Multiple Field Question (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Cancel
da: Annullér

en: Date
da: Dato

en: Number
da: Antal

en: Image
da: Billede

en: Save
da: Gem

en: Email
da: E-mail

en: Answer
da: Svar

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Select list
da: Valgliste

en: Feedback
da: Tilbagemelding

en: Field Name
da: Feltnavn

en: Radios
da: Radioknapper

en: New textfield
da: Nyt tekstfelt

en: Fieldset
da: Feltgruppe

en: New fieldset
da: Ny feltgruppe

en: New select list
da: Ny udvalgsliste

en: Checkboxes
da: Afkrydsningsfelter

en: New checkboxes
da: Nye afkrydsningsfelter

en: New radios
da: Nye radioknapper

en: Textarea
da: Tekstområde

en: New textarea
da: Nyt tekstområde

en: Changes to the form have been saved.
da: Ændringerne i formularen er blevet gemt.

en: Changes to the form have been discarded.
da: Ændringerne til formularen er blevet kasseret.
