Multiple Field Question (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (25 entries)

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Date
uk: Дата

en: Number
uk: Число

en: Image
uk: Зображення

en: Save
uk: Зберегти

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Answer
uk: Відповідь

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Select list
uk: Список вибору

en: Feedback
uk: Зворотній зв'язок

en: Field Name
uk: Ім'я поля

en: Radios
uk: Радіокнопки

en: New textfield
uk: Нове текстове поле

en: Fieldset
uk: Набір полів

en: New fieldset
uk: Новий набір полів

en: New select list
uk: Новий список вибору

en: Checkboxes
uk: Прапорці

en: New checkboxes
uk: Нові прапорці

en: New radios
uk: Нові радіокнопки

en: Textarea
uk: Текстова область

en: New textarea
uk: Нова текстова область

en: New image
uk: Нове зображення

en: Changes to the form have been saved.
uk: Зміни в формі були збережені.

en: Changes to the form have been discarded.
uk: Зміни в формі були відкинуті.

en: The score needs to be a number between 0 and @max
uk: Кількість балів має бути числом від 0 до @max
