Multiple Field Question (7.x-1.2) - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: Cancel
ru: Отмена

en: Date
ru: Дата

en: Number
ru: Число

en: Image
ru: Изображение

en: Save
ru: Сохранить

en: Answer
ru: Ответ

en: Textfield
ru: Текстовое поле

en: Select list
ru: Список выбора

en: Field Name
ru: Название поля

en: Radios
ru: Радиокнопка

en: This answer has not yet been scored.
ru: Этот ответ еще не учтен.

en: Quiz Question
ru: Вопрос тестирования

en: New textfield
ru: Новое поле строки текста

en: New fieldset
ru: Новое поле группы полей

en: New select list
ru: Новое поле выбора из списка

en: Checkboxes
ru: Блоки флажков

en: New checkboxes
ru: Новое отмечаемое поле

en: New radios
ru: Новое поле радиокнопки

en: Textarea
ru: Текстовая область

en: New textarea
ru: Новое поле области текста

en: Changes to the form have been saved.
ru: Изменения формы сохранены.
