Drupal 7 Multilingual Sites Book Demo Installation Profile (7.x-1.0-alpha1) - en to sk translation catalogue (1846 entries)

en: Home
sk: Domov

en: User interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Slideshow
sk: Premietanie

en: Title
sk: Názov

en: Body
sk: Text

en: Previous
sk: Predchádzajúce

en: Next
sk: Ďalej

en: Pages
sk: Stránky

en: Save configuration
sk: Uložiť nastavenia

en: Reset to defaults
sk: Znovunastaviť predvolené hodnoty

en: enable
sk: povoliť

en: context
sk: kontext

en: delete
sk: odstrániť

en: Status
sk: Stav

en: Prefix
sk: Predpona

en: Suffix
sk: Prípona

en: approve
sk: schváliť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Submit
sk: Odoslať

en: Operations
sk: Operácie

en: Content
sk: Obsah

en: Value
sk: Hodnota

en: Totals
sk: Spolu

en: Email address
sk: E-mailová adresa

en: Item
sk: Položka

en: content
sk: obsah

en: Development
sk: Vývoj

en: Groups
sk: Skupiny

en: Group
sk: Skupina

en: Type
sk: Typ

en: Author
sk: Autor

en: Replies
sk: Odpovedí

en: Last Post
sk: Posledný príspevok

en: Closed
sk: Uzavreté

en: Organic groups
sk: Organické skupiny

en: List
sk: Zoznam

en: Subject
sk: Predmet

en: Actions
sk: Akcie

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Description
sk: Popis

en: Language
sk: Jazyk

en: Read more
sk: Čítať ďalej

en: more
sk: viac

en: Enable
sk: Povoliť

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Access control
sk: Kontrola prístupu

en: Article
sk: Článok

en: Disabled
sk: Zakázané

en: Enabled
sk: Povolené

en: Administration
sk: Administrácia

en: footer
sk: pätička

en: Comments
sk: Komentáre

en: Priority
sk: Priorita

en: More
sk: Viac

en: Action
sk: Akcia

en: Last updated
sk: Naposledy aktualizované

en: On
sk: Zapnúť

en: Tags
sk: Značky

en: Block title
sk: Nadpis bloku

en: Taxonomy
sk: Taxonómia

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Content types
sk: Typy obsahu

en: Home page
sk: Domovská stránka

en: Download
sk: Prevziať

en: Version
sk: Verzia

en: Go
sk: Prejsť

en: view
sk: zobraziť

en: all
sk: všetko

en: File
sk: Súbor

en: Tag
sk: Značka

en: Login
sk: Prihlásiť sa

en: Advanced options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Edit
sk: Upraviť

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

en: Links
sk: Odkazy

en: Search
sk: Vyhľadávanie

en: Daily
sk: Denne

en: Weekly
sk: Týždenne

en: None
sk: Žiadne

en: Display settings
sk: Nastavenie zobrazovania

en: default
sk: predvolené

en: This action cannot be undone.
sk: Túto akciu nemožno vrátiť späť.

en: Number
sk: Číslo

en: Message
sk: Správa

en: Block settings
sk: Nastavenia blokov

en: Comment form
sk: Formulár pre komentáre

en: User contact form
sk: Formulár pre kontaktovanie používateľa

en: - None -
sk: - Žiadne -

en: Country
sk: Krajina

en: Weight
sk: Váha

en: Variable
sk: Premenná

en: Link
sk: Odkaz

en: Image
sk: Obrázok

en: Center
sk: Na stred

en: Help text
sk: Text pomocníka

en: Admin title
sk: Administratívny názov

en: Hierarchy
sk: Hierarchia

en: Multiple
sk: Viacero naraz

en: Required
sk: Povinné

en: Parent
sk: Nadradený

en: Parents
sk: Nadradené

en: Depth
sk: Hĺbka

en: Category
sk: Kategória

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Feed
sk: Kanál správ

en: Name
sk: Názov

en: edit
sk: upraviť

en: Import
sk: Importovať

en: Book
sk: Rezervácia

en: Export
sk: Exportovať

en: Taxonomy term
sk: Termín taxonómie

en: General settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: settings
sk: nastavenia

en: Back
sk: Späť

en: Node ID
sk: ID uzla

en: Field
sk: Pole

en: header
sk: hlavička

en: Label
sk: Označenie

en: Preview
sk: Náhľad

en: Save
sk: Uložiť

en: Help
sk: Pomoc

en: username
sk: používateľ

en: True
sk: Pravda

en: False
sk: Nie

en: Font
sk: Písmo

en: Default
sk: Predvolené

en: Summary
sk: Zhrnutie

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Open
sk: Otvorené

en: Top
sk: Navrch

en: Link Target
sk: Cieľ linky

en: Small
sk: Malé

en: Large
sk: Veľké

en: Core
sk: Jadro

en: Add new
sk: Pridať nový

en: Schedule
sk: Plán

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Access
sk: Prístup

en: Add
sk: Pridať

en: View
sk: Zobraziť

en: Length
sk: Dĺžka

en: Format
sk: Formát

en: Path
sk: Cesta

en: Filename
sk: Názov súboru

en: Vocabularies
sk: Slovníky

en: Modules
sk: Moduly

en: Manage
sk: Spravovať

en: Region
sk: Umiestnenie

en: Visible
sk: Viditeľné

en: Placeholder tokens
sk: Nahrádzajúce tokeny

en: Display
sk: Zobraziť

en: Node type
sk: Typ uzla

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: results
sk: výsledky

en: search
sk: vyhľadávanie

en: Teaser
sk: Upútavka

en: Event
sk: Podujatie

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Theme
sk: Téma vzhľadu

en: Layout
sk: Rozloženie

en: Timestamp
sk: Časová známka

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Component
sk: Komponent

en: Components
sk: Komponenty

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Attachment
sk: Príloha

en: n/a
sk: nie je

en: Picture
sk: Obrázok

en: Paths
sk: Cesty

en: Mail
sk: Pošta

en: Before
sk: Pred

en: After
sk: Za

en: Find content
sk: Nájsť obsah

en: Promoted
sk: Propagovaný

en: User
sk: Používateľ

en: Content type
sk: Typ obsahu

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Email
sk: E-mail

en: Check
sk: Skontroluj

en: Files
sk: Súbory

en: status
sk: stav

en: User ID
sk: ID používateľa

en: Error
sk: Chyba

en: Options
sk: Nastavenia

en: Contact
sk: Kontakt

en: Created
sk: Vytvorené

en: Node
sk: Uzol

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Exclude
sk: Vylúčiť

en: Horizontal
sk: Vodorovne

en: Vertical
sk: Zvislo

en: Are you sure you want to delete %title?
sk: Naozaj chcete odstrániť %title?

en: Optional Title
sk: Voliteľný názov

en: Required Title
sk: Požadovaný názov

en: No Title
sk: Bez názvu

en: Link Title
sk: Názov linky

en: Default (no target attribute)
sk: Predvolené (bez atribútu target)

en: Open link in new window
sk: Otvoriť linku v novom okne

en: Allow the user to choose
sk: Umožniť používateľovi vybrať

en: Additional CSS Class
sk: Prídavná CSS trieda

en: Not a valid URL.
sk: Neplatná adresa.

en: Titles are required for all links.
sk: Názvy sú potrebné pre všetky linky.

en: Open URL in a New Window
sk: Otvoriť linku v novom okne

en: Defines simple link field types.
sk: Definuje jednoduché typy poľa liniek.

en: term
sk: termín

en: Menu item
sk: Položka menu

en: The name of the menu.
sk: Názov menu.

en: Update options
sk: Možnosti aktualizácie

en: All
sk: Všetky

en: hours
sk: hodiny

en: days
sk: dni

en: Access log
sk: Záznam prístupov

en: Active
sk: Aktívny

en: Submit @name
sk: Pridať @name

en: Submitted
sk: Odoslané

en: Year
sk: Rok

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: Panels
sk: Panely

en: Add content
sk: Pridať obsah

en: Page title
sk: Názov stránky

en: CSS ID
sk: ID CSS

en: The CSS ID to apply to this page
sk: CSS ID pre túto stránku

en: Block
sk: Blok

en: CSS class
sk: CSS trieda

en: Display links
sk: Zobraziť linky

en: Page
sk: Strana

en: Pager ID
sk: ID stránkovania

en: Three column 25/50/25
sk: Tri stĺpce 25/50/25

en: Left side
sk: Ľavá strana

en: Middle column
sk: Stredný stĺpec

en: Right side
sk: Pravá strana

en: Three column 25/50/25 stacked
sk: Tri stĺpce 25/50/25 stohované

en: Bottom
sk: Naspodok

en: Three column 33/34/33
sk: Tri stĺpce 33/34/33

en: Three column 33/34/33 stacked
sk: Tri stĺpce 33/34/33 stohované

en: Two column
sk: Dva stĺpce

en: Two column stacked
sk: Dva stĺpce stohované

en: 1 hour | @count hours
sk[0]: 1 hod
sk[1]: @count hod
sk[2]: @count hod

en: 1 day | @count days
sk[0]: @count deň
sk[1]: @count dni
sk[2]: @count dní

en: Node links
sk: Odkazy uzla

en: Taxonomy terms
sk: Termíny taxonómie

en: User picture
sk: Obrázok používateľa

en: Breadcrumb
sk: Omrvinka

en: Site name
sk: Názov web stránky

en: Site slogan
sk: Slogan web stránky

en: Node types
sk: Typy uzlov

en: Not found
sk: Nenájdené

en: Module
sk: Modul

en: Off
sk: Vypnúť

en: Available updates
sk: Dostupné aktualizácie

en: Always
sk: Vždy

en: Never
sk: Nikdy

en: Your changes have been saved.
sk: Vaše zmeny boli uložené.

en: Up to date
sk: Aktuálne

en: Update available
sk: Dostupná aktualizácia

en: Out of date
sk: Neaktuálne

en: Header
sk: Hlavička

en: Left sidebar
sk: Ľavý stĺpec

en: Right sidebar
sk: Pravý stĺpec

en: Footer
sk: Päta

en: Inline
sk: V riadku

en: Selected
sk: Zvolené

en: Menu link
sk: Odkaz v menu

en: To
sk: Komu

en: From
sk: Od

en: Aggregator item
sk: Agregovaná položka

en: Custom
sk: Vlastná

en: Roles
sk: Kategórie používateľov

en: Revision ID
sk: ID revízie

en: Comment
sk: Komentár

en: Comment ID
sk: ID komentára

en: Hostname
sk: Adresa počítača

en: Score
sk: Skóre

en: Published
sk: Zverejnené

en: Signature
sk: Signatúra

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Source string
sk: Zdrojový reťazec

en: Promoted to front page
sk: Zobrazené na titulnej strane

en: Log message
sk: Správa záznamu

en: URL alias
sk: Alias URL adresy

en: Poll duration
sk: Trvanie ankety

en: Poll votes
sk: Hlasy ankety

en: Session ID
sk: ID session

en: File ID
sk: ID súboru

en: File name
sk: Názov súboru

en: File size
sk: Veľkosť súboru

en: Vocabulary
sk: Slovník

en: Vocabulary ID
sk: ID slovníka

en: Term
sk: Termín

en: Term ID
sk: ID termínu

en: Term name
sk: Názov termínu

en: Last access
sk: Posledný prístup

en: Last login
sk: Posledné prihlásenie

en: Message type
sk: Typ správy

en: Severity
sk: Závažnosť

en: Field name
sk: Meno poľa

en: Global settings
sk: Globálne nastavenia

en: Fields
sk: Polia

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Is less than
sk: Je menej ako

en: Is less than or equal to
sk: Je menej alebo sa rovná ako

en: Is equal to
sk: Je zhodné s

en: Is greater than or equal to
sk: Je viac, alebo sa rovná ako

en: Is greater than
sk: Je viac ako

en: Is not equal to
sk: Nie je zhodné s

en: Average
sk: Priemer

en: Count
sk: Počet

en: Overridden
sk: Prepísaný

en: Conditions
sk: Podmienky

en: Mode
sk: Režim

en: Normal
sk: Normálny

en: Warning
sk: Varovanie

en: Items
sk: Položky

en: Last update
sk: Posledná aktualizácia

en: %time ago
sk: pred %time

en: Nodes
sk: Uzly

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Sort order
sk: Zoradenie

en: Up
sk: Hore

en: Width
sk: Šírka

en: 1 day
sk: 1 deň

en: Medium
sk: Stredná

en: Sortable
sk: Zoraďovateľný

en: Caching
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Month
sk: Mesiac

en: Load
sk: Načítať

en: End Date
sk: Dátum ukončenia

en: System
sk: Systém

en: Current
sk: Aktuálny

en: State
sk: Stav

en: Terms
sk: Termíny

en: Desc
sk: Zostupne

en: Code
sk: Kód

en: Owner
sk: Vlastník

en: OR
sk: ALEBO

en: Company
sk: Spoločnosť

en: node
sk: obsah

en: General
sk: Všeobecné

en: Method
sk: Metóda

en: Recent posts
sk: Nedávne príspevky

en: Recent posts for %1
sk: Posledné príspevky pre %1

en: Day
sk: Deň

en: Table
sk: Tabuľka

en: Now
sk: Teraz

en: All views
sk: Všetky pohľady

en: Start date
sk: Dátum od

en: End date
sk: Dátum do

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
sk: Predvolený vzor cesty (aplikovaný na všetky typy slovníkov, ktoré majú prázdny vzor)

en: Pattern for all %vocab-name paths
sk: Vzor pre všetky cesty %vocab-name

en: Pattern for forums and forum containers
sk: Vzor pre cesty fóra a kontajnery fóra

en: Pattern for user account page paths
sk: Vzor pre cesty k uživaťeľským účtom

en: Pattern for blog page paths
sk: Vzor pre cesty stránok blogu

en: Verbose
sk: Sledovanie zmien

en: Display alias changes (except during bulk updates).
sk: Zobraziť zmeny aliasov (okrem prebiehajúcich hromadných aktualizácií)

en: Replace by separator
sk: Nahradiť oddeľovačom

en: Maximum alias length
sk: Maximálna dĺžka aliasu

en: Maximum component length
sk: Maximálna dĺžka komponentu

en: Update action
sk: Aktualizovať akciu

en: Strings to Remove
sk: Reťazce na odstránenie

en: Provides a mechanism for modules to automatically generate aliases for the content they manage.
sk: Poskytuje mechanizmus pre moduly na automatické generovanie aliasov pre obsah ktorý manažujú.

en: Forum
sk: Fórum

en: !time ago
sk: pred !time

en: Other
sk: Ostatné

en: Text color
sk: Farba textu

en: Basic
sk: Základné

en: Repeat
sk: Opakovanie

en: Link URL
sk: URL adresa

en: access content
sk: prístup k obsahu

en: List type
sk: Typ zoznamu

en: Role
sk: Kategória používateľov

en: Select all
sk: Vybrať všetko

en: Link text
sk: Text odkazu

en: String
sk: Reťazec

en: Users
sk: Používatelia

en: Referrer
sk: Odkazovač

en: Exists
sk: Existuje

en: Both
sk: Oba

en: Last
sk: Posledné

en: Maximum length
sk: Maximálna dĺžka

en: Save changes
sk: Uložiť zmeny

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: <All>
sk: <Všetky>

en: Edit view
sk: Upraviť pohľad

en: Override
sk: Nahradiť

en: Clone
sk: Klonovať

en: Administer views
sk: Spravovať views

en: Existing Views
sk: Existujúce pohľady

en: Default Views
sk: Predvolené pohľady

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: Empty Text
sk: Prázdny text

en: Normal menu item
sk: Normálna položka menu

en: Down
sk: Dolu

en: Wildcard
sk: Zástupný znak

en: Arguments
sk: Argumenty

en: Operator
sk: Operátor

en: Filters
sk: Filtre

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Order
sk: Poradie

en: Add criteria
sk: Pridať kritérium

en: View name must be alphanumeric or underscores only.
sk: Meno pohľadu môže obsahovať len písmená, čísla alebo podtržník.

en: Recent comments
sk: Nedávne komentáre

en: Node: ID
sk: Uzol: ID

en: Random
sk: Náhodný

en: Uncategorized
sk: Nezoradený

en: Plain
sk: Jednoduchý

en: Position
sk: Pozícia

en: IP Address
sk: IP adresa

en: Pattern
sk: Vzor

en: Basic settings
sk: Základné nastavenia

en: Last checked
sk: Posledné kontrolované

en: Node template
sk: Šablóna uzla

en: false
sk: nie

en: true
sk: áno

en: Profile
sk: Profil

en: Replacement
sk: Náhrada

en: Page Title
sk: Nadpis stránky

en: Enhanced control over the page title (in the &lt;head> tag).
sk: Vylepšená možnosť nastavenia nadpisu stránky (značka &lt;head>).

en: Term description
sk: Popis výrazu

en: fields
sk: polia

en: Save settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Operation
sk: Operácia

en: reply
sk: odpovedať

en: Duration
sk: Trvanie

en: Original
sk: Originál

en: Property
sk: Vlastnosť

en: Defaults
sk: Predvolené

en: City
sk: Mesto

en: Protocol
sk: Protokol

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Created date
sk: Dátum vytvorenia

en: Updated date
sk: Dátum aktualizácie

en: comments
sk: komentáre

en: Full
sk: Plný

en: Default language
sk: Predvolený jazyk

en: Rules
sk: Pravidlá

en: Regular expression
sk: Regulárny výraz

en: Authoring information
sk: Informácie o autorovi

en: Hidden
sk: Skryté

en: Approved
sk: Schválené

en: create
sk: vytvoriť

en: Root
sk: Najvyššia úroveň

en: Undefined
sk: Nedefinované

en: seconds
sk: sekundy

en: minutes
sk: minúty

en: Show
sk: Zobraziť

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Na každý riadok zadajte jednu cestu. Znak * je zástupný znak. Cesta môže byť napr. %blog pre stránku blogu alebo %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je titulná stránka.

en: Other queries
sk: Ostatné dotazy

en: Upload file
sk: Nahrať súbor

en: Timer
sk: Časovač

en: Change
sk: Zmeniť

en: English
sk: Angličtina

en: Edit term
sk: Upraviť termín

en: Tokens
sk: Tokeny

en: Switch
sk: Prepnúť

en: Week of @date
sk: Týždeň počnúc dňom: @date

en: Feeds
sk: Kanály správ

en: ago
sk: pred

en: 1 item | @count items
sk[0]: @count položka
sk[1]: @count položky
sk[2]: @count položiek

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Node title
sk: Nadpis

en: Node body
sk: Telo uzla

en: update
sk: aktualizácia

en: Full text
sk: Plný text

en: Source
sk: Zdroj

en: Date/Time
sk: Dátum/čas

en: Display all menu items
sk: Zobraziť všetky položky menu

en: Search results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Your search yielded no results
sk: Vyhľadávanie neprinieslo žiadne výsledky.

en: Front page
sk: Titulná stránka

en: unlimited
sk: neobmedzene

en: Replacement patterns
sk: Vzory pre nahradenie

en: Display name
sk: Zobrazované meno

en: Languages
sk: Jazyky

en: Features
sk: Vlastnosti

en: Activity
sk: Aktivita

en: Publishing options
sk: Nastavenia zverejnenia

en: First
sk: Prvý

en: Middle
sk: Stredný

en: Query
sk: Dotaz

en: Moderate
sk: Moderovať

en: Configure block
sk: Nastaviť blok

en: Block name
sk: Názov bloku

en: Site's time zone
sk: Časové pásmo stránky

en: Hour
sk: Hodina

en: Minute
sk: Minúta

en: Second
sk: Sekunda

en: Select list
sk: Výberové pole

en: Text field
sk: Textové pole

en: Granularity
sk: Zobraziť v krokoch po

en: Time zone handling
sk: Zmena časového pásma

en: Long
sk: Dlhý

en: Short
sk: Krátky

en: Date field
sk: Dátum

en: Alignment
sk: Zarovnanie

en: author
sk: autor

en: unchanged content
sk: nezmenený obsah

en: Entity
sk: Entita

en: AND
sk: A

en: None.
sk: Žiadne.

en: Revert
sk: Vrátiť

en: Negate
sk: Negácia

en: Empty
sk: Prázdne

en: created content
sk: vytvorený obsah

en: updated content
sk: aktualizovaný obsah

en: deleted content
sk: odstránený obsah

en: Existing system path
sk: Existujúca systémová cesta

en: Greater than
sk: Väčší ako

en: Less than
sk: Menší ako

en: updated user
sk: aktualizovaný používateľ

en: any
sk: ľubovoľne

en: Add user role
sk: Pridať používateľskú rolu

en: Execute custom PHP code
sk: Vykonať zadaný PHP kód

en: PHP code
sk: PHP kód

en: Log out
sk: Odhlásiť

en: Open in new window
sk: Otvoriť v novom okne

en: Show field
sk: Ukázať pole

en: Autocomplete taxonomy
sk: Automatické dokončovanie taxonómie

en: Left
sk: Vľavo

en: Right
sk: Vpravo

en: What links here
sk: Odkazujúce heslá

en: Clean
sk: Čistá

en: People
sk: Používatelia

en: terms
sk: termíny

en: warning
sk: upozornenie

en: Site information
sk: Informácie o web stránke

en: Blocked
sk: Blokovaný

en: or
sk: alebo

en: open
sk: otvorená

en: Convert
sk: Konvertovať

en: Parent term
sk: Nadradený termín

en: Parent terms
sk: Nadradené termíny

en: All blogs
sk: Všetky blogy

en: Style
sk: Štýl

en: Forums
sk: Fórum

en: revert
sk: vrátiť

en: Revision
sk: Revízia

en: duration
sk: trvanie

en: Asterisk
sk: Hviezdička

en: Website
sk: Webová lokalita

en: Missing
sk: Chýbajúci

en: Permissions
sk: Oprávnenia

en: All tags
sk: Všetky značky

en: Last modified
sk: Naposledy upravené

en: Reversed
sk: Obrátený

en: Product
sk: Produkt

en: Flexible
sk: Rozťahovací

en: Changed
sk: Zmenené

en: Date created
sk: Dátum vytvorenia

en: Reverse
sk: Otočiť

en: Standard
sk: Štandardná

en: missing
sk: chýba

en: Not published
sk: Nezverejnené

en: Menu settings
sk: Nastavenia menu

en: Color scheme
sk: Farebná schéma

en: Attach
sk: Pripojiť

en: Unformatted
sk: Neformátovaný

en: RSS Feed
sk: RSS zdroj

en: New comments
sk: Nové komentáre

en: Enter username
sk: Vložiť prihlasovacie meno

en: Username not found
sk: Prihlasovacie meno nenájdené

en: Relationships
sk: Vzťahy

en: Plural
sk: Množné číslo

en: Relationship
sk: Vzťah

en: relationships
sk: vzťahy

en: Basic information
sk: Základné informácie

en: Sort criteria
sk: Kritéria zoradenia

en: Parent menu item
sk: Nadradená menu položka

en: Themes
sk: Témy vzhľadu

en: Translations
sk: Preklady

en: Multilingual
sk: Viacjazyčný

en: comment
sk: komentár

en: Unpublished
sk: Nezverejnené

en: Loading...
sk: Načítava sa...

en: !name field is required.
sk: Pole !name je povinné.

en: Comment settings
sk: Nastavenie komentárov

en: News
sk: Novinky

en: Sticky
sk: Prilepený v zozname

en: day(s)
sk: deň(dni)

en: TRUE
sk: PRAVDA

en: FALSE
sk: NEPRAVDA

en: cancel
sk: zrušiť

en: Tabs
sk: Záložky

en: disable
sk: vypnúť

en: Output format
sk: Výstupný formát

en: Storage
sk: Ukladanie

en: date
sk: dátum

en: Advanced Options
sk: Pokročilé nastavenia

en: Default value
sk: Predvolená hodnota

en: Timezone
sk: Časové pásmo

en: Apply
sk: Použiť

en: Edit translation
sk: Upraviť preklad

en: Not translated
sk: Nepreložené

en: (source)
sk: (zdroj)

en: Select
sk: Zvoľte

en: Translatable
sk: Prekladateľný

en: Examples
sk: Príklady

en: You must select a node.
sk: Treba vybrať uzol.

en: Enter the terms you wish to search for.
sk: Zadajte slová, ktoré chcete vyhľadať.

en: No style
sk: Žiaden štýl

en: Bold
sk: Hrubé

en: Information
sk: Informácia

en: Variables
sk: Premenné

en: PHP Code
sk: PHP kód

en: Simple
sk: Jednoduché

en: Double
sk: Dupľa

en: Multilingual system
sk: Viacjazyčný systém

en: Internationalization
sk: Internacionalizácia

en: Content selection mode
sk: Spôsob výberu obsahu

en: Normal - All enabled languages will be allowed.
sk: Normálna - Všetky zapnuté jazyky budú povolené.

en: Extended - All defined languages will be allowed.
sk: Rozšírená - Všetky definované jazyky budú povolené

en: Multilingual options
sk: Viacjazyčné možnosti

en: Multilingual settings
sk: Viacjazyčné nastavenia

en: Translated
sk: Preložené

en: This is a multilingual variable.
sk: Toto je viacjazyčná premenná.

en: Strings
sk: Reťazce

en: Translation
sk: Preklad

en: Translation status
sk: Stav prekladu

en: Blocks
sk: Bloky

en: Menus
sk: Menu

en: A valid date is required for %title.
sk: Pole %title musí obsahovať platný dátum.

en: A Date API that can be used by other modules.
sk: Dátumové API na použitie v iných moduloch.

en: The Strtotime default value is invalid.
sk: Predvolená hodnota Strtotime je neplatná.

en: Relative
sk: Relatívne

en: Above
sk: Nad

en: Within
sk: Vnútri

en: Position of date part labels
sk: Pozícia menoviek dátumových častí

en: User's time zone
sk: Časové pásmo používateľa

en: @min and @max
sk: @min a @max

en: Until
sk: Do

en: Third
sk: Tretí

en: Fourth
sk: Štvrtý

en: Fifth
sk: Piaty

en: Overrides
sk: Nahradenia

en: Text area
sk: Rozsiahle textové pole

en: Used in
sk: Použité v

en: Export data
sk: Exportovať údaje

en: Import data
sk: Importovať dáta

en: Decimal
sk: Desatinné číslo

en: Precision
sk: Presnosť

en: Form
sk: Formulár

en: 1 minute
sk: 1 minúta

en: Permission
sk: Oprávnenie

en: Grid
sk: Mriežka

en: Italic
sk: Šikmé

en: Global
sk: Globálny

en: file system
sk: súborový systém

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
sk: Menu systém obsahuje iba systémové cesty, ale pre zobrazenie sa použijú URL aliasy. %link_path bol uložený ako %normal_path

en: Image gallery
sk: Obrázková galéria

en: Thread
sk: Vlákno

en: Layouts
sk: Rozloženia

en: URL path settings
sk: Nastavenie cesty pre URL

en: Distinct
sk: Iba odlišné

en: Extension
sk: Rozšírenie

en: Space
sk: Medzera

en: Keys
sk: Kľúče

en: Unavailable
sk: Nedostupné

en: The automatically generated alias %original_alias conflicted with an existing alias. Alias changed to %alias.
sk: Automaticky generovaný alias %original_alias je už použitý. Alias bol zmenený na %alias.

en: Pattern for all @node_type paths
sk: Vzor pre všetky cesty typu: @node_type

en: Delete aliases
sk: Vymazať aliasy

en: Automatic alias
sk: Automatický alias

en: Character used to separate words in titles. This will replace any spaces and punctuation characters. Using a space or + character can cause unexpected results.
sk: Znak používaný na oddeľovanie slov v názvoch. Nahradí všetky medzery a interpunkciu. Ak použijete medzeru alebo + bude to mať nepriaznivé následky.

en: Character case
sk: Veľkosť znakov

en: Leave case the same as source token values.
sk: Ponechať rovnakú veľkosť písmen ako sú v zdrojových reťazcoch.

en: Change to lower case
sk: Previesť na malé znaky

en: Do nothing. Leave the old alias intact.
sk: Nerobte nič. Nechajte starý alias nedotknutý.

en: Create a new alias. Leave the existing alias functioning.
sk: Vytvoriť nový alias. Aktuálny alias ponechať funkčný.

en: Create a new alias. Delete the old alias.
sk: Vytvoriť nový alias. Vymazať starý alias.

en: Transliterate prior to creating alias
sk: Prepísať pred vytvorením aliasu

en: Filters the new alias to only letters and numbers found in the ASCII-96 set.
sk: Filtrovať nový alias len použitím písmen a čísel nachádzajúcich sa v ASCII-96 tabuľke.

en: No action (do not replace)
sk: Žiadna akcia (nenahrádzať)

en: Delete all aliases. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Odstrániť všetky aliasy. Počet aliasov, ktoré budú odstránené: %count.

en: Delete aliases for all @label. Number of aliases which will be deleted: %count.
sk: Vymazať aliasy pre všetky @label. Počet aliasov, ktoré budú vymazané: %count.

en: Delete aliases now!
sk: Vymazať aliasy!

en: All of your path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest boli vymazané.

en: All of your %type path aliases have been deleted.
sk: Všetky vaše aliasy ciest typu: %type  boli zmazané

en: Language neutral
sk: Nezávislé od jazyka

en: Usage
sk: Využitie

en: Edit content
sk: Upraviť obsah

en: Change layout
sk: Zmeniť vzhľad

en: Available
sk: Dostupné

en: Contexts
sk: Kontexty

en: Aggregate
sk: Spojiť

en: <Any>
sk: - Akýkoľvek -

en: Loading
sk: Nahráva sa

en: Rearrange
sk: Preusporiadať

en: !num_users created.
sk: !num_users vytvorených.

en: Created the following new vocabularies: !vocs
sk: Boli vytvorené nasledujúce nové slovníky: !vocs

en: Created the following new terms: !terms
sk: Boli vytvorené nasledujúce nové termíny: !terms

en: 1 user | @count users
sk[0]: 1 používateľ
sk[1]: @count používatelia
sk[2]: @count používateľov

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
sk: Tu je význam vašich <code>$_SESSION</code> premenných.

en: Empty cache
sk: Prázdna vyrovnávacia pamäť

en: Reinstall modules
sk: Preinštalovať moduly

en: Variable editor
sk: Editor premenných

en: Session viewer
sk: Prehliadač session

en: Switch user
sk: Prepnúť používateľa

en: Execute PHP
sk: Spustiť PHP

en: Number of users to display in the list
sk: Počet používateľov zobrazených v zozname

en: This user can switch back.
sk: Tento používateľ sa môže prepnúť späť.

en: Query log
sk: Log dotazov

en: You must disable or upgrade the php Zend Optimizer extension in order to enable this feature. The minimum required version is 3.2.8. Earlier versions of Zend Optimizer are <a href="!url">horribly buggy and segfault your Apache</a> ...
sk: Aby ste mohli zapnúť túto súčasť musíte vypnúť php rozšírenie Zend Optimizer. Minimálna vyžadovaná verzia je 3.2.8. staršie verzie Zend Optimizer sú <a href="!url">strašne chybové a spôsobujú chyby segmentácie na vašom Apache serveri</a> ...

en: Display query log
sk: Zobraziť log dotazov

en: Sort query log
sk: Zoradiť log dotazov

en: by source
sk: podľa zdroja

en: by duration
sk: podľa trvania

en: Slow query highlighting
sk: Označovať pomalé SQL dotazy

en: Display page timer
sk: Zobraziť časovač stránky

en: Display memory usage
sk: Zobraziť používanie pamäťi.

en: Display redirection page
sk: Zobraziť presmerovanú stránku

en: Error handler
sk: Manažér chýb

en: Standard drupal
sk: Štandardný drupal

en: Backtrace
sk: Spätné sledovanie

en: PHP code to execute
sk: PHP kód na vykonanie

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
sk: Zadajte rovnaký kód. Nepoužívajte  znaky <code>&lt;?php ?&gt;</code>.

en: Execute
sk: Spustiť

en: Warning - will delete your module tables and variables.
sk: Upozornenie - budú vymazané vaše tabuľky a premenné.

en: Old value
sk: Stará hodnota

en: New value
sk: Nová hodnota

en: Session name
sk: Názov session

en: Generate users
sk: Generovať používateľov

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
sk: Generovať zadaný počet používateľov. Voliteľné - vymaže jestvujúcich používateľov.

en: Generate content
sk: Generovať obsah

en: Generate a given number of nodes and comments. Optionally delete current items.
sk: Generovať zadané počty uzlov a komentárov. Prípadne odstrániť aktuálne položky.

en: How many users would you like to generate?
sk: Koľko používateľov chcete vytvoriť?

en: How many nodes would you like to generate?
sk: Koľko uzlov chcete vytvoriť?

en: Max word length of titles
sk: Maximálna dĺžka slova v titulkoch

en: Development helper for node_access table
sk: Vývojový pomocník pre tabuľku node_access

en: This module helps in site development.  Specifically, when an access control module is used to limit access to some or all nodes, this module provides some feedback showing the node_access table in the database.
sk: Tento modul pomáha pri vývoji stránky. Najmä, keď sa používa modul na kontrolu prístupu na obmedzenie prístupu k určitým alebo všetkým uzlom, tento modul poskytuje odozvu zobrazením tabulky node_access v databáze.

en: Access Granted to All Nodes (All Users)
sk: Prístup k všetkým uzlom povolený (všetci používatelia)

en: realm
sk: oblasť

en: Legacy Nodes
sk: Dedičné uzly

en: All Nodes Represented
sk: Znázorňovať všetky uzly

en: All nodes are represented in the node_access table.
sk: Všetky uzly sú znázornené v tabuľke node_access.

en: Access Granted to All Nodes (Some Users)
sk: Prístup ku všetkým uzlom povolený (Niektorí používatelia)

en: Access Granted to Some Nodes
sk: Prístup do niektorých uzlov povolený

en: public nodes
sk: verejné uzly

en: Public Nodes
sk: Verejné uzly

en: Summary by Realm
sk: Zhrnutie podľa oblasti

en: The following realms grant limited access to some specific nodes.
sk: Nasledujúce oblasti poskytujú obmedzený prístup k určitým uzlom.

en: private nodes
sk: súkromný obsah

en: Protected Nodes
sk: Chránený obsah

en: Devel Node Access
sk: Devel prístup k uzlom

en: explained
sk: vysvetlený

en: ok
sk: OK

en: ignored
sk: ignorované

en: empty
sk: prázdne

en: node_access entries for nodes shown on this page
sk: node_access prístupy pre uzly zobrazené na tejto stránke

en: Access permissions by user
sk: Prístupové práva pre používateľa

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
sk: Rôzne bloky, stránky a funkcie pre vývojárov.

en: Generator
sk: Generátor

en: Generate dummy users, nodes, and taxonomy terms.
sk: Generovať fiktívnych používateľov, uzly a taxonomické termíny.

en: Aggregator
sk: Agregátor

en: Node author
sk: Autor uzla

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Attach to
sk: Pripojiť k

en: Attach files
sk: Pripojiť súbor

en: The URL %url is invalid. Please enter a fully-qualified URL, such as http://www.example.com/feed.xml.
sk: Adresa %url je neplatná. Prosím, zadajte korektnú URL adresu, napr. http://www.priklad.sk/kanal.xml

en: Panel pages
sk: Panelové stránky

en: Mini panels
sk: Mini panely

en: Argument type
sk: Typ argumentu

en: New custom content
sk: Nový vlastný obsah

en: Context
sk: Kontext

en: Attached files
sk: Priložené súbory

en: Book navigation
sk: Navigácia knihy

en: Add comment
sk: Pridať komentár

en: !a comments per page
sk: Počet komentárov na stránku: !a

en: Pager
sk: Stránkovanie

en: Node content
sk: Obsah uzla

en: Comment settings on the Node form.
sk: Nastavenia komentárov na formulári uzla.

en: Term description.
sk: Popis termínu.

en: User profile
sk: Používateľský profil

en: Vocabulary terms
sk: Termíny slovníka

en: All the terms in a vocabulary.
sk: Všetky termíny v slovníku.

en: Maximum depth
sk: Maximálna hĺbka

en: Taxonomy vocabulary
sk: Slovník taxonómie

en: New content of other types
sk: Nový obsah iných typov

en: New content behavior
sk: Nové správanie sa obsahu

en: Select allowed layouts
sk: Vybrať povolené rozloženia

en: Check the boxes for all layouts you want to allow users choose from when picking a layout. You must allow at least one layout.
sk: Zaškrtnite štvorčeky pre všetky rozloženia, z ktorých chcete používateľom umožniť si zvoliť. Musíte povoliť aspoň jedno rozloženie.

en: Add relationship
sk: Pridať vzťah

en: Add context
sk: Pridať kontext

en: Close window
sk: Zatvoriť okno

en: Remove this item
sk: Odstrániť túto položku

en: 1 year | @count years
sk[0]: @count rok
sk[1]: @count roky
sk[2]: @count rokov

en: 1 week | @count weeks
sk[0]: @count týždeň
sk[1]: @count týždne
sk[2]: @count týždňov

en: 1 sec | @count sec
sk[0]: 1 s
sk[1]: @count s
sk[2]: @count s

en: Choose layout
sk: Zvoliť rozloženie

en: Panel settings
sk: Nastavenia panelu

en: No title
sk: Bez nadpisu

en: Unknown context
sk: Neznámy kontext

en: Single column
sk: Jeden stĺpec

en: Module name
sk: Názov modulu

en: Enter the module name to export code to.
sk: Zadajte názov modulu, do ktorého sa má exportovať kód.

en: Local
sk: Lokálny

en: Panel content
sk: Obsah panelu

en: Add a node from your site as content.
sk: Pridať uzol z vášho webu ako obsah.

en: Page settings
sk: Nastavenia stránky

en: Disable Drupal blocks/regions
sk: Zakázať bolky/regióny Drupalu

en: CSS code
sk: CSS kód

en: Use pager
sk: Použiť stránkovanie

en: Items to display
sk: Položky na zobrazenie

en: Offset
sk: Ofset

en: More link
sk: Odkaz "viac"

en: Book parent
sk: Nadradená kniha

en: contains
sk: obsahuje

en: Machine name
sk: Strojový názov

en: Locked
sk: Zamknuté

en: Data
sk: Údaje

en: Selection type
sk: Typ výberu

en: Check for updates
sk: Skontrolovať aktualizácie

en: No update data available
sk: Aktualizácia nie je k dispozícii

en: No name
sk: Bez názvu

en: Node count
sk: Počet uzlov

en: Field settings
sk: Nastavenie poľa

en: Default order
sk: Predvolené zoradenie

en: Default format
sk: Predvolený formát

en: Number of views
sk: Počet zobrazení

en: Or
sk: Alebo

en: Ordered list
sk: Usporiadaný zoznam

en: Unordered list
sk: Neusporiadaný zoznam

en: About
sk: Informácie o

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať malé/veľké písmená

en: Add row
sk: Pridať riadok

en: If the amount of boxes above isn't enough, click here to add more choices.
sk: Ak nie je počet polí dostatočný, kliknite sem a pridajte ďalšie možnosti.

en: Remove disabled strings
sk: Odstrániť nepovolené reťazce

en: Attach your *.po file here to import the string overrides.
sk: Pripojte sem váš *.po súbor pre naimportovanie nahradení reťazcov.

en: Which language to import the overrides to.
sk: Jazyk, do ktorého budú naimportované nahradenia.

en: The overrides have been imported.
sk: Nahradenia boli naimportované.

en: A file to import is required.
sk: Je požadovaný súbor pre naimportovanie.

en: The language you would like to export.
sk: Jazyk, ktorý chcete exportovať.

en: The <strong>String Overrides</strong> module provides a quick and easy way of replacing text.
sk: Modul <strong>String Overrides</strong> poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob pre nahradenie textov.

en: Upload a *.po file here to import a collection of strings.
sk: Nahrajte sem *.po súbor pre naimportovanie kolekcie reťazcov.

en: The following is a generated *.po file. You can use this feature to backup the current String Overrides.
sk: Ďalej je vygenerovaný *.po súbor. Môžete použiť túto funkciu pre zálohu aktuálnych nahradení reťazcov.

en: The following provides a quick and easy way of replacing text.
sk: Ďalej poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob pre nahradenie textov.

en: The following provides a quick and easy way of replacing text in @lang.
sk: Ďalej poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob pre nahradenie textov v jazyku @lang.

en: String overrides
sk: Nahradenia textov

en: Provides a quick and easy way of replacing text on the site.
sk: Poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob pre nahradenie textov na stránke.

en: Import a set of overrides from a *.po file.
sk: Importovať množinu nahradení z *.po súboru.

en: String Overrides
sk: Nahradenia textov

en: Provides a quick and easy way of replacing text.
sk: Poskytuje rýchly a jednoduchý spôsob pre nahradenie textov.

en: Update mode
sk: Spôsob aktualizácie

en: Link class
sk: CSS trieda v odkazoch

en: Column
sk: Stĺpec

en: Default sort
sk: Predvolené poradie

en: sort by @s
sk: zoradiť podľa @s

en: and
sk: a

en: After saving a new comment
sk: Po uložení nového komentára

en: After deleting a comment
sk: Po vymazaní komentára

en: After deleting a term
sk: Po vymazaní termínu.

en: Optional URL
sk: Voliteľná URL adresa

en: At least one title or URL must be entered.
sk: Minimálne názov alebo URL musí byť zadané.

en: You cannot enter a title without a link url.
sk: Nedá sa zadať názov linky bez URL adresy.

en: Title, as link (default)
sk: Názov ako linka (predvolené)

en: URL, as link
sk: URL ako linka

en: Short, as link with title "Link"
sk: Krátke, ako linka z názvom "Linka"

en: Separate title and URL
sk: Oddelene názov a URL

en: Add new rule
sk: Pridať nové pravidlo

en: Auto-reply
sk: Automatická odpoveď

en: Add @type
sk: Pridať @type

en: Not promoted
sk: Nepodporovaný

en: Untranslated
sk: Nepreložené

en: Parent comment
sk: Nadradený komentár

en: The parent comment.
sk: Nadradený komentár

en: Author's website
sk: Web stránka autora

en: Reply-to link
sk: Odkaz odpovedať

en: Provide a simple link to reply to the comment.
sk: Poskytovať jednoduchý odkaz pre odpoveď ku komentáru.

en: Text to display
sk: Text na zobrazenie

en: field
sk: pole

en: nodes
sk: obsahy

en: clone
sk: klonovať

en: Week @week
sk: Týždeň @week

en: Regions
sk: Regióny

en: Translate
sk: Preložiť

en: The translation import failed, because the file %filename could not be read.
sk: Import prekladu zlyhal, pretože súbor %filename nie je možné načítať.

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" was expected but not found on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa očakáva "msgstr", ale chýba.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid_plural" was expected but not found on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa očakáva "msgid_plural", ale chýba.

en: The translation file %filename contains a syntax error on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje syntaktickú chybu na riadku %line.

en: The translation file %filename contains an error: "msgid" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgid".

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr[]" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgstr[]".

en: The translation file %filename contains an error: "msgstr" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: na riadku %line sa neočakáva "msgstr".

en: The translation file %filename contains an error: there is an unexpected string on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: neočakávaný reťazec na riadku %line.

en: The translation file %filename ended unexpectedly at line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename neočakávane skončil na riadku %line.

en: Translate to @language
sk: Preložiť do @language

en: Save translations
sk: Uložiť preklad

en: Target
sk: Cieľ

en: Time ago
sk: Pred

en: Create @name
sk: Vytvoriť @name

en: Page titles
sk: Titulky stránky

en: The taxonomy vocabulary ID
sk: ID taxonomického slovníka

en: Page Type
sk: Typ Stránky

en: Effect
sk: Efekt

en: starting from @count
sk: začínajúc od @count

en: Embed
sk: Vložiť

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: The language the content is in.
sk: Jazyk, v ktorom je obsah napísaný.

en: Original text
sk: Pôvodný text

en: Are you sure you want to delete the "%name" block?
sk: Určite chcete odstrániť blok "%name"?

en: The "%name" block has been removed.
sk: Blok "%name" bol odstránený.

en: Patterns
sk: Vzory

en: Entity type
sk: Typ entity

en: vocabulary
sk: slovník

en: User roles
sk: Kategórie používateľov

en: User account
sk: Používateľský účet

en: original
sk: pôvodný

en: Title only
sk: Iba názov

en: Inherit
sk: Zdediť

en: Mime type
sk: Mime typ

en: Delete item
sk: Zmazať položku

en: 1 month | @count months
sk[0]: 1 mesiac
sk[1]: @count mesiace
sk[2]: @count mesiacov

en: Generate
sk: Generovať

en: Custom format
sk: Vlastný formát

en: The date the node was last updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie uzla.

en: Category ID
sk: ID kategórie

en: %name: the value may not be longer than %max characters.
sk: %name: meno nemôže byť dlhšie ako %max znakov.

en: Drupal core
sk: Jadro Drupalu

en: Invalid display id @display
sk: Nesprávne id zobrazenia @display

en: Error: handler for @table > @field doesn't exist!
sk: Chyba: obsluha pre @table > @field neexistuje!

en: Do not use a relationship
sk: Nepoužiť vzťah

en: Display type
sk: Typ zobrazenia

en: No content available.
sk: Žiaden obsah nie je dostupný.

en: The cache has been cleared.
sk: Cache bola vyčistená

en: Run cron
sk: Spustiť cron

en: Run updates
sk: Spustiť aktualizácie

en: Enable developer modules
sk: Povoliť vývojárske moduly

en: Disable developer modules
sk: Vypnúť vývojárske moduly

en: Current anonymous / authenticated users
sk: Aktuálny anonymný / neprihlásený používateľ

en: Disabled these modules: !module-list.
sk: Vypnúť tieto moduly: !module-list.

en: No developer modules are enabled.
sk: Nie sú povolené žiadne vývojárske moduly.

en: of
sk: z

en: Instances
sk: Inštancie

en: Sharing
sk: Zdieľanie

en: No link
sk: Žiadny odkaz

en: outdated
sk: zastaraný

en: <strong>@language_name</strong> (source)
sk: <strong>@language_name</strong> (zdroj)

en: add translation
sk: pridať preklad

en: Translations of %title
sk: Preklad %title

en: Is not one of
sk: Nie je jeden z

en: Meta tags
sk: Meta tagy

en: Row
sk: Riadok

en: IP address
sk: IP adresa

en: Starts with
sk: Začína s

en: Secondary tabs
sk: Sekundárne karty

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Autocomplete
sk: Automatické dokončenie

en: Filter the modules list.
sk: Filtrovať zoznam modulov.

en: Bundles
sk: Zväzky

en: Bundle
sk: Zväzok

en: Decimal point
sk: Desatinná bodka

en: Permanent
sk: Natrvalo

en: Temporary
sk: Dočasne

en: ends with
sk: končí s

en: Custom date format
sk: Vlastný formát dátumu

en: Book outline
sk: Osnova knihy

en: Revision information
sk: Informácie o revízii

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Root term
sk: Koreňový termín

en: Is one of
sk: Je jeden z

en: Access will be granted to users with the specified permission string.
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Send mail
sk: Poslať mail

en: Comma
sk: Čiarka

en: Semicolon
sk: Bodkočiarka

en: Show All
sk: Ukaázať všetko

en: Frontpage
sk: Titulná strana

en: External links
sk: Externé odkazy

en: Alter the display of external links on the site.
sk: Zmení zobrazenie externých odkazov na stránke.

en: Add icon to external links
sk: Pridať ikonu k externým odkazom

en: Places an !icon icon next to external links.
sk: Pridá !icon ikonu k externému odkazu.

en: Add icon to mailto links
sk: Pridá ikonu k odkazu na e-mailovú adresu

en: Places an !icon icon next to mailto links.
sk: Pridá !icon ikonu k odkazom na e-mailovú adresu.

en: Consider subdomains internal
sk: Považovať poddomény za interné

en: Open external links in a new window
sk: Otvoriť externé odkazy v novom okne

en: Should all external links be opened in a new window?
sk: Majú byť všetky externé odkazy otvorené v novom okne?

en: Display pop-up warnings
sk: Zobrazovať vyskakujúce upozornenia

en: Displays a pop-up warning when any external link is clicked.
sk: Zobrazovať vyskakujúce upozornenia pri kliknutí na ľubovoľný externý odkaz.

en: Pop-up warning text
sk: Text vyskakujúceho upozornenia

en: Text to display in the pop-up external link warning box.
sk: Text zobrazovaný vo vyskakujúcom upozornení externého odkazu.

en: Adds icon next to external links on the site.
sk: Pridá ikonu k externým odkazom stránky.

en: Comments are responses to node content.
sk: Komentáre sú odpovede na obsah uzla.

en: Users who have created accounts on your site.
sk: Používatelia, ktorí majú vytvorené kontá na vašej stránke.

en: Is empty (NULL)
sk: Je prázdne (NULL)

en: not empty
sk: nie je prázdne

en: MIME type
sk: MIME typ

en: Ends with
sk: Končí s

en: Undated
sk: Nedatované

en: Upload date
sk: Dátum nahrania

en: Do not cache
sk: Nepoužívať cache

en: Wildcard title
sk: Náhodný nadpis

en: <Basic validation>
sk: <Základná kontrola>

en: Use default RSS settings
sk: Použiť predvolené RSS nastavenia

en: Title plus teaser
sk: Nadpis a upútavka

en: Primary
sk: Primárny

en: Tab weight
sk: Dôležitosť karty

en: Dashboard
sk: Nástenka

en: Add !name
sk: Pridať !name

en: No role
sk: Žiadna kategória používateľov

en: View link
sk: Ukázať link

en: The size of the file.
sk: Veľkosť súboru.

en: The MIME type of the file.
sk: MIME typ súboru.

en: Link this field
sk: Spojiť toto pole

en: Menu link ID
sk: ID odkazu menu

en: Menu links
sk: Odkazy v menu

en: Link title
sk: Titulok adresy

en: Reinstall
sk: Preinštalácia

en: Saved new value for %name.
sk: Bola uložená nová hodnota pre %name.

en: Display of !type !obj
sk: Zobrazenie !type !obj

en: {empty}
sk: {prázdne}

en: One variable deleted. | @count variables deleted.
sk[0]: @count premenná vymazaná.
sk[1]: @count premenné vymazané.
sk[2]: @count  premenných vymazaných.

en: 1 character | @count characters
sk[0]: @count znak
sk[1]: @count znaky
sk[2]: @count znakov

en: 1 element | @count elements
sk[0]: @count časť
sk[1]: @count časti
sk[2]: @count častí

en: Function reference
sk: Referencia funkcie

en: View a list of currently defined user functions with documentation links.
sk: Zobraziť zoznam definovaných používateľských funkcií s odkazmi na dokumentáciu.

en: Run hook_uninstall() and then hook_install() for a given module.
sk: Spustiť hook_uninstall() a potom hook_install() pre daný modul.

en: Edit and delete site variables.
sk: Upraviť a vymazať premenné na stránke.

en: View your server's PHP configuration
sk: Zobraziť PHP nastavenia vášho servera.

en: Theme registry
sk: Register tém

en: List the contents of $_SESSION.
sk: Zoznam obsahu premennej $_SESSION.

en: Devel settings
sk: Nastavenia Devel

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
sk: Pred vytvorením nových používateľov vymazať všetkých starých (okrem používateľa ID 1).

en: Requires path.module
sk: Vyžaduje modul path.

en: Add an url alias for each node.
sk: Pridať URL alias pre každý uzol.

en: Node_access summary
sk: Node_access zhrnutie

en: Delete link
sk: Vymazať link

en: Filter the view to the currently logged in user.
sk: Filtrovať pohľad na aktuálne prihlásených požívateľov.

en: No strings found to translate.
sk: Neboli nájdené žiadne reťazce na prekladanie.

en: Page Text
sk: Texty v stránke

en: Translation to %language
sk: Preklad do %language

en: Translate Text
sk: Preložiť text

en: Save translation
sk: Uložiť preklad

en: Enable sharing translations with server
sk: Povoliť zdieľané preklady so serverom

en: Address of localization server to use
sk: Adresa lokalizačného servera

en: The given server could not handle the v2.0 remote submission API.
sk: zadaný server nedokáže spracovať vzdialené požiadavky API v2.0.

en: Verified that the specified server can handle remote string submissions. Supported languages: %languages.
sk: Overte, či zadaný server vie spracovať reťazce od vzdialených zdrojov. Podporované jazyky: %languages.

en: Invalid localization server address specified. Make sure you specified the right server address.
sk: Zadaná adresa lokalizačného servera je neplatná.  Naozaj ste zadali správnu adresu servera?

en: Localization client
sk: Lokalizačný klient

en: Your Localization Server API key
sk: Váš API kľúč lokalizačného servera

en: This is a unique key that will allow you to send translations to the remote server. To get your API key go to !server-link.
sk: Toto je jedinečný kľúč, ktorý vám umožní zasielať preklady na vzdialený server. Ak chcete získať váš API kľúč navštívte !server-link.

en: Save string
sk: Uložiť reťazce

en: Translate strings
sk: Preložiť reťazce

en: Provides on-page localization
sk: Umožňuje lokalizáciu priamo na stránke

en: An HTTP error @status occured.
sk: Nastala HTTP chyba @status.

en: Localization
sk: Lokalizácia

en: Edit string
sk: Upraviť reťazec

en: locale
sk: lokalizácia

en: Per page
sk: podľa stránky

en: Per role
sk: Podľa kategórie používateľov

en: Per role per page
sk: Podľa kategórie používateľov, podľa stránky

en: Per user
sk: Podľa používateľa

en: Per user per page
sk: Podľa používateľa, podľa stránky

en: Capitalize first letter
sk: Prvé písmeno veľké

en: Slash
sk: Lomítko

en: Main menu
sk: Hlavné menu

en: Logged in user
sk: Prihlásený používateľ

en: Custom text
sk: Vlastný text

en: Format: @date
sk: Formát: @date

en: date ical
sk: ical dátum

en: Not Approved
sk: Neschválené

en: Remove group
sk: Odstrániť skupinu

en: is greater than
sk: je väčšie ako

en: No description
sk: Bez popisu

en: No fields available.
sk: Nie sú dostupné žiadne položky.

en: After saving new content
sk: Po uložení nového obsahu

en: After deleting content
sk: Po odstránení obsahu

en: truth value
sk: pravdivá hodnota

en: Block a user
sk: Blokovať používateľa

en: Bulk operations
sk: Hromadné operácie

en: No alias
sk: Žiaden alias

en: Source language
sk: Zdrojový jazyk

en: Numeric
sk: Číselný

en: Edit link
sk: Upraviť link

en: Submit button text
sk: Text na tlačítku pre odoslanie

en: You must select at least one date field for this filter.
sk: Treba vybrať minimálne jeden dátum pre tento filter.

en: Missing date fields!
sk: Chýba pole dátumu!

en: Justify
sk: Zarovnať do bloku

en: Skipping broken view @view
sk: Preskakovať nefunkčný pohľad @view

en: Ajax callback for view loading.
sk: Spätné volanie Ajaxu  pre načítanie pohľadu.

en: Changes cannot be made to a locked view.
sk: Zmeny nemôžu byť vykonané na zamknutom pohľade.

en: Create customized lists and queries from your database.
sk: Umožňuje vytvárať prispôsobené výpisy z vašej databázy.

en: Administrative interface to views. Without this module, you cannot create or edit your views.
sk: Administračné rozhranie pre pohľady. Bez tohto modulu, nebudete môcť vytvárať a upravovať vaše pohľady.

en: Broken/missing handler
sk: Nefunkčný/chýbajúci ovládač

en: Current date
sk: Aktuálny dátum

en: Current node's creation time
sk: Čas vytvorenia uzla.

en: Current node's update time
sk: Čas aktualizácie uzla.

en: Do not display items with no value in summary
sk: Nezobrazovať položky so žiadnou výsledkovou hodnotou

en: Invalid input
sk: Nesprávny vstup

en: Character limit
sk: Limit znakov

en: No transform
sk: Žiadna zmena

en: Upper case
sk: Veľké písmená

en: Lower case
sk: Malé písmená

en: Capitalize each word
sk: Veľké písmená na začiatku každého slova

en: Case in path
sk: Veľkosť písmen v ceste

en: Transform spaces to dashes in URL
sk: V URL zmeniť medzery na pomlčky

en: Exclude from display
sk: Odobrať zo zobrazenia

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
sk: <p>Musíte pridať ďalšie polia pre toto zobrazenie, pred použitím tohto poľa. Ak Vám to vyhovuje, tieto polia môžu byť označené ako <em>Vylúčiť zo zobrazenia</em>. Pozor nato, že kvôli  poradiu vykresľovania nemôžete použiť polia, ktoré nasledujú po tomto poli; ak potrebujete pole, ktoré sa tu nenachádza, preusporiadajte Vaše polia.</p>

en: If checked, true will be displayed as false.
sk: Ak je označené, pravda bude zobrazená ako nepravda.

en: Round
sk: Zaokrúhliť

en: If checked, the number will be rounded.
sk: Ak je označené číslo, bude zaokrúhlené.

en: Specify how many digits to print after the decimal point.
sk: Určiť koľko čísel má byť za desatinnou čiarkou.

en: What single character to use as a decimal point.
sk: Aký znak používať ako desatinnú značku.

en: What single character to use as the thousands separator.
sk: Aký znak používať ako oddeľovač tisícov.

en: Text to put before the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený pred číslo, ako napríklad znak meny.

en: Text to put after the number, such as currency symbol.
sk: Text, ktorý má byť vložený za číslo, ako napríklad znak meny.

en: Simple separator
sk: Jednoduchý oddeľovač

en: Display as link
sk: Zobraziť ako odkaz

en: This will appear in the URL after the ? to identify this operator.
sk: Toto sa zobrazí v URL po ? na identifikáciu operátora.

en: Filter identifier
sk: Identifikátor filtra

en: This identifier is not allowed.
sk: Identifikátor nie je povolený.

en: - Any -
sk: - Akýkoľvek -

en: exposed
sk: odkrytý

en: Value type
sk: Typ hodnoty

en: A date in any machine readable format. CCYY-MM-DD HH:MM:SS is preferred.
sk: Dátum v každom strojovo čitateľnom formáte. Uprednostňovaný je CCYY-MM-DD HH:MM:SS.

en: Invalid date format.
sk: Nesprávny formát dátumu.

en: Limit list to selected items
sk: Limitovať zoznam na vybrané položky

en: not in
sk: nie je v

en: Is all of
sk: Je každé z

en: Is none of
sk: Nie je žiadne z

en: Is between
sk: Je medzi

en: between
sk: medzi

en: Is not between
sk: Nie je medzi

en: not between
sk: nie medzi

en: Min
sk: Minimálne

en: And max
sk: A maximálne

en: And
sk: A

en: Contains any word
sk: Obsahuje akékoľvek slovo

en: has word
sk: obsahuje slovo

en: Contains all words
sk: Obsahuje všetky slová

en: has all
sk: má všetko

en: begins
sk: začína

en: ends
sk: končí

en: Require this relationship
sk: Požadovať tento vzťah

en: asc
sk: vzostupne

en: desc
sk: zostupne

en: If you <a href="@modules">enable the advanced help module</a>, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
sk: Ak <a href="@modules">zapnete modul advanced help</a>, Views will provide more and better help. Views vám poskytne rozsiahlejšiu a lepšiu pomoc <a href="@hide">Skryť túto správu.</a>

en: If you install the advanced help module from !href, Views will provide more and better help. <a href="@hide">Hide this message.</a>
sk: Ak nainštalujete modul advanced help zo stránky  !href, Views vám poskytne rozsiahlejšiu a lepšiu pomoc <a href="@hide">Skryť túto správu.</a>

en: Broken
sk: Nefunkčný

en: Displays
sk: Zobrazenia

en: This display has no path.
sk: Toto zobrazenie nemá žiadnu cestu.

en: Query build time
sk: Čas vytvorenia dotazu

en: Query execute time
sk: Čas vykonania dotazu

en: No query was run
sk: Neprebehol žiadny dotaz

en: Unable to preview due to validation errors.
sk: Nemôžem zobraziť náhľad kvôli chybám.

en: View name
sk: Meno pohľadu

en: View description
sk: Popis pohľadu

en: This description will appear on the Views administrative UI to tell you what the view is about.
sk: Tento popis sa objaví v administračnom UI Views a prezradí na čo slúži pohľad.

en: View tag
sk: Označenie pohľadu

en: The view has been deleted.
sk: Pohľad bol vymazaný

en: There is no lock on view %view to break.
sk: Na pohľade %view nie je žiadny zámok na odstránenie.

en: Are you sure you want to break the lock on view %name?
sk: Naozaj chcete odstrániť zámok na pohľade %name?

en: By breaking this lock, any unsaved changes made by !user will be lost!
sk: Odstránením tohoto zámku všetky neuložené zmeny vykonané používateľom !user budú stratené!

en: Break lock
sk: Odstrániť zámok

en: Paste view code here
sk: Sem vložte kód pohľadu

en: Unable to interpret view code.
sk: Nepodarilo sa interpretovať kód pohľadu.

en: A view by that name already exists; please choose a different name
sk: Pohľad s týmto menom už existuje, prosím vyberte iné meno

en: Display plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul zobrazovania @plugin nie je k dispozícii.

en: Style plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný modul štýlu @plugin nie je k dispozícii.

en: Row plugin @plugin is not available.
sk: Zásuvný plugin riadka @plugin nie je k dispozícii.

en: Click on an item to edit that item's details.
sk: Pre upravenie detailov položky na ňu kliknite.

en: Go to the real page for this display
sk: Prejsť na skutočnú stránku pre toto zobrazenie

en: Invalid
sk: Nesprávny

en: Missing style plugin
sk: Chýbajúci plugin štýlu

en: Change settings for this style
sk: Zmeniť nastavenia pre tento štýl

en: View analysis
sk: Analýza pohľadu

en: Configure @type
sk: Nastaviť @type

en: Rearrange @type
sk: Prerobiť @type

en: Broken field @id
sk: Poškodené pole @id

en: There are no @types available to add.
sk: Nie sú dostupné žiadne @types na pridanie

en: Clear Views' cache
sk: Vyčistiť Views cache

en: Add Views signature to all SQL queries
sk: Pridať Views podpis k všetkým SQL dotazom

en: Disable views data caching
sk: Vypnúť kešovanie dát pohľadov

en: Error: missing @component
sk: Chyba: chýba @component

en: View analysis can find nothing to report.
sk: Analýza pohľadu nemôže nájsť nič do hlásenia.

en: Reduce duplicates
sk: Odstrániť duplikáty

en: Default settings for this view.
sk: Prednastavené hodnoty pre tento pohľad.

en: Display the view as a page, with a URL and menu links.
sk: Zobraziť pohľad ako stránku s URL a odkazmi menu.

en: Display the view as a block.
sk: Zobraziť pohľad ako blok

en: Displays rows one after another.
sk: Zobraziť riadky jeden za druhým.

en: Displays rows as an HTML list.
sk: Zobraziť riadky ako HTML zoznam.

en: Displays rows in a grid.
sk: Zobraziť riadky v mriežke.

en: Displays rows in a table.
sk: Zobraziť riadky v tabuľke.

en: Displays the fields with an optional template.
sk: Zobrazí polia s voliteľnou šablónou.

en: Will be available to all users.
sk: Bude povolené pre všetkých používateľov.

en: Access will be granted to users with any of the specified roles.
sk: Prístup bude povolený iba používateľom niektorej z uvedených kategórií.

en: sort criteria
sk: kritéria zoradenia

en: Sort criterion
sk: Kritéria zoradenia

en: sort criterion
sk: kritérium zoradenia

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
sk: Agregované položky sa importujú z externých kanálov RSS a Atom.

en: The title of the aggregator item.
sk: Názov agregovanej položky.

en: The link to the original source URL of the item.
sk: Odkaz na pôvodnú URL adresu položky.

en: The author of the original imported item.
sk: Autor pôvodnej importovanej položky.

en: The book the node is in.
sk: Kniha, v ktorej je uzol.

en: The weight of the book page.
sk: Váha stránky knihy.

en: The title of the comment.
sk: Nadpis komentára.

en: The comment ID of the field
sk: ID komentára v poli

en: Post date
sk: Dátum odoslania

en: Provide a simple link to view the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre prezretie komentára.

en: Provide a simple link to edit the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre úpravu komentára.

en: Provide a simple link to delete the comment.
sk: Poskytuje jednoduchý odkaz pre odstránenie komentára.

en: Parent CID
sk: Nadradené CID

en: The Comment ID of the parent comment.
sk: ID nadradeného komentára.

en: Last comment time
sk: Čas posledného komentára

en: Date and time of when the last comment was posted.
sk: Dátum a čas kedy bol poslaný posledný komentár.

en: Last comment author
sk: Autor posledného komentára

en: The name of the author of the last posted comment.
sk: Meno autora posledného odoslaného komentára.

en: Comment count
sk: Počet komentátov

en: The number of comments a node has.
sk: Počet komentárov v uzle.

en: Updated/commented date
sk: Dátum aktualizovania/komentovania

en: The number of new comments on the node.
sk: Počet nových komentárov v uzle.

en: Comment status
sk: Stav komentára

en: Whether comments are enabled or disabled on the node.
sk: Či sú povolené alebo zakázané komentáre na uzle.

en: Display the comment with standard comment view.
sk: Zobraz komentár so štandardným pohľadom.

en: Display the comment as RSS.
sk: Zobraziť komentár ako RSS

en: The title of the node.
sk: Nadpis uzla

en: The date the node was posted.
sk: Dátum odoslania uzla.

en: Published or admin
sk: Publikované alebo administrácia

en: Created year + month
sk: Vytvorené rok + mesiac

en: Created year
sk: Rok vytvorenia

en: Created month
sk: Mesiac vytvorenia

en: Created day
sk: Deň vytvorenia

en: Created week
sk: Týždeň vytvorenia

en: Revert link
sk: Spätný odkaz

en: Provide a simple link to revert to the revision.
sk: Poskytnúť jednoduchý odkaz na návrat k revízii.

en: Has new content
sk: Má nový obsah

en: Poll
sk: Anketa

en: Whether the poll is open for voting.
sk: Ak sa dá hlasovať do ankety.

en: Profile selection
sk: Výber profilu

en: Profile date %field-name.
sk: Dátum profilu %field-name.

en: Links from
sk: Odkazy z

en: Links to
sk: Odkazy na

en: Search Terms
sk: Hľadať termíny

en: Total views
sk: Celkový počet pohľadov

en: The total number of times the node has been viewed.
sk: Celkový počet zobrazení uzla.

en: Views today
sk: Dnešné pohľady

en: The total number of times the node has been viewed today.
sk: Celkový počet dnešných prezretí uzla.

en: Most recent view
sk: Posledný pohľad

en: Stores site access information.
sk: Ukladá informácie o prístupe na stránku.

en: Browser session ID of user that visited page.
sk: ID relácie prehliadača, vrámci ktorej používateľ navštívil stránku.

en: Title of page visited.
sk: Nadpis navštívenej stránky.

en: Internal path to page visited (relative to Drupal root.)
sk: Interná cesta navštívenej stránky (relatívne ku koreňovému adresáru Drupalu).

en: Referrer URI.
sk: URL odkazujúcej stránky

en: Hostname of user that visited the page.
sk: Meno počítača používateľa, ktorý navštívil stránku.

en: The user who visited the site.
sk: Používateľ, ktorý navštívil stránku.

en: Time in milliseconds that the page took to load.
sk: Čas v milisekundách, za ktorý sa stránka načítala.

en: Timestamp of when the page was visited.
sk: Časová známka navštívenia stránky.

en: Files maintained by Drupal and various modules.
sk: Súbory spracovávané Drupalom a rôznymi modulmi.

en: The ID of the file.
sk: ID súboru.

en: The name of the file.
sk: ID súboru

en: The path of the file.
sk: Cesta k súboru

en: The mime type of the file.
sk: Mime typ súboru.

en: The status of the file.
sk: Status súboru.

en: The date the file was uploaded.
sk: Dátum nahratia súboru.

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
sk: Taxonomické výrazy sú pripojené k uzlom.

en: Taxonomy term name.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: The term weight field
sk: Pole váhy výrazu

en: The description associated with a taxonomy term.
sk: Popis patriaci k taxonomickému výrazu.

en: Node translation
sk: Preklad uzla

en: Source translation
sk: Zdroj prekladu

en: Versions of content in different languages.
sk: Verzie obsahu v iných jazykoch.

en: The user ID
sk: ID používateľa

en: The user or author name.
sk: Používateľ alebo meno autora.

en: Language of the user
sk: Jazyk používateľa

en: The user's picture, if allowed.
sk: Obrázok používateľa, ak je povolený.

en: The date the user was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľa.

en: The user's last access date.
sk: Dátum posledného prístupu používateľa.

en: The user's last login date.
sk: Dátum posledného prihlásenia.

en: Whether a user is active or blocked.
sk: Či je používateľ aktívny alebo zablokovaný.

en: The user's signature.
sk: Podpis používateľa.

en: Provide a simple link to edit the user.
sk: Poskytne jednoduchý odkaz na úpravu používateľa.

en: Roles that a user belongs to.
sk: Kategórie používateľov, ku ktorým patrí používateľ.

en: User ID from URL
sk: ID používateľa z URL

en: User ID from logged in user
sk: ID používateľa od prihláseného používateľa

en: Randomize the display order.
sk: Zobraziť náhodné poradie.

en: Null
sk: Vynulovať

en: No user
sk: Žiadny používateľ

en: contact
sk: kontakt

en: Unknown language
sk: Neznámy jazyk

en: Current user's language
sk: Aktuálny jazyk používateľa

en: Default site language
sk: Predvolený jazyk stránky

en: No language
sk: Žiadny jazyk

en: Node IDs separated by , or +
sk: ID uzla je oddelené , alebo +

en: Display score
sk: Zobraziť výsledok

en: Link this field to download the file
sk: Odkázať toto pole na stiahnutie súboru

en: Link this field to its taxonomy term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku taxonomického výrazu

en: Link this field to its term page
sk: Odkázať toto pole na jeho stránku výrazu

en: Limit terms by vocabulary
sk: Limitovať výrazy podľa slovníka

en: Dropdown
sk: Vysúvacie

en: Show hierarchy in dropdown
sk: Zobraziť hierarchiu vo roletovom menu.

en: Select terms from vocabulary @voc
sk: Vyberte termín zo slovníka @voc

en: Unable to find term: @terms | Unable to find terms: @terms
sk[0]: Nemôžem nájsť výraz: @terms
sk[1]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms
sk[2]: Nemôžem nájsť výrazy: @terms

en: Term IDs separated by , or +
sk: ID termínov oddelené , alebo +

en: Current language
sk: Aktuálny jazyk

en: Translation option
sk: Nastavenie prekladu

en: To the user
sk: Používateľovi

en: With a mailto:
sk: S mailto:

en: Usernames
sk: Používateľské mená

en: Enter a comma separated list of user names.
sk: Zadajte zoznam používateľských mien oddelených čiarkami.

en: Unable to find user: @users | Unable to find users: @users
sk[0]: Nemôžem nájsť používateľa: @users
sk[1]: Nemôžem nájsť používateľov: @users
sk[2]: Nemôžem nájsť používateľov: @users

en: Also look for a node and use the node author
sk: Tiež nájdi uzol a použi autora uzla.

en: Restrict to the selected roles
sk: Obmedziť na vybrané kategórie používateľov

en: Unrestricted
sk: Neobmedzený

en: Multiple roles
sk: Viacnásobné kategórie používateľov

en: PHP validate code
sk: PHP kontrolný kód

en: Broken field
sk: Poškodené pole

en: Change the title that this display will use.
sk: Zmeniť nadpis, ktorý bude toto zobrazenie používať.

en: Use AJAX
sk: Použiť AJAX

en: Items per page
sk: Položky na stránku

en: Change settings for this access type.
sk: Zmeniť nastavenia pre tento typ prístupu.

en: Link display
sk: Zobraziť odkaz

en: The title of this view
sk: Nadpis tohoto pohľadu

en: The number of items to display per page. Enter 0 for no limit.
sk: Počet položiek zobrazených na stránku. Zadajte 0 pre žiadne obmedzenia.

en: Create more link
sk: Vytvoriť odkaz "viac"

en: This will make the view display only distinct items. If there are multiple identical items, each will be displayed only once. You can use this to try and remove duplicates from a view, though it does not always work. Note that this can slow queries down, so use it with caution.
sk: Toto zobrazí iba odlišné položky. Ak existujú viaceré identické položky, každá bude zobrazená iba raz. Toto môžete použiť na odstránenie duplikátov z pohľadu,  aj keď to nemusí vždy fungovať. Môže to tiež spomaliť požiadavku, preto to používajte obozretne.

en: Access restrictions
sk: Obmedzenia prístupu

en: Access options
sk: Nastavenia prístupu

en: How should this view be styled
sk: Ako má byť pohľad štýlovaný

en: Style options
sk: Nastavenia štýlu

en: Row style options
sk: Nastavenia štýlu riadka

en: Display output
sk: Zobraziť výstup

en: Style output
sk: Štýlovať výstup

en: Alternative style
sk: Alternatívny štýl

en: Alternative row style
sk: Alternatívny štýl riadku

en: Field @field (ID: @id)
sk: Pole @field (ID: @id)

en: Theming information (display)
sk: Informácie o témach (zobraz)

en: Back to !info.
sk: Späť na !info.

en: theming information
sk: informácie o témach vzhľadu

en: This is an alternative template for this display.
sk: Toto je alternatívna téma pre toto zobrazenie.

en: This is an alternative template for this style.
sk: Toto je alternatívna téma pre tento štýl.

en: This is an alternative template for this row style.
sk: Toto je alternatívna šablóna pre tento štýl riadku.

en: File found in folder @template-path
sk: Súbor je nájdený v priečinku @template-path

en: (File not found, in folder @template-path)
sk: (Súbor nebol nájdený v priečinku @template-path)

en: Attachment settings
sk: Nastavenia príloh

en: Multiple displays
sk: Viacnásobné zobrazenia

en: Block admin description
sk: Popis bloku v administrácií

en: Block caching type
sk: Režim vyrovnávacej pamäte bloku

en: Use the site name for the title
sk: Použiť názov tejto stránky ako titulok

en: No menu
sk: Žiadne menu

en: Menu item entry
sk: Zadanie položky menu

en: No menu entry
sk: Žiadna položka menu

en: Menu tab
sk: Záložka menu

en: Default menu tab
sk: Predvolená záložka menu

en: Already exists
sk: Už existuje

en: "$arg" is no longer supported. Use % instead.
sk: "$arg" nie je viac podporovaný. Namiesto neho treba použiť %.

en: Views cannot create normal menu items for paths with a % in them.
sk: Views nemôže vyvárať klasické menu položky so znakom %.

en: Title is required for this menu type.
sk: Pre tento typ menu je požadovaný titulok

en: Inline fields
sk: Riadkové polia

en: RSS description
sk: Popis RSS

en: This will appear in the RSS feed itself.
sk: Toto sa zobrazí v RSS kanáli samo.

en: Display items inline
sk: Zobraziť položky v riadku

en: None defined
sk: Nedefinované

en: New view
sk: Nový pohľad

en: Changed view
sk: Zmenený pohľad

en: View %name, displaying items of type <strong>@base</strong>.
sk: Pohľad: %name, zobrazuje položky typu <strong>@base</strong>.

en: Live preview
sk: Aktuálny náhľad

en: @current of @max
sk: @current z @max

en: Adjust top margin
sk: Nastaviť horný okraj

en: Keep menu at top of page
sk: Ponechať menu na vrchu stránky

en: If the Utility module was installed for this purpose, it can be safely disabled and uninstalled.
sk: Ak bol nainštalovaný modul Utility pre tento účel, tak potom môže byť pokojne vypnutý a odinštalovaný.

en: Move local tasks into menu
sk: Presunúť lokálne úlohy do menu

en: Administration menu settings
sk: Nastavenia administračného menu

en: Parent link ID
sk: ID nadradeného odkazu

en: Display additional data for each menu item
sk: Zobraziť rozšírené údaje pre všetky položky menu

en: Display the selected items next to each menu item link.
sk: Zobraziť vybrané položky vedľa odkazu každej menu položky.

en: If enabled, all menu items are displayed regardless of your site permissions. <em>Note: Do not enable on a production site.</em>
sk: Pokiaľ je povolené, všetky menu položky sú zobrazené bez ohľadu na oprávnenia vašej stránky. <em>Poznámka: Nepovoľujte na stránke v produkčnom nasadení.</em>

en: Enabled these modules: !module-list.
sk: Povolené tieto moduly: !module-list.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Use the settings below to customize the appearance of the menu.
sk: Modul administračné menu poskytuje rozbalovacie menu vytvorené pre jedno alebo dvojklikový prístup k úlohám administrácie a ostatným všeobecným cieľom (pre používateľov s príslušnými oprávneniami). Použite nastavenia nižšie pre prispôsobenie vzhľadu menu.

en: The administration menu module provides a dropdown menu arranged for one- or two-click access to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions). Administration menu also displays the number of anonymous and authenticated users, and allows modules to add their own custom menu items. Integration with the menu varies from module to module; the contributed module <a href="@drupal">Devel</a>, for instance, makes strong use of the administration menu module to provide quick access to development tools.
sk: Modul administračné menu poskytuje rozbalovacie menu vytvorené pre jedno alebo dvojklikový prístup k úlohám administrácie a ostatným všeobecným cieľom (pre používateľov s príslušnými oprávneniami). Administračné menu taktiež zobrazuje počet anonymných a prihlásených používateľov, a umožňuje modulom pridať ich vlastné položky menu. Integrácia s menu sa mení od modulu k modulu; modul <a href="@drupal">Devel</a>, napríklad, používa administračné menu pre poskytnutie rýchleho prístupu pre vývojové nástroje.

en: The administration menu <a href="@settings">settings page</a> allows you to modify some elements of the menu's behavior and appearance. Since the appearance of the menu is dependent on your site theme, substantial customizations require modifications to your site's theme and CSS files. See the advanced module README.txt file for more information on theme and CSS customizations.
sk: <a href="@settings">Stránka nastavenia</a>  administračného menu umožňuje zmeniť niektoré elementy pre správanie menu a jeho vzhľadu. Vzhľad menu je závislý od vašej témy vzhľadu a skutočné prispôsobenie vzhľadu vyžaduje modifikáciu CSS súborov vašej témy vzhľadu. Viac informácií o zmene vzhľadu a CSS prispôsobení nájdete v README.txt súbore modulu.

en: The menu items displayed in the administration menu depend upon the actual permissions of the viewer. First, the administration menu is only displayed to users in roles with the <em>Access administration menu</em> (admin_menu module) permission. Second, a user must be a member of a role with the <em>Access administration pages</em> (system module) permission to view administrative links. And, third, only currently permitted links are displayed; for example, if a user is not a member of a role with the permissions <em>Administer permissions</em> (user module) and <em>Administer users</em> (user module), the <em>User management</em> menu item is not displayed.
sk: Položky menu zobrazené v administračnom menu závisia od aktuálnych oprávnení používateľa. Administračné menu sa zobrazí len používateľom, ktorý sú členmi kategórie používateľov s oprávnením <em>prístup k administračnému menu</em>(admin_menu modul). Ďalej, používateľ musí byť členom kategórie používateľov s oprávnením <em>prístup k administrácii</em> (system modul) pre zobrazenie administračných odkazov. Napríklad, pokiaľ používateľ nie je  členom kategórie používateľov s oprávnením <em>administrácia oprávnení</em> (user modul), tak potom menu <em>Správa používateľov</em> nie je zobrazené.

en: Administration menu
sk: Administračné menu

en: Adjust administration menu settings.
sk: Nastaviť nastavenia administračného menu.

en: Provides a dropdown menu to most administrative tasks and other common destinations (to users with the proper permissions).
sk: Poskytuje rolovacie menu pre väčšinu administračných úloh a ďalšie dôležité umiestnenia (pre používateľov s príslušnými oprávneniami).

en: Formatted html link
sk: Formátovaný html link

en: - All -
sk: - Všetky -

en: Available Tokens List
sk: Dostupné tokeny

en: Token Scope
sk: Sféra platnosti tokenu

en: Show Field
sk: Zobraziť pole

en: Page Title provides control over the &lt;title> element on a page using token patterns and an optional textfield to override the title of the item (be it a node, term, user or other). The Token Scope column lets you know which tokens are available for this field (Global is always available). Please click on the <strong><em>more help&hellip;</em></strong> link below if you need further assistance.
sk: Page Title umožňuje nastavenie elementu &lt;title>  použitím náhradových vzorov a voliteľné textové pole na nahradenie nadpisu entity (uzla, termínu, používateľa, alebo inej). Sféra platnosti tokenu vás informuje, ktoré tokeny sú dostupné pre toto pole (Globálna je k dispozícii vždy). Ak potrebuje <strong><em>ďašiu pomoc&hellip;</em></strong> kliknite na nižšie uvedený odkaz.

en: Drupal's default page title follows one of two patterns:
sk: Predvolený Drupal nadpis sa generuje v dvoch verziách:

en: <strong>Default Page</strong>: <samp><em>page title</em> | <em>site name</em></samp>
sk: <strong>Štandardná stránka</strong>: <samp><em>nadpis stránky</em> | <em>názov webu</em></samp>

en: <strong>Default Frontpage</strong>: <samp><em>site name</em> | <em>site slogan</em></samp>
sk: <strong>Štandardná titulná strana</strong>: <samp><em>názov webu</em> | <em>slogan web stránky</em></samp>

en: Certain types of page title pattern have access to special tokens which others do not, depending on their <em>scope</em>. All patterns have access to the <strong>Global</strong> scope. Content type patterns have access to the <strong>Node</strong> tokens, vocabulary patterns have access to the <strong>Taxonomy</strong> tokens and finally the user patterns have access to the <strong>User</strong> tokens.
sk: Isté typy vzorov majú prístup k špeciálnym tokenom, niektoré zase nie. Závisí to od ich <em>sféry pôsobnosti</em>. Všetky vzory majú prístup do sféry <strong>Globálna</strong>. Vzory obsahových typov majú prístup k tokenom <strong>uzla</strong>, slovníkové vzory k tokenom <strong>taxonómii</strong> a používateľské vzory k tokenom <strong>používateľa</strong>.

en: Page Title Field
sk: Pole Page Title

en: If checked, the <em>Page Title</em> field will appear on the node edit form for those who have permission to set the title.
sk: Ak je zaškrtnuté, pole <em>Page Title</em> sa objaví vo formulári uzla pre používateľov s oprávnením nastavovať nadpis stránky.

en: Page Title Pattern
sk: Vzor nadpisu stránky

en: Enter the <em>Page Title</em> pattern you want to use for this node type. For more information, please use the !link settings page
sk: Vložte vzor <em>Nadpisu stránky</em>, ktorý chcete použiť pre tento obsahový typ. Pre viac informácií navštívte stránku s nastaveniami !link

en: The maximum length of the field in characters.
sk: Maximálna dĺžka poľa v znakoch.

en: Machine-readable name
sk: Strojovo čitateľný názov

en: Select translations for %title
sk: Zvoľte preklady pre %title

en: Update translations
sk: Aktualizovať preklady

en: This module improves support for multilingual content in Drupal sites:
sk: Tento modul vylepšuje podporu pre viacjazyčný obsah na stránkach Drupalu:

en: Shows content depending on page language.
sk: Zobrazuje obsah v závislosti od jazyka stránky.

en: Handles multilingual variables.
sk: Spracováva viacjazyčné premenné.

en: Extended language option for chosen content types. For these content types transations will be allowed for all defined languages, not only for enabled ones.
sk: Rozširuje jazykové možnosti pre zvolený typ obsahu. Pre preklad týchto typov obsahov sprístupňuje všetky definované jazyky, nie len tie, ktoré sú zapnuté.

en: Provides a block for language selection and two theme functions: <em>i18n_flags</em> and <em>i18n_links</em>.
sk: Poskytuje blok pre výber jazyka a dve funkcie témy: <em>i18n_flags</em> a <em>i18n_links</em>.

en: This is the base module for several others adding different features:
sk: Tento je základný modul pre niektoré ďalšie moduly, ktoré pridávajú rôzne funkcie:

en: Multilingual menu items.
sk: Viacjazyčné položky menu.

en: Multilingual taxonomy adds a language field for taxonomy vocabularies and terms.
sk: Viacjazyčná taxonómia pridá jazykové pole pre zadanie taxonomických slovníkov a termínov.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@i18n">Internationalization module</a>.
sk: Viac informácií sa dozviete v online príručke pre <a href="@i18n">modul Internationalization</a>.

en: To enable multilingual support for specific content types go to <a href="@configure_content_types">configure content types</a>.
sk: Ak chcete povoliť viacjazyčnú podporu pre špecifický typ obsahu prejdite na <a href="@configure_content_types">konfiguráciu typov obsahu</a>.

en: Extended language support
sk: Rozšírená podpora jazyka

en: If enabled, all defined languages will be allowed for this content type in addition to only enabled ones. This is useful to have more languages for content than for the interface.
sk: Pokiaľ je povolené, budú pre tento typ obsahu povolené všetky definované jazyky, aj tie ktoré nie sú zapnuté. Toto je užitočné, ak chcete mať obsah vo viacerých jazykoch ako prostredie.

en: Configure extended options for multilingual content and translations.
sk: Konfigurácia rozšírených možností pre viacjazyčný obsah a preklady.

en: Extends Drupal support for multilingual features.
sk: Zlepší v Drupale podporu viacjazyčných funkcií.

en: Select text groups
sk: Zvoľte skupiny textov

en: Refresh strings
sk: Obnoviť reťazce

en: On this page you can refresh and update values for user defined strings.
sk: Na tejto stránke môžete obnoviť a aktualizovať hodnoty pre používateľom definované reťazce.

en: Already added languages
sk: Už pridané jazyky

en: String translation
sk: Preklad reťazca

en: %capital_name is a vocabulary with a fixed language. All the terms in this vocabulary will have %language language.
sk: %capital_name je slovník s fixným jazykom. Všetky termíny v tomto slovníku budú mať %language jazyk.

en: Translation mode
sk: Mód prekladu

en: Edit language
sk: Upraviť jazyk

en: Add translation
sk: Pridať preklad

en: Filter criteria
sk: Filtrovať podľa

en: Link ID
sk: ID odkazu

en: Contact form
sk: Kontaktný formulár

en: Select language
sk: Vyberte jazyk

en: Languages not yet added
sk: Zatiaľ nepridané jazyky

en: String not found.
sk: Reťazec nenájdený.

en: The submitted string contains disallowed HTML: %string
sk: Odoslaný reťazec obsahuje nepovolený HTML kód:  %string

en: The string has been saved.
sk: Reťazec bol uložený.

en: The language selected for import is not supported.
sk: Jazyk zvolený pre import nie je podporovaný.

en: The translation file %filename appears to have a missing or malformed header.
sk: Súbor s prekladom %filename zrejme nemá alebo má chybnú hlavičku.

en: Error importing interface translations
sk: Chyba pri importovaní prekladu rozhrania

en: Attempted submission of a translation string with disallowed HTML: %string
sk: Nevydarené odoslanie reťazca s prekladom, ktorý obsahuje nepovolený HTML kód: %string

en: Imported %file into %locale: %number new strings added, %update updated and %delete removed.
sk: Bol naimportovaný %file do %locale: pridaných %number nových reťazcov, aktualizovaných %update a odstránených %delete.

en: The machine-readable name must contain only lowercase letters, numbers, and underscores.
sk: Strojovo čitateľný názov typu obsahu môže obsahovať iba malé písmená, podčiarkovníky a čísla.

en: Polls
sk: Ankety

en: Search form
sk: Vyhľadávanie

en: Popular content
sk: Obľúbený obsah

en: Date and time
sk: Dátum a čas

en: Translation settings
sk: Nastavenia prekladu

en: Flag translations as outdated
sk: Označiť preklady za neaktuálne

en: If you made a significant change, which means translations should be updated, you can flag all translations of this post as outdated. This will not change any other property of those posts, like whether they are published or not.
sk: Ak vykonáte významnú zmenu, ktorá znamená, že by mal byť preklad aktualizovaný, môžete označiť všetky preklady tohto príspevku za neaktuálne. Toto nezmení žiadne ďalšie vlastnosti tohto príspevku, ako napríklad či bude zverejnený alebo nie.

en: This translation needs to be updated
sk: Tento preklad je potrebné aktualizovať

en: When this option is checked, this translation needs to be updated because the source post has changed. Uncheck when the translation is up to date again.
sk: Ak je zaškrtnuté toto políčko, je potrebné preklad upraviť, lebo sa zmenil zdrojový príspevok. Keď bude preklad opäť aktuálny, toto políčko odškrtnite.

en: Content translation
sk: Preklad obsahu

en: Disabled modules
sk: Vypnuté moduly

en: Disabled themes
sk: Vypnuté témy

en: Styles
sk: Štýly

en: Item ID
sk: ID položky

en: integer
sk: celé číslo

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Text format
sk: Textový formát

en: Greater than or equal to
sk: Väčší alebo rovnaký ako

en: Less than or equal to
sk: Menší alebo rovnaký ako

en: URL path
sk: URL cesta

en: The translation file %filename contains an error: "msgctxt" is unexpected on line %line.
sk: Súbor s prekladom %filename obsahuje chybu: Neočakával sa "msgctxt"  na riadku %line.

en: Aid
sk: Pomoc

en: The name of the site.
sk: Názov web stránky.

en: Bulk Exporter
sk: Hromadný exportér

en: Edit @type
sk: Upraviť @type

en: Optional features
sk: Voliteľné vlastnosti

en: Administrative title
sk: Názov pre administráciu

en: Administrative description
sk: Popis pre administráciu

en: Import page
sk: Importovať stránku

en: Remove column
sk: Odstrániť stĺpec

en: Remove row
sk: Odstrániť riadok

en: Region settings
sk: Nastavenia regiónu

en: XML sitemap
sk: XML mapa stránky

en: Submit the sitemap to search engines.
sk: Odoslať mapu stránky vyhľadávačom.

en: XML sitemap node
sk: Uzol s XML mapou stránky

en: XML sitemap taxonomy
sk: Taxonómia XML mapy stránky

en: Default priority
sk: Predvolená priorita

en: Add event
sk: Pridať udalosť

en: %title is invalid.
sk: Hodnota %title je neplatná.

en: HTTP Request Error importing %filename: @error
sk: Chyba HTTP požiadavky pri importe %filename: @error

en: Failed to open file: %filename
sk: Nebolo možné otvoriť súbor: %filename

en: Invalid calendar file: %filename
sk: Neplatný kalendárový súbor: %filename

en: Invalid calendar file.
sk: Neplatný kalendárový súbor.

en: Custom input format
sk: Vlastný vstupný formát

en: Content type name
sk: Názov typu obsahu.

en: Date Tools
sk: Nástroje pre dátum

en: Tools to import and auto-create dates and calendars.
sk: Nástroje na importovanie a automatické vytváranie dátumov a kalendárov.

en: Navigate to previous year
sk: Prejsť na predchádzajúci rok

en: Navigate to next year
sk: Prejsť na nasledujúci rok

en: Navigate to previous month
sk: Prejsť na predchádzajúci mesiac

en: Navigate to next month
sk: Prejsť na nasledujúci mesiac

en: Navigate to previous week
sk: Prejsť na predchádzajúci týždeň

en: Navigate to next week
sk: Prejsť na nasledujúci týždeň

en: Navigate to previous day
sk: Prejsť na predchádzajúci deň

en: Navigate to next day
sk: Prejsť na nasledujúci deň

en: View full page month
sk: Zobraziť mesiac na celej stránke

en: Taxonomy Term
sk: Termín taxonómie

en: Flush all caches
sk: Vyprázdniť celú vyrovnávaciu pamäť

en: manage fields
sk: spravovať polia

en: %name must be a positive integer.
sk: %name musí byť kladné celé číslo.

en: %name must be a number.
sk: %name musí byť číslo.

en: <No value>
sk: - nezadaná hodnota -

en: Hello <strong>@username</strong>
sk: Ahoj <strong>@username</strong>

en: Show shortcuts
sk: Zobraziť skratky

en: No minimum
sk: Bez minima

en: Show End Date
sk: Zobraziť dátum konca

en: Default values
sk: Predvolené hodnoty

en: Check for updates of disabled modules and themes
sk: Kontrolovať aktualizácie pre zakázané moduly a témy vzhľadu.

en: Existing sitemap.xml file found.
sk: Existujúci súbor sitemap.xml nenájdený.

en: Content statistics
sk: Štatistika obsahu

en: Search @type
sk: Hľadať @type

en: Advanced search form
sk: Formulár rozšíreného vyhľadávania

en: Does not start with
sk: Nezačína s

en: not_begins
sk: nezačína

en: Does not end with
sk: Nekončí s

en: not_ends
sk: nekončí

en: Monthly archive
sk: Mesačný archív

en: Length is shorter than
sk: Dĺžka je kratšia ako

en: shorter than
sk: kratšie ako

en: Length is longer than
sk: Dĺžka je väčšia ako

en: longer than
sk: dlhšie ako

en: Provide a description of this node to appear in the &lt;title&gt; tag which search engines can use in search result listings (optional). It is generally accepted this field should be less than 70 characters.
sk: Napíšte popis tohto uzla, ktorý sa objaví v značke  &lt;title&gt; a vyhľadávacie služby ho môžu použiť v zobrazení výsledkov (voliteľné). Všeobecne prijatá dohoda hovorí, že toto pole má mať menej ako 70 znakov.

en: schedule
sk: plán

en: Entities
sk: Entity

en: Not restricted
sk: Neobmedzené

en: The unique ID of the comment.
sk: Jedinečné ID komentára.

en: The IP address of the computer the comment was posted from.
sk: IP adresa počitača, z ktorého bol komentár odoslaný.

en: The name left by the comment author.
sk: Meno zadané autorom komentára.

en: The email address left by the comment author.
sk: E-mailová adresa zadaná autorom komentára.

en: The home page URL left by the comment author.
sk: URL adresa domovskej stránky zadaná autorom komentára.

en: The URL of the comment.
sk: URL adresa komentára.

en: Edit URL
sk: Upraviť URL

en: The URL of the comment's edit page.
sk: URL stránky na zmenu komentára.

en: The date the comment was posted.
sk: Dátum odoslania komentára.

en: The comment's parent, if comment threading is active.
sk: Nadradená položka komentára, ak je zapnuté členenie do konverzácií.

en: The node the comment was posted to.
sk: Uzol, ku ktorému bol komentár odoslaný.

en: The number of comments posted on a node.
sk: Počet komentárov k uzlu.

en: New comment count
sk: Počet nových komentárov

en: The number of comments posted on a node since the reader last viewed it.
sk: Počet komentárov k uzlu od poslednej návštevy čitateľa.

en: The type of the node.
sk: Typ uzlu.

en: The language the node is written in.
sk: Jazyk, v ktorom je uzol napísaný.

en: The URL of the node.
sk: URL adresa uzlu.

en: The URL of the node's edit page.
sk: URL adresa stránky pre úpravu uzlu.

en: Date changed
sk: Dátum zmenený

en: The date the node was most recently updated.
sk: Dátum poslednej úpravy uzlu.

en: The author of the node.
sk: Autor uzlu.

en: Poll winner
sk: Víťaz ankety

en: The winning poll answer.
sk: Víťazná odpoveď ankety.

en: Poll winner votes
sk: Hlasy víťaza ankety

en: The number of votes received by the winning poll answer.
sk: Počet hlasov prijatých pre víťaznú odpoveď ankety.

en: Poll winner percent
sk: Percentá víťaza ankety

en: The percentage of votes received by the winning poll answer.
sk: Počet percent hlasov prijatých pre víťaznú odpoveď ankety.

en: The number of visitors who have read the node.
sk: Počet návštevníkov, ktorý prečítali uzol.

en: The number of visitors who have read the node today.
sk: Počet návštevníkov, ktorý dnes prečítali uzol.

en: Last view
sk: Posledné zobrazenie

en: The date on which a visitor last read the node.
sk: Dátum posledného prečítania uzla návštevníkom.

en: The slogan of the site.
sk: Slogan web stránky.

en: The administrative email address for the site.
sk: Administračná e-mailová adresa webu.

en: The URL of the site's front page.
sk: URL adresa úvodnej stránky webu.

en: Login page
sk: Prihlasovacia stránka

en: The URL of the site's login page.
sk: URL adresa prihlasovacej stránky webu.

en: The unique ID of the uploaded file.
sk: Unikátny identifikátor nahraného súboru.

en: The name of the file on disk.
sk: Meno súboru na disku.

en: The size of the file, in kilobytes.
sk: Veľkosť súboru v kilobajtoch.

en: The web-accessible URL for the file.
sk: URL adresa súboru prístupná z webu.

en: The date the file was most recently changed.
sk: Dátum, kedy bol súbor posledný krát zmenený.

en: The user who originally uploaded the file.
sk: Používateľ, ktorý nahral súbor.

en: The unique ID of the taxonomy term.
sk: Jedinečný identifikátor termínu taxonómie.

en: The name of the taxonomy term.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy term.
sk: Voliteľný popis termínu taxonómie.

en: The number of nodes tagged with the taxonomy term.
sk: Počet uzlov označených termínom taxonómie.

en: The URL of the taxonomy term.
sk: URL termínu taxonómie.

en: The vocabulary the taxonomy term belongs to.
sk: Slovník, ku ktorému patrí termín taxonómie.

en: The parent term of the taxonomy term, if one exists.
sk: Nadradený termín termínu taxonómie, ak existuje.

en: The unique ID of the taxonomy vocabulary.
sk: Jedinečný identifikátor slovníka taxonómie.

en: The name of the taxonomy vocabulary.
sk: Názov slovníka taxonómie.

en: The optional description of the taxonomy vocabulary.
sk: Voliteľný popis slovníka taxonómie.

en: Term count
sk: Počet termínov

en: The number of terms belonging to the taxonomy vocabulary.
sk: Počet termínov patriacich k slovníku taxonómie.

en: The unique ID of the user account.
sk: Unikátne ID používateľského účtu.

en: The login name of the user account.
sk: Prihlasovacie meno používateľského účtu.

en: The email address of the user account.
sk: E-mailová adresa používateľského účtu.

en: The URL of the account profile page.
sk: URL stránky používateľského profilu.

en: The date the user last logged in to the site.
sk: Dátum posledného prihlásenia používateľa na stránku.

en: The date the user account was created.
sk: Dátum vytvorenia používateľského účtu.

en: All parent terms
sk: Všetky rodičovské termíny

en: Comments allowed
sk: Komentáre povolené

en: @count disallowed HTML string(s) in %file
sk: @count nepovolených HTML reťazcov v %file

en: All pages except those listed
sk: Všetky stránky okrem týchto vypísaných

en: Only the listed pages
sk: Len vypísané stránky

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
sk: Určte stránky použitím ich ciest. Vložte jednu cestu na riadok. Znak '*' je zástupný znak. Ukážkové cesty sú %blog pre stránku bloku a %blog-wildcard pre každý osobný blog. %front je hlavná stránka.

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
sk: Stránky, na ktorých tento PHP kód vráti <code>TRUE</code> (len pre odborníkov)

en: Pages or PHP code
sk: Stránky alebo PHP kód

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
sk: Ak je zvolený PHP kód, vkladajte kód medzi značky  %php. Zoberte na vedomie, že pri vložení chybného kódu PHP sa môžu stať vaše stránky nefunkčnými.

en: Text formats
sk: Textové formáty

en: Add new @node_type
sk: Pridať nový @node_type

en: Image styles
sk: Štýly obrázkov

en: The path for this menu link. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
sk: Cesta pre tento odkaz v menu. Môže to byť interná cesta v Drupale, napr. %add-node alebo externá URL adresa, napr. %drupal. Zadajte %front pre odkaz na hlavnú stránku.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sk: Maximálna hĺbka pre odkaz a všetkých jeho potomkov je obmedzená na !maxdepth. Niektoré odkazy v menu nemusia byť dostupné ako rodič pokiaľ presiahli tento limit potomkov.

en: The <em>Main</em> menu is used on many sites to show the major sections of the site, often in a top navigation bar.
sk: <em>Hlavné</em> menu sa na mnohých stránkach používa na hlavné sekcie stránky, často ako navigačný panel v hornej časti stránky.

en: manage display
sk: spravovať zobrazenie

en: <em>Edit @type</em> @title
sk: <em>Upraviť @type</em> @title

en: Revision log message
sk: Správa do záznamu revízií

en: Full content
sk: Celý obsah

en: Requires: !module-list
sk: Požaduje: !module-list

en: Required by: !module-list
sk: Požadované modulmi: !module-list

en: There is currently no content classified with this term.
sk: Momentálne neexistuje žiaden obsah zaradený do tohto výrazu.

en: The directory %directory does not exist or is not writable.
sk: Adresár %directory neexistuje alebo nie je zapisovateľný.

en: Basic page
sk: Základná stránka

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
sk: Použite <em>základné stránky</em> pre statický obsah, ako napr. stránka 'O nás'.

en: Enter a comma-separated list of words to describe your content.
sk: Zadajte zoznam slov oddelených čiarkou pre popis vášho obsahu.

en: Fixed width
sk: Pevná šíka

en: Contact forms
sk: Kontaktné formuláre

en: Entity ID
sk: ID Entity

en: Image style
sk: Štýl obrázka

en: Input required
sk: Požadovaný vstup

en: Display all items
sk: Zobraziť všetky položky

en: Display a specified number of items
sk: Zobraziť určené množstvo položiek

en: Display a limited number items that this view might find.
sk: Zobraziť obmedzený počet položiek, ktoré vie toto zobrazenie vyhľadať.

en: Name (raw)
sk: Názov (neformátorný)

en: Machine Name
sk: Strojový názov

en: @count item | @count items
sk[0]: @count položka
sk[1]: @count položiek

en: Group results together
sk: Výsledky zoskupiť spolu

en: Sort By
sk: Triediť podľa

en: Is not empty (NOT NULL)
sk: Nie je prázdne (NOT NULL)

en: Term edit link
sk: Odkaz na úpravu termínu

en: No tokens available.
sk: Nie sú k dispozícii žiadne tokeny.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
sk: Kliknutím na token ho vložíte do poľa, na ktoré ste naposledy klikli.

en: Translation source node
sk: Zdrojový obsah prekladu

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
sk: Poskytuje používateľské rozhranie pre Token API a niektoré chýbajúce základné tokeny.

en: Insert this token into your form
sk: Vložte tento token do svojho formulára

en: First click a text field to insert your tokens into.
sk: Najprv kliknite na textové pole, do ktorého chcete vložiť tokeny.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
sk: Použite <em>články</em> pre časovo obmedzený obsah ako sú novinky, tlačové správy či blogové príspevky.

en: Current page
sk: Aktuálna stránka

en: Site logo
sk: Logo webu

en: Available variables are: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].
sk: Máte k dispozícii tieto premenné: [site:name], [site:url], [user:name], [user:mail], [site:login-url], [site:url-brief], [user:edit-url], [user:one-time-login-url], [user:cancel-url].

en: Set Page Title
sk: Nastaviť nadpis stránky

en: Allow user to set or modify a page title
sk: Dovoliť používateľovi nastaviť či modifikovať nadpis stánky

en: Administer Page Title
sk: Administrácia nadpisov strán

en: Perform administration tasks for Page Title
sk: Administračné úlohy modulu Page Title

en: Page title settings
sk: Nastavenie Page title

en: Page Title: @pt
sk: Nadpis stránky: @pt

en: No Page Title
sk: Bez nadpisu stránky

en: Import @plugin
sk: Importovať @plugin

en: %title has been updated.
sk: "%title" bolo aktualizované.

en: Copy source
sk: Kopírovať zdroj

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
sk: Vysvetlenie najnovších zmien vykonaných v obsahu.

en: The title of the current page.
sk: Názov aktuálnej stránky.

en: The URL of the current page.
sk: Adresa URL aktuálnej stránky.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
sk: Číslo aktuálnej stránky pri zobrazovaní stránkovaných zoznamov.

en: The source node for this current node's translation set.
sk: Zdrojový obsah pre prekladovú sadu tohto aktuálneho obsahu.

en: Account cancellation URL
sk: Adresa URL na zrušenie účtu

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
sk: Adresa URL stránky na potvrdenie odstránenia používateľského účtu.

en: One-time login URL
sk: Jednorazová adresa URL na prihlásenie

en: The URL of the one-time login page for the user account.
sk: Adresa URL jednorazovej prihlasovacej stránky pre používateľský účet.

en: Tokens related to menu links.
sk: Tokeny súvisiace s odkazmi na menu.

en: The unique ID of the menu link.
sk: Jedinečné ID odkazu menu.

en: The title of the menu link.
sk: Názov odkazu menu.

en: The URL of the menu link.
sk: Adresa URL odkazu menu.

en: The menu link's parent.
sk: Nadradený odkaz menu.

en: Tokens related to the current page request.
sk: Tokeny súvisiace s aktuálnou požiadavkou na stránku.

en: Page number
sk: Číslo strany

en: The book page associated with the node.
sk: Stránka knihy spojená s obsahom.

en: The menu link for this node.
sk: Odkaz na menu pre tento obsah.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sk: Pri spracovaní operácie @operation s argumentmi došlo k chybe : @args

en: Update URL alias
sk: Aktualizovať URL alias

en: Bulk update
sk: Hromadná aktualizácia

en: Use ISO-8601 week numbers
sk: Použiť čísla týždňov podľa ISO-8601

en: IMPORTANT! If checked, First day of week MUST be set to Monday
sk: Dôležité! Ak je označené, prvý deň týždňa MUSÍ byť nastavený na pondelok.

en: When using ISO-8601 week numbers, the first day of the week must be set to Monday.
sk: Pri použití číslovania týždňov podľa ISO-8601 prvý deň týždňa musí byť nastavený na pondelok.

en: - Use default -
sk: - Použiť predvolené -

en: Delete entity
sk: Odstrániť entitu

en: Add a variable
sk: Pridať premennú

en: Add new component
sk: Pridať nový komponent

en: Never (manually)
sk: Nikdy (manuálne)

en: No information
sk: Žiadne informácie

en: Error opening socket @socket
sk: Chyba pri otváraní spojenia @socket

en: Recent log messages
sk: Nedávne záznamy logu

en: View mode
sk: Režim zobrazenia

en: The menu link's root.
sk: Koreňový odkaz menu.

en: Submit translations to localization server
sk: Odoslať preklady na lokalizačný server

en: The title of the current page, as processed by the Page Title module.
sk: Nadpis aktuálnej stránky, výstup modulu Page Title.

en: More Help...
sk: Ďalšia pomoc...

en: The <strong>Page Title</strong> module lets you change these defaults in two ways. First, you can adjust the patterns below using the placeholders given. This will change the way the default page titles are created. Second, on enabled forms (curently node, term & user editing forms) you have the option of specifying a title that is different to the title of the item. This field only appears if the <em>Show Field</em> box is checked for the item. If a value is provided it will be used to generate the <samp>[current-page:page-title]</samp> placeholder however if it is left blank the <samp>[current-page:page-title]</samp> token will inherit the item's own title.
sk: Modul <strong>Page Title</strong> Vám umožňuje zmeniť tieto štandardy dvoma spôsobmi. Po prvé, pomocou dodaných tokenov môžete tieto vzory zmeniť. Tým sa zmení spôsob vytvorenia štandardných nadpisov strán. Po druhé, na povolených formulároch (v súčasnosti sú to formuláre uzlov, termínov, používateľov) máte možnosť uviesť nadpis, ktorý sa líši od pôvodného názvu. Toto pole sa objaví len v prípade, že ste pre danú položku zaškrtli pole <em>Ukázať pole</em>. Zadaná hodnota sa použije na vygenerovanie vzoru <samp>[current-page:page-title]</samp>, ale ak pole ponecháte prázdne, <samp>[current-page:page-title]</samp> token zdedí štandardné nastavenie nadpisu.

en: Configure the page titles for your site (the title in the &lt;head&gt; tag).
sk: Konfigurácia nadpisov strán na vašom webe (html značka &lt;head&gt;).

en: Page Title upgrade table present
sk: Je k dispozícií tabuľka inovácií Page Title

en: Optionally enter a Page Title Pattern for this argument. This will override the main view Page Title Pattern. You can also use the tokens below.
sk: Voliteľne vložte Page Title pre tento argument. Prepíše sa tým Page Title vzor pre hlavný view. Môžete využiť nižšie uvedené tokeny.

en: Page (with Page Title)
sk: Stránka (s Page Title)

en: Same as a normal Page, but also includes the Page Title control.
sk: Podobne ako obyčajná stránka, ale s podporou Page Title.

en: Page with Page Title
sk: Stránke s Page Title

en: Add @entity_type
sk: Pridať @entity_type

en: (No information available)
sk: (Nie je dostupná žiadna informácia)

en: Import @entity_type
sk: Importovať @entity_type

en: Fixed value
sk: Pevná hodnota

en: Translation saved locally.
sk: Preklad bol uložený lokálne.

en: Translation sent and accepted by @server.
sk: Preklad bol odoslaný a akceptovaný @server.

en: Translation rejected by @server. Reason: %reason
sk: Preklad bol odmietnutý @server. Dôvod: %reason

en: Footer menu
sk: Menu v päte

en: Component name
sk: Názov komponentu

en: Asc
sk: Vzostupne

en: Add new view
sk: Pridať nové zobrazenie

en: Place a colon after the label
sk: Za popisom umiestniť dvojbodku

en: The unique ID of the aggregator item.
sk: Jedinečné meno agragovanej položky.

en: The guid of the original imported item.
sk: GUID pôvodnej importovanej položky.

en: Last Comment
sk: Posledný komentár

en: The last comment of a node.
sk: Posledný komentár uzla.

en: The extension of the file.
sk: Prípona súboru.

en: File Usage
sk: Použitie súboru

en: Taxonomy Vocabulary
sk: Taxonomický slovník

en: term from !field_name
sk: termín z !field_name

en: Math expression
sk: Matematický výraz

en: Administration tools.
sk: Nástroje na správu.

en: Tokens related to the current date and time.
sk: Tokeny súvisiace s aktuálnym dátumom a časom.

en: The URL of the @entity.
sk: URL adresa @entity.

en: The content type of the node.
sk: Typ obsahu.

en: Tokens related to content types.
sk: Tokeny súvisiace s typmi obsahu.

en: The name of the content type.
sk: Názov typu obsahu.

en: The unique machine-readable name of the content type.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov typu obsahu.

en: The optional description of the content type.
sk: Nepovinný opis typu obsahu.

en: The number of nodes belonging to the content type.
sk: Počet obsahov patriacich do typu obsahu.

en: The URL of the content type's edit page.
sk: Adresa URL stránky pre úpravu typu obsahu.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
sk: Adresa URL stránky pre úpravu taxonómie.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov slovníka.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
sk: Adresa URL stránky pre úpravy slovníka.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
sk: Konkrétny argument aktuálnej stránky (napr. 'arg:1' na stránke 'node/1' vráti '1').

en: Tokens related to URLs.
sk: Tokeny súvisiace s adresami URL.

en: Relative URL
sk: Relatívna URL

en: The relative URL.
sk: Relatívna URL.

en: Absolute URL
sk: Absolútna URL

en: The absolute URL.
sk: Absolútna URL.

en: Tokens related to menus.
sk: Tokeny súvisiace s menu.

en: The unique machine-readable name of the menu.
sk: Jedinečný strojovo čitateľný názov menu.

en: The optional description of the menu.
sk: Nepovinný popis menu.

en: Menu link count
sk: Počet odkazov v menu

en: The number of menu links belonging to the menu.
sk: Počet odkazov menu patriacich do menu.

en: The URL of the menu's edit page.
sk: Adresa URL stránky úprav menu.

en: The menu of the menu link.
sk: Menu odkazu menu.

en: The URL of the menu link's edit page.
sk: Adresa URL stránky úprav odkazu menu.

en: Content access
sk: Prístup k obsahu

[ctx: date_nav]
en: Next
sk: Ďalšie

en: Import rule
sk: Importovať pravidlo

en: Import component
sk: Importovať komponent

en: Language selection
sk: Výber jazyka

en: Underscore
sk: Podčiarkovník

en: For localizable elements, to have all items available for translation visit the <a href="@locale-refresh">translation refresh</a> page.
sk: Aby boli k dispozícii na preklad všetky lokalizovateľné elementy, môžete na stránke <a href="@locale-refresh">aktualizácie prekladov</a> obnoviť a aktualizovať hodnoty pre používateľom definované reťazce.

en: Provide default value
sk: Nastaviť predvolenú hodnotu

en: Show "Page not found"
sk: Zobraziť "Stránka nenájdená"

en: Display a summary
sk: Zobraziť sumár

en: Create a label
sk: Vytvoriť popis

en: Unformatted list
sk: Neformátovaný zoznam

en: HTML list
sk: HTML zoznam

en: The node ID.
sk: ID uzla.

en: The content title.
sk: Nadpis obsahu.

en: The date the content was posted.
sk: Dátum vytvorenia obsahu.

en: The date the content was last updated.
sk: Dátum poslednej aktualizácie obsahu.

en: All nodes where a certain user has a revision
sk: Všetky uzly, z ktorých má určitý používateľ revíziu

en: Content revision
sk: Revízia obsahu

en: Content ID from URL
sk: ID obsahu z URL

en: Block caching
sk: Vyrovnávacia pamäť bloku

en: Hide view
sk: Skryť pohľad

en: @group (historical data)
sk: @group (minulé údaje)

en: The user roles associated with the user account.
sk: Používateľské kategórie priradené k používateľskému účtu.

en: Brief URL
sk: Krátka adresa URL

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
sk: Adresa URL bez protokolu a koncového spätného lomítka.

en: Tokens related to arrays of strings.
sk: Tokeny súvisiace s poliami reťazcov.

en: The first element of the array.
sk: Prvý element v array.

en: The last element of the array.
sk: Posledný element v array.

en: The number of elements in the array.
sk: Počet položiek v array.

en: The array reversed.
sk: Obrátený array.

en: The array of keys of the array.
sk: Array s kľúčov.

en: Imploded
sk: Implodovaný

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
sk: Hodnoty array spojené s vlastným reťazcom medzi jednotlivými hodnotami.

en: Menus can be configured to have a fixed language. All menu items share this language setting and the menu will be visible in that language only.
sk: Menu môže byť nakonfigurované tak, že bude mať fixný jazyk. Všetky menu položky budú zdieľať tento jazyk a menu bude viditeľné iba v tomto zvolenom jazyku.

en: No multilingual options for @item_name_multiple. Only the @container_name will be translatable.
sk: @item_name_multiple_capitalized sa nebudú prekladať. Preložiteľný bude iba @container_name

en: Localize. @item_name_multiple_capitalized are common for all languages, but their name and description may be localized.
sk: Lokalizovať. @item_name_multiple_capitalized sú spoločné pre všetky jazyky, ale ich názov a popis môžu byť lokalizované.

en: Translate. Different @item_name_multiple will be allowed for each language and they can be translated.
sk: Prekladať. Rôzne @item_name_multiple budú povolené pre každý jazyk a môžu byť prekladané.

en: Translate and Localize. @item_name_multiple_capitalized with language will allow translations. @item_name_multiple_capitalized without language will be localized.
sk: Prekladať a lokalizovať. @item_name_multiple_capitalized s prideleným jazykom budú mať umožnené prekladanie. @item_name_multiple_capitalized bez prideleného jazyka budú lokalizované.

en: Fixed Language. @item_name_multiple_capitalized will have a global language and they will only show up for pages in that language.
sk: Fixný jazyk. @item_name_multiple_capitalized budú mať globálny jazyk a zobrazia sa iba na stránkach v tomto príslušnom jazyku.

en: View: @view
sk: Zobrazenie: @view

en: Single quotation marks (apostrophe)
sk: Jednoduché úvodzovky (apostrof)

en: Hyphen
sk: Pomlčka

en: Left curly bracket
sk: Ľavá zložená zátvorka

en: Left square bracket
sk: Ľavá hranatá zátvorka

en: Right curly bracket
sk: Pravá zložená zátvorka

en: Right square bracket
sk: Pravá hranatá zátvorka

en: Plus sign
sk: Znak plus

en: Equal sign
sk: Znak rovnosti

en: Percent sign
sk: Znak percent

en: Dollar sign
sk: Znak dolára

en: At sign
sk: Zavináč

en: Left parenthesis
sk: Ľavá zátvorka

en: Right parenthesis
sk: Pravá zátvorka

en: Question mark
sk: Otáznik

en: Less-than sign
sk: Znak menšie ako

en: Greater-than sign
sk: Znak väčší ako

en: Backslash
sk: Spätné lomítko

en: Calculate a value
sk: Vypočítať hodnotu

en: Add an item to a list
sk: Pridať položku do zoznamu

en: Raw value from URL
sk: Surová hodnota z URL

en: Apply (all displays)
sk: Použiť (všetky zobrazenia)

en: Apply (this display)
sk: Použiť (toto zobrazenie)

en: Comments of the node
sk: Komentáre uzla

en: Reply to
sk: Odpovedať na

en:  new
sk:  nové

en: Appears in: @bundles.
sk: Nachádza sa v: @bundles.

en: This is an alias of @group: @field.
sk: Toto je alias pre @group: @field.

en: Also known as: !also.
sk: Tiež známe ako: !also.

en: The user that uploaded the file.
sk: Používateľ, ktorý nahral súbor.

en: The taxonomy term name.
sk: Názov termínu taxonómie.

en: Content with term
sk: Obsah s termínom

en: Has taxonomy term ID
sk: Má ID termínu taxonómie

en: Has taxonomy term
sk: Má termín taxonómie

en: Taxonomy terms on node
sk: Termíny taxonómie uzla

en: All taxonomy terms
sk: Všetky termíny taxonómie

en: Has taxonomy term ID (with depth)
sk: Má ID termínu taxonómie (s hĺbkou)

en: Has taxonomy terms (with depth)
sk: Má termíny taxonómie (s hĺbkou)

en: Taxonomy term ID from URL
sk: ID termínu taxonómie z URL

en: Display an icon representing the file type, instead of the MIME text (such as "image/jpeg")
sk: Zobraziť ikonu reprezentujúcu typ súboru namiesto textového zobrazenia MIME typu (ako napríklad "image/jpeg")

en: Datetime
sk: Dátum a čas

en: "Page Title" Contains:
sk: "Názov stránky" obsahuje:

en: A date in '@type' format. (%date)
sk: Dátum vo formáte @type. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
sk: Koreňový termín taxonómie.

en: File byte size
sk: Veľkosť súboru v bajtoch

en: The size of the file, in bytes.
sk: Veľkosť súboru v bajtoch

en: Query string value
sk: Hodnota reťazca query

en: The value of a specific query string field of the current page.
sk: Hodnota konkrétneho poľa reťazca query na aktuálnej stránke.

en: A random number from 0 to @max.
sk: Náhodné číslo od 0 do @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
sk: Náhodný hash. Dostupné hashovacie algoritmy sú: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
sk: Pokus o vykonanie náhrady tokenu pre typ tokenu %type bez požadovaných údajov

en: Invalid type specified.
sk: Zadaný nesprávny typ.

en: Rendered entity
sk: Zobrazená entita

en: @type field.
sk: @type pole.

en: E.g., @date
sk: Napr., @date

en: No tokens available
sk: Nie sú k dispozícii žiadne tokeny

en: Token registry caches cleared.
sk: Bola vymazaná vyrovnávacia pamäť registra tokenov.

en: The path component of the URL.
sk: Zložka cesty adresy URL.

en: Unaliased URL
sk: Adresa URL bez aliasu

en: The unaliased URL.
sk: Adresa URL bez aliasu

en: The specific value of the array.
sk: Konkrétna hodnota v array.

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
sk: Zoznam dostupných tokenov, ktoré možno použiť v e-mailoch, je uvedený nižšie.

en: This translation is published
sk: Tento preklad je zverejnený

en: Are you sure you want to delete the @language translation of %label?
sk: Naozaj chcete odstrániť preklad pre  %label v jazyku @language?

en: Shown
sk: Zobrazené

en: Whether the user is active or blocked.
sk: Či je používateľ aktívny alebo blokovaný.

en: Generate automatic URL alias
sk: Vygenerovať alias URL adresy automaticky

en: Uncheck this to create a custom alias below.
sk: Odškrtnutím môžete vytvoriť vlastný alias nižšie.

en: Configure URL alias patterns.
sk: Nastaviť vzory pre alias URL adresy.

en: image from !field_name
sk: obrázok z !field_name

en: The user permissions.
sk: Oprávnenia používateľa.

en: Result summary
sk: Výsledný súhrn

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
sk: Pole všetkých rodičov termínu, začínajúc koreňom.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
sk: Pole všetkých rodičovských odkazov menu, začínajúc koreňovým odkazom.

en: to:
sk: do:

en: Enable translation
sk: Povoliť preklad
