Multiple E-mail Addresses (7.x-1.0-rc2) - en to pt translation catalogue (22 entries)

en: Administer
pt: Administrar

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Email address
pt: Endereço de e-mail

en: Confirm
pt: Confirmar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Yes
pt: Sim

en: Available variables are:
pt: As variáveis disponíveis são:

en: Edit
pt: Editar

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Salvar

en: User
pt: Usuário

en: 1 day
pt: 1 dia

en: Address
pt: Endereço

en: Owner
pt: Proprietário

en: Configuration
pt: Configurações

en: The e-mail address %email is already registered. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
pt: O e-mail %email já foi registrado. <a href="@password">Talvez você tenha esquecido a sua senha?</a>

en: People
pt: Pessoas

en: E-mail addresses
pt: Endereços de email

en: Email addresses
pt: Endereço de email
