྟོང་དག་སྦྲེལ་རྟགས་སུ་བསྒྱུར་བ།

en: Human-readable name
bo: མིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང

en: Static Title
bo: འགྱུར་མེད་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: Static title
bo: འགྱུར་མེད་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: This title will always be used if &ldquo;Static Title&rdquo; is selected above.
bo: གོང་དུ་&ldquo;འགྱུར་མེད་ཀྱི་ཁ་བྱང་&rdquo;བདམས་ཡོད་ན་ཁ་བྱང་འདི་ནམ་ཡང་སྤྱོད་ངེས།

en: A default title must be provided if the title is a static value.
bo: གལ་སྲིད་ཁ་བྱང་དེ་འགྱུར་མེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་ཤིག་ཡིན་ཚེ་སྔར་ཡོད་ཀྱི་ཁ་བྱང་ཞིག་ངེས་པར་ཏུ་མཁོ་སྤྲོད་བྱེད་དགོས།

en: Fixed value
bo: གཏན་འཇགས་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས

en: A path relative to the Drupal installation directory where translation files will be stored, e.g. sites/all/translations. Saved translation files can be reused by other installations. If left empty the downloaded translation will not be saved.
bo: Drupal གཞི་བྱས་པའི་སྒྲིག་འཇུག་དཀར་ཆག་གི་ལྟོས་ཟླའི་རྒྱུད་ལམ་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱས་ནས། ཕབ་ལེན་བྱས་པའི་འགྱུར་ཡིག་ཡིག་ཚགས་ཉར་ཚགས་བྱེད། དཔེར་ན།  'sites/all/translations' ལྟ་བུའོ།། ཉར་ཚགས་བྱས་པའི་འགྱུར་ཡིག་གི་ཡིག་ཚགས་རྒྱུད་ཁོངས་གཞན་པ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་དུས་བེད་སྤྱོད་བྱས་ཆོག གལ་ཏེ་སྒྲིག་འགོད་འདི་སྟོང་བར་བཞག་ན་ཕབ་ལེན་བྱས་པའི་འགྱུར་ཡིག་ཆེད་དུ་ཉར་ཚགས་མི་བྱེད།

en: Each translation submission will also be submitted to this server. We suggest you enter <a href="@localize">http://localize.drupal.org</a> to share with the greater Drupal community. Make sure you set up an API-key in the user account settings for each user that will participate in the translations.
bo: ལོ་ཙྰ་བྱས་པ་དེ་ཚོ་ཞབས་ཞུ་ཆས་འདི་རུ་ཡར་སྤྲོད་བྱེད། ང་ཚོས་ཁྱེད་རང་དྲ་གནས་：<a href="@localize">http://localize.drupal.org</a> འདི་རུ་ཐོ་འཇུག་བྱས་ནས་མཉམ་སྤྱོད་བྱེད་པའི་རེ་འདུན་ཞུ། ཁྱེད་ཀྱིས་སྤྱོད་མཁན་ཚོའི་རྩིས་ཐམ་རེ་རེ་ལ་APIཡི་གསང་ལྡེ་ཞིག་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ན་སྤྱོད་གཞན་པ་རྣམས་ཀྱིས་ཀྱང་ལོ་ཙྰ་བྱེད་ནུས།

en: Asc
bo: ཇེ་མཐོ

en: Entity: ID
bo: དངོས་གཞི། ཨང་རྟགས

en: Creates an entity context from an entity ID argument.
bo: དངོས་གཞིའི་ཨང་རྟགས་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་དངོས་གཞིའི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: @entity: ID
bo: @entity། ཨང་རྟགས

en: Creates @entity context from an ID argument.
bo: ཨང་རྟགས་འཇུག་གྲངས་ཤིག་ནས་@entity་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་ཡི་གེ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Custom blocks
bo: རང་བཟོའི་ལྷུ་ལག

en: Entity field
bo: དངོས་གཞིའི་གནས་ཁོངས

en: Field on the referenced entity.
bo: ཁུངས་འདྲེན་བྱས་པའི་དངོས་གཞིའི་གནས་ཁོངས

en: Formatter Styles
bo: སྒྲིག་བཟོ་ལག་ཆའི་བཟོ་ལྟ

en: Select a formatter
bo: སྐྱར་སྒྲིག་ལག་ཆ་ཞིག་འདེམས་པ

en: Entity object.
bo: དངོས་གཞིའི་བྱ་དངོས།

en: Enter the ID of an entity for this context.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་འདིའི་དངོས་གཞིའི་ཨང་རྟགས་ནང་འཇུག་བྱེད་དགོས།

en: Creates @entity context from an entity ID.
bo: @entity་ཨང་རྟགས་ཤིག་ནས་@entity་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enter the title or ID of a @entity entity
bo: ཁ་བྱང་དང་ཡང་ན་@entity་དངོས་གཞི་ཡི་ཨང་རྟགས་འཇུག་པ

en: Reset identifier to entity label
bo: དངོས་གཞིའི་ཁ་བྱང་ལ་ངོས་འཛིན་བྱེད་སྐྱར་སྒྲིག

en: If checked, the identifier will be reset to the entity label of the selected entity.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ་ངོས་འཛིན་བྱེད་དེ་བདམས་ཟིན་པའི་དངོས་གཞིའི་དངོས་གཞི་ཁ་བྱང་དུ་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས།

en: You must select an entity.
bo: ཁྱོད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་ནང་དོན་ཞིག་འདེམས་དགོས།

en: Invalid entity selected.
bo: ཕན་མེད་ཀྱི་དངོས་གཞི་བདམས་ཟིན།

en: Creates an entity context from a foreign key on a field.
bo: གནས་ཁོངས་ཤིག་གི་ཕྱི་རོལ་གྱི་གནད་ཡིག་ཞིག་ནས་དངོས་གཞིའི་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Access the views administration pages.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་དོ་དམ་དྲ་ངོས་ཀྱི་བེད་སྤྱོད།

en: Bypass access control when accessing views.
bo: མཐོང་རིས་སྤྱོད་དུས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་གཡོལ་བ།

en: Add new view
bo: མཐོང་རིས་གསར་བ་ཁ་སྣོན

en: - Basic validation -
bo: -སྤྱིར་བཏང་གི་ར་སྤྲོད-

en: HTML element
bo: HTML ཡི་གྲུབ་ཆ

en: Label HTML element
bo: HTML གྲུབ་ཆ་ཁ་བྱང་འབྲི་བ

en: Place a colon after the label
bo: ཁ་བྱང་གི་མཇུག་ཏུ་: ཞིག་ཁ་སྣོན

en: Wrapper HTML element
bo: HTML གྲུབ་ཆའི་ནང་འཛུགས་ལག་ཆ

en: Add default classes
bo: སྔར་ཡོད་ཀྱི་སྒྲིག་གཞི་ཁ་སྣོན

en: Use absolute path
bo: ཁ་ཚང་བའི་སྦྲེལ་ལམ་བེད་སྤྱོད

en: Include Rel attribute for use in lightbox2 or other javascript utility.
bo: lightbox2 ཡང་ན་javascript ཡོ་བྱད་གཞན་ནང་སྤྱོད་པའི་Rel མཚན་ཉིད་འཇོག་པ།

en: List the tags that need to be preserved during the stripping process. example &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; which will preserve all p and br elements
bo: ཕྱིར་ཕུད་གོ་རིམ་ཁྲོད་དུ་འཛིན་སྐྱོང་བྱེད་དགོས་པའི་དབྱེ་རྟགས་སྟོན་པ། དཔེར་ན། &quot;&lt;p&gt; &lt;br&gt;&quot; ཡིས་pདང་brགྲུབ་ཆ་དག་འཛིན་སྐྱོང་བྱེད་ངེས།

en: Format plural
bo: མང་ཚིག་བསྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་པ

en: If checked, special handling will be used for plurality.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། མང་ཚིག་ལ་དམིགས་བསལ་གྱི་སྒྲིག་སྟངས་སྤྱོད་ངེས།

en: Text to use for the singular form.
bo: རྐྱང་ཚིག་གི་རྣམ་པ་ལ་སྤྱོད་པའི་ཡི་གེ

en: Plural form
bo: མང་ཚིག་གི་རྣམ་པ

en: Text to use for the plural form, @count will be replaced with the value.
bo: མང་ཚིག་རྣམ་པ་ལ་སྤྱད་པའི་ཡི་གེ @count་དེ་ཐོབ་གྲངས་བརྗེ་ངེས།

en: An offset from the current time such as "!example1" or "!example2"
bo: ད་ལྟའི་དུས་ཚོད་ཀྱི་ཁ་གསབ་ཞིག་དཔེར་ན་!example1་དང་!example2་ཞེས་པ་ལྟ་བུ།

en: A unique machine-readable name for this View. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
bo: མཐོང་རིས་འདི་ལ་མཚུངས་མེད་ཡིན་པ་དང་འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང་ཞིག་སྟེ། དེ་ནི་ངེས་པར་ཏུ་ཆུང་བྲིས་དང་གྲངས་ཀ འོག་ཐིག་བཅས་ལས་ཡོད་མི་རུང་།

en: Translation method
bo: ཡིག་སྒྱུར་བྱེད་སྟངས

en: Do not pass admin strings for translation.
bo: དོ་དམ་གྱི་ཡིག་ཕྲེང་དག་ཡིག་བསྒྱུར་བྱ་རྒྱུར་བཟོ་མི་ཉན།

en: If you need to translate Views labels into other languages, consider installing the <a href="!path">Internationalization</a> package's Views translation module.
bo: གལ་སྲིད་མཐོང་རིས་ཀྱི་ཁ་བྱང་དེ་སྐད་རིགས་གཞན་ཞིག་གི་ནང་དུ་བསྒྱུར་དགོས་ན། <a href="!path">རྒྱལ་སྤྱིའི་ལུགས་</a>ཀྱི་ཐུམ་བུ་ནས་མཐོང་རིས་ཀྱི་ཡིག་སྒྱུར་མ་དཔེ་སྒྲིག་འཇུག་བྱེད་པ་བསམ་བཞིག་བྱས་ཆོག

en: Feed Item ID
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་རྣམ་གྲངས་ཨང་རྟགས

en: The guid of the original imported item.
bo: ནང་འདྲེན་བྱས་ཟིན་པའི་ཐོག་མའི་ནང་ཚན་གྱི་guid།

en: Date and time of when the comment was created.
bo: དཔྱད་གཏམ་གསར་འཛུགས་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས་དང་དུས་ཚོད།

en: Date and time of when the comment was last updated.
bo: དཔྱད་གཏམ་ཆེས་རྗེས་མར་གསར་སྒྱུར་བྱས་པའི་ཚེས་གྲངས་དང་དུས་ཚོད།

en: Whether the comment is approved (or still in the moderation queue).
bo: དཔྱད་གཏམ་ལ་ཆོག་མཆན་ཐོབ་ཡོད་མེད༼ཡང་ན་ཞུ་དག་གི་གྲལ་ནང་དུ་ཡོད་པ༽

en: Approved comment
bo: ཆོག་མཆན་ཐོབ་པའི་དཔྱད་གཏམ

en: Last comment CID
bo: མཐའ་མཇུག་གི་དཔྱད་གཏམ་CID

en: Display the last comment of a node
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཆེས་རྗེས་མའི་དཔྱད་གཏམ་སྟོན་པ

en: Last Comment
bo: མཐའ་མཇུག་གི་དཔྱད་གཏམ

en: The last comment of a node.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཞིག་གི་མཐའ་མཇུག་གི་དཔྱད་གཏམ།

en: File Usage
bo: ཡིག་ཆ་བཀོལ་སྟངས

en: A file that is associated with this node, usually because it is in a field on the node.
bo: སྦྲེལ་གནས་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་ཡིག་ཆ་ཞིག རྒྱུན་དུ་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: A user that is associated with this file, usually because this file is in a field on the user.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་སྤྱོད་མཁན་ཞིག་སྟེ། རྒྱུན་པར་ཡིག་ཆ་དེ་སྤྱོད་མཁན་གྱི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: A file that is associated with this user, usually because it is in a field on the user.
bo: སྤྱོད་མཁན་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་ཡིག་ཆ་ཞིག རྒྱུན་དུ་སྤྱོད་མཁན་གྱི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: A comment that is associated with this file, usually because this file is in a field on the comment.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་བྱས་པའི་དཔྱད་གཏམ་ཞིག་སྟེ། དུས་རྒྱུན་དུ་ཡིག་ཆ་འདི་ནི་དཔྱད་གཏམ་ཐོག་གི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: A file that is associated with this comment, usually because it is in a field on the comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་ཡིག་ཆ་ཞིག རྒྱུན་དུ་དཔྱད་གཏམ་གི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: A taxonomy term that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy term.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དང་འབྲེལ་བའི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཞིག རྒྱུན་དུ་ཡིག་ཆ་འདི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: A file that is associated with this taxonomy term, usually because it is in a field on the taxonomy term.
bo: རིགས་དབྱེའི་ཐ་སྙད་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་ཡིག་ཆ་ཞིག རྒྱུན་དུ་རིགས་དབྱེའི་ཐ་སྙད་ཀྱི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: Taxonomy Vocabulary
bo: རིགས་དབྱེའི་སྤྱི་མིང

en: A taxonomy vocabulary that is associated with this file, usually because this file is in a field on the taxonomy vocabulary.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དང་འབྲེལ་བའི་རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་ཞིག རྒྱུན་དུ་ཡིག་ཆ་འདི་རིགས་དབྱེ་སྤྱི་མིང་གི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: A file that is associated with this taxonomy vocabulary, usually because it is in a field on the taxonomy vocabulary.
bo: རིགས་དབྱེའི་སྤྱི་མིང་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་གྱི་ཡིག་ཆ་ཞིག རྒྱུན་དུ་རིགས་དབྱེའི་སྤྱི་མིང་གི་གནས་ཁོངས་ཞིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: Machine-Name of the vocabulary a term is a member of. This will be the vocabulary that whichever term the "Taxonomy: Term" field is; and can similarly cause duplicates.
bo: ཐ་སྙད་ཞིག་གཏོགས་པའི་སྤྱི་མིང་གི་འཕྲུལ་འཁོར་མིང་། འདི་ནི་རིགས་དབྱེ། ཐ་སྙད་ཞེས་པའི་གནས་ཁོངས་ཀྱི་སྤྱི་མིང་ཞིག་ཡིན་ངེས། དེས་ཀྱང་བསྐྱར་ཟློས་འབྱུང་སྲིད།

en: term from !field_name
bo: !field_name་ཡི་ཐ་སྙད

en: Math expression
bo: ཨང་རྩིས་མཚོན་སྟངས

en: Evaluates a mathematical expression and displays it.
bo: རྩིས་རིག་གི་སྦྱོར་སྟངས་ལག་བསྟར་བྱས་ནས་དེ་སྟོན་པ།

en: Add destination to the link
bo: སྦྲེལ་ཐག་དེ་ལ་དམིགས་འབེན་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Group column
bo: ཁག་གི་སྟར་བ

en: Group columns (additional)
bo: ཚོ་ཁག་གི་གྱེན་ཕྲེང༼ཟུར་སྣོན་བྱས་པ༽

en: Display download path instead of file storage URI
bo: ཡིག་ཆ་གསོག་འཇོག་URI་ཚབ་ཏུ་ཚུར་ལེན་སྦྲེལ་ལམ་སྟོན་པ

en: Display error message
bo: ནོར་འཁྲུལ་གྱི་བརྡ་འཕྲིན་སྟོན་པ

en: No comment
bo: དཔྱད་གཏམ་མེད

en: Comment or document this display.
bo: མངོན་འཆར་འདི་ལ་དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་བ་དང་ཡིག་ཆ་འགོད་པ།

en: Query settings
bo: སྒྲིག་འགོད་འདྲི་ཞིབ་བྱེད

en: Allow to set some advanced settings for the query plugin
bo: འདྲི་ཞིབ་ཕྱི་སྣོན་ལ་མཐོ་རིམ་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་དུ་འཇུག་པ

en: The name and the description of this display
bo: མངོན་འཆར་འདིའི་མིང་དང་ཞིབ་བརྗོད

en: This display's comments
bo: མངོན་འཆར་འདིའི་དཔྱད་གཏམ།

en: Display name must be letters, numbers, or underscores only.
bo: མངོན་འཆར་གྱི་མིང་ངེས་པར་ཏུ་གསལ་བྱེད་ཡི་གེ་དང་གྲངས་ཀ འོག་ཐིག་ཁོ་ན་ཡིན་དགོས།

en: Include all items option
bo: ནང་ཚན་ཡོངས་ཀྱི་གདམ་ཚན་ཚུད་པ

en: If checked, an extra item will be included to items per page to display all items
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། རྣམ་གྲངས་ཡོངས་སྟོན་པར་རྣམ་གྲངས་ལྷག་མ་ཞིག་ངོས་རེའི་རྣམ་གྲངས་ལ་འཇུག་པ།

en: All items label
bo: ནང་ཚན་ཡོངས་ཀྱི་ཁ་བྱང

en: Disable SQL rewriting
bo: SQLབསྐྱར་འབྲི་ནུས་མེད་སྒྱུར་བ

en: Use Slave Server
bo: ཟུར་གཏོགས་ཀྱི་དྲ་བ་ཞབས་ཞུ་བ་སྤྱོད་པ

en: Field Language
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་སྐད་ཡིག

en: All fields which support translations will be displayed in the selected language.
bo: ཡིག་བསྒྱུར་བྱེད་ཆོག་པའི་གནས་ཁོངས་དག་བདམས་ཟིན་པའི་སྐད་ཡིག་ནང་དུ་མངོན་ངེས།

en: If checked, the current path will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། སྤྱོད་རུང་བ་ཡིན་ན་མིག་སྔའི་སྦྲེལ་ལམ་དེ་མཆོང་རྒྱག་གདམ་ཐོའི་ནང་དུ་སོར་བཞག་གི་གདམ་ཚན་ལྟར་མངོན་ངེས།

en: List class
bo: སྒྲིག་དཔེ་སྟོན་པ

en: Define the base path for links in this summary
            view, i.e. http://example.com/<strong>your_view_path/archive</strong>.
            Do not include beginning and ending forward slash. If this value
            is empty, views will use the first path found as the base path,
            in page displays, or / if no path could be found.
bo: མཇུག་སྡོམ་མཐོང་རིས་འདིའི་ནང་གི་རྩའི་སྦྲེལ་ལམ་གཏན་འབེབ་བྱེད་པ།
    	དཔེར་ན། http://example.com/<strong>ཁྱེད་ཀྱི_མཐོང་རིས་ཀྱི_སྦྲེལ་ལམ/archive</strong>་ལྟ་བུ།
    	མདུན་དང་རྒྱབ་ཀྱི་ཡོ་ཤད་ཡོད་མི་ཉན། གལ་སྲིད་དྲ་ངོས་འངོན་འཆར་གྱི་ནང་དུ་
    	ཐོབ་གྲངས་འདི་སྟོང་བ་ཡིན་པ་དང་ཡང་ན་སྦྲེལ་ལམ་ཞིག་མ་རྙེད་ཚེ། 
    	མཐོང་རིས་ལ་འཐོབ་པའི་སྦྲེལ་ལམ་དང་པོ་དེ་རྩ་བའི་སྦྲེལ་ལམ་ལ་སྦྱོར་ངེས།

en: Collapse module groups on the <a href="!modules-url">%modules</a> page
bo: <a href="!modules-url">%modules</a>ངོས་ལྟེབ་སྒྲིལ་དཔེ་དུམ་ཚོ་ནས།

en: Collapse module groups on the <a href="@permissions-url">%permissions</a> page
bo: <a href="@permissions-url">%permissions</a>ངོས་ལྟེབ་སྒྲིལ་དཔེ་དུམ་ཚོ་ནས།

en: The name of the content type.
bo: ནང་དོན་རིགས་ཀྱི་མིང་།

en: Absolute URL
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཧྲིལ་བོ

en: Content paths
bo: ནང་དོན་གྱི་སྦྲེལ་ལམ

en: Approve link
bo: ཆོག་མཆན་གྱི་སྦྲེལ་ཐག

en: Content access
bo: ནང་དོན་བེད་སྤྱོད

en: Content revisions
bo: ནང་དོན་གྱི་བསྒྱུར་བཅོས

en: Enabled languages only.
bo: བེད་སྤྱེད་པའི་སྐད་རིགས་ལས་མེད།

en: All defined languages will be allowed.
bo: སྡེབ་སྒྲིག་བྱས་པའི་སྐད་རིགས་ཐམས་ཅད་བྱ་རུང་བ།

en: %time hence
bo: %time་འགོ་བརྩམས་པ

en: Machine name:
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང་།

en: Site Information
bo: དྲ་ཚིགས་ཆ་འཕྲིན

en: Use this page in an admin overlay.
bo: དོ་དམ་གྱི་ཕྱི་རིམ་ཞིག་གི་ནང་དུ་དྲ་ངོས་འདི་སྤྱོད་པ།

en: Admin overlays are used in many places in Drupal 7 and administrative custom pages should probably utilize this feature.
bo: དོ་དམ་གྱི་ཕྱི་རིམ་ནི་Drupal 7 ནང་གི་གནས་མང་པོར་བེད་སྤྱོད་བྱས་ཡོད་པ་དང་། དོ་དམ་པའི་རང་བཟོའི་དྲ་ངོས་ཀྱིས་བྱེད་ནུས་འདི་བེད་སྤྱོད་བྱེད་དགོས་སྲིད།

en: an unknown callback
bo: ཕྱིར་ལན་ཆ་མེད་ཅིག

en: Page manager module is unable to enable taxonomy/term/%taxonomy_term because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་taxonomy/term/%taxonomy_term་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: Entity: bundle
bo: དངོས་གཞི། Bundle

en: Control access by entity bundle.
bo: དངོས་གཞི་ཐུམ་བུ་བརྒྱུད་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: @entity: Bundle
bo: @entity:  Bundle

en: Control access by @entity entity bundle.
bo: @entity་དངོས་གཞི་ཐུམ་བུ་ལ་བལྟས་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Entity Bundle
bo: དངོས་གཞི་Bundle

en: Only the checked entity bundles will be valid.
bo: བདམས་ཟིན་པའི་དངོས་གཞིའི་ཐུམ་བུ་ཁོ་ནར་ཕན་ནུས་ཡོད་པ།

en: @identifier is any bundle
bo: @identifier་ནི་ཐུམ་བུ་གང་རུང་ཞིག་ཡིན་པ།

en: Field form: @widget_label
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་རེའུ་མིག། @widget_label

en: Entity info.
bo: དངོས་ཡོད་ཆ་འཕྲིན།

en: Whatever is placed here will appear in @identifier, to help theme node links displayed on the panel
bo: འདི་བཞག་པའི་ནང་དོན་ཡོངས་@identifier་ལ་འཆར་ངེས། བརྗོད་གཞིའི་སྦྲེལ་གནས་སྦྲེལ་ཐག་དག་ངོས་པང་ཐོག་ཏུ་ཤར་ཐུབ་པར་ཕན་ཐོག་ཡོད།

en: Revision information.
bo: བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་སྐོར།

en: View From Argument
bo: འབྱུར་གནས་ཀྱི་འཇུག་གྲངས་ལ་ལྟ་བ

en: Creates a view context from argument input settings.
bo: འཇུག་གྲངས་ཀྱི་ནང་འཇུག་སྒྲིག་འགོད་ནས་མཐོང་རིས་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Bypass views access control
bo: མཐོང་རིས་བེད་སྤྱོད་ཀྱི་ཚོད་འཛིན་གཡོལ་བ

en: No results behavior
bo: མཇུག་འབྲས་གང་ཡང་མེད་པའི་བྱ་འགུལ

en: Edit @section
bo: @section་རྩོམ་སྒྲིག

en: Edit this view to add a display.
bo: མཐོང་རིས་འདི་རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་ནས་མངོན་སྟོན་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: Add view from template
bo: དཔེ་གཞི་ནས་མཐོང་རིས་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: View to insert
bo: འཇུག་དགོས་པའི་མཐོང་རིས

en: The view to insert into this area.
bo: གནས་འདི་རུ་འཇུག་དགོས་པའི་མཐོང་རིས།

en: Inherit contextual filters
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་རྒྱུན་འཛིན་བྱེད་པ

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། མཐོང་རིས་འདིས་མ་ཁོངས་དང་འདྲ་བའི་འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འཐོབ་ངེས།

en: Exception value
bo: དམིགས་བསལ་གྱི་ཐོབ་གྲངས

en: If this value is received, the filter will be ignored; i.e, "all values"
bo: གལ་སྲིད་ཐོབ་གྲངས་འདི་འབྱོར་ན་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་སྣང་མེད་བྱེད་ངེས། དཔེར་ན། ཐོབ་གྲངས་ཡོངས་ལྟ་བུ།

en: Provide title
bo: ཁ་བྱང་མཁོ་འདོན་བྱེད

en: Override breadcrumb
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་བརྗེ་བ

en: Provide breadcrumb
bo: ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་མཁོ་འདོན་བྱེད

en: Enter a breadcrumb name you would like to use. See "Title" for percent substitutions.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་སྤྱོད་འདོད་པའི་ཕྱོགས་སྟོན་ལམ་ཐིག་གི་མིང་འཇུག་རོགས། ཁ་བྱང་ནས་བརྒྱ་ཆའི་ཟིན་ཚད་ཀློག་པ།

en: Specify validation criteria
bo: ར་སྤྲོད་ཀྱི་ཆ་རྐྱེན་གཏན་ཁེལ་བྱོས

en: Action to take if filter value does not validate
bo: ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་ཀྱིས་བདེན་དཔང་མ་བྱས་ཚེ་ལག་བསྟར་བྱེད་དགོས་པའི་བྱ་འགུལ

en: Display all results for the specified field
bo: ངེས་གཏན་གྱི་གནས་ཁོངས་ཀྱི་མཇུག་འབྲས་ཡོངས་སྟོན་པ

en: Display a summary
bo: མདོར་བསྡུས་ཤིག་མངོན་པ

en: Display contents of "No results found"
bo: མཇུག་འབྲས་མ་རྙེད་ཞེས་པའི་ནང་དོན་སྟོན་པ

en: Number of records
bo: ཟིན་ཐོའི་གྲངས

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རྣམ་པ་འདིའི་ནང་དུ་1+2+3༼OR ལ་༽ ཡང་ན་༼AND ལ༽1,2,3 ཐོབ་གྲངས་དུ་མ་འཇུག་ཆོག

en: If selected, multiple instances of this filter can work together, as though multiple values were supplied to the same filter. This setting is not compatible with the "Reduce duplicates" setting.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འདིའི་དཔེ་མཚོན་དུ་མ་མཉམ་དུ་སྤྱོད་ཐུབ། དེ་ནི་ཐོབ་གྲངས་མང་པོ་ཞིག་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་གཅིག་ལ་མཁོ་སྤྲོད་བྱས་པ་དང་མཚུངས། སྒྲིག་འགོད་འདི་དང་བསྐྱར་ཟློས་ཉུང་དུ་གཏོང་ཞེས་པའི་སྒྲིག་འགོད་དང་མཐུན་སྦྱོར་མ་རེད།

en: If selected, the numbers entered for the filter will be excluded rather than limiting the view.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ལ་ནང་འཇུག་བྱས་པའི་གྲངས་ཀ་དག་ཕྱིར་ཕུད་པ་ལས་དེས་མཐོང་རིས་ལ་ཚོད་འཛིན་མི་བྱེད།

en: Glossary mode applies a limit to the number of characters used in the filter value, which allows the summary view to act as a glossary.
bo: མིང་མཛོད་རྣམ་པ་ཡིས་ཚགས་རྒྱག་གི་ཐོབ་གྲངས་ནང་དུ་སྤྱོད་པའི་ཡིག་འབྲུའི་གྲངས་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ། དེས་མཇུག་སྡོམ་མཐོང་རིས་དེ་མིང་མཛོད་ལྟར་ནུས་པ་སླེབ་ཐུབ།

en: How many characters of the filter value to filter against. If set to 1, all fields starting with the first letter in the filter value would be matched.
bo: ཚགས་རྒྱག་ཡིག་འབྲུ་ག་ཚོད་ཅིག་ཚགས་རྒྱག་དགོས། གལ་སྲིད་1 ལ་བསྒྲིག་ན། གནས་ཁོངས་ཡོངས་དང་ཚགས་རྒྱག་ཐོབ་གྲངས་ནང་གི་ཡི་གེ་དང་པོ་ནས་འགོ་བཙུགས་ནས་ཆ་སྒྲིག་པ།

en: Create a label
bo: ཁ་བྱང་ཞིག་གསར་འཛུགས

en: Enable to create a label for this field.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ནས་གནས་ཁོངས་འདིར་ཁ་བྱང་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: Enable to load this field as hidden. Often used to group fields, or to use as token in another field.
bo: གནས་ཁོངས་འདི་སྐུངས་ནས་འཇུག་པར་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་བ། ནང་རྒྱུན་དུ་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཚོ་ཁག་བྱས་ནས་སྤྱོད་པ་དང་ཡང་ན་མཚོན་གྲངས་བཞིན་གནས་ཁོངས་གཞན་ཞིག་གི་ནང་དུ་སྤྱོད་པ།

en: Choose the HTML element to wrap around this field, e.g. H1, H2, etc.
bo: གནས་ཁོངས་འདི་བཏུམ་བྱེད་ཀྱི་HTML རྒྱུ་ཆ་འདེམས་པ། དཔེར་ན་H1་དང་H2་སོགས་ལྟ་བུ།

en: Create a CSS class
bo: CSS་སྒྲིག་གཞི་ཞིག་གསར་འཛུགས

en: Choose the HTML element to wrap around this label, e.g. H1, H2, etc.
bo: ཁ་བྱང་འདི་བཏུམ་བྱེད་ཀྱི་HTML རྒྱུ་ཆ་འདེམས་པ། དཔེར་ན་H1་དང་H2་སོགས་ལྟ་བུ།

en: Rewrite results
bo: མཇུག་འབྲས་བསྐྱར་འབྲི

en: Enable to override the output of this field with custom text or replacement tokens.
bo: ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ནས་གནས་ཁོངས་འདིའི་ཕྱིར་འདོན་དེ་རང་བཟོའི་ཡི་གེའམ་ཚབ་བྱེད་ཀྱི་མཚོན་གྲངས་ཀྱིས་བརྗེ་བ།

en: Replace spaces with dashes
bo: འཕྲེད་ཐིག་གིས་སྟོང་ཆ་བརྗེ་བ

en: External server URL
bo: ཕྱི་རོལ་དྲ་གནས་ཀྱི་URL

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
bo: URL ཆ་ཚང་ཞིག་སྤྱད་ནས་ཕྱི་རོལ་གྱི་ཞབས་ཞུ་གནས་དང་སྦྲེལ་བ། དཔེར་ན། http://www.example.com དང་www.example.com ལྟ་བུ།

en: Enable to trim the field to a maximum length of characters
bo: གནས་ཁོངས་དེ་ཡིག་འབྲུའི་རིང་ཚད་མཐོ་ཤོས་ལ་བསྒྲིག་ནས་བཅད་མཚམས་བཟོ་བར་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་བ

en: Convert newlines to HTML &lt;br&gt; tags
bo: ཡིག་ཕྲེང་གསར་བ་དག་HTML ཡི་&lt;br&gt; དབྱེ་རྟགས་ལ་སྒྱུར་བ

en: If checked, all newlines chars (e.g. \n) are converted into HTML &lt;br&gt; tags.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། ཡིག་ཕྲེང་གསར་བའི་རྟགས་ཡོངས་༼དཔེར་ན། \n༽ HTML &lt;br&gt;་དབྱེ་རྟགས་ལ་སྒྱུར་ངེས།

en: Enable to display the "no results text" if the field contains the number 0.
bo: གལ་སྲིད་གནས་ཁོངས་ནང་དུ་གྲངས་ཀ་0་ཡོད་ཚེ། ཡི་གེའི་མཇུག་འབྲས་མེད་པ་ཞེས་པ་སྟོན་དགོས་པར་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་བ།

en: Time hence
bo: འགོ་རྩོམ་པའི་དུས་ཚོད

en: Time span (future dates have "-" prepended)
bo: དུས་ཡུན༼མ་འོངས་པའི་ཚེས་གྲངས་ལ་- སྔོན་དུ་བཞག་ཡོད༽

en: Time span (past dates have "-" prepended)
bo: དུས་ཡུན༼འདས་པའི་ཚེས་གྲངས་ལ་- སྔོན་དུ་བཞག་ཡོད༽

en: How should the serialized data be displayed. You can choose a custom array/object key or a print_r on the full output.
bo: གོ་རིམ་སྒྲིག་ཡོད་པའི་གཞི་གྲངས་དེ་ཇི་ལྟར་སྟོན་དགོས་པ། ཁྱེད་ཀྱིས་རང་བཟོའི་མིང་ཐོའམ་བྱ་དངོས་གནད་ཚིག ཡང་ན་print_r ལ་ཐོན་འབྲས་ཆ་ཚང་ཞིག

en: Full data (unserialized)
bo: གཞི་གྲངས་ཆ་ཚང༼རིམ་པ་བསྒྲིག་མེད་པ༽

en: Full data (serialized)
bo: གཞི་གྲངས་ཆ་ཚང༼རིམ་པ་བསྒྲིག་ཚར་བ༽

en: A certain key
bo: ངེས་གཏན་གྱི་མཐེབ་ཞིག

en: How many different units to display in the string.
bo: ཚིག་ཕྲེང་དེ་ནང་དུ་སྡེ་ཚན་མི་འདྲ་བ་ག་ཚོད་སྟོན་དགོས།

en: Expose filter
bo: ཚག་རྒྱག་བྱེད་ཕྱིར་མངོན་པ

en: Hide filter
bo: ཚགས་རྒྱག་བྱེད་གབ་པ

en: Expose operator
bo: ལག་བསྟར་པ་ཕྱིར་མངོན

en: Allow the user to choose the operator.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་སྦྱོར་རྟགས་འདེམས་སུ་འཇུག་པ།

en: Allow multiple selections
bo: མང་པོ་འདེམས་ཆོག་པ

en: Enable to allow users to select multiple items.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ནས་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རྣམ་གྲངས་དུ་མ་འདེམས་ཆོག་པར་བྱེད་པ།

en: Remember the last selection
bo: མཐའ་མཇུག་གི་གདམ་གསེས་ཡིད་ལ་འཛིན་པ

en: Enable to remember the last selection made by the user.
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་ཆེས་མཐའ་མཇུག་གི་གདམ་སེལ་ཡིད་ལ་བཟུང་བར་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་བ།

en: Enable to hide items that do not contain this relationship
bo: འབྲེལ་ལམ་འདི་མེད་པའི་རྣམ་གྲངས་སྐུང་དགོས་པར་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Expose sort
bo: གོ་རིམ་མངོན་པ

en: Hide sort
bo: གོ་རིམ་གབ་པ

en: Provide description
bo: གསལ་བཤད་མཁོ་འདོན

en: Save & exit
bo: ཉར་ཚགས་བྱས་ནས་ཕྱིར་འབུད

en: Continue & edit
bo: མུ་མཐུད་དང་རྩོམ་སྒྲིག

en: Update "@title" choice
bo: @title་གདམ་ཚན་གསར་སྒྱུར།

en: Database overriding code
bo: གྲངས་མཛོད་ཚབ་བརྗེ་ལེན་གྱི་སྒྲིག་ཡིག

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard the view.
bo: * བཟོ་བཅོས་ཡོད་ཚད་གནས་སྐབས་སུ་ཉར་ཚགས་བྱས་ཡོད། ཉར་ཚགས་མནན་ནས་བཟོ་བཅོས་ཡུན་རིང་ལ་གནས་པ་དང་ཕྱིར་མཐེན་མནན་ན་མཐོང་རིས་འདོར་ངེས།

en: * All changes are stored temporarily. Click Save to make your changes permanent. Click Cancel to discard your changes.
bo: * བཟོ་བཅོས་ཡོད་ཚད་གནས་སྐབས་སུ་ཉར་ཚགས་བྱས་ཡོད། ཉར་ཚགས་མནན་ནས་བཟོ་བཅོས་ཡུན་རིང་ལ་གནས་པ་དང་ཕྱིར་མཐེན་མནན་ན་བཟོ་བཅོས་ཡོངས་འདོར་ངེས།

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
bo: གཤམ་ནས་ཁྱེད་ཀྱི་མངོན་སྟོན་ལ་བཟོ་བཅོས་བྱེད་པའམ་ཡང་ན་མངོན་སྟོན་གསར་བ་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ།

en: edit view name/description
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་དང་གསལ་བཤད་རྩོམ་སྒྲིག

en: analyze view
bo: མཐོང་རིས་དབྱེ་ཞིབ་བྱེད་པ

en: clone view
bo: མཐོང་རིས་འདྲ་བཟོ

en: export view
bo: མཐོང་རིས་ཕྱིར་འདྲེན

en: revert view
bo: མཐོང་རིས་ཕྱིར་ལོག་བྱེད

en: delete view
bo: མཐོང་རིས་སུབ་པ

en: Add !display
bo: !display་སྣོན་པ

en: @display_title details
bo: @display_title་ཞིབ་ཕྲ

en: Auto preview
bo: རང་འགུལ་གྱི་སྔོན་ལྟ

en: Preview with contextual filters:
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་གི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་སྤྱད་ནས་སྔོན་ལྟ་བྱེད་པ།

en: :
bo: ：

en: Apply and continue
bo: བེད་སྤྱད་ནས་མུ་མཐུད

en: @current of @total
bo: @total་ནས་@current

en: All displays (except overridden)
bo: མངོན་འཆར་ཡོངས༼བརྗེས་ཚར་བ་ཕུད་པ༽

en: All displays
bo: མངོན་འཆར་ཡོངས

en: This @display_type (override)
bo: @display_type་འདི་༼བརྗེ་བ༽

en: View name and description
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་དང་ཞིབ་བརྗོད

en: A descriptive human-readable name for this view. Spaces are allowed
bo: མཐོང་རིས་འདི་ལ་དོན་སྙིང་ལྡན་པ་དང་མིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང་འདོག་དགོས། སྟོང་ཆ་ཡོད་ཆོག

en: Create new filter group
bo: ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཁག་གསར་བ་འཛུགས་པ

en: Drag to add filters.
bo: དྲུད་ནས་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་སྣོན་པ།

en: Add and configure @types
bo: @types་ཁ་སྣོན་དང་སྒྲིག་འགོད

en: Configure @type: @item
bo: @type་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ། @item

en: Show filters on the list of views
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མིང་ཐོ་རུ་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་སྟོན

en: Always show the master display
bo: དུས་ནམ་ཡང་མངོན་འཆར་གཙོ་བོ་དེ་སྟོན་པ

en: Advanced users of views may choose to see the master (i.e. default) display.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་མཐོ་རིམ་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་མངོན་འཆར་གཙོ་བོ༼སྔར་ཡོད་ལྟ་བུ༽ལྟ་ཐུབ།

en: Always show advanced display settings
bo: དུས་ནམ་ཡང་མཐོ་རིམ་གྱི་འཆར་ངོས་སྒྲིག་འགོད་སྟོན་པ

en: Default to showing advanced display settings, such as relationships and contextual filters.
bo: མཐོ་རིམ་མངོན་འཆར་སྒྲིག་འགོད་སྟོན་པར་སྔར་ཡོད་དུ་སྒྲིག་པ། དཔེར་ན། འབྲེལ་ལམ་དང་ནང་དོན་གོང་འོག་གི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ལྟ་བུ།

en: Label for "Any" value on non-required single-select exposed filters
bo: དགོས་མཁོ་མེད་པའི་གཅིག་འདེམས་ཀྱི་ཕྱིར་མངོན་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཐོག་གི་གང་རུང་ཞེས་པའི་ཐོབ་གྲངས་ལ་ཁ་བྱང་སྦྱོར་བ

en: Live preview settings
bo: དངོས་ཡོད་སྔོན་ལྟའི་སྒྲིག་འགོད

en: Automatically update preview on changes
bo: རང་འགུལ་གྱིས་བསྒྱུར་བཅོས་བྱས་པ་དག་སྔོན་ལྟའི་ནང་དུ་གསར་སྒྱུར་བྱེད་པ

en: Above the preview
bo: སྔོན་ལྟ་ཡི་གོང་དུ

en: Below the preview
bo: སྔོན་ལྟའི་འོག་ཏུ

en: Show the SQL query
bo: SQL ཡི་འདྲི་ཞིབ་སྟོན

en: Show performance statistics
bo: ནུས་རྩལ་གྱི་སྡོམ་རྩིས་སྟོན

en: Disable JavaScript with Views
bo: མཐོང་རིས་སུ་JavaScript་ནུས་མེད་སྒྱུར་བ

en: If you are having problems with the JavaScript, you can disable it here. The Views UI should degrade and still be usable without javascript; it's just not as good.
bo: གལ་སྲིད་JavaScript ཡི་བེད་སྤྱོད་ལ་གནད་དོན་ཡོད་ཚེ། ཁྱེད་ཀྱིས་འདི་ནས་དེར་ནུས་མེད་བཟོས་ཆོག མཐོང་རིས་ཀྱི་ནུས་ཚད་ཉམས་ཡོད་ཀྱང་JavaScript མེད་པར་མུ་མཐུད་དུ་སྤྱོད་ཐུབ། ཡོད་པ་ནང་བཞིན་ལེགས་པོ་མེད།

en: Master
bo: གཙོ་འཛིན

en: Unformatted list
bo: རྣམ་གཞག་མེད་པའི་མིང་ཐོ

en: HTML list
bo: HTML ཡི་མིང་ཐོ

en: Contextual filters
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་ཚག་རྒྱག་བྱེད

en: contextual filters
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་ཚག་རྒྱག་བྱེད

en: Contextual filter
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་ཚག་རྒྱག་བྱེད

en: contextual filter
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་ཚག་རྒྱག་བྱེད

en: filter criteria
bo: ཚགས་རྒྱག་ཚད་གཞི

en: Filter criterion
bo: ཚགས་རྒྱག་ཚད་གཞི

en: filter criterion
bo: ཚག་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཚད་གཞི

en: The node ID.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་ཨང་རྟགས།

en: The content title.
bo: ནང་དོན་གྱི་ཁ་བྱང་།

en: The date the content was posted.
bo: ནང་དོན་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་པའི་ཚེས་གྲངས།

en: Filters out unpublished content if the current user cannot view it.
bo: གལ་སྲིད་མིག་སྔའི་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ལྟ་ཀློག་མ་ཐུབ་ཚེ་ཁྱབ་སྤེལ་མ་བྱས་པའི་ནང་དོན་ལ་ཚགས་རྒྱག་པ།

en: All nodes where a certain user has a revision
bo: བསྐྱར་བཅོས་ཞིག་ཡོད་པའི་ངེས་གཏན་གྱི་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྦྲེལ་གནས་ཡོངས

en: Content revision
bo: ནང་དོན་གྱི་བསྐྱར་བཅོས

en: Content revision is a history of changes to content.
bo: ནང་དོན་གྱི་བསྐྱར་བཟོ་ནི་ནང་དོན་བསྒྱུར་བཅོས་ཀྱི་ཟིན་ཐོ་ཞིག་ཡིན།

en: Get the actual content from a content revision.
bo: ནང་དོན་བསྒྱུར་བཅོས་ལས་དངོས་ཡོད་ནང་དོན་ལེན་པ།

en: Provide a simple link to delete the content revision.
bo: ནང་དོན་གྱི་བསྒྱུར་བཅོས་བསུབ་བྱེད་ཀྱི་སྦྲེལ་ཐག་སྟབས་བདེ་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱེད་པ།

en: Filter for content by view access. <strong>Not necessary if you are using node as your base table.</strong>
bo: ལྟ་ཞིབ་ཀྱི་སྤྱོད་དབང་ལ་བསྟུན་ནས་ནང་དོན་ཚགས་རྒྱག་པ། <strong>གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་སྦྲེལ་གནས་དེ་རྨང་གཞིའི་རེའུ་མིག་བཞིན་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན་དགོས་ངེས་མིན།</strong>

en: Display the content with standard node view.
bo: ཚད་ལྡན་གྱི་མཐོང་རིས་སྦྲེལ་གནས་སྤྱད་དེ་ནང་དོན་སྟོན་པ།

en: Content ID from URL
bo: URL་ནང་གི་ནང་དོན་ཨང་རྟགས

en: Content that is associated with this file, usually because this file is in a field on the content.
bo: ཡིག་ཆ་འདི་དང་ཟུང་འབྲེལ་བྱས་པའི་ནང་དོན་ཏེ། རྒྱུན་དུ་ཡིག་ཆ་འདི་ནང་དོན་གྱི་གནས་ཁོངས་ཤིག་གི་ནང་དུ་ཡོད།

en: Module/Theme/Theme engine
bo: མ་དཔེ་དང་བརྗོད་གཞི། བརྗོད་གཞིའི་མ་ལག

en: Modules/Themes/Theme engines in your codebase.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་སྒྲིག་ཡིག་མཛོད་ནང་གི་མ་དཔེ་དང་བརྗོད་གཞི། བརྗོད་གཞིའི་མ་ལག

en: Module/Theme/Theme engine filename
bo: མ་དཔེ་དང་ཡང་ན་བརྗོད་གཞི། བརྗོད་གཞི་མ་ལག་བཅས་ཀྱི་ཡིག་ཆའི་མིང

en: Module/Theme/Theme engine name
bo: མ་དཔེ་དང་བརྗོད་གཞི། བརྗོད་གཞི་མ་ལག་བཅས་ཀྱི་ཡིག་ཆ་མིང

en: Allows the "depth" for Taxonomy: Term ID (with depth) to be modified via an additional contextual filter value.
bo: རིགས་དབྱེ་ལ་གཏིང་ཚད་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ། ཟུར་བཀོད་ཀྱི་ནང་དོན་གོང་འོག་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཐོབ་གྲངས་ཞིག་བརྒྱུད་ནས་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས༼དང་གཏིང་ཚད་མཉམ་དུ༽བཟོ་བཅོས་བྱས་ཆོག

en: Content that is either untranslated or is the original version of a translation set.
bo: ཡིག་བསྒྱུར་བྱས་མེད་པའི་ནང་དོན་ནམ་ཡང་ན་ཡིག་སྒྱུར་ཚན་པ་ཞིག་གི་ཐོག་མའི་པར་གཞི།

en: Content that is a translation of a source translation.
bo: མ་ཡིག་ནས་ཡིག་སྒྱུར་བྱས་པའི་ནང་དོན།

en: Content authored
bo: ནང་དོན་རྩོམ་སྒྲིག་བྱས་པ

en: Provide serialized data of the user
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་རིམ་པ་བསྒྲིག་ཟིན་པའི་གཞི་གྲངས་མཁོ་འདོན་བྱེད

en: Allow a contextual filter value to be ignored. The query will not be altered by this contextual filter value. Can be used when contextual filter values come from the URL, and a part of the URL needs to be ignored.
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་ཞིག་དེ་སྣང་མེད་དུ་སྐྱུར་ཆོག་པ་དང་། འདྲི་ཞིབ་དེ་ནང་དོན་གོང་འོག་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་ཀྱིས་སྒྱུར་མི་ཐུབ། ནང་དོན་གོང་འོག་གི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཐོབ་གྲངས་དེ་URLནས་བྱུང་བ་ཡིན་ན། དེ་སྤྱད་ཆོག་པ་དང་ད་རུང་URLགི་གྲུབ་ཆ་འགའ་ཞིག་སྐྱུར་ཆོག

en: View area
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་གནས

en: Insert a view inside an area.
bo: གནས་ཁུལ་དུ་མཐོང་རིས་ཤིག་འཇུག་པ

en: Enable to override this field's links.
bo: གནས་ཁོངས་འདིའི་སྦྲེལ་ཐག་བརྗེ་རུང་བ་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ།

en: Use field template
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་དཔེ་གཞི་སྤྱོད་པ

en: If checked, field api classes will be added using field.tpl.php (or equivalent). This is not recommended unless your CSS depends upon these classes. If not checked, template will not be used.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། ་འདེམས་རྟགས་རྒྱབ་མེད་ཚེ། field.tpl.php༼ཡང་ན་འདྲ་མཚུངས་ཞིག༽སྤྱད་ནས་གནས་ཁོངས་བེད་སྤྱོད་འཇུག་སྒོའི་སྒྲིག་དཔེ་ཁ་སྣོན་བྱེད་ངེས། ཁྱེད་ཀྱིCSS དེ་སྒྲིག་དཔེ་འདི་དག་ལ་བརྟེན་མེད་ན་འདི་བྱེད་པར་འོས་སྦྱོར་མེད། གལ་སྲིད་བདམས་མེད་ཚེ། དཔེ་གཞི་སྤྱོད་མི་སྲིད།

en: Checking this option will cause the group Display Type and Separator values to be ignored.
bo: གདམ་ཚན་འདི་ལ་རྟགས་བརྒྱབ་ན་མངོན་འཆར་གྱི་རིགས་དང་མཚམས་དབྱེ་བྱེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་དག་སྣང་མེད་བྱེད་ངེས།

en: Multiple field settings
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་སྣ་མང

en: Display all values in the same row
bo: ཕྲེང་གཅིག་གི་ནང་གི་ཐོབ་གྲངས་ཡོངས་མངོན་པ

en: Display @count value(s)
bo: ཐོབ་གྲངས་@count་མངོན་པ

en: Raw @column
bo: བསྒྱུར་མེད་པའི་@column

en: Native language
bo: ལྷན་སྐྱེས་ཀྱི་སྐད་རིགས

en: If enabled, the native name of the language will be displayed
bo: གལ་སྲིད་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཡོད་ཚེ། སྐད་རིགས་རང་གི་མིང་མངོན་ངེས།

en: Link this field to the original piece of content
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་ཐོག་མའི་ནང་དོན་དེ་དང་སྦྲེལ་བ

en: Enable this option to output an absolute link. Required if you want to use the path as a link destination (as in "output this field as a link" above).
bo: གདམ་ཚན་འདི་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ནས་སྦྲེལ་ཐག་ཆ་ཚང་ཞིག་ཕྱིར་འདོན་པ། གལ་སྲིད་སྦྲེལ་ལམ་དེ་སྦྲེལ་ཐག་དམིགས་འབེན་གནས་ཞིག་ལ་སྤྱོད་དགོས་ཚེ་དགོས་མཁོ་ཡོད།༼གོང་གི་གནས་ཁོངས་འདི་སྦྲེལ་ཐག་བཞིན་ཕྱིར་འདོན་བྱེད་པ་ཞེས་པ་ལྟ་བུ༽

en: Link this field to its content revision
bo: གནས་ཁོངས་འདི་དང་འདིའི་ནང་དོན་བཟོ་བཅོས་དང་སྦྲེལ་བ

en: Display field as the content type machine name.
bo: གནས་ཁོངས་དེ་ནང་དོན་རིགས་ཀྱི་འཕྲུལ་འཁོར་མིང་བཞིན་མངོན་པ།

en: Choose one or more content types to validate with.
bo: བདེན་དཔང་བྱེད་དགོས་པའི་ནང་དོན་གྱི་རིགས་གཅིག་གམ་མང་པོ་གདམ་པ།

en: Access operation to check
bo: ལྟ་རྟོག་བྱེད་དགོས་པའི་སྤྱོད་དབང་གི་སྦྱོར་སྟངས

en: Filter value format
bo: ཐོབ་གྲངས་གི་རྣམ་བཞག་ལ་ཚགས་རྒྱག

en: Display comments
bo: དཔྱད་གཏམ་མངོན་པ

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3. Due to the number of JOINs it would require, AND will be treated as OR with this filter.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། སྤྱོད་མཁན་གྱིས་རྣམ་པ་འདིའི་ནང་དུ་1+2+3༼OR ལ་༽ ཡང་ན་༼AND ལ༽1,2,3 ཐོབ་གྲངས་དུ་མ་འཇུག་ཆོག JOIN སྦྲེལ་མཚམས་ཀྱི་གྲངས་ཚད་ཞིག་དགོས་མཁོ་ཡོད་པའི་རྐྱེན་གྱིས་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འདིས་AND་དག་OR་ཇི་བཞིན་ལག་བསྟར་བྱེད་ངེས།

en: Load default filter from term page
bo: ཐ་སྙད་ངོས་ནས་སོར་བཞག་གི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འཇུག་པ

en: Filter value type
bo: ཐོབ་གྲངས་རིགས་ལ་ཚགས་རྒྱག

en: Include untranslated content
bo: ཡིག་བསྒྱུར་བྱས་མེད་པའི་ནང་དོན་འདུ་བ

en: Enable to display different text for anonymous users.
bo: མིང་མེད་སྤྱོད་མཁན་ལ་ཡི་གེ་མི་འདྲ་བ་མངོན་པར་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ།

en: PHP contextual filter code
bo: PHP ནང་དོན་གོང་འོག་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་སྒྲིག་ཡིག

en: Change the way content is formatted.
bo: ནང་དོན་གྱི་རྣམ་གཞག་གྲུབ་ཚུལ་བརྗེ་བ།

en: Change settings for this format
bo: རྣམ་བཞག་འདིའི་སྒྲིག་འགོད་བརྗེ་བ

en: Change the way each row in the view is styled.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱི་ཕྲེང་རེ་རེའི་བཟོ་ལྟ་བརྗེ་བ

en: Hide attachments in summary
bo: མཇུག་སྡོམ་གྱི་ནང་དུ་ཟུར་སྣོན་སྐུང་བ

en: Change whether or not to display attachments when displaying a contextual filter summary.
bo: ནང་དོན་གོང་འོག་གི་མདོར་བསྡུས་འཆར་དུས། ཟུར་སྣོན་སྟོན་དགོས་མིན་བརྗེ་བ།

en: Hide attachments when displaying a contextual filter summary
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་མཇུག་སྡོམ་ཞིག་སྟོན་དུས་ཟུར་སྣོན་སྐུང་པ

en: Attachment position
bo: ཟུར་སྣོན་ཡིག་ཆའི་གནས

en: Block caching
bo: ལྷུ་ལག་གི་བར་གསོག

en: Display @display is set to use a menu but the menu link text is not set.
bo: མངོན་འཆར་@display་ཡིས་གདམ་བྱང་ཞིག་སྤྱོད་རྒྱུར་བསྒྲིག་ཡོད་ཀྱང་གདམ་བྱང་གི་སྦྲེལ་ཐག་ཡི་གེ་བསྒྲིག་མེད།

en: Display @display is set to use a parent menu but the parent menu link text is not set.
bo: མངོན་འཆར་@display་ཡིས་མ་ཁོངས་ཀྱི་གདམ་བྱང་ཞིག་སྤྱོད་རྒྱུར་བསྒྲིག་ཡོད་ཀྱང་མ་ཁོངས་གདམ་བྱང་གི་སྦྲེལ་ཐག་ཡི་གེ་བསྒྲིག་མེད།

en: Disabling SQL rewriting will disable node_access checks as well as other modules that implement hook_query_alter().
bo: SQLཡི་བསྐྱར་འབྲི་བྱེད་ནུས་ནུས་མེད་བཟོ་དུས་སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་བེད་སྤྱོད་node_access དང་ད་དུང་hook_query_alter() སྤྱོད་པའི་མ་དཔེ་གཞན་ཡང་ནུས་མེད་སྒྱུར་ངེས།

en: If you disable this option, a grid with only one row will have the same number of table cells (<TD>) as items. Disabling it can cause problems with your CSS.
bo: གལ་སྲིད་གདམ་ཚན་འདི་ནུས་མེད་བཟོས་ན། འཕྲེད་ཕྲེང་གཅིག་གི་ནང་དུ་རྣམ་གྲངས་དང་མཚུངས་པའི་རེའུ་མིག་གི་མིག་ཁུང་༼<TD>༽ཡོད་པའི་དྲ་མིག་ཞིག་ཡོད་ངེས། དེ་ནུས་མེད་བཟོས་ན་CSS གནོད་དོན་འཕྲད་སྲིད།

en: If checked, the current contextual filter value will be displayed as the default option in the jump menu, if applicable.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། སྤྱོད་རུང་བ་ཡིན་ན་མིག་སྔའི་འབྲེལ་ཡོད་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་མཆོང་རྒྱག་གདམ་ཐོའི་ནང་དུ་སོར་བཞག་གི་གདམ་ཚན་ལྟར་མངོན་ངེས།

en: All storage
bo: གསོག་འཇོག་ཡོངས

en: All status
bo: གནས་སྟངས་ཡོངས

en: No tags
bo: དབྱེ་རྟགས་མེད

en: No views match the search criteria.
bo: འཚོལ་བཤེར་གྱི་ཆ་རྐྱེན་དང་མཐུན་པའི་མཐོང་རིས་མེད།

en: Create view from template @template
bo: དཔེ་གཞི་@template་ལས་མཐོང་རིས་གསར་འཛུགས

en: The view has been reverted.
bo: མཐོང་རིས་འདི་ཕྱིར་ལོག་བྱས་ཟིན།

en: This action will permanently remove the view from your database.
bo: བྱ་འགུལ་འདི་ཡིས་དུས་གཏན་དུ་མཐོང་རིས་འདི་ཁྱེད་ཀྱི་གྲངས་མཛོད་ནས་སུབ་ངེས།

en: Create a page
bo: དྲ་ངོས་ཤིག་གསར་འཛུགས

en: Create a menu link
bo: འདེམས་བྱང་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་གསར་འཛུགས

en: Include an RSS feed
bo: RSS ཡི་བསྡུས་བརྗོད་ཞིག་ཚུད་པ

en: Feed path
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་སྦྲེལ་ལམ

en: Feed row style
bo: བསྡུས་བརྗོད་ཀྱི་ཕྲེང་གི་བཟོ་ལྟ

en: Create a block
bo: ལྷུ་ལག་ཞིག་གསར་འཛུགས

en: of fields
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་

en: tagged with
bo: རྟགས་འགོད་ས

en: Attempted to create_view with values that have not been validated
bo: create_view ལ་བདེན་དཔང་བྱས་མེད་པའི་ཐོབ་གྲངས་སྤྱད་ནས་མཐོང་རིས་གསར་འཛུགས་བྱེད་རྩིས་བྱས།

en: Should links be displayed below each comment
bo: དཔྱད་གཏམ་རེའི་གཤམ་དུ་སྦྲེལ་ཐག་འཆར་དགོས་སམ

en: with links (allow users to reply to the comment, etc.)
bo: སྦྲེལ་ཐག་སྦྱོར་བ༼སྤྱོད་མཁན་གྱིས་དཔྱད་གཏམ་ལ་ལན་འདེབས་ཆོག་པ་སོགས།༽

en: without links
bo: སྦྲེལ་ཐག་མི་སྦྱོར་བ

en: teasers
bo: གནད་བསྡུས

en: full posts
bo: གསར་སྤེལ་ཆ་ཚང

en: titles
bo: ཁ་བྱང

en: titles (linked)
bo: ཁ་བྱང༼སྦྲེལ་ཟིན་པ༽

en: Should links be displayed below each node
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའི་གཤམ་དུ་སྦྲེལ་ཐག་འཆར་དགོས་སམ

en: with links (allow users to add comments, etc.)
bo: སྦྲེལ་ཐག་སྦྱོར་བ༼སྤྱོད་མཁན་གྱིས་དཔྱད་གཏམ་ཁ་སྣོན་བྱེད་དུ་བཅུག་པ་ལྟ་བུ༽

en: Should comments be displayed below each node
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའི་གཤམ་དུ་དཔྱད་གཏམ་འཆར་དགོས་སམ

en: Number of hits
bo: རྡེབ་གྲངས

en: Hide view
bo: མཐོང་རིས་གབ་པ

en: @group (historical data)
bo: @group ༼སྔོན་མའི་གཞི་གྲངས༽

en: There are no @titles to display.
bo: མངོན་སྟོན་བྱེད་པའི་@titles་མི་འདུག

en: Page manager module is unable to enable @path because some other module already has overridden with %callback.
bo: དྲ་ངོས་དོ་དམ་པའི་མ་དཔེས་@path་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་མི་ཐུབ། རྒྱུ་མཚན་ནི་མ་དཔེ་གཞན་དག་གིས་བརྗེས་ཟིན་པ་དང་ཕྱིར་ལན་དུ་%callback།

en: This feature does not currently work and is disabled.
bo: བྱེད་ནུས་འདིས་ད་ལྟ་བེད་མེད་ཡིན་པ་དང་ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད།

en: Taxonomy: term has parent(s)
bo: རིགས་དབྱེ། ཐ་སྙད་ལ་མ་ཁོངས་ཡོད་པ

en: Control access if a term belongs to a specific parent term.
bo: ཐ་སྙད་ཞིག་དམིགས་བསལ་གྱི་ཐ་སྙད་མ་ཁོངས་ཤིག་ལ་གཏོགས་ཡོད་མེད་ལ་གཞིགས་ནས་བེད་སྤྱོད་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ།

en: Include these term(s) as candidates?
bo: ཐ་སྙད་འདི་དག་འོས་སྦྱོར་ལ་ཚུད་དགོས་སམ

en: When this rule is evaluated, should the term(s) you select be included as candidates for access?
bo: སྒྲིག་ལམ་འདི་ལ་ལྟ་ཞིབ་བྱེད་ཚར་རྗེས། ཁྱེད་ཀྱིས་བདམས་པའི་ཐ་སྙད་དེ་དག་བེད་སྤྱོད་བྱེད་འོས་པའི་ནང་དུ་ཚུད་དགོས་སམ།

en: Field: @widget_label (@field_name)
bo: གནས་ཁོངས། @widget_label ༼@field_name༽

en: Formatter options for: @widget_label (@field_name)
bo: སྒྲིག་བཟོ་ལག་ཆའི་གདམ་ཚན་སྤྱོད་ས། @widget_label ༼@field_name༽

en: Pane title
bo: གནས་ཁུལ་ཁ་བྱང

en: This identifier will be added as a template suggestion to display this node: node--panel--IDENTIFIER.tpl.php. Please see the Drupal theming guide for information about template suggestions.
bo: ངོས་འཛིན་བྱེད་འདི་སྦྲེལ་གནས་འདི་ལ་སྟོན་པའི་འོས་སྦྱོར་གྱི་དཔེ་གཞི་ལྟར་ཁ་སྣོན་བྱེད། node--panel--IDENTIFIER.tpl.php། Drupal བརྗོད་གཞིའི་ཕྱོགས་སྟོན་ལ་གཟིགས་ནས་འོས་སྦྱོར་དཔེ་གཞིའི་སྐོར་དེ་ལས་མང་བ་ཀློག་ཆོག

en: Node form title field
bo: སྦྲེལ་གནས་རེའུ་མིག་གི་ཁ་བྱང་གནས་ཁོངས

en: The node title form.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་རེའུ་མིག

en: Node title form.
bo: སྦྲེལ་གནས་ཁ་བྱང་གི་རེའུ་མིག

en: Missing/broken type
bo: ཚང་མེད་པའམ་སྐྱོན་ཤོར་བའི་རིགས

en: Related terms (does not work in D7)
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཐ་སྙད། ༼D7 ནང་དུ་སྤྱོད་མི་ཐུབ༽

en: Term synonyms (does not work in D7)
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་དོན་ཅིག་རྣམ་གྲངས ༼D7 ནང་དུ་ཕན་ནུས་མེད༽

en: The path to use for the terms. You may use %tid to place the term id as part of the path; if let off, it will be appended to the end.
bo: སྦྲེལ་གནས་ལ་སྤྱོད་པའི་སྦྲེལ་ལམ། ཁྱེད་ཀྱིས་%tid་སྤྱད་ནས་སྦྲེལ་ལམ་ནང་དུ་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས་བཞག་ཆོག གལ་སྲིད་སྐྱུར་བཞག་ཚེ་དེ་མཇུག་དུ་འཇོག་ངེས།

en: @entity (tokens)
bo: @entity ༼མཚོན་གྲངས༽

en: Sanitize
bo: དུག་སེལ

en: When enabled that output of the token will be stripped from dangerous HTML.
bo: ནུས་ཡོད་བཟོས་ཚར་རྗེས། ཉེན་ཁ་ཅན་གྱི་HTMLལས་མཚོན་གྲངས་གི་ཕྱི་འདོན་ཕྱིར་ཕུད་པ།

en: Creates a @to_entity context from @from_entity using the @field_name field on @from_entity.
bo: @from_entity་ཐོག་གི་@field_name་སྤྱད་ནས་@from_entity་ནས་@to_entity་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་ཞིག་གསར་འཛུགས་བྱེད་པ།

en: @to_entity from @from_entity (on @base_table.@relationship)
bo: @from_entity་ནས་@to_entity༼@base_table.@relationship་ཐོག་ལ༽

en: Builds a relationship from a @from_entity to a @to_entity using the @base_table.@relationship field.
bo: @base_table.@relationship་གནས་ཁོངས་སྤྱད་ནས་@from_entity་ནས་@to_entity་བར་གྱི་འབྲེལ་ལམ་འཛུགས་པ།

en: @from_entity from @to_entity (on @base_table.@relationship)
bo: @to_entity་ནས་@from_entity༼@base_table.@relationship་ཐོག་ཏུ༽

en: Builds a relationship from a @to_entity to a @from_entity using the @base_table.@relationship field.
bo: @base_table.@relationship་གནས་ཁོངས་སྤྱད་ནས་@to_entity་ནས་@from_entity་བར་གྱི་འབྲེལ་ལམ་འཛུགས་པ།

en: View: @view
bo: མཐོང་རིས། @view

en: View: @view: @display
bo: མཐོང་རིས། @view: @display

en: Broken/missing/deleted view display.
bo: སྐྱོན་ཤོར་བ། ཚང་མེད་པ། ཡང་ན་བསུབས་ཚར་པའི་མཐོང་རིས་མངོན་འཆར།

en: You may use keywords for substitutions.
bo: ཚབ་བྱེད་པར་ཁྱོད་ཀྱིས་གནད་ཚིག་སྤྱོད་ཆོག

en: Entire view
bo: མཐོང་རིས་ཡོངས

en: Display the entire view.
bo: མཐོང་རིས་ཡོངས་སྟོན་པ།

en: Aggregation type
bo: བསྡུ་རུག་གི་རིགས

en: Allow multiple filter values to work together
bo: ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་དུ་མ་མཉམ་དུ་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ

en: Customize field HTML
bo: གནས་ཁོངས་ཀྱི་HTMLརང་བཟོ་བྱེད་པ

en: Customize label HTML
bo: ཁ་བྱང་གི་HTML རང་བཟོ་བྱེད་པ

en: Customize field and label wrapper HTML
bo: གནས་ཁོངས་དང་ཁ་བྱང་གི་སྒྲིལ་བྱེད HTMLརང་བཟོ་བྱེད་པ

en: Choose the HTML element to wrap around this field and label, e.g. H1, H2, etc. This may not be used if the field and label are not rendered together, such as with a table.
bo: གནས་ཁོངས་དང་ཁ་བྱང་འདི་བཏུམ་བྱེད་ཀྱི་HTML རྒྱུ་ཆ་འདེམས་པ། དཔེར་ན་H1་དང་H2ལྟ་བུ། གལ་སྲིད་རེའུ་མིག་ལྟ་བུ་གནས་ཁོངས་དང་ཁ་བྱང་མཉམ་དུ་མ་སྟོན་ན། གདམ་ཚན་དེ་སྤྱོད་མི་ཐུབ།

en: If checked, all whitespaces at the beginning and the end of the output will be removed.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། ཕྱིར་འདོན་གྱི་འགོ་དང་མཇུག་གི་བར་སྟོང་ཡོངས་བསུབ་ངེས།

en: Hide rewriting if empty
bo: སྟོང་བ་ཡིན་ཚེ་བསྐྱར་འབྲི་སྐུང་བ

en: Do not display rewritten content if this field is empty.
bo: གལ་སྲིད་གནས་ཁོངས་འདི་སྟོང་བ་ཡིན་ཚེ། བསྐྱར་དུ་བྲིས་པའི་ནང་དོན་མ་སྟོན།

en: Expose this filter to visitors, to allow them to change it
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འདི་མངོན་པ་དང་ཁོང་ཚོས་བཟོ་བཅོས་བྱེད་དུ་འཇུག་པ

en: Advanced. Enter a namespace for the subquery used by this relationship.
bo: མཐོ་རིམ། འབྲེལ་ལམ་འདིས་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཡན་ལག་འདྲི་ཞིབ་ལ་མིང་ཁོངས་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱོས།

en: Advanced. Use another view to generate the relationship subquery. This allows you to use filtering and more than one sort. If you pick a view here, the sort options above are ignored. Your view must have the ID of its base as its only field, and should have some kind of sorting.
bo: མཐོ་རིམ། མཐོང་རིས་གཞན་ཞིག་སྤྱད་དེ་འབྲེལ་ལམ་གྱི་འདྲི་ཞིབ་ཡན་ལག་གསར་འདོན་བྱེད་པ། འདིས་ཚག་རྒྱག་བྱེད་དང་གོ་རིམ་སྒྲིག་སྟངས་མང་པོ་སྤྱོད་ཐུབ་པ་བྱེད། ཁྱེད་ཀྱིས་འདིར་མཐོང་རིས་ཤིག་བདམས་ཚེ། གོང་གི་གོ་རིམ་འདེམས་ཚན་སྣང་མེད་དུ་སྐྱུར་ངེས། ཁྱེད་ཀྱི་མཐོང་རིས་ལ་ངེས་པར་ཏུ་དམིགས་བསལ་གྱི་གནས་ཁོངས་ཡིན་པའི་རྨང་གཞིའི་ཨང་རྟགས་ཡོད་དགོས་པར་མ་ཟད། གོ་རིམ་སྒྲིག་སྟངས་ཤིག་ཀྱང་ཡོད་དགོས།

en: Generate subquery each time view is run.
bo: མཐོང་རིས་སྤྱོད་ཐེངས་རེར་ཡན་ལག་འདྲི་ཞིབ་རེ་གསར་འདོན་བྱེད།

en: Expose this sort to visitors, to allow them to change it
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་གོ་རིམ་འདི་མངོན་པ་དང་ཁོང་ཚོས་བཟོ་བཅོས་བྱེད་དུ་འཇུག་པ

en: Error: Display @display refers to a plugin named '@plugin', but that plugin is not available.
bo: ནོར་འཁྲུལ། མངོན་སྟོན་@display་ཡིས་@plugin་ཕྱི་སྣོན་ལ་ཁུངས་འདྲེན་བྱེད། ཡིན་ཡང་ཕྱི་སྣོན་དེ་སྤྱོད་མི་རུང་།

en: enable @display_title
bo: @display_title་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: clone @display_title
bo: @display_title་འདྲ་བཟོ་བྱེད

en: delete @display_title
bo: @display_title་བསུབ་པ

en: disable @display_title
bo: @display_title་ནུས་མེད་བཟོ་བ

en: Aggregation settings
bo: བསྡུ་རུག་གི་སྒྲིག་འགོད

en: Display extenders
bo: རྒྱ་སྐྱེད་བྱེད་སྟོན་པ

en: Configure aggregation settings for @type %item
bo: @type %item་ཡི་བསྡུ་རུག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ

en: Ensure my table called but query has no ensure_table method.
bo: ངའི་རེའུ་མིག་ལ་བརྡ་གཏོང་བ་དང་འདྲི་ཞིབ་ལ་ensure_table ཐབས་ལམ་མེད་པར་གཏན་ཁེལ་བྱེད་པ།

en: Empty display extender
bo: མངོན་སྟོན་རྒྱ་སྐྱེད་ལག་ཆ་སྟོང་བ་བཟོ་བ

en: Apply (all displays)
bo: ༼མངོན་འཆར་ཡོངས་ལ༽སྤྱོད་པ

en: Apply (this display)
bo: ༼མངོན་འཆར་འདི་ལ༽སྤྱོད་པ

en: Comments of the node
bo: སྦྲེལ་གནས་ཀྱི་དཔྱད་གཏམ

en: Appears in: @bundles.
bo: མངོན་ས། @bundles.

en: @group (historical data): @field
bo: @group༼ལོ་རྒྱུས་གཞི་གྲངས༽། @field

en: Also known as: !also.
bo: ད་དུང་མིང་གཞན་ལ་!also།

en: @label (!name:!column)
bo: @label ༼!name:!column༽

en: @label:!column
bo: @label།!column

en: @label (!name:delta)
bo: @label༼!name།delta༽

en: @label:delta
bo: @label།delta

en: Delta - Appears in: @bundles.
bo: Delta མངོན་ས། @bundles

en: Content with term
bo: ཐ་སྙད་ཀྱི་ནང་དོན

en: Has taxonomy term ID
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས་ཡོད་པ

en: Display content if it has the selected taxonomy terms.
bo: ནང་དོན་ལ་བདམས་ཟིན་པའི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཡོད་ཚེ་ནང་དོན་དེ་མངོན་པ།

en: Has taxonomy term
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཡོད་པ།

en: All taxonomy terms
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཡོད་ཚད

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
bo: ནང་དོན་ལ་བདམས་ཟིན་པའི་རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་དང་ཡང་ན་ཡན་ལག་ཐ་སྙད་ཡོད་ཚེ་ནང་དོན་དེ་མངོན་པ། ཟུང་འབྲེལ་གྱི་རྙོག་འཛིང་ཡོང་སྲིད་པས་གཏིང་ཚད་མེད་པའི་པར་གཞི་དང་བསྡུར་ན་འདི་ལ་གདམ་ཚན་ཉུང་།

en: Has taxonomy term ID (with depth)
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཀྱི་ཨང་རྟགས་ཡོད་པ།༼གཏིང་ཚད་མཉམ་དུ༽

en: Has taxonomy terms (with depth)
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཡོད་པ།༼གཏིང་ཚད་མཉམ་དུ༽

en: Has taxonomy term ID depth modifier
bo: རིགས་དབྱེ་ཐ་སྙད་ཨང་རྟགས་གཏིང་ཚད་ཀྱི་བཟོ་བཅོས་ལག་ཆ་ཡོད་པ།

en: @entity using @field
bo: @entity དང་@field་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་པ

en: If checked, multiple values for this field will be shown in the same row. If not checked, each value in this field will create a new row. If using group by, please make sure to group by "Entity ID" for this setting to have any effect.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། གནས་ཁོངས་འདིའི་ཐོབ་གྲངས་དུ་མ་ཞིག་ཕྲེང་གཅིག་གི་ནང་དུ་སྟོན་ངེས། གལ་སྲིད་བདམས་མེད་ཚེ། གནས་ཁོངས་འདི་ནང་གི་ཐོབ་གྲངས་རེས་འཕྲེད་ཕྲེང་རེ་གསར་འཛུགས་བྱེད་ངེས། གལ་སྲིད་ཚོ་ཁག་བཟོ་སྟངས་སྤྱོད་བཞིན་ཡོད་ན་དངོས་གཞིའི་ཨང་རྟགས་ཞེས་པར་བསྟུན་ནས་ཚོལ་ཁག་བགོས་ནས་སྒྲིག་འགོད་འདིའི་ནུས་པ་ཐོན་ངེས།

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
bo: MIME ཡི་གེ༼དཔེར་ན། image/jpeg༽ ཡི་ཚབ་དུ་ཡིག་ཆའི་རིགས་མཚོན་ཐུབ་པའི་རྟགས་རིས་ཤིག་སྟོན་པ

en: Load default filter from node page, that's good for related taxonomy blocks
bo: སྦྲེལ་གནས་ངོས་ནས་སོར་བཞག་གི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འཇུག་པ། དེས་འབྲེལ་ཡོད་ཀྱི་རིགས་དབྱེ་ལྷུ་ལག་ལ་ཕན་ནུས་ཡོད།

en: Display title may not be empty.
bo: མངོན་འཆར་གྱི་ཁ་བྱང་སྟོང་ཡིན་མི་སྲིད།

en: Autosubmit
bo: རང་འགུལ་གྱི་ཡར་སྤྲོད

en: Automatically submit the form once an element is changed.
bo: རེའུ་མིག་གི་ནང་ཚན་ཞིག་འགྱུར་བ་ཡོད་ཚེ་རང་འགུལ་གྱིས་ཡར་སྤྲོད་བྱེད་པ།

en: Hide submit button if javascript is enabled.
bo: javascript ནུས་ཡོད་བཟོས་ཚེ་ཡར་སྤྲོད་མཐེབ་སྐུང་བ།

en: If set, this comment will be embedded in the query and passed to the SQL server. This can be helpful for logging or debugging.
bo: གལ་སྲིད་བསྒྲིག་ཚེ། དཔྱད་གཏམའདི་འདྲི་ཞིབ་ཀྱི་ནང་དུ་སྒྲིག་པ་དང་SQLཞབས་ཞུ་གནས་ལ་སྐྱེལ་ངེས། འདི་ནི་ཟིན་ཐོ་འགོད་པ་དང་གནོད་དོན་སེལ་བྱེད་ལ་མཁོ།

en: Count DISTINCT
bo: DISTINCT བརྩི་བ

en: Inline fields will be displayed next to each other rather than one after another. Note that some fields will ignore this if they are block elements, particularly body fields and other formatted HTML.
bo: ཕྲེང་ནང་གི་གནས་ཁོངས་དག་གཅིག་འཕྲོ་གཅིག་ལ་སྟོན་པ་ལས་གཅིག་གི་རྗེས་སུ་གཞན་གཅིག་མི་མངོན། གལ་སྲིད་དེ་ཚོ་ནི་ལྷུ་ལག་གི་གྲུབ་ཆ་ཡིན་ན། ལྷག་པར་ཏུ་གཞུང་དངོས་ཀྱི་གནས་ཁོངས་དང་རྣམ་བཞག་བསྒྲིག་པའི་HTMLཡིན་ན། གནས་ཁོངས་དེ་དག་སྣང་མེད་བྱེད་པ་དོ་སྣང་བྱེད་དགོས།

en: Hide the "Go" button
bo: སྐྱོད་པ་ཞེས་པའི་མཐེབ་སྐུང་བ

en: Query string value
bo: འདྲི་ཞིབ་ཚིག་ཕྲེང་གི་ཐོབ་གྲངས

en: Configure content pane
bo: ནང་དོན་ངོས་པང་སྒྲིག་འགོད

en: Configure this pane in administer >> structure >> custom content panes
bo: དོ་དམ >> སྒྲིག་གཞི>> རང་བཟོའི་ནང་དོན་ངོས་པང་ནས་ངོས་པང་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་པ།

en: The relationship can only create one context, but multiple items can be related. Please select which one. Since this can have unlimited items, type in the number you want. The first one will be 0.
bo: འབྲེལ་ལམ་གྱིས་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གཅིག་ཁོ་ན་གསར་འཛུགས་བྱེད་ཐུབ། ཡིན་ཡང་རྣམ་གྲངས་མང་བོར་འབྲེལ་བ་བཟོ་ཐུབ། གང་ཞིག་དགོས་པར་འདེམས་རོགས། འདི་ལ་ཚད་མེད་པའི་རྣམ་གྲངས་ཡོད་ཆོག་པས་ཁྱེད་ལ་དགོས་པའི་གྲངས་ཀ་འཇུག་པ། དང་པོ་ནི་0ཡིན་དགོས།

en: The relationship can only create one context, but multiple items can be related. Please select which one.
bo: འབྲེལ་ལམ་ཡིས་འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་གཅིག་ཁོ་ན་གསར་འཛུགས་བྱེད་ཐུབ། ཡིན་ཡང་རྣམ་གྲངས་མང་བོར་འབྲེལ་བ་བཟོ་ཐུབ། གང་ཞིག་དགོས་པར་འདེམས་རོགས།

en: Allow the user to enter a link 'title' attribute
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱིས་སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་བྱང་༼title༽ མཚན་ཉིད་ཞིག་ནང་འཇུག་བྱེད་དུ་འཇུག་པ

en: Default link 'title' Attribute
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཀྱི་སྔར་ཡོད་'title'ཁ་བྱང་མཚན་ཉིད

en: When output, links will use this "title" attribute if the user does not provide one and when different from the link text. Read <a href="http://www.w3.org/TR/WCAG10-HTML-TECHS/#links">WCAG 1.0 Guidelines</a> for links comformances. Tokens values will be evaluated.
bo: གལ་སྲིད་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ཁ་བྱང་ཞིག་མཁོ་འདོན་བྱས་མེད་པ་དང་སྦྲེལ་ཐག་གི་ཡི་གེ་དང་མི་མཐུན་པའི་སྐབས། ཕྱིར་འདོན་གྱི་དུས་སུ་སྦྲེལ་ཐག་གིས་ཁ་བྱང་གི་མཚན་ཉིད་འདི་སྤྱོད་ངེས། <a href="http://www.w3.org/TR/WCAG10-HTML-TECHS/#links">WCAG 1.0 སློབ་སྟོན་</a>ནས་སྦྲེལ་ཐག་གི་གཅིག་མཐུན་བཟོ་སྟངས་ཀློག་རོགས། མཚོན་གྲངས་ཀྱི་ཐོབ་གྲངས་ལ་གཞིགས་ངེས།

en: Link "title" attribute
bo: title ཁ་བྱང་གི་མཚན་ཉིད་དང་སྦྲེལ་བ

en: Instance settings have been set with the data from the field settings.
bo: དཔེ་མཚོན་གྱི་སྒྲིག་འགོད་ནི་གནས་ཁོངས་སྒྲིག་འགོད་ཀྱི་གཞི་གྲངས་ལ་གཞིགས་ནས་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ཟིན།

en: file from !field_name
bo: !field_name་ནས་ཐོབ་པའི་ཡིག་ཆ

en: Hide empty column
bo: གྱེན་ཕྲེང་སྟོང་བ་སྐུང་བ

en: Enter PHP code that returns TRUE or FALSE. No return is the same as FALSE, so be SURE to return something if you do not want to declare the argument invalid. Do not use &lt;?php ?&gt;. The argument to validate will be "$argument" and the view will be "$view". You may change the argument by setting "$handler->argument". You may change the title used for substitutions for this argument by setting "$handler->validated_title".
bo: TRUE དང་ཡང་ན་FALSE ཕྱིར་སློག་བྱེད་ཀྱི་PHP སྒྲིག་ཡིག་ནང་འཇུག་བྱེད་པ། ཁྱེད་ཀྱིས་འཇུག་གྲངས་དེ་ནུས་མེད་དུ་གཏོང་མ་བསམ་ན་ཕྱིར་སློག་བྱེད་ཐག་ཆོས་ཡིན་པར་གཏན་ཁེལ་བྱོས། &lt;?php ?&gt་སྤྱོད་མི་ཉན། ར་སྤྲོད་བྱེད་དགོས་པའི་འཇུག་གྲངས་ནི་$argument་དང་མཐོང་རིས་ནི་$view་ཡིན་ངེས། ཁྱེད་ཀྱིས་$handler->argument་སྒྲིག་འགོད་བྱས་ནས་འཇུག་གྲངས་བརྗེ་དགོས། ཁྱེད་ཀྱིས་$handler->validated_title་བསྒྲིག་ནས་འཇུག་གྲངས་འདིའི་ཚབ་བརྗེ་བྱེད་ལ་སྤྱོད་པའི་ཁ་བྱང་བརྗེ་སྲིད།

en: If not checked, fields that are not configured to customize their HTML elements will get no wrappers at all for their field, label and field + label wrappers. You can use this to quickly reduce the amount of markup the view provides by default, at the cost of making it more difficult to apply CSS.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་མེད་ཚེ། HTML གྲུབ་ཆ་ལ་རང་བཟོ་བྱེད་པར་སྒྲིག་འགོད་བྱས་མེད་པའི་གནས་ཁོངས་ལ་མཛེས་བཟོའི་ལག་ཆ་གང་ཡང་མི་ཐུབ། ཁྱེད་ཀྱིས་འདི་སྤྱད་དེ་མཐོང་རིས་ལ་སོར་བཞག་གི་དབྱེ་རྟགས་གྲངས་ཉུང་དུ་གཏོང་ཐུབ། དེ་ལྟར་བྱས་ན་CSS ཡི་བེད་སྤྱོད་སྔར་ལས་ཁག་པོ་ཡོད།

en: Max length of title field
bo: ཁ་བྱང་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཆེས་རིང་བའི་ཚད

en: Set a maximum length on the title field (applies only if Link Title is optional or required).  The maximum limit is 255 characters.
bo: ཁ་བྱང་གི་གནས་ཁོངས་ལ་རིང་ཚད་ཆེ་ཤོས་ཤིག་སྒྲིག་པ། ༼སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་བྱང་གདམ་ཁ་དང་ཡང་ན་དགོས་ངེས་ཡིན་པའི་སྐབས་སུ་ཁོ་ན་མཁོ་འདོན་བྱས་ཆོག༽ ཆེས་མཐོ་བའི་ཚོད་འཛིན་ནི་ཡིག་འབྲུ་255་ཡིན།

en: URL Display Cutoff value must be numeric.
bo: URL འཆར་ངོས་ཀྱི་བཅད་མཚམས་དེ་ངེས་པར་དུ་ཨང་གྲངས་ཡིན་དགོས།

en: The max length of the link title must be numeric.
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཁ་བྱང་གི་ཆེས་རིང་བའི་ཚད་དེ་ངེས་པར་ཏུ་གྲངས་ཀ་ཡིན་དགོས།

en: The max length of the link title cannot be greater than 255 characters.
bo: སྦྲེལ་ཐག་ཁ་བྱང་གི་ཆེས་རིང་བའི་ཚད་ནི་ཡིག་འབྲུ་255་ལས་བརྒལ་མི་རུང་།

en: The title of the link.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་ཁ་བྱང་།

en: The URL of the link.
bo: སྦྲེལ་ཐག་གི་URL།

en: Link the user picture to the user's profile
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་པར་དེ་སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་དང་སྦྲེལ་བ།

en: A Drupal path or external URL the more link will point to. Note that this will override the link display setting above.
bo: Drupal སྦྲེལ་ལམ་ཞིག་གམ་ཡང་ན་སྦྲེལ་ཐག་མང་པོ་ཁ་གཏད་སའི་ཕྱི་རོལ་གྱི་URLཞིག དོ་སྣང་བྱ་དགོས་པ་ནི་དེས་གོང་གི་སྦྲེལ་ཐག་མངོན་སྟངས་ཀྱི་སྒྲིག་འགོད་བརྗེ་ངེས།

en: Fields used in views
bo: མཐོང་རིས་ནང་ཡིག་དུམ་བེད་སྤྱོད་བྱེད་པ།

en: Overview of fields used in all views.
bo: མཐོང་རིས་ཡོངས་ཀྱིས་སྤྱོད་བཞིན་པའི་གནས་ཁོངས་ཀྱི་གནད་བསྡུས།

en: Edit the administrative label displayed when referencing this relationship from filters, etc.
bo: འབྲེལ་ལམ་འདི་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་སོགས་ནས་ཁུངས་འདྲེན་བྱེད་པའི་སྐབས་སྟོན་བཞིན་པའི་དོ་དམ་གྱི་ཁ་བྱང་རྩོམ་སྒྲིག་བྱེད་པ།

en: And/Or, Rearrange
bo: དང་/ཡང་ན། བསྐྱར་དུ་སྒྲིག་པ

en: Custom admin theme for the Views UI
bo: མཐོང་རིས་འཆར་ངོས་ཀྱི་རང་བཟོའི་དོ་དམ་བརྗོད་གཞི།

en: In some cases you might want to select a different admin theme for the Views UI.
bo: གནས་ཚུལ་ངེས་ཅན་ཞིག་གི་འོག་ཏུ་ཁྱེད་ཀྱིས་མཐོང་རིས་UIལ་དོ་དམ་བརྗོད་གཞི་མི་འདྲ་བ་ཞིག་འདེམས་དགོས།

en: Author uid
bo: རྩོམ་མཁན་གྱི uid

en: image from !field_name
bo: !field_name ལས་བྱུང་བའི་པར་རིས།

en: First and last only
bo: ཐོག་མ་དང་རྗེས་མ་ཁོ་ན

en: Multiple-value handling
bo: ཐོབ་གྲངས་དུ་མ་སྒྲིག་བྱེད

en: Filter to items that share all terms
bo: ཐ་སྙད་ཡོངས་མཉམ་སྤྱོད་བྱེད་པའི་ཐ་སྙད་ལ་བསྟུན་ནས་ཚགས་རྒྱག་པ

en: Filter to items that share any term
bo: ཐ་སྙད་གང་རུང་ཞིག་མཉམ་སྤྱོད་བྱེད་པའི་ཐ་སྙད་ལ་བསྟུན་ནས་ཚགས་རྒྱག་པ

en: If checked, the username will be formatted by the system. If unchecked, it will be displayed raw.
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། སྤྱོད་མཁན་གྱི་མིང་དེ་མ་ལག་གིས་སྐྱར་སྒྲིག་བྱེད་ངེས། བདམས་མེད་ཚེ། ཐོག་མའི་རྣམ་པ་ལྟར་མངོན་ངེས།

en: Link to user's profile
bo: སྤྱོད་མཁན་གྱི་སྒྲིག་འགོད་ཡིག་ཆ་དང་སྦྲེལ་བ

en: Enable to hide this field if it is empty. Note that the field label or rewritten output may still be displayed. To hide labels, check the style or row style settings for empty fields. To hide rewritten content, check the "Hide rewriting if empty" checkbox.
bo: གལ་སྲིད་གནས་ཁོངས་འདི་སྟོང་བ་ཡིན་ཚེ་དེ་སྐུང་དགོས་པར་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ། གནས་ཁོངས་ཁ་བྱང་དང་བསྐྱར་འབྲི་བྱས་པའི་ཕྱིར་འདོན་དེ་ད་དུང་མངོན་སྲིད། ཁ་བྱང་སྐུང་དགོས་ན། བཟོ་ལྟའམ་འཕྲེད་ཕྲེང་བཟོ་ལྟའི་སྒྲིག་འགོད་ལ་བདམས་རྟགས་བརྒྱབ་ནས་གནས་ཁོངས་སྟོང་བ་བྱེད་དགོས། བསྐྱར་འབྲི་བྱས་པའི་ནང་དོན་སྐུང་དགོས་ཚེ། སྟོང་བ་ཡིན་ཚེ་བསྐྱར་འབྲི་སྐུང་པ་ཞེས་པའི་འདེམས་སྒྲོམ་གདམ་དགོས་པ།

en: Apostrophe
bo: སྤྱི་ཚེག༼'༽

en: Enable views performance statistics/debug messages via the Devel module
bo: གསར་སྤེལ་མ་དཔེ་ནས་མཐོང་རིས་ཀྱི་ནུས་ཚད་སྡོམ་རྩིས་དང་ཡང་ན་གནོད་སེལ་བརྡ་འཕྲིན་ནུས་ཡོད་བཟོ་བ

en: Check this to enable some Views query and performance statistics/debug messages <em>if Devel is installed</em>.
bo: འདི་ལ་རྟགས་བརྒྱབ་ནས་མཐོང་རིས་འདྲི་ཞིབ་དང་ནུས་ཚད་སྡོམ་རྩིས་སམ་སྐྱོན་སེལ་བརྡ་འཕྲིན་སོགས་ནུས་ཡོད་སྒྱུར་བ། <em>གལ་སྲིད་Devel སྒྲིག་འཇུག་བྱས་ཡོད་ན</em>།

en: Devel message(dpm)
bo: གསར་སྤེལ་གྱི་བརྡ་འཕྲིན ༼dpm༽

en: Devel logging (tmp://drupal_debug.txt)
bo: གསལ་སྤེལ་གྱི་ཟིན་ཐོ།༼tmp://drupal_debug.txt༽

en: Date in the form of CCYYMMDD.
bo: CCYYMMDD་རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: Date in the form of YYYYMM.
bo: YYYYMM རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: Date in the form of YYYY.
bo: YYYY རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: Date in the form of MM (01 - 12).
bo: MM ༼01 - 12༽རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: Date in the form of DD (01 - 31).
bo: DD ༼01 - 31༽ རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: Date in the form of WW (01 - 53).
bo: WW ༼01 - 53༽རྣམ་པའི་ཟླ་ཚེས།

en: If you need more fields than the uid add the comment: author relationship
bo: གལ་སྲིད་ཁྱེད་ལ་uidལས་མང་བའི་གནས་ཁོངས་དགོས་ན་དཔྱད་གཏམ་ཁ་སྣོན་བྱོས། རྩོམ་མཁན་གྱི་འབྲེལ་ལམ

en: Last comment uid
bo: མཐའ་མཇུག་དཔྱད་གཏམ་གྱི་uid

en: Link field to the node if there is no comment.
bo: དཔྱད་གཏམ་སྤེལ་མེད་ན་གནས་ཁོངས་དེ་སྦྲེལ་གནས་ལ་སྦྲེལ་བ།

en: Convert spaces in term names to hyphens
bo: ཐ་སྙད་མིང་ནང་གི་སྟོང་ཆ་དག་འཕྲེད་ཐིག་ལ་སྒྱུར་བ

en: Enter PHP code that returns a value to use for this filter. Do not use &lt;?php ?&gt;. You must return only a single value for just this filter. Some variables are available: the view object will be "$view". The argument handler will be "$argument", for example you may change the title used for substitutions for this argument by setting "argument->validated_title"".
bo: ཚགས་རྒྱག་བྱེད་འདི་ལ་སྤྱོད་དགོས་པའི་ཐོབ་གྲངས་ཕྱིར་སློག་བྱེད་ཀྱི་PHP སྒྲིག་ཡིག་ནང་འཇུག་བྱེད་པ། &lt;?php ?&gt་སྤྱོད་མི་ཉན། ཁྱེད་ཀྱིས་ངེས་པར་ཏུ་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ལ་ཐོབ་གྲངས་གཅིག་རང་ཕྱིར་སློག་པ། སྤྱོད་ཆོག་པའི་འགྱུར་གྲངས་འགའ་ཞིག་སྟེ། མཐོང་རིས་ཀྱི་བྱ་དངོས་ནི་$view་ཡིན་པ་དང་། འཇུག་གྲངས་སྒྲིག་བྱེད་ནི་$argument་ཡིན། དཔེར་ན། ཁྱེད་ཀྱིས་སྒྲིག་འགོད་argument->validated_title་སྤྱད་ནས་འཇུག་གྲངས་འདིའི་ཚབ་བརྗེ་བྱེད་ལ་སྤྱོད་པའི་ཁ་བྱང་བརྗེ་སྲིད།

en: If enabled the rendered output of the grouping field is used to group the rows.
bo: གལ་སྲིད་ནུས་ཡོད་བསྒྱུར་ཚེ། ཁག་བགོས་པའི་གནས་ཁོངས་ཀྱི་ཕྱིར་འདོན་དེ་འཕྲེད་ཕྲེང་ཁག་བགོ་བྱེད་ལ་སྤྱོད་ངེས།

en: Display list value as human readable
bo: མིང་ཐོའི་ཐོབ་གྲངས་དེ་མིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་རྣམ་པར་སྟོན་པ

en: Displays the link in contextual links
bo: གོང་འོག་སྦྲེལ་ཐག་ནང་དུ་སྦྲེལ་ཐག་མངོན་པ

en: Grouping field Nr.@number
bo: ཚོ་ཁག་གི་གནས་ཁོངས། Nr.@number

en: Add a read-more link if output is trimmed.
bo: ཐོན་འབྲས་བཅད་མཚམས་བཞག་ཡོད་ཚེ། དེ་ལས་མང་བ་ཀློག་པ་ཞེས་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་ཁ་སྣོན།

en: If checked, a read-more link will be added at the end of the trimmed output
bo: གལ་སྲིད་བདམས་ཚེ། བཅད་མཚམས་བཞག་པའི་ཕྱིར་འདོན་གྱི་མཐའ་ལ་དེ་ལས་མང་བ་ཀློག་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ཞིག་ཁ་སྣོན་བྱེད་པ

en: Display field as machine name.
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང་ལྟར་གནས་ཁོངས་མངོན་པ།

en: Allow advanced user to use the embed view display. The plugin itself works if it's not visible in the ui
bo: མཐོ་རིམ་སྤྱོད་མཁན་གྱིས་ནང་འཛུགས་བྱས་པའི་མཐོང་རིས་མངོན་འཆར་སྤྱོད་དུ་འཇུག་པ། ཕྱི་སྣོན་དེ་འཆར་ངོས་སུ་མངོན་མ་ཐུབ་ནའང་སོ་སོར་སྤྱད་ཆོག

en: All Views-generated queries will include the name of the views and display 'view-name:display-name' as a string  at the end of the SELECT clause. This makes identifying Views queries in database server logs simpler, but should only be used when troubleshooting.
bo: མཐོང་རིས་ཀྱིས་གསར་འདོན་བྱས་པའི་འདྲི་ཞིབ་ཡོད་ཚད་ལ་མཐོང་རིས་དང་མངོན་འཆར་གྱི་མིང་'view-name:display-name' ལྟར་SELECT ཡི་ཚིག་ཕྲེང་གི་མཐའ་ལ་འཇོག་ངེས། འདིས་གྲངས་མཛོད་ཞབས་ཞུ་བའི་ཟིན་ཐོའི་ནང་དུ་མཐོང་རིས་ཀྱི་འདྲི་ཞིབ་ལས་སླ་བོས་ངོས་འཛིན་བྱེད་ཐུབ། ཡིནའང་འདི་གནད་དོན་སེལ་ཐབས་ཀྱི་དོན་དུ་ཁོ་ནར་སྤྱོད་དགོས།

en: Display the user with standard user view.
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་ཚད་ལྡན་གྱི་སྤྱོད་མཁན་མཐོང་རིས་སྟོན་པ།

en: Has roles in addition to 'authenticated user'
bo: ཐོབ་ཐང་སྤྲད་ཟིན་པའི་སྤྱོད་མཁན་ལས་ལྷག་པའི་འགན་ནུས་ཡོད་པ།

en: Fields to be included as contextual links.
bo: འབྲེལ་ཡོད་སྦྲེལ་ཐག་ཏུ་སྤྱོད་པའི་གནས་ཁོངས།

en: Include destination
bo: དམིགས་འབེན་གནས་ཚུད་པ

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the contextual action.
bo: འབྲེལ་ཡོད་ནང་དོན་གྱི་བྱ་འགུལ་ཞིག་ལེགས་འགྲུབ་བྱེད་པའི་སྐབས་ཐོག་མའི་མཐོང་རིས་ལ་སྤྱོད་མཁན་དེ་ཕྱིར་སློག་པའི་སྦྲེལ་ཐག་ནང་དུ་དམིགས་འབེན་ཞེས་པའི་འཇུག་གྲངས་ཤིག་འཇོག་པ།

en: Contextual Links
bo: གོང་འོག་འབྲེལ་བའི་སྦྲེལ་ཐག

en: Display fields in a contextual links menu.
bo: གོང་འོག་སྦྲེལ་ཐག་གི་གདམ་བྱང་དུ་གནས་ཁོངས་མངོན་པ།
