Multiple E-mail Addresses (7.x-1.0-beta2) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Administer
de: Verwalten

en: E-mail
de: E-Mail

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Content
de: Inhalt

en: Confirm
de: Bestätigen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Yes
de: Ja

en: Available variables are:
de: Verfügbare Variablen sind:

en: Edit
de: Bearbeiten

en: edit
de: Bearbeiten

en: Save
de: Speichern

en: 1 day
de: 1 Tag

en: Configuration
de: Konfiguration

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
de: Die E-Mailadresse %email ist bereits registriert. <a href="@password">Haben Sie Ihr Passwort vergessen??</a>

en: People
de: Benutzer

en: E-mail addresses
de: E-Mail-Adressen

en: Resend
de: Erneut senden

en: Confirmed
de: Bestätigt

en: E-mail Address
de: E-Mail-Adresse

en: match
de: übereinstimmen

en: Confirm E-mail Address
de: E-Mail-Adresse bestätigen

en: Hide E-mail Field
de: E-Mail-Feld ausblenden
