Multiple E-mail Addresses (7.x-1.0-beta2) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Administer
nl: Beheren

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Confirm
nl: Bevestigen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Yes
nl: Ja

en: Available variables are:
nl: Beschikbare variabelen zijn:

en: Edit
nl: Bewerken

en: edit
nl: bewerken

en: Save
nl: Opslaan

en: 1 day
nl: 1 dag

en: Configuration
nl: Instellingen

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
nl: Het e-mailadres %email is al geregistreerd. <a href="@password">Bent u uw wachtwoord vergeten?</a>

en: People
nl: Personen

en: E-mail addresses
nl: E-mailadressen

en: Resend
nl: Opnieuw verzenden

en: Confirmed
nl: Bevestigd

en: E-mail Address
nl: E-mailadres

en: Activate this email.
nl: Dit adres activeren.

en: Entered address is already registered on this site.
nl: Ingevoerd adres is al geregistreerd op deze site.

en: Set as primary
nl: Als primair instellen

en: Make Primary
nl: Primair maken

en: match
nl: komt overeen

en: @days days
nl: @days dagen

en: Are you sure you wish to delete the address %email from your user account?
nl: Weet u zeker dat u het adres '%email' uit uw account wil verwijderen?

en: The e-mail address %email has been removed from your account.
nl: Het e-mailadres %email is verwijderd uit uw account.

en: The e-mail address %email has been added to your account. Check your e-mail in order to confirm this new address.
nl: Het e-mailadres %email is toegevoegd aan uw account. Controleer uw e-mail om dit nieuwe adres te bevestigen.

en: Click to confirm
nl: Klik om te bevestigen

en: Are you sure you wish to make the address %email your primary e-mail address?
nl: Weet u zeker dat u het adres '%email' primair wilt maken?

en: View E-mail Addresses
nl: E-mailadressen bekijken

en: Make E-mail Primary Address
nl: Primair e-mailadres maken

en: Add new e-mail
nl: Nieuw e-mailadres toevoegen
