Drupal 7 Multilingual Sites Book Demo Installation Profile (7.x-1.0-unstable1) - en to eo translation catalogue (453 entries)

en: Home
eo: Hejmo

en: User interface
eo: Uzanta interfaco

en: Slideshow
eo: Bildoserio

en: Title
eo: Titolo

en: Body
eo: Korpo

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Next
eo: Sekva

en: Pages
eo: Paĝoj

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: Reset to defaults
eo: Restarigu la defaŭltojn

en: enable
eo: ŝaltu

en: delete
eo: forigu

en: Status
eo: Stato

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Suffix
eo: Sufikso

en: E-mail
eo: Retpoŝto

en: Delete
eo: Forigu

en: Submit
eo: Mi aliĝas

en: Operations
eo: Operacioj

en: Content
eo: Enhavo

en: Value
eo: Valoro

en: content
eo: enhavo

en: Groups
eo: Grupoj

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Replies
eo: Respondoj

en: Closed
eo: Fermita

en: List
eo: Listo

en: Subject
eo: Temo

en: Actions
eo: Agoj

en: Confirm
eo: Konfirmu

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Read more
eo: Legu pli

en: more
eo: pli

en: Access control
eo: Regu permesojn

en: Article
eo: Artikolo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Administration
eo: Administrado

en: Comments
eo: Komentoj

en: More
eo: Pli

en: Action
eo: Ago

en: Last updated
eo: Laste ĝisdatigita

en: On
eo: Ŝaltita

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Block title
eo: Titolo de la bloko

en: Taxonomy
eo: Taksonomio

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Content types
eo: Enhavaj tipoj

en: Download
eo: Elŝutu

en: Version
eo: Versio

en: view
eo: rigardi

en: File
eo: Dosiero

en: Edit
eo: Redaktu

en: Size
eo: Grandeco

en: Links
eo: Ligiloj

en: Search
eo: Serĉu

en: Reset
eo: Restarigu

en: Daily
eo: Ĉiutage

en: Weekly
eo: Ĉiusemajne

en: None
eo: Neniu

en: Display settings
eo: Vidigaj opcioj

en: default
eo: defaŭlto

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Block settings
eo: Agordo de blokoj

en: Comment form
eo: Por komentoj

en: User contact form
eo: Por kontakta formularo

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Country
eo: Lando

en: Weight
eo: Pezo

en: Link
eo: Ligilo

en: Image
eo: Bildo

en: Help text
eo: Helpa teksto

en: Hierarchy
eo: Hierarkio

en: Multiple
eo: Multopa

en: Required
eo: Bezonata

en: Parent
eo: Patro

en: Parents
eo: Gepatroj

en: Category
eo: Kategorio

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: edit
eo: redakti

en: Import
eo: Importu

en: Book
eo: Libro

en: Export
eo: Eksportu

en: Taxonomy term
eo: Taksonomia termo

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Save
eo: Konservu

en: Help
eo: Helpo

en: username
eo: uzantnomo

en: Font
eo: Tiparo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Update
eo: Ĝisdatigu

en: Open
eo: Malfermu

en: Small
eo: Malgranda

en: Large
eo: Granda

en: Views
eo: Vidoj

en: Access
eo: Atingo

en: Add
eo: Aldonu

en: View
eo: Vidu

en: Path
eo: Vojo

en: Vocabularies
eo: Vortprovizoj

en: Modules
eo: Moduloj

en: Region
eo: Regiono

en: Menu
eo: Menuo

en: results
eo: rezultoj

en: search
eo: serĉu

en: Text
eo: Teksto

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: Keywords
eo: Ĉefvortoj

en: Component
eo: Komponanto

en: ID
eo: Identigilo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Attachment
eo: Kunsendaĵo

en: Picture
eo: Bildo

en: Mail
eo: Retpoŝto

en: User
eo: Uzanto

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Configure
eo: Agordu

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Files
eo: Dosieroj

en: status
eo: stato

en: Error
eo: Eraro

en: Contact
eo: Kontakto

en: Created
eo: Kreita

en: Node
eo: Nodo

en: Create
eo: Kreu

en: Are you sure you want to delete %title?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi %title?

en: Menu item
eo: Menuero

en: The name of the menu.
eo: La nomo de la menuo.

en: Update options
eo: Ĝisdatigu opciojn

en: All
eo: Ĉiuj

en: Active
eo: Aktiva

en: Year
eo: Jaro

en: Date format
eo: Esprimo de dato

en: Add content
eo: Aldonu enhavon

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: Block
eo: Bloko

en: Page
eo: Paĝo

en: Left side
eo: Maldekstra flanko

en: Right side
eo: Dekstra flanko

en: 1 hour | @count hours
eo[0]: 1 horo
eo[1]: @count horoj

en: 1 day | @count days
eo[0]: 1 tago
eo[1]: @count tagoj

en: Node links
eo: Noda ligilo

en: Site name
eo: Reteja nomo

en: Site slogan
eo: Slogano de retejo

en: php
eo: pha

en: PHP
eo: PHA

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Available updates
eo: Disponeblaj ĝisdatigoj

en: Never
eo: Neniam

en: Up to date
eo: Ĝisdata

en: Update available
eo: Ĝisdatigo disponebla

en: Out of date
eo: Malĝisdata

en: Header
eo: Kaplinio

en: Left sidebar
eo: Maldekstra flankmenuo

en: Right sidebar
eo: Dekstra flankmenuo

en: Footer
eo: Piedlinio

en: Inline
eo: en linio

en: Selected
eo: Elektita

en: Menu link
eo: Ligilo al menuo

en: To
eo: Al

en: From
eo: De

en: Custom
eo: Propra

en: Roles
eo: Roloj

en: Comment
eo: Komento

en: Hostname
eo: Gastiganta nomo

en: Published
eo: Publikigita

en: Signature
eo: Subskribo

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Location
eo: Loko

en: Promoted to front page
eo: Montrata en la ĉefpaĝo

en: Log message
eo: Protokol-mesaĝo

en: Poll duration
eo: Opinisonda daŭro

en: Term name
eo: Termina nomo

en: Last access
eo: Lasta aliro

en: Severity
eo: Graveco

en: Field name
eo: Nomo de kampo

en: Global settings
eo: Globalaj agordoj

en: Fields
eo: Kampoj

en: Average
eo: Meznombro

en: Count
eo: Kalkulo

en: Conditions
eo: Kondiĉoj

en: Watchdog
eo: Gardhundo

en: Mode
eo: Reĝimo

en: Items
eo: Eroj

en: Last update
eo: Lasta ĝisdatiĝo

en: Nodes
eo: Nodoj

en: Advanced
eo: Specialaj

en: Maximum
eo: Maksimuma

en: Medium
eo: Medio

en: Caching
eo: Kaŝmemorigado

en: Month
eo: Monato

en: System
eo: Sistemo

en: Desc
eo: malkreske

en: Code
eo: Kodo

en: node
eo: nodo

en: Recent posts
eo: Lastaj afiŝoj

en: Day
eo: Tago

en: Table
eo: Tabelo

en: Other
eo: Alia

en: Text color
eo: Teksta koloro

en: access content
eo: aliri enhavon

en: Blog
eo: Blogo

en: String
eo: Signovico

en: Users
eo: Uzantoj

en: Referrer
eo: Referantoj

en: Maximum length
eo: Maximuma longo

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: Filters
eo: Filtroj

en: Order
eo: Ordo

en: Recent comments
eo: Lastaj komentoj

en: Position
eo: Loko

en: Profile
eo: Profilo

en: Save settings
eo: Konservu agordojn

en: Operation
eo: Operacio

en: reply
eo: respondu

en: City
eo: Urbo

en: with comments
eo: kun komentoj

en: without comments
eo: sen komentoj

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: Full
eo: Kompleta

en: Rules
eo: Reguloj

en: Authoring information
eo: Aŭtora informo

en: Hidden
eo: Kaŝita

en: Undefined
eo: Nedifinita

en: Show
eo: Montru

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
eo: Enmetu unu paĝon por lineo kiel vojoj de Drupalo. La '*' signo estas ĵokero. Ekzemplaj vojoj estas %blog por la bloga paĝo kaj %blog-wildcard por ĉiu persona blogo. %front estas la ĉefa paĝo.

en: English
eo: Angla

en: Edit term
eo: Redaktu terminon

en: 1 item | @count items
eo[0]: @count ero
eo[1]: @count eroj

en: Google
eo: Guglo

en: menu
eo: menuo

en: update
eo: ĝisdatigi

en: Full text
eo: Plena teksto

en: Search results
eo: Serĉrezultoj

en: Your search yielded no results
eo: Via serĉo trovis nenion

en: Front page
eo: Ĉefpaĝo

en: Display name
eo: vidigata nomo

en: Languages
eo: Lingvoj

en: Features
eo: Ecoj

en: Publishing options
eo: Publikigaj opcioj

en: Configure block
eo: Agordu blokon

en: Hour
eo: Horo

en: Minute
eo: Minuto

en: Second
eo: Sekundo

en: Text field
eo: Teksta kampo

en: Long
eo: Longa

en: Short
eo: Mallonga

en: None.
eo: Neniu.

en: Revert
eo: Malfari

en: Negate
eo: Negaciu

en: Existing system path
eo: Ekzistanta sistema vojo

en: Greater than
eo: Pli granda ol

en: Less than
eo: Malpli granda ol

en: any
eo: iu ajn

en: Log out
eo: Elsaluti

en: Autocomplete taxonomy
eo: Aŭtomate-kompletigi taksonomion

en: What links here
eo: Kio ligilas ĉi tie?

en: People
eo: Uzantoj

en: warning
eo: averto

en: Site information
eo: Retejaj informoj

en: Blocked
eo: Blokita

en: open
eo: malfermita

en: Parent term
eo: Patra termino

en: Parent terms
eo: Patraj terminoj

en: Forums
eo: Forumoj

en: revert
eo: malfari

en: Revision
eo: Revizio

en: Permissions
eo: Permesoj

en: Not published
eo: Ne publikigita

en: Menu settings
eo: Menuaj agordoj

en: Color scheme
eo: Kolorskemo

en: Attach
eo: Alkroĉu

en: New comments
eo: Novaj komentoj

en: Themes
eo: Haŭtoj

en: Translations
eo: Tradukoj

en: comment
eo: komento

en: !name field is required.
eo: La kampo !name estas nepra.

en: Comment settings
eo: Komentaj agordoj

en: disable
eo: malŝalti

en: Output format
eo: Strukturo de eligo

en: date
eo: dato

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Slogan
eo: Slogano

en: Apply
eo: Apliku

en: Not translated
eo: Netradukita

en: Translatable
eo: Tradukebla

en: Examples
eo: Ekzemploj

en: Enter the terms you wish to search for.
eo: Entajpu la terminojn, kiujn vi volas serĉi.

en: Variables
eo: Variabloj

en: Multilingual system
eo: Multelingva sistemo

en: Translated
eo: Tradukita

en: Blocks
eo: Blokoj

en: Menus
eo: Menuoj

en: Above
eo: Supere

en: Minimum
eo: Minimumo

en: Precision
eo: Precizo

en: Permission
eo: Permeso

en: file system
eo: dosiera sistemo

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
eo: La menusistemo konservas nur sistemajn vojojn, sed uzos la URL-kromnomo por montri. %link_path konserviĝis kiel %normal_path

en: URL path settings
eo: Agordoj de URL-vojoj

en: Language neutral
eo: Lingve neŭtrala

en: Rearrange
eo: Rearanĝu

en: 1 user | @count users
eo[0]: 1 uzanto
eo[1]: @count uzantoj

en: Aggregator
eo: Kolektilo

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
eo: La URL %url ne estas valida. Bonvolu enmeti plenan URL-n, kiel http://www.example.com/feed.xml.

en: Book navigation
eo: Libro-navigado

en: !a comments per page
eo: po !a komentoj ĉiupaĝe

en: Pager
eo: Tabulpaĝilo

en: 1 year | @count years
eo[0]: 1 jaro
eo[1]: @count jaroj

en: 1 week | @count weeks
eo[0]: 1 semajno
eo[1]: @count semajnoj

en: 1 sec | @count sec
eo[0]: 1 sek
eo[1]: @count sek

en: Page settings
eo: Paĝaj agordoj

en: Use pager
eo: Uzu tabulpaĝilon

en: More link
eo: Ligilo "pli"

en: More link text
eo: Teksto de ligilo "pli"

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: Check for updates
eo: Kontroli por ĝisdatigoj

en: No update data available
eo: Neniuj ĝisdatigaj datumoj disponeblaj

en: Field settings
eo: Agordoj de kampo

en: Default order
eo: Defaŭlta sinsekvo

en: Number of views
eo: Nombro da vidoj

en: Case sensitive
eo: Usklecodistinga

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
eo: Se la kvanto de kampoj supre ne sufiĉas, klaku ĉi tie por aldoni pli.

en: Update mode
eo: Ĝisdatiga modo

en: sort by @s
eo: ordigu laŭ @s

en: and
eo: kaj

en: After saving a new comment
eo: Konservinte novan komenton

en: After deleting a comment
eo: Foriginte komenton

en: Add new rule
eo: Aldonu novan regulon

en: Auto-reply
eo: Aŭto-respondo

en: Translate
eo: Traduku

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
eo: La traduka importo malsukcesis, ĉar la dosiero %filename ne povis esti legita.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgstr" estis atendita sed ne estis trovita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgid_plural" estis atendita, sed ne trovita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas sintaksan eraron sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgid" estis neatendita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgstr[]" estas neatendita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: "msgstr" estas neatendita sur linio %line.

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
eo: La traduka dosiero %filename enhavas eraron: estas neatendita teksto sur linio %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
eo: La traduka dosiero %filename finiĝis neatendite sur linio %line.

en: Save translations
eo: Konservu tradukojn

en: Create @name
eo: Verku @name

en: Original text
eo: Originala teksto

en: Entity type
eo: Speco de ento

en: User account
eo: Uzanta konto

en: 1 month | @count months
eo[0]: 1 monato
eo[1]: @count monatoj

en: Drupal core
eo: Drupal-kerno

en: Run cron
eo: Funkciigu cron

en: outdated
eo: eksdata

en: add translation
eo: aldoni tradukon

en: Translations of %title
eo: Tradukoj de %title

en: Bundle
eo: Fasko

en: Book outline
eo: Libra skemo

en: Revision information
eo: Reviziaj informoj

en: MIME type
eo: MIME-tipo

en: Dashboard
eo: Instrumentejo

en: Add !name
eo: Aldonu !name-n

en: Translate strings
eo: Traduku ĉenojn

en: Localization
eo: Asimilado

en: Edit string
eo: Redaktu tekston

en: locale
eo: lokaĵaro

en: sorted by
eo: ordigita laŭ

en: No fields available.
eo: Neniuj kampoj disponeblaj.

en: Displays
eo: Vidigiloj

en: View name
eo: Nomo de vido

en: Will be available to all users.
eo: Estos atingebla por ĉiuj uzantoj.

en: Poll
eo: Enketo

en: Browser session ID of user that visited page.
eo: Retumila sesia ID de uzanto kiu vizitis paĝon.

en: Title of page visited.
eo: Titolo de paĝo vizitita.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
eo: Interna vojo al paĝo vizitita (relative al la radiko de Drupalo.)

en: Referrer URI.
eo: Referanta URI.

en: Hostname of user that visited the page.
eo: Gastiganto de uzanto kiu vizitis la paĝon.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
eo: Tempo (ms) kiam la paĝo ŝaltiĝis.

en: Timestamp of when the page was visited.
eo: Tempindiko de kiam la paĝo estis vizitita.

en: contact
eo: kontakto

en: Add a more link to the bottom of the display.
eo: Aldonu ligilon "pli" al subo de vidigilo

en: Create more link
eo: Verku ligilon "pli"

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: Update translations
eo: Ĝisdatigu tradukojn

en: Already added languages
eo: Jam aldonitaj lingvoj

en: Edit language
eo: Redaktu lingvon

en: Contact form
eo: Kontakta formularo

en: Select language
eo: Elektu lingvon

en: Languages not yet added
eo: Lingvoj ankoraŭ ne aldonitaj

en: String not found.
eo: Teksto ne trovita.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
eo: La sendita teksto enhavas malpermesitan HTML-eron: %string

en: The string has been saved.
eo: La teksto konserviĝis.

en: The language selected for import is not supported.
eo: La lingvo elektita por importi estas nesubtenata.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
eo: La traduka dosiero %filename ŝajnas havi mankantan aŭ misformitan kaplinion.

en: Error importing interface translations
eo: Eraro importante interfacajn tradukojn

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
eo: Importis %file en %locale: %number novaj tekstoj aldoniĝis, %update ĝisdatiĝis kaj %delete forigiĝis.

en: Ampersand
eo: Kaj simbolo

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
eo: La maŝinlegebla nomo devas konsisti nur el minusklaj literoj, numeroj, kaj substrekoj.

en: Search form
eo: Serĉformularo

en: Popular content
eo: Populara enhavo

en: Translation settings
eo: Tradukaj agordoj

en: Flag translations as outdated
eo: Marki tradukojn kiel eksdataj

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
eo: Se vi ŝanĝis ion signife, kiu signifas ke tradukoj devas esti ĝisdatigitaj,vi povas marki ĉiujn tradukojn de ĉi tiu afiŝo kiel eksdataj. Tio neŝanĝos ajnan alian econ de tiuj afiŝoj, kiel ekzemple ĉu ili estaspublikitaj aŭ ne.

en: This translation needs to be updated
eo: Ĉi tiu traduko devas esti ĝisdatigita.

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
eo: Kiam ĉi tiu opcio estas ŝaltita, ĉi tiu traduko devas esti ĝisdatigita, ĉar lafonta afiŝo ŝanĝiĝis. Malŝaltu kiam la traduko estas denove ĝisdata.

en: Content translation
eo: Traduko de enhavo

en: Disabled modules
eo: Malŝaltitaj moduloj

en: Disabled themes
eo: Malŝaltitaj haŭtoj

en: Text format
eo: Tekstformato

en: Optional features
eo: Laŭvolaj funkcioj

en: Add event
eo: Aldonu eventon

en: manage fields
eo: agordu kampojn

en: Elements
eo: Elementoj

en: Hello <strong>@username</strong>
eo: Saluton <strong>@username</strong>

en: Image styles
eo: Bildaj stiloj

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
eo: La vojo por la ligilo de menuo. Ĝi povas esti ena Drupala vojo kiel %add-node au ekstera URL kiel %drupal. Entajpu %front por havi ligilo al ĉefpaĝo.

en: manage display
eo: agordu vidigilon

en: <em>Edit @type</em> @title
eo: <em>Edytuj @type</em> @title

en: Requires: !module-list
eo: Bezonas: !module-list

en: Required by: !module-list
eo: Bezonata de: !module-list

en: Image style
eo: Bilda stilo

en: Add a new @plugin
eo: Aldonu novan @plugin

en: Edit @plugin %title
eo: Redaktu @plugin %title

en: %title has been created.
eo: %title estis kreita.

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: Manage reaction rules and rule components.
eo: Mastrumu reakciajn regulojn kaj regulajn elementojn.

en: Select the %element to add
eo: Selektu la %element por aldoni

en: Rules scheduler
eo: Rula vicigilo

en: Refresh information
eo: Renovigu informojn

en: Cannot find any translation updates.
eo: Oni ne povas trovi iu ajn ĝisdatigojn de la tradukado.

en: Never (manually)
eo: Neniam (permane)

en: Translation updates replace existing ones, new ones are added
eo: Traduka ĝisdatigo anstataŭigas ekzistajn tekstojn, novaj estas aldonataj.

en: No information
eo: Oni mankas informoj

en: List of latest imported translations and available updates for each enabled project and language.
eo: Listo de lastaj elŝutitajn tradukojn kaj atingeblajn ĝisdatigojn por ĉiu ŝaltita projekto/modulo kaj ĉiu ŝaltita lingvo.

en: View mode
eo: Vidoreĝimo

en: Rules configuration
eo: Rulaj agordoj

en: Scheduled Rules components
eo: Elementoj de rula vicigilo

en: Asc
eo: kreske

en: Add new view
eo: Aldonu novan vidigon

en: Translation sets
eo: Tradukaj aroj

en: Enter items that will be considered as translations of each other.
eo: Metu elementojn, kiuj estos konsiderataj kiel tradukoj por ili mem.

en: Show "Page not found"
eo: Montru "Paĝo ne trovita"

en: Modify the display(s) of your view below or add new displays.
eo: Modifu la vidigilo(j)n de vido aŭ aldonu novajn vidigilojn.

en: Add !display
eo: Aldonu !display-on

en: @display_title details
eo: Detaloj de "@display_title"

en: Create a page
eo: Verku paĝon

en: of type
eo: de tipo

en: Translations of menu item %title
eo: Traduko de menua elemento: %title

en: Field "@name"
eo: Kampo "@name"
