Multiple E-mail Addresses (7.x-1.0-beta3) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Administer
hi: प्रशासन

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Content
hi: सामग्री

en: Confirm
hi: सुनिश्चित

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Yes
hi: हाँ

en: Available variables are:
hi: उपलब्ध चर हैं:

en: Edit
hi: संपादित करें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: 1 day
hi: १ दिन

en: Configuration
hi: विन्यास

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
hi: %email यह ईमेल पता पहले से जुडा हुआ है. <a href="@password">क्या आप अपना कूटशब्द भूल गये हैं?</a>

en: People
hi: कर्मचारी
