Multiple E-mail Addresses (7.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Administer
it: Amministra

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Confirm
it: Conferma

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì

en: Available variables are:
it: Le variabili disponibili sono:

en: Edit
it: Modifica

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: 1 day
it: 1 giorno

en: Configuration
it: Configurazione

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
it: L'indirizzo e-mail %email è già stato registrato. <a href="@password">Hai dimenticato la password?</a>

en: People
it: Persone

en: E-mail addresses
it: Indirizzi e-mail
