Multiple Field Question (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Cancel
it: Annulla

en: Date
it: Data

en: Number
it: Numero

en: Image
it: Immagine

en: Save
it: Salva

en: Email
it: E-mail

en: Answer
it: Risposta

en: Textfield
it: Campo testo

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: Radios
it: Pulsanti di opzione

en: This answer has not yet been scored.
it: A questa risposta non è ancora stato assegnato un punteggio.

en: Until the answer is scored, the total score will not be correct.
it: Finché non viene assegnato un punteggio, il punteggio totale non è corretto.

en: Fieldset
it: Riquadro

en: Textarea
it: Area di testo

en: Changes to the form have been saved.
it: Salvate le modifiche apportate al form.

en: Changes to the form have been discarded.
it: Le modifiche apportate al form sono state annullate.
