Multiple Field Question (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Date
pt: Data

en: Number
pt: Número

en: Image
pt: Imagem

en: Save
pt: Salvar

en: Answer
pt: Resposta

en: Textfield
pt: Campo de texto

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Radios
pt: Rádios

en: This answer has not yet been scored.
pt: Esta resposta ainda não foi pontuada.

en: New textfield
pt: Novo campo de texto

en: Fieldset
pt: Conjunto de campos

en: New fieldset
pt: Novo grupo de campos

en: New select list
pt: Nova lista de seleção

en: Textarea
pt: Caixa de texto

en: New textarea
pt: Nova área de texto

en: Changes to the form have been saved.
pt: As alterações para este formulário foram salvas.

en: Changes to the form have been discarded.
pt: As alterações para este formulário foram descartadas.

en: The score needs to be a number between 0 and @max
pt: A pontuação precisa ser um número entre 0 e @max
